Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim kardeşim..özellikle plaka şık olmuş..

Şimdi sırada yeni dizayn koltuk var..çok yakında..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim kardeşim..özellikle plaka şık olmuş..

Şimdi sırada yeni dizayn koltuk var..çok yakında..
    gv650 lilerin mankeni maşallah birde rengi mavi olaydı

concorde kardeşim kayış bilgileri söyle 180 diş kayış eni 25 mm
    kalınlıgı 8 mm
    diş boyu 4.8 ölçtüm aşınmayı sayarsak 5 mm
    diş dibi 6 mm diş ucu 5mm iki diş arası ekseni 12 mm
    kayış diş profili u gbi yani u ile v arası pahlı dişleri var
    motorun torku hatırı sayılır ona göre işe yarıyacak kayışı
    hadi bize muadil 50 tl ye kayış bul seni herkez yemege götürür

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman senle beni iyice karıştırırdı millet..
    zaten isimler nerdeyse aynı..senin isminde bir (i) fazlası var..Engin bile ilk yazılarında bana Haldun yerine Halidun demiş..

Motosikleti
    NC 700 X

concorde kardeşim kayış bilgileri söyle 180 diş kayış eni 25 mm
    kalınlıgı 8 mm
    diş boyu 4.8 ölçtüm aşınmayı sayarsak 5 mm
    diş dibi 6 mm diş ucu 5mm iki diş arası ekseni 12 mm
    kayış diş profili u gbi yani u ile v arası pahlı dişleri var
    motorun torku hatırı sayılır ona göre işe yarıyacak kayışı
    hadi bize muadil 50 tl ye kayış bul seni herkez yemege götürür

Ben demiştim Halidun abi ölçmeye başlamıştır diye

50 TL'ye bulsun, yeter ulan diyene kadar yediririz onu :D

Motosikleti
    Gv 650

selam

vallahi 1 sene yemege para vermezsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

uzay yüzügü parmaga taktın mı kardeş allah tamamına erdirsin.
    Motosikleti: Gv 650

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ferhat0210 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi 1 sene yemege para vermezsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

uzay yüzügü parmaga taktın mı kardeş allah tamamına erdirsin.

Sağol kardeşim. Nişan olayı tamamdır

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Ben demiştim Halidun abi ölçmeye başlamıştır diye

50 TL'ye bulsun, yeter ulan diyene kadar yediririz onu :D
    Sağol kardeşim. Nişan olayı tamamdır
    ölçmemmi böyle hevesli kardeşi bulmuşum

kayışı bulsun onada bir tane gv 650 filan ayarlarız artık

uzay damga işini bitireli bir hafta oldu demi yani kızlar artık ben damgalıyım uzak durun benden

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    millet ... malesef üzgünüm . sizin kayışlarınız özel üretim . en yakın bulduğum ölçü goodyear ın 900 h diye bir kayışı. fakat onun hatvesi 12.7 mm kayış yüksekliği de 6 mm genişlik ölçüsü 33 mm . yani siszinkilere uymuyor. yada ölçü sisteminde bir tuhaflık var kesit ölçülerinde genişliği tam olarak hepsinde yazmıyor. uzak doğu sitelerinde arattırdım ama dil sıkıntı çıkarıyor çözemiyorum. fakat şu olabiliyor . kasnaklar değiştirilebilir diye düşünüyorum . çünkü standart adımlarda çok farklı çaplarda binlerce kasnak var hemde çerçeveli olarak. hani zincirli sistemlerde dişli büyütüp küçültme olayı oluyor ya . bu kasnaklarda da bu işlem yapılabiliyor. şöyle yapılabilir bana eğer herhangi bir arkadaşta kopuk olan bir parça varsa en azından dişleri kısmen sağlam olan olabilirse. çalıştığım ithalatçı firmalara sordurabilirim . en azından elimizde diş sayısı bu referans olur . buna göre farklı kasnak kombibasyonları ucuza mal olabilirse bu işlemi bir kere yaparsınız (yada yaparız tabii benim de bir gv 650 im olura . ama galib250 düşünüyorum.) bir dahaki seferine kayış maliyeti ucuza gelir 900 h kayış 78 tl +kdv

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    concorde kardeşim belki yakını bulunur ama veya ksanaklarıda değiştirdik diyelim yakın ölçüdeki bir kayışa göre ancak motorun gücüne göre zorlandıgı yerde kopabilir diye düşünüyorum bu kayışlar kalınlık 8 mm ve karbon lifli digerleri bez takviyeli veya başka malzemeden olabilir aynı karbon lifli olanı varmı bu özel üretim onun için saglam olabilir diyorum 100 tl lik alsak 30 000 km gidermi iyice bir hesap yapmak lazım derim

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Sağolun arkadaşlar,parçayı buldum.Teşekkür ederim.

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    concorde kardeşim belki yakını bulunur ama veya ksanaklarıda değiştirdik diyelim yakın ölçüdeki bir kayışa göre ancak motorun gücüne göre zorlandıgı yerde kopabilir diye düşünüyorum bu kayışlar kalınlık 8 mm ve karbon lifli digerleri bez takviyeli veya başka malzemeden olabilir aynı karbon lifli olanı varmı bu özel üretim onun için saglam olabilir diyorum 100 tl lik alsak 30 000 km gidermi iyice bir hesap yapmak lazım derim
    içerisinden çelik tel li bile olanı var. bir digram görmüştüm kayış seçimi diye ama şimdi ardım bulamadım . kilovat değerine göre kayış seçimi diye belirtmişti onda yanılmıyorsam 50kwat a kadar bir rakamlar görmüştüm. birde kayışın şu avantajı var . yüksek devirlerde oluşan merkezkaç kuvveti etkisi ile zincir çalıştığı dişlileri daha çabuk yıprandırıyor. bu galiba ss makinalarda çok sık olan bir durum 30 bin km lerde dişli takımı komple değişiyor . ama kayışta bu sadece kayış değişimi ile halloluyor . belki iki üç kayış değişimi sonunda dişli değişiyor. bakalım biraz daha araştıracağım.....

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Hmm..Çok güzel olmuş. Eğer benim olsaydı, şunları da yapmak isterdim ;

1. Peglerle aynı desene sahip elçikler takardım (Highway hawk'ın var mesela)

2. Genel havayı bozduğunu düşündüğüm plastik elçik korumaları ya çıkartırdım, ya da tanıdık bir cnc frezeci de metalden güzel bir koruma yaptırıp, krom kaplatırdım.

3. Koruma demirinin üst kısmındaki desen yine peglerle uyumlu çok güzel duruyor. Orada sadece güvenlik amaçlı keskin köşeyi, düşersem bacağıma saplanmasın diye birazcık yumuşatırdım (radyüs vermek gerekli).
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    NC 700 X
    ölçmemmi böyle hevesli kardeşi bulmuşum

kayışı bulsun onada bir tane gv 650 filan ayarlarız artık

uzay damga işini bitireli bir hafta oldu demi yani kızlar artık ben damgalıyım uzak durun benden
    Piyasayı gençlere bırakıyorum artık

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2. Genel havayı bozduğunu düşündüğüm plastik elçik korumaları ya çıkartırdım, ya da tanıdık bir cnc frezeci de metalden güzel bir koruma yaptırıp, krom kaplatırdım.

3. Koruma demirinin üst kısmındaki desen yine peglerle uyumlu çok güzel duruyor. Orada sadece güvenlik amaçlı keskin köşeyi, düşersem bacağıma saplanmasın diye birazcık yumuşatırdım (radyüs vermek gerekli).
    Kavgada söylenmeyecek sözler bunlar

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ne kavgası, düşüncelerden bahsediyoruz

Kardeşim, unutmadan tebrik ederim. Mutlu olmanızı diliyorum
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    NC 700 X
    Ne kavgası, düşüncelerden bahsediyoruz

Kardeşim, unutmadan tebrik ederim. Mutlu olmanızı diliyorum
    Teşekkür ediyorum kardeşim

Motosikleti
    Hyosung GV 650

1.Elçik konusunda haklısın bende bunu düşünüyordum eğer paslanmazdan bulursam aynı desenden alıp takacağım..ama paslanmaz olursa zira Highway hawk'ın peglerini aldığımda pas yaptığını fark edince hayel kırıklığına uğradım ,şimdi düzenli olarak pas yapmaması için uğraş veriyorum..

2.Plastik elçik korumalar sadece bu soğuk havalarda geçici olarak kullandığım bir aksesuar..1 aya kalmaz çıkartırım gene.. şimdilik rüzgarı kısmende olsa kesip yazlık eldivenle bile kullanmama fırsat verdiğinden katlanıyorum..

3.Koruma demirindeki keskin köşeyi yumuşattığım zaman daha farklı model ortaya çıktığından ve tekrar bu işlemleri düşünmediğimden vede görsel olarak sevdiğimden öyle kalacak ama Allah korusun bir kaza durumunda ayağa saplanması ufak bir ihtimal aradaki mesafe katlandığında ayağımın oldukca önünde yer alıyor..ama söylediklerinde ihtimaller arasında her koşulda olabilir..yüksek hızlarda her şey mümkün..Allah korusun diyorum..

Sevgili kardeşim ,öneri ve duyarlılığın için teşekkür ediyorum..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

1.Elçik konusunda haklısın bende bunu düşünüyordum eğer paslanmazdan bulursam aynı desenden alıp takacağım..ama paslanmaz olursa zira Highway hawk'ın peglerini aldığımda pas yaptığını fark edince hayel kırıklığına uğradım ,şimdi düzenli olarak pas yapmaması için uğraş veriyorum..

2.Plastik elçik korumalar sadece bu soğuk havalarda geçici olarak kullandığım bir aksesuar..1 aya kalmaz çıkartırım gene.. şimdilik rüzgarı kısmende olsa kesip yazlık eldivenle bile kullanmama fırsat verdiğinden katlanıyorum..

3.Koruma demirindeki keskin köşeyi yumuşattığım zaman daha farklı model ortaya çıktığından ve tekrar bu işlemleri düşünmediğimden vede görsel olarak sevdiğimden öyle kalacak ama Allah korusun bir kaza durumunda ayağa saplanması ufak bir ihtimal aradaki mesafe katlandığında ayağımın oldukca önünde yer alıyor..ama söylediklerinde ihtimaller arasında her koşulda olabilir..yüksek hızlarda her şey mümkün..Allah korusun diyorum..

Sevgili kardeşim ,öneri ve duyarlılığın için teşekkür ediyorum..
    elçik yapacak yer var bu taraflara gelirsen gösteririz hallederler adaşım

ayrıca plastik elçik korumalarına nikelej yapan yer var o zaman daha şık durur onuda araştırısan buluruz

ozaman görüntü olarak 1 numero olur

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    elçik yapacak yer var bu taraflara gelirsen gösteririz hallederler adaşım

ayrıca plastik elçik korumalarına nikelej yapan yer var o zaman daha şık durur onuda araştırısan buluruz

ozaman görüntü olarak 1 numero olur
    Elçik yapan yer varsa ve sen tanıyorsan bir fiyat alsan sevinirim abi..elçiği biliyorsun zaten..

Plastik elçik koruma ise bahar ve yaz ayında takmayı düşünmüyorum ama krom kaplayan yerler var..şimdi Bursadaki arkadaşım o işin uygulamasına geçecek bir firmayla anlaşmışlar..Nikelajdan daha kaliteli ve ömürlü bir krom kaplama..motorun ısı görmeyen yerlerini bile krom kaplatabiliyorsun..orda hallettirebilirim ama elçikleri sadece kışın kullandığımdan ona gerek yok diye düşünüyorum..ön camla uyumlu böyle, krom olsa daha fazla sırıtır ve abartı durur diye düşünüyorum..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Elçik yapan yer varsa ve sen tanıyorsan bir fiyat alsan sevinirim abi..elçiği biliyorsun zaten..

Plastik elçik koruma ise bahar ve yaz ayında takmayı düşünmüyorum ama krom kaplayan yerler var..şimdi Bursadaki arkadaşım o işin uygulamasına geçecek bir firmayla anlaşmışlar..Nikelajdan daha kaliteli ve ömürlü bir krom kaplama..motorun ısı görmeyen yerlerini bile krom kaplatabiliyorsun..orda hallettirebilirim ama elçikleri sadece kışın kullandığımdan ona gerek yok diye düşünüyorum..ön camla uyumlu böyle, krom olsa daha fazla sırıtır ve abartı durur diye düşünüyorum..
    olur konuşurum yanlız iyi gösteren resimleri benim mailime atta ordan baksınlar bu arada cuma akşamı ekmeyin hatta erken gelde seni o arkadaşlarla tanıştırayım

bütün gv cileri bekliyorum
    MT Sayesinde İstanbul'daki Cruiser, Chopper ve Costum kullanıcıları olarak beraberce organizosyonlar yapıp birlikte sürüşler, toplantılar ve organizasyonlar yapmaya başladık.

Tarih: 04 Şubat 2011 Cuma

Saat: 19:30

Yer: Bostancı Köprüsündeki Nalia Cafe Restaurant

Ulaşım: http://www.nalia.com.tr/bostanci/kroki.html

İlgilenen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız...

Bu arada ortalama fiyat için bir örnek gerekirse fix menü ;

Hamsi,Köfte,Tavuk (üçünden biri) + Salata + Ortaya Ordövr tabakları + içecek + sınırsız çay = kişi başı 20 TL dir.

Sigara serbesttir

NOT: Tabiki herkesin motosiklet ile katılımını bekleriz ama kış nedeniyle Hava Mualefetinin ne durumda olacağı belli olmadığı için kötü hava koşullarında motosiklet ile katılım zorunlu değildir...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/etki...#ixzz1CnY9HuGx

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler