Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    serdar kardeşim ne ettin sen böyle yaw ama verilmiş sadakan varmış sende bir yaralanma yok sayılır bu kazaya göre allah beterinden saklasın
    kafa dalgınken binmemek lazım gv ile böyle bir duruma düşmedin neyse sen iyisin ya gerisi hiç önemli değil gel fazladan bir gv var vereyim al git
    tercübe ucuz değil
    neyse boş ver scooter vs onlar sana göre değil aman ne kullanırsan kullan dalgın olma duramıyacagın yerde gaz açma gel bu taraflara görüşelim bir yaw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv650 aquila
    kazamı var ! var ise gecmıs olsun...dalgınlık en sinsi tehlıkedir..lutfen kolonyagsız yola cıkmayalım

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

bu arada sıparısler verıldı....kayıs + arka kasnak + şamandra + yag filtreleri + bos anahtar....inş gumrukte bı sorun cıkmaz...Mr Lee ye ozellıkle belırttık...max. kucuk kutu kullanın mumkunse kutunun dısına hedıyedır yazın ..ve faturayı dusuk gosterın ....

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    [QUOTE=Otoburkaplan;2444991]Geçmiş olsun Serdar..yazını yeni okudum ve haberdar oldum..Allah başka kaza bela vermesin..çok ucuz atlatmışsın..ve yazı dilin şahane emeğine sağlık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı cold play adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazamı var ! var ise gecmıs olsun...dalgınlık en sinsi tehlıkedir..lutfen kolonyagsız yola cıkmayalım

bu arada sıparısler verıldı....kayıs + arka kasnak + şamandra + yag filtreleri + bos anahtar....inş gumrukte bı sorun cıkmaz...Mr Lee ye ozellıkle belırttık...max. kucuk kutu kullanın mumkunse kutunun dısına hedıyedır yazın ..ve faturayı dusuk gosterın ....
    5-6 günde elinde olur kardeşim..şimdiden hayırlı olsun..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar merhabalar,
    Ankara'ya yeni gelmiş biri olarak Ankara'da ikamet eden arkadaşlardan usta ve servis konusunda tavsiye istiyorum. Motorunuzu herhangi bir sorun ve bakım için nereye götürüyorsunuz ve yedek parçayı nereden temin ediyorsunuz? (Motorum st kanuni değil karbüratörlü hyosung)
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,
    Ankara'ya yeni gelmiş biri olarak Ankara'da ikamet eden arkadaşlardan usta ve servis konusunda tavsiye istiyorum. Motorunuzu herhangi bir sorun ve bakım için nereye götürüyorsunuz ve yedek parçayı nereden temin ediyorsunuz? (Motorum st kanuni değil karbüratörlü hyosung)
    ankarada usta konusunda otobur serdarla irtibat kurarasan o yardımcı olur

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

mahmut hayırlı olsun şamandıranda ne varki değiştireceksen eskisine talibim yag filitresi için oralara ugraşmayın ben daha iyisini filitreci bir arkadaşa yaptırdım bilginiz olsun

ayrıca hazır kopmuşken zincirliye çevirseydin koptu kopacak derdi olmadan rahatca binerdin vede daha ekonomik olarak

Motosikleti
    gv-650
    otobur büyük geçmiş olsun kardeşim...
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GV650'ye başka hangi motosikletlerin statorleri tam olarak uyuyor, bileniniz var mı?

Tam net olmasa da Kanuni Tiger ve Suzuki AN125 modellerinin statorlerinin uyduğu söyleniyor. Net bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyor olacağım...

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,
    Usta konusunda Ankarada ki dostlar öneri getirecektir ancak yedekparça konusunda www.hyosungsourch.com dan ihtiyaçları temin etmek mümkün..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta konusunda Ankarada ki dostlar öneri getirecektir ancak yedekparça konusunda www.hyosungsourch.com dan ihtiyaçları temin etmek mümkün..
    Özür dileyerek düzeltiyorum

www.hyosungsource.com
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    güzel ilaveler bende yapmayı düşünüyorum. vites göstergesi için hangi vites sivicini kullandın tam uyumlumu, birde şu yağ göstergesi için kullandığın yağ müşürünün modeli markası varmı yada kaç barlık bir müşür kullandın ... teşekkürler

---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

Kayışın kopmasımı ! şaka gibi. şu cümle çok ürperdici " ayrıca hazır kopmuşken zincirliye çevirseydin koptu kopacak derdi olmadan rahatca binerdin " km'si dolmayan yada zamanı gelmeyen kayışın kopma ihtimali nedir acaba, kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştımı acaba yoksa sürekli koptu kopacak diye düşünerek yolculuk yapmak gerçekten tam bir işkence olur....

Motosikleti
    hyosung gv650 aquila
    Kayışın kopmasımı ! şaka gibi. şu cümle çok ürperdici " ayrıca hazır kopmuşken zincirliye çevirseydin koptu kopacak derdi olmadan rahatca binerdin " km'si dolmayan yada zamanı gelmeyen kayışın kopma ihtimali nedir acaba, kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştımı acaba yoksa sürekli koptu kopacak diye düşünerek yolculuk yapmak gerçekten tam bir işkence olur...

şaka değil gerçek...evet benim kayışım koptu...şansım vardı ki çok müsait bir yerde oldu olay..dağ başında da kopabilirdi.....kayış konusunda dikkat edilmesi gerekenler kanımca şöyle sıralanabilir...kayışınızı periyodik aralıklarla kontrol ediniz bilhassa iyice kurumuş ve ses çıkaran kayış sahipleri daha dikkatli olmalı....küçükte olsa herhangi bir çatlak,tel atması kopmayı hızladıran ilk sebeplerdendir.arka kasnakta oluşan hafif bir yalpalama da kayışınızın ömrünü kısaltabilir...kayışın gerginlik durumu (yük ve artçıya göre değişkenlik gösterir) motorunuzu kullanma tarzınızla direk orantılıdır..kayışınızdan uzun süre performans istiyorsanız daha dengeli bir kulllanma stili öneririm...arka kasnak dişlerini en az yıl da 1 kez kontrol ediniz veya ettiriniz...lakin kayıştan daha çok kısa bir sürede hırpalandığı tespitlerimden biridir....

ylcndrsn....bu kayışlara biçilen ömür 3 yıl dır veya 30 bin km dir...bunu makul bir süre daha uzatabilmek senin elindedir....bence yukarıda sıraladığım konulara dikkat edersen bu sureyi bir hayli uzatacağından eminim....veriler hiçte kısa bir süre değildir...bence baya bir sürüş zamanıdır.....yeni alınmış bir kayışın kopma ihtimali çok ciddi bir fabrikasyon hatası olmadığı sürece yoktur sanırım..okdugum bunca sayfada ve değerli dostlarımızla yaptığımız konuşmalarda kaşılaşmadığım bir durumdur....

benim kayışımın kopması ise tamamen kullanıcı hatasıdır...saygılarımla...keyıfli forumlar dileğimle......

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel ilaveler bende yapmayı düşünüyorum. vites göstergesi için hangi vites sivicini kullandın tam uyumlumu, birde şu yağ göstergesi için kullandığın yağ müşürünün modeli markası varmı yada kaç barlık bir müşür kullandın ... teşekkürler

---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

Kayışın kopmasımı ! şaka gibi. şu cümle çok ürperdici " ayrıca hazır kopmuşken zincirliye çevirseydin koptu kopacak derdi olmadan rahatca binerdin " km'si dolmayan yada zamanı gelmeyen kayışın kopma ihtimali nedir acaba, kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştımı acaba yoksa sürekli koptu kopacak diye düşünerek yolculuk yapmak gerçekten tam bir işkence olur....
    vites göstergesi için kendim vites müşiri yaptım tornacı arkadaşımın yardımı ile
    üzerine 5 kontak yapıp her vites için 1 led kullandım yapmak istiyorsan tornacıda müşiri yapabilirsin yapamazsan benim tornacı arkadaş 50tl ye yapıyor.

yag müşiri için baya bir ugraştım önce göstergedeki yag lambasının ucunu buldum ama bana pahalıya patladı östergenin hararet ve benzin kısmını bozdum sonra yag pompasının çıkış tapasınıdan rekorla müşiri monte ettim müşir ayarlanabilen 2 bar lik bir müşir markası yok dişi m10 rolantide yanıyor gaz verince sönüyor o şekilde ayarladım

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Arkadaşlar teşekkürler geçmiş olsun dilekleri için. İkinci hayatımda da motor kullanacağım gibi gözüküyor. Ne de olsa zaten sonunda öleceğiz
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar teşekkürler geçmiş olsun dilekleri için. İkinci hayatımda da motor kullanacağım gibi gözüküyor. Ne de olsa zaten sonunda öleceğiz
    E herhalde kullanacaksın olm

Motosikleti
    gv-650
    YAV MOTORCU MİLLETİ ÖLÜME FİLAN ALIŞKIN ZATEN KABULLENİP BİNİYOR İNSAN....AMA SAKATLIK YIPRATICI OLUR....MESELA UZAYLA BEN....BU GÖBEKLE SAKATLANIRSAK BİZE BAKANIN VAY HALİNE...ÖZELLİKLE UZAY !!!!..
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Kayışın kopmasımı ! şaka gibi. şu cümle çok ürperdici " ayrıca hazır kopmuşken zincirliye çevirseydin koptu kopacak derdi olmadan rahatca binerdin " km'si dolmayan yada zamanı gelmeyen kayışın kopma ihtimali nedir acaba, kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştımı acaba yoksa sürekli koptu kopacak diye düşünerek yolculuk yapmak gerçekten tam bir işkence olur...

şaka değil gerçek...evet benim kayışım koptu...şansım vardı ki çok müsait bir yerde oldu olay..dağ başında da kopabilirdi.....kayış konusunda dikkat edilmesi gerekenler kanımca şöyle sıralanabilir...kayışınızı periyodik aralıklarla kontrol ediniz bilhassa iyice kurumuş ve ses çıkaran kayış sahipleri daha dikkatli olmalı....küçükte olsa herhangi bir çatlak,tel atması kopmayı hızladıran ilk sebeplerdendir.arka kasnakta oluşan hafif bir yalpalama da kayışınızın ömrünü kısaltabilir...kayışın gerginlik durumu (yük ve artçıya göre değişkenlik gösterir) motorunuzu kullanma tarzınızla direk orantılıdır..kayışınızdan uzun süre performans istiyorsanız daha dengeli bir kulllanma stili öneririm...arka kasnak dişlerini en az yıl da 1 kez kontrol ediniz veya ettiriniz...lakin kayıştan daha çok kısa bir sürede hırpalandığı tespitlerimden biridir....

ylcndrsn....bu kayışlara biçilen ömür 3 yıl dır veya 30 bin km dir...bunu makul bir süre daha uzatabilmek senin elindedir....bence yukarıda sıraladığım konulara dikkat edersen bu sureyi bir hayli uzatacağından eminim....veriler hiçte kısa bir süre değildir...bence baya bir sürüş zamanıdır.....yeni alınmış bir kayışın kopma ihtimali çok ciddi bir fabrikasyon hatası olmadığı sürece yoktur sanırım..okdugum bunca sayfada ve değerli dostlarımızla yaptığımız konuşmalarda kaşılaşmadığım bir durumdur....

benim kayışımın kopması ise tamamen kullanıcı hatasıdır...saygılarımla...keyıfli forumlar dileğimle......
    kuralkanın sitesine baktım da kayışın fiyatına 1000 tl fiyat koymuşlar bu ne ya içime oturdu resmen :(

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkanın sitesine baktım da kayışın fiyatına 1000 tl fiyat koymuşlar bu ne ya içime oturdu resmen :(
    onun da çaresini bulduk zincire çevirmek bu sayede gözümüz arkada kalmıyor bu fiata kayışda ısrar etmek biraz bonkorluk oluyor sadece kayışlada bitmiyor illaki arka kasnakta yıpranıyor 270 tl de o var ben kayısın pek bir faydasını görmedim biraz daha temiz o ka ama keseyi kirletiyor be yaw.

Motosikleti
    hyosung gv650 aquila

ylcndrsn...turkıye deki fiyatlar neredeyse 2 katıdır....www.hyosungsource.com buradan kredi kartı ıle %50 ye varan indirimle alıveriş yapabilirsin....son fiyatlar sudur...kayış : 497 TL Kasnak : 320 TL dir...

Motosikleti
    NC 700 X
    Bugün yokuş aşağıya inerken aklıma otobur geldi. Kardeşime üzülürken hergün geçtiğim yoldaki bozuk kısmı emniyet şeridine geçerek atlatmayı planlıyordum. Orayı geçince tekrardan yola dönüyorum hergün işten dönerken. Zaten o kısım 30 cm bile değil. Şeride girip çıkıyorum. Fakat bu sefer emniyet şeridini taze boyamışlar :( Şefitten yola çıkarken bir kaydı motor altımdan... Ben takla atarken bi motoru görüyorum, bir de arkamdaki otobüsü. Otobüse her baktığımda sol şeride biraz daha yaklaşıyordu ve bana daha düşük bir hızla yaklaşıyordu. Adam soğukkanlı davrandı Allah'a şükür. Takla atarken kafam öbür tarafa denk geldiğinde ise motorumun sol tarafı üzerinde kayışını seyrediyordum. Hiçbir yerim acımıyordu. Tam koruma buymuş demek ki dedim. Her taklada kendimi emniyet şeridine doğru atmaya çalıştım başka bir araba üstümden geçmesin diye. Ama bir taraftan da şeride çarpmak da istemiyordum. Bir süre daha kayarak ve takla atarak gittim ve durdum. Emniyet şeridine gelmiştim. Oturdum. Sağımı solumu kontrol ettim, birşeyim yoktu. Arabanın birinden indiler ve motorumu kaldırdılar. Hala çalışıyordu. Birkaç kişi de yanıma geldi. Sonra binip evime geldim motorun sol grenajını düşünmeden Allah'a dua ede ede. Ama yine de Türk'üz ya işte Dua aralarında kaç lira tutar acaba diye geçiyor aklımdan ama hemen tövbe diyip sağlığıma ve vücut bütünlüğüme bakarak şükrediyorum.

Yeni boyandığını yerde iken farkettim. Kaymak gibi yapmışlar a.q! 3-4 yıl önce birisinin yazısını okumuştum. Aynı şekilde düşmüş. O biraz hızlı imiş, race kullanıyormuş ve bayağa yatıkken beyaz çizgiye denk gelip kaymış. Bundan sonra beyaz çizgiden geçecek isem tam 90 derece iken geçerim.

Hayırlı akşamlar

Bu arada motor altımdan kayarken sol ayağım burkuldu bayağa. Demek ki motosiklet botlarım olmasa çatırdayacaktı. Ayrıca sol dizim çarptı yere. Boydan boya çatladı. Ellerim yere sürttü sürekli. Eldivenimde hasar bile göremedim doğru düzgün. Montumun da titanyum kolluk kısmı çizilmiş. Montumun önü kapalı olduğu için gömleğim bile yırtılmadı. Sadece İCON yazısının İ harfi sıcaktan erimiş sanki o sert plastiğe çakmak tutmuşsunuz gibi.

Korumalarımı çok seviyorum.

Motosikleti
    hyosung gv650 aquila
    cok gecmıs olsun....arkadaslar mevsım yavas yavas degısıyor...bu donemde beklenmeyen suprizler olabılır....korumanın onemı bır kez daha hayatı onemını gostermıs....tekrar gecmıs olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler