Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgililer gününüz kutlu olsun millet ! Motorunuzu bu akşam şöyle güzel bir gezintiye çıkarın bugün. Önce dışarıda güzelce karnını doyurun (depoyu fulleme), sonra eve geri dönünce...Neyse gerisini anlatmayayım

Cumartesi koltuğumda artçı bölümün başladığı noktada maket bıçağıyla kesilmiş gibi yarıklarla karşılaştım. Belki çok soğukta üzerine oturmamdan belki takılan bir fermuardan belki de şakacı bir çocuk yüzünden olmuş olabilir bilmiyorum. Neyse ben de bir oto kaplamacıya gidip, daha kalın malzemeden yapılmış astarlı bir döşeme malzemesi seçtim. Tabii yine siyah renk. Sonra aklıma en son yaptığım Amasra gezisinde artçımın ağlamaları geldi ve hazır bu işe girmişken artçı konforunu da arttırayım dedim. Oradan 10 mm kalınlığında hafif sert bir sünger seçtim ve tam bizim artçı kuşağın başladığı noktadan arkaya kadar o süngeri güzelce yapıştırmalarını istedim. Kuşaktan dolayı öyle kot farkı hissi de vermeden gayet yumuşak bir artçı koltuğuna sahip olmuş oldum Hepsine 60 lira aldılar benden...Acelem olduğu için fazla fiyat araştırması yapamadım.

Artık iş ciddiye bindiği için yengemizi kaçırmadan Uzay'a da yaptırması tavsiye edilir

Senin de sevgililer günün kutlu olsun kardeşim
    O koltuktaki yarık tam olarak aynı yerde benimkinde de oluştu 1 hafta sonra ona birkaç küçük yarık daha ekleniyor. Ben de yakında yeni bir döşeme yaptıracağım. Bakalım hayırlısı. Hatunu kaçırmadan yaptırmak lazım dediğin gibi hehe
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650

bir oto kaplamacıya gidip, daha kalın malzemeden yapılmış astarlı bir döşeme malzemesi seçtim. Tabii yine siyah renk. Sonra aklıma en son yaptığım Amasra gezisinde artçımın ağlamaları geldi ve hazır bu işe girmişken artçı konforunu da arttırayım dedim. Oradan 10 mm kalınlığında hafif sert bir sünger seçtim ve tam bizim artçı kuşağın başladığı noktadan arkaya kadar o süngeri güzelce yapıştırmalarını istedim. Kuşaktan dolayı öyle kot farkı hissi de vermeden gayet yumuşak bir artçı koltuğuna sahip olmuş oldum Hepsine 60 lira aldılar benden...Acelem olduğu için fazla fiyat araştırması yapamadım.

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin de sevgililer günün kutlu olsun kardeşim
    O koltuktaki yarık tam olarak aynı yerde benimkinde de oluştu 1 hafta sonra ona birkaç küçük yarık daha ekleniyor.i hehe
    Kaplamada kullanılacak malzeme yumuşak deriden mi olması makbul..yoksa kalın ve sert deridenmi..deri derken suni deri elbette kast ettiğim..Son olarak koltuğu bende değiştirdim artcı için konforlu olduğu gibi sürücü içinde son derece güzel oldu..kuyruk sokumu bölgesi desteklendiğinden gerek şehir içi gerekse uzun yolculuklarda konfor sağladı..bana maliyeti 90 tl oldu..ayrıca yanında daha kalın malzemeden birde koltuk koruma kılıfıda hediyesi oldu..neden bundan yapmadın dediğimde Selim usta ''Bu malzeme daha çabuk çatlama yapar bu yüzden derinin yumuşak olması daha iyi..'' dedi.. sağlıklı olanı hangisi hala tam emin değilim..araştıracağım..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    Sevgililer gününüz kutlu olsun millet ! Motorunuzu bu akşam şöyle güzel bir gezintiye çıkarın bugün. Önce dışarıda güzelce karnını doyurun (depoyu fulleme), sonra eve geri dönünce...Neyse gerisini anlatmayayım

Cumartesi koltuğumda artçı bölümün başladığı noktada maket bıçağıyla kesilmiş gibi yarıklarla karşılaştım. Belki çok soğukta üzerine oturmamdan belki takılan bir fermuardan belki de şakacı bir çocuk yüzünden olmuş olabilir bilmiyorum. Neyse ben de bir oto kaplamacıya gidip, daha kalın malzemeden yapılmış astarlı bir döşeme malzemesi seçtim. Tabii yine siyah renk. Sonra aklıma en son yaptığım Amasra gezisinde artçımın ağlamaları geldi ve hazır bu işe girmişken artçı konforunu da arttırayım dedim. Oradan 10 mm kalınlığında hafif sert bir sünger seçtim ve tam bizim artçı kuşağın başladığı noktadan arkaya kadar o süngeri güzelce yapıştırmalarını istedim. Kuşaktan dolayı öyle kot farkı hissi de vermeden gayet yumuşak bir artçı koltuğuna sahip olmuş oldum Hepsine 60 lira aldılar benden...Acelem olduğu için fazla fiyat araştırması yapamadım.

Artık iş ciddiye bindiği için yengemizi kaçırmadan Uzay'a da yaptırması tavsiye edilir
    çok iyimiş yaa, bende de var öyle bi sorun, hem yırtık hemde artçı hoşnutsuzluğu denizlide bulabilirsem iyi bi usta bende yaptırıcam. yoksa ankaraya gelene kadar beklemem gerekecek. nerde yaptırdın acaba ?

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    İskitlerde 1. caddede. Oraya gidince zaten bir çok kaplamacı var, hangisine gitsen hallederler
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500
    Alıntı loader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyimiş yaa, bende de var öyle bi sorun, hem yırtık hemde artçı hoşnutsuzluğu denizlide bulabilirsem iyi bi usta bende yaptırıcam. yoksa ankaraya gelene kadar beklemem gerekecek. nerde yaptırdın acaba ?
    Emrah denızlıde biri var bu işi yapıyor. beraber gıderıs bır ara... sahıbınden e bıle ılan vermıstı ama suan ılanın suresı gecmıs gozukuyo...

Motosikleti
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaplamada kullanılacak malzeme yumuşak deriden mi olması makbul..yoksa kalın ve sert deridenmi..deri derken suni deri elbette kast ettiğim..Son olarak koltuğu bende değiştirdim artcı için konforlu olduğu gibi sürücü içinde son derece güzel oldu..kuyruk sokumu bölgesi desteklendiğinden gerek şehir içi gerekse uzun yolculuklarda konfor sağladı..bana maliyeti 90 tl oldu..ayrıca yanında daha kalın malzemeden birde koltuk koruma kılıfıda hediyesi oldu..neden bundan yapmadın dediğimde Selim usta ''Bu malzeme daha çabuk çatlama yapar bu yüzden derinin yumuşak olması daha iyi..'' dedi.. sağlıklı olanı hangisi hala tam emin değilim..araştıracağım..
    Abi bizimki gibi formlu bir koltukta iyi gerdirilip tam oturması için yumuşak olması kritik. Zaten döşeme malzemesi de o tür birşey. orjinali kağıt kalınlığında ve çok ince. Eğer çabuk hasar görmemesini istiyorsan bence yine yumuşak ama daha kalın bir malzeme seçmek lazım.

Suya dayanıklılık da iyi vurgulanmalı tabii ki...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Şasi numaralarından yola çıkarak, koltukların zorlu iklim ve kullanım şartlarına 5 yıl dayanması normal değilmi?
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Abi bizimki gibi formlu bir koltukta iyi gerdirilip tam oturması için yumuşak olması kritik. Zaten döşeme malzemesi de o tür birşey. orjinali kağıt kalınlığında ve çok ince. Eğer çabuk hasar görmemesini istiyorsan bence yine yumuşak ama daha kalın bir malzeme seçmek lazım.

Suya dayanıklılık da iyi vurgulanmalı tabii ki...
    Benim koltuk kaplaması jargonlu astarı olan bir kaplama cinsi..koruma kılıfı aynı ebatta..yani usta'' onun yerine diğerinide kullanabilirdim ancak bu tip kalın kaplamalarda çatlama gerildiği vakit diğerinden çok daha önce meydana gelir ''diyor..bu ikinci koltuğum olacak aynı kişi daha öncede koltuk yapmıştı güzeldi..şimdi formu az bişi daha değiştirttim...benim şuanki sele kılıfı yumuşak deriden ama incemi kalınmı dersen sanırım ince..en azından koruma kılıfının derisi daha kalın duruyor..inşallah ustanın seçimi doğrudurda üzülmem..
    Bilgi için teşekkür ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi numaralarından yola çıkarak, koltukların zorlu iklim ve kullanım şartlarına 5 yıl dayanması normal değilmi?
    Bu tamamen motorun bulunduğu yerdeki kedi sayısına ve kedilerin yapısına bağlı olarak değişiyor..

Motosikleti
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Hyosung ne yapsa senin hakkını ödeyemez.

Motosikleti
    GV 650
    Alıntı Qner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah denızlıde biri var bu işi yapıyor. beraber gıderıs bır ara... sahıbınden e bıle ılan vermıstı ama suan ılanın suresı gecmıs gozukuyo...
    oo kimler varmış burda

Motosikleti
    Piaggio x9 500
    tanıtmadım kendımı esseklık ettım. kendı motorumun forumundan cok bu forumu takıp edıyorum ınanın.
    ama karıstırmayım ortalıgı dıye sey ettım. gt250 naked surucusuyum 4-5 aydır. denızlıden katılıyorum yarısmaya. malesef tekstil işimiz.
    emrah onerdı bu forumu. muthıs bılgılı, dolu dolu bır forum. bıgun gv650 ım olacak ınsallah. yada benımkını o hale getırıcem. bılmıyorum artık gerısını...

slmlr
    knr

Motosikleti
    gv-650
    YAV BİŞİ DİKKATİMİ ÇEKTİ KONU ÇÖMLEKLERİMİZ OLUNCA NEKADARDA HASSASLAŞIYORUZ...GERÇEK DERİMİ OLSUN SUNİMİ,İNCEMİ OLSUN KALINMI.

BEN BAŞKA BİŞİ SORAYIM ORTAYA: KOLTUĞUN FORMU BİZ ERKEKLRİN HEPSİNİMİ RAHATSIZ EDİYOR. YOKSA BENİM ÖLÇÜLERDE Bİ FARK VARDIR O YÜZDENMİ......CİDDEN UZUN YOL GİDİNCE SIKINTI VE SIZILAR OLUYOR VARMIDIR BUNDA KOLTUĞUN ETKİSİ.. BÖLE Bİ ŞİKAYETİ OLAN..
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Arkadaşlar selam

Konuyu takip ediyorum ama ne zamandır girip birşeyler yazamadım. Bu süre içinde Uzay kadar olmasa da benim de hayatımda değişiklikler oldu (Bu arada hayırlı olsun abi )
    Ankarada 29,5 yaşında siyah GV650si olan Serdar sayısının fazla olduğuna kanaat getirerek İstanbul'a yerleştim. Ev-mev taşınma vs halloldu da makine Ankarada kaldı. Meterorolojiyi takip edip havanın uygun olduğu bir haftasonu atlayıp getiricem en kısa zamanda.

Bu arada uzun yolda menzilimiz ne düzeyde bilen deneyen var mı? Hayalimdeki depo göstergesine sahibim hep full gösteriyor , muhtemelen çatlakla ilgili müdahale edilirken birşey oldu, aldığımdan beri böyle.

Bu arada zertdüşt sana da bir ara uğrıycam da fırsat olmuyor, bu haftasonu olabilir mesela.

Motosikleti
    Adaş 150 civarı hızlarla gideceksen Boludaki Opetten fulle mutlaka, yoksa benim gibi Hendek gişelere 230 kg'mı itersin. İzmit çıkıştaki BP den de yine fulle kafan rahat olsun İstanbul'a kadar. Hem mola olur

Hayırlı olsun, görüşemedik bir türlü, aramadın vefasız

Menzil : 300 +/- 50 km (Hıza-yüke göre)

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Arkadaşlar motosikletinize ilgim var bende arada bir bu başlığı takip ediyorum. Koltuk işine bir yorum getireyim dedim. Motosikletimi boyadım 4-5 ay oldu galiba. Ortasından beyaz bi şerit geçen mor bir renk. Hazır elim değimişken koltuğu da kaplatayım dedim. sanayi de bir koltukçu gösterdiler. Malzemesi pek yoktu. Beğenemedim bir şey. Malzemeyi getir 50 -60 liraya dikerim dedi. Pek güven de vermedi açıkçası. Bende dudullu modokoda çalışan bir arkadaşımın mobilya atolyesine gidip yardım istedim. Ustalarından biri koltuklara bakıp ben hallederim sen yeterki git şu verdiğim adresten deri beğen gel dedi. Modoko civarında toptan deri satan bi dükkandan 1,5 mt kadar mor suni deri, 1 mt kadar da krem rengi deri aldım. Şimdi asıl bomba şu ki bu ikisine sadece 5 TL verdim. Israr kıyamet aldılar onu da . Ustama verdim koltuğun üstünden kalıp çıkarıp kremi ortaya moru etrafına güzelce dikti. Yağmur için garanti veremem sonuçta biz normal koltuk yapıyoruz yağmura dayanıklı bir şey olmayacak diye de uyardı. (yağmurda sürmek pek alışkanlığım değildir.) Bir de altta kendi derisi kaldığı için çok önemsemedim. Sağ olsun 1 akşamda bitirdi ve ben alıp montajını yaptım. Ona da yine ısrar kıyamet 20 lira verebildim. Bu iş bana oldukça ucuza ve mükemmel bir işçiliğe mal oldu. Demem o ki gidin kendi derinizi kendiniz alın toptancıdan. Hem bin çeşit arasından istediğinizi buluyorsunuz hem de ucuz oluyor. Sonra elinizde malzeme ile yapacak usta arayın ve yaptırın. Çok sıkıntılı bir iş değil. 2-3 saatte bitiyor. Buyrun fotoğraflar.

Gökhan YAŞDAL

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam

Konuyu takip ediyorum ama ne zamandır girip birşeyler yazamadım. Bu süre içinde Uzay kadar olmasa da benim de hayatımda değişiklikler oldu (Bu arada hayırlı olsun abi )
    Ankarada 29,5 yaşında siyah GV650si olan Serdar sayısının fazla olduğuna kanaat getirerek İstanbul'a yerleştim. Ev-mev taşınma vs halloldu da makine Ankarada kaldı. Meterorolojiyi takip edip havanın uygun olduğu bir haftasonu atlayıp getiricem en kısa zamanda.

Bu arada uzun yolda menzilimiz ne düzeyde bilen deneyen var mı? Hayalimdeki depo göstergesine sahibim hep full gösteriyor , muhtemelen çatlakla ilgili müdahale edilirken birşey oldu, aldığımdan beri böyle.

Bu arada zertdüşt sana da bir ara uğrıycam da fırsat olmuyor, bu haftasonu olabilir mesela.
    hoşgeldin memlekete bir akşam toplantımıza clubumuze gelirsen tanışırız serdar

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    bıgun gv650 ım olacak ınsallah.

knr
    Merhaba QUOTE..ve dileğine katılıyor inşallah gönlündeki motora kavuşursun diyorum..

Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CİDDEN UZUN YOL GİDİNCE SIKINTI VE SIZILAR OLUYOR VARMIDIR BUNDA KOLTUĞUN ETKİSİ.. BÖLE Bİ ŞİKAYETİ OLAN..
    Sevgili Kemal uzun yolda standart koltuklarda yorucu olabiliyor..ben Bodruma giderken bunu 4 saat sonra ciddi olarak hissettim..ama bu nerdeyse tüm motorlarda olan bir şey zira motosiklet seleleri yapılırken hem motorun dizaynı hemde genel kullanıcı ortalaması düşünelerek bu seleler imal ediliyor.ancak son yaptırdığım selede şehir içi kullanımında bile rahatlığı çok net hissedebiliyorum resimler uzayda sana gönderir yada burda yayınlar görürsün..Suya dayanıklı deri bana göre en iyisi..varmı böyle deri..evet var..şimdi kafayı buna taktım..yerinide kabaca öğrendim gidip bakacağım sonrasında bilgiyi paylaşırım..
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Serdar sen geleceğin zamanı söyle kafi..
    Bir depo ile menzil ise Otoburkaplanın dediği gibi uzun yolda 350 km rahat yapıyor hatta 90-110 km arası gidersen rüzgar ve yol durumuna göre 380 km ye kadar yolu var..375 km normal depodan yakıt temini son 5 km de yokuş aşağı boşta..sen elbette 300 km de bir en azından depoyu fulle

[

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:47 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (yağmurda sürmek pek alışkanlığım değildir.) Bir de altta kendi derisi kaldığı için çok önemsemedim.
    o fiyata son derece ekonomik ve güzel olmuş..maliyetler güzel..umarım yağmur yüzü görmez motorun..

Motosikleti
    GV 650
    tanıtmadım kendımı esseklık ettım. kendı motorumun forumundan cok bu forumu takıp edıyorum ınanın.
    ama karıstırmayım ortalıgı dıye sey ettım. gt250 naked surucusuyum 4-5 aydır. denızlıden katılıyorum yarısmaya. malesef tekstil işimiz.
    emrah onerdı bu forumu. muthıs bılgılı, dolu dolu bır forum. bıgun gv650 ım olacak ınsallah. yada benımkını o hale getırıcem. bılmıyorum artık gerısını...

slmlr
    knr
    sen bu forumu takip etmeye başladığına göre kanın kaynamaya başlamıştır artık. bence en kısa zamanda bir GV 650 sahibi olacaksın

Motosikleti
    Piaggio x9 500
    bugun kullandım bıle bı tane gv 650. oturus tam tahmın ettıgım gıbı rahat. (ben bıraz mınıgım de 196 cm)
    koltugu begenmıyosunuz ama gelın bıde bızım nelere oturdugumuzu gorun...
    gucu cok farklı. zaptedılemıyecekmıs gıbı...

ama kooooooca yolda u donemedım. durup önü kaldırıp yana koysaydım herhalde daha basarılı olurdum.

madden ve manen kendımı hazır hıssetmıyorum.

kanıma gırme emrah....

slmlr
    knr

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Baktım Uzay yoğun ..dedim nası oluyor bu yükleme işi..tarif etti sağolsuın işte sonuç..
    Fotograf yükleme (Deneme)
    Hyo mun yeni selesi..

Uploaded with ImageShack.us

Yakın cekim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

bugun kullandım bıle bı tane gv 650. oturus tam tahmın ettıgım gıbı rahat. (ben bıraz mınıgım de 196 cm)
    Koltuk elbette rahat ama hani şöle uzun soluklu yolculuklarda daha rahat olsun diye uğraşıyoruz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 54 kullanıcı var. (0 üye ve 54 misafir)

Bu Konudaki Etiketler