Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.5 litre olayı GT650'm ile doğruluyorum.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv650
    millet birşey geldi başıma sincirli oldum dediğimde bu hesapta yoktu motordan çıkan krankmili sıyırdı yenisi takılaçak motor ineçek falan benim bu işlem için nekadar bütçe ayırmam lazım yoksa kredi mi çekmem lazım üç aşağı yukarı kaça patlar bilgisi olan varsa sevinirim ve kimin nazarı deydiğse allah ona müstahakını versin şimdiden rşk

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nurettin kardeşim geziler iyi gitmiyor havalar sogudu garajda toplanıyoruz bu gün oralara gelecem ama kaçta olur bilinmez bir çay karşılıgı bu konuda bildiklerimi anlatırım

ben hep xzenon kullanıyorum aküyü zorlayan 55 w akkor lambalar yani üzerindekiler x zenon 35 w 20 w kara geçiriyor bazıları diyordu nasıl 3.5 lt ölçtün 100 km işin sırlarından biri buydu xzenon ilk bir dakikada hava sıcaklgına baglı 7 ampere kadar akım çeker daha sonra 3-4 ampere düşer akkor lamba ise 5-6 amper çeker .
    xzenon bir takım var bende gel bir ara montajını yaparız.
    Siteye bugün girebidim demek ki aramadığına göre dün gelmemişsin buralara.her zaman beklerim.
    ilgin için sağ ol. bir ara beraber , beylikdüzünde ışıklar yanmamıştı ve xenon! bağlı olduğunu söylemiştin ya , ondan sordum.
    birde 100 km'de 3.5 litre olayını anlamadım. yani xenonla ilgisini.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum yok
    Ortalama 5-5.5 litre yakan motorun, 3.5 l yakmasını ampule bağlamaya yorum yapmayacaksan, sende ciddi form düşüklüğü var derim
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 5-5.5 litre yakan motorun, 3.5 l yakmasını ampule bağlamaya yorum yapmayacaksan, sende ciddi form düşüklüğü var derim
    Abi ben zaten kelim. Dilimde de tüğ bitti bu olayı söyleye söyleye O yüzden susuyorum
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    gv-650
    Abi ben zaten kelim. Dilimde de tüğ bitti bu olayı söyleye söyleye O yüzden susuyorum
    madem kelsin neden tüyleri dilinde biiktiriyosun kaaaaardeşim....

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Alıntı mehmet ali g adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet birşey geldi başıma sincirli oldum dediğimde bu hesapta yoktu motordan çıkan krankmili sıyırdı yenisi takılaçak motor ineçek falan benim bu işlem için nekadar bütçe ayırmam lazım yoksa kredi mi çekmem lazım üç aşağı yukarı kaça patlar bilgisi olan varsa sevinirim ve kimin nazarı deydiğse allah ona müstahakını versin şimdiden rşk
    kesin uzayın nazarı değmiştir.....
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    arkadaşlar, aküyü değiştireceğim ancak sorun var.
    üstündeki Bosch ytx 14 12v 12 ah(d:85, y: 130,g: 145)dır, fakat aynı etiketi taşıyan tüm aküler d: 88, y: 147, g: 152 ölçülerdedir. ne yapacağız? yardım

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Şu an orjinal Çin ile yollara devam ama 1 sene sonra burada beni göreceksiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7611380/detay/

İle geleceğim

Selamlar

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    geçmiş olsun bazen dikkatli yapılmayan işlerin netiseni nazara yükleriz dogrudur nazar deger ama yapan ustanın nazarı degmediğinden nazar değmiştir. daha önce de kasnak gevşemesinden mili sıyran bir arkadaş 600 tl mili buldu sök tak da 400 civarı harcadı şu anda biraz daha çıkar sanırım ancak sıyırma durumuna göre çözüm olabilir zaten zincir dişlisi takmışın bende taktım ama kontra civata ile sabitledim ve her 10.000 de bir kontrol gerekiyor bütün vidaları civataları.bu konuda milin fotosunu gönderirisen sana yardımcı olabilirim motoru dagıtmana gerek kalmayabilir .

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun yorumunu bir gün alır gelirsin makinanı 100 km gideriz ve ölçeriz kebabları yerken yorumu yapar hesabı öderkende gülümserız uzayda dilinde biten tüyleri keline ektirir sayemizde çim adama döner

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, aküyü değiştireceğim ancak sorun var.
    üstündeki Bosch ytx 14 12v 12 ah(d:85, y: 130,g: 145)dır, fakat aynı etiketi taşıyan tüm aküler d: 88, y: 147, g: 152 ölçülerdedir. ne yapacağız? yardım
    orjinal aküsü yuasa bizim makinaların ölçüsüdetam yerine oluyor ancak 260 tl civarındaydı onun yerine haze vs hepsi aynı akü var 110 tl civarında istersen sana getirtirim şarj ederiz takarız ayrıca geçen günü geldim ama işim akşam 6 gibi biiti sen iştesindir diye aramadım gelirsen görüşürüz hep bizmi gelecez kardeşim.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    bunun yorumunu bir gün alır gelirsin makinanı 100 km gideriz ve ölçeriz kebabları yerken yorumu yapar hesabı öderkende gülümserız uzayda dilinde biten tüyleri keline ektirir sayemizde çim adama döner

Abi kebabı sen ısmarlarsın söyleyeyim! Ama cesaretinden ve kendine güveninden ötürü tebrik ediyor, espirinden ve beni güldürmenden dolayı da teşekkür ediyorum
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    hyosung gv650
    geçmiş olsun bazen dikkatli yapılmayan işlerin netiseni nazara yükleriz dogrudur nazar deger ama yapan ustanın nazarı degmediğinden nazar değmiştir. daha önce de kasnak gevşemesinden mili sıyran bir arkadaş 600 tl mili buldu sök tak da 400 civarı harcadı şu anda biraz daha çıkar sanırım ancak sıyırma durumuna göre çözüm olabilir zaten zincir dişlisi takmışın bende taktım ama kontra civata ile sabitledim ve her 10.000 de bir kontrol gerekiyor bütün vidaları civataları.bu konuda milin fotosunu gönderirisen sana yardımcı olabilirim motoru dagıtmana gerek kalmayabilir .

orjinal aküsü yuasa bizim makinaların ölçüsüdetam yerine oluyor ancak 260 tl civarındaydı onun yerine haze vs hepsi aynı akü var 110 tl civarında istersen sana getirtirim şarj ederiz takarız ayrıca geçen günü geldim ama işim akşam 6 gibi biiti sen iştesindir diye aramadım gelirsen görüşürüz hep bizmi gelecez kardeşim.

bilgi için saol dişli milin dağılma sebebini usta acıkladı dediğine göre çelikten olduğu içinmiş kayışı ceviren parçanın 5 7 mislisi ağırığında olduğundanmış.
    sipariş verdik benim başka birkaç sorum olaçak 1,çıkan milin yerine takılaçak olan yeni parça bir uyumsuzluk yaşarmı 15 bin civarı km yaptım yağsız kalmadı hiçşimdiye kadarda zorlamadım pek,2 bütün tamirler tamamlandığı vakit ustanın dediğine göre kayışlıya dönmemi tavsiye etti ama benim amaçım uzun yol yapmak, bi dağ başında zinçiri tamir etmek mümkün ama kayış koptumu nanay
    3 krank miline takılaçak olan yeni dişli düzgün yapılması gerek ve hafif olmalı o yüzden seninle bağlantı kurabilirmiyim başka sorularım daha var da şimdiden tşk

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    bilgi için saol dişli milin dağılma sebebini usta acıkladı dediğine göre çelikten olduğu içinmiş kayışı ceviren parçanın 5 7 mislisi ağırığında olduğundanmış.
    sipariş verdik benim başka birkaç sorum olaçak 1,çıkan milin yerine takılaçak olan yeni parça bir uyumsuzluk yaşarmı 15 bin civarı km yaptım yağsız kalmadı hiçşimdiye kadarda zorlamadım pek,2 bütün tamirler tamamlandığı vakit ustanın dediğine göre kayışlıya dönmemi tavsiye etti ama benim amaçım uzun yol yapmak, bi dağ başında zinçiri tamir etmek mümkün ama kayış koptumu nanay
    3 krank miline takılaçak olan yeni dişli düzgün yapılması gerek ve hafif olmalı o yüzden seninle bağlantı kurabilirmiyim başka sorularım daha var da şimdiden tşk
    genel sıkıntı mile gecen dişliyi veya kasnagı mile sabitliyen somun için konulan kotra sacı çok ince ve motorla hareket halindeyken gaz kesince veya frenlerken olan ters yöndeki hareket somunu gevşetiyor bunun farkına olmayınca devamlı vurarak milin freze sini sıyırıyor .buna çözümse kontra olarak 2ci bir somunu diger somunun üstüne iyice sıkmak
    sorularını soraabilirsin tel 5322124353 yardımcı olurum.

Abi kebabı sen ısmarlarsın söyleyeyim! Ama cesaretinden ve kendine güveninden ötürü tebrik ediyor, espirinden ve beni güldürmenden dolayı da teşekkür ediyorum uzay kebabı ben ısmalarım ancak iddayı kaybettiğim için değil kelleri sevdiğimden

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Selamlar herkese,

Sevgili motorum Ankarada 6 ay yatmış olmasına karşın onu almaya gittiğimde güzel güzel çalışmıştı. Basıp İstanbula geldikten sonra sadece 15 gün yattı ama sonra marş basmadı (tek tur çevirip kalıyordu) Akünün boşaldığını düşünmüyordum, çünkü 6 ay sonra gzel marş basan akü, 450 km uzun yolun ardından nasıl boşalabilirdi ki? Yine de İstanbul havası yaramamıştır belki diyerek motomax'tan 30 liraya bir akü şarj cihazı aldım, 15 saat civarı şarj ettim. Motora taktım ama yeni şarj olmuş gibi çevirmiyordu marş dinamosu, 2 tur çevirip duruyordu. Neyse 10-15 dk uğraşıp çalıştırdım sonunda ve Kızıltopraktaki "İstanbul Motor"a götürdüm. Aklımda hep marş motorunda bir sıkıntı olabileceği ihtimali vardı ama usta ölçümler sonucunda da sorunun aküden kaynaklandığı kanaatine vardı (Akü 2009 model Bosch) Şimdi yeni akü almam lazım.

Halidun abi senin bahsettiğin akünün ömrü ne kadardır? Gül gibi Bosch 2 sene gitti. Söylediğin marka da 1,5 sene gitse yine iyiyiz demek ki. Gerçi bu işi marta ertelemeyi düşünüyorum, kışın motor yatarken yine ömrü azalacak...

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

akü mesalaesi

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

Sevgili motorum Ankarada 6 ay yatmış olmasına karşın onu almaya gittiğimde güzel güzel çalışmıştı. Basıp İstanbula geldikten sonra sadece 15 gün yattı ama sonra marş basmadı (tek tur çevirip kalıyordu) Akünün boşaldığını düşünmüyordum, çünkü 6 ay sonra gzel marş basan akü, 450 km uzun yolun ardından nasıl boşalabilirdi ki? Yine de İstanbul havası yaramamıştır belki diyerek motomax'tan 30 liraya bir akü şarj cihazı aldım, 15 saat civarı şarj ettim. Motora taktım ama yeni şarj olmuş gibi çevirmiyordu marş dinamosu, 2 tur çevirip duruyordu. Neyse 10-15 dk uğraşıp çalıştırdım sonunda ve Kızıltopraktaki "İstanbul Motor"a götürdüm. Aklımda hep marş motorunda bir sıkıntı olabileceği ihtimali vardı ama usta ölçümler sonucunda da sorunun aküden kaynaklandığı kanaatine vardı (Akü 2009 model Bosch) Şimdi yeni akü almam lazım.

Halidun abi senin bahsettiğin akünün ömrü ne kadardır? Gül gibi Bosch 2 sene gitti. Söylediğin marka da 1,5 sene gitse yine iyiyiz demek ki. Gerçi bu işi marta ertelemeyi düşünüyorum, kışın motor yatarken yine ömrü azalacak...
    serdar akü ömrü genelde 2 yıldır ama bazen 4 -5 yıla çıkabiliyor aküyü yatırmasan şarsız bırakmazsan kolay kolay bozulmuyor geçenlerde bir ithalatcı arkadaş çinden hepsi markasız geliyor burda istediğimiz markayı yapıştırıyoruz dedi yuasa farklı sadece sanırım ama oda pahalı bence
    yatırdıgında aküyü küçük bir adabtörle besleyebilirsen bir şey olmaz . istanbula geldin ama garaja gelemedin istanbula geldin sayılmaz

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Sağolasın, ben de bugün Haze markasını sordum, kaliteli olduğunu ve yuasanın yan ürünü olduğunu söylediler. Herşey birşeyin yan ürünü değil mi zaten bu hayatta.
    Bu haftasonu araba bakmam gerekiyor ama motoru çıkarırsam garaja da uğrarım. Tam yerini bilmiyorum ama eski sayfalarda vardı sanırım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın, ben de bugün Haze markasını sordum, kaliteli olduğunu ve yuasanın yan ürünü olduğunu söylediler. Herşey birşeyin yan ürünü değil mi zaten bu hayatta.
    Bu haftasonu araba bakmam gerekiyor ama motoru çıkarırsam garaja da uğrarım. Tam yerini bilmiyorum ama eski sayfalarda vardı sanırım.
    yeri çok kolay bostancı sanayi sitesi yanında özçelik sok no 14 navigasyon varsa seni getirir tel 5322124353 araba konusunda yardım istersen 2ci el firmamızdan begendiğin olursa yardımcı olurum

Motosikleti
    hyosung gv650
    [IMG]okduha@hotmail.com[/IMG][IMG][/IMG]

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an orjinal Çin ile yollara devam ama 1 sene sonra burada beni göreceksiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7611380/detay/

İle geleceğim

Selamlar
    Allah gönlüne göre versin kardeşim.. Benimde ilk motosikletim MCT idi..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

benromeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 600F HORNET
    Herkese slm, artık bende gv 650 kullanıcısı olmdum. motorumu yeni aldım. Eski bir scooter sürücü olarak bu motor beni çok etkiledi yani baya hoş. yalnız bir konuda yardımızı bekliyorum. geriye doğru formu baya okudum. Orjinal ön cam taktırmak istiyorum ama malesef hiç bulamadım. nerden alabileceğim konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı benromeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese slm, artık bende gv 650 kullanıcısı olmdum. motorumu yeni aldım. Eski bir scooter sürücü olarak bu motor beni çok etkiledi yani baya hoş. yalnız bir konuda yardımızı bekliyorum. geriye doğru formu baya okudum. Orjinal ön cam taktırmak istiyorum ama malesef hiç bulamadım. nerden alabileceğim konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Hayırlı uğurlu olsun benromeo..darısı diğer almak isteyen kardeşlerimizin başına diyorum..
    www.hyosungsource.com bulabilirsin olmadı Kanuni servislerinde de vardır diye düşünüyorum fiyatlar fazla gelirse sanayii lerde bu işi yapan esnaflar var(örn.Bostancı sanayii,Maslak oto sanayi.. v.s. )
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler