Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    arattırdım . zamanlama (triger) kayışına benziyor. bahsettiğiniz gibi karbon lif , bu kayışa ayrı bir özellik katabilir . yanlız şunu söyleyeyim .hiç bir kayış üreticisi sadece bir makina için kayış yapmaz . bu kayış kesinlikle başka makinalar içinde kullanılıyordur. elimde 400 sayfalık dayco nun uluslar arası üretimi yapılan kayış kataloğu var. katalokta üretilen kayışların ayrıca kullanım yerlerinide belirtmiş. kayışlar için üniversal bir kod vardır. bu kodu bulabilirseniz. bir araştırma da ben yapabilirim . merak ettiğim bir şey daha . kayış arka tekerlektenmi gerdiriliyor,yoksa ayrıca bir gergisi mevcutmu.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı concorde787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arattırdım . zamanlama (triger) kayışına benziyor. bahsettiğiniz gibi karbon lif , bu kayışa ayrı bir özellik katabilir . yanlız şunu söyleyeyim .hiç bir kayış üreticisi sadece bir makina için kayış yapmaz . bu kayış kesinlikle başka makinalar içinde kullanılıyordur. elimde 400 sayfalık dayco nun uluslar arası üretimi yapılan kayış kataloğu var. katalokta üretilen kayışların ayrıca kullanım yerlerinide belirtmiş. kayışlar için üniversal bir kod vardır. bu kodu bulabilirseniz. bir araştırma da ben yapabilirim . merak ettiğim bir şey daha . kayış arka tekerlektenmi gerdiriliyor,yoksa ayrıca bir gergisi mevcutmu.?
    aynı zincirli motorlar gibi tekerden gerdiriliyor önceki sahifelede koreden satış yapan yerin linki var o sahifeye girersen kayışın istediğin bilgilerine ulaşabilirsin ulaşamazsan yedek kayış getiren arkadaşlardan kayışın üstündeki numaraları buraya yazmalarını isteyebiliriz harleylerin bir çok modelide kayışlıdır ama onların diş yapıları farklı biliyorum

Motosikleti
    orjinal numarasını buldum. 27600HP9500. ve kayış boyu da 108 cm . yarın kataloktan bakmaya çalışacağım . öğrendikleri buraya yazarım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

orjinal numarasını buldum. 27600HP9500. ve kayış boyu da 108 cm . yarın kataloktan bakmaya çalışacağım . öğrendikleri buraya yazarım.
    bu işi sen çözeceksin gibi

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    concorde787

Artık dışardan bile destek alıyoruz beyler
    concorde787'ye de bir GV ayarlayalım yakın zamanda
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Aquilayı aldığımdan beri ilk defa bu yıl birkaç aylığına sarıp sarmalayıp kış uykusuna yatırdım. Ben de bir tane de küçük bir Piaggio Beverly var, onunla idare ediyorum.
    Havalar biraz düzelince, bu sayfanın müdavimlerinin katıldığı bir toplantıya katılmak isterim.

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, evet.. Kimmiş şu şapkanın altındaki görelim
    Benim merak ettiğim, sen Ankaradan şapkanın altını nasıl göreceksin

Alıntı _engin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halidun abi egzosları taktıktan sonra motorun performansında herhangi bir degişiklik yok varsa bile çok azdır ben hissedemesim aynı gibi geldi bilgine abi, ama ses 10 numara
    Tam detay vermemişsin. sadece egzozu mu taktın, yoksa beraberinde jet kit le beraber mi taktın?

Haldun'un söylediği gibi ses yüzünden algılama güçlüğü olabilir ama her halükarda düşük devirlerde torkun yükseldiğini hissetmiş olman lazım. Mesela artık 2. viteste giderken, durmadığın sürece 1e atmak zorunda kalmayacaksın.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    gv-650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    concorde787

Artık dışardan bile destek alıyoruz beyler
    concorde787'ye de bir GV ayarlayalım yakın zamanda
    conkorde arkadan geldi ama arayı kapadı ...katkıları yoğun ilgili bi arkadaşa benziyor öle her foruma kısmet olmaz böle arkadaşlar..kendisini tebrik etmek gerek....
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aquilayı aldığımdan beri ilk defa bu yıl birkaç aylığına sarıp sarmalayıp kış uykusuna yatırdım. Ben de bir tane de küçük bir Piaggio Beverly var, onunla idare ediyorum.
    Havalar biraz düzelince, bu sayfanın müdavimlerinin katıldığı bir toplantıya katılmak isterim.

levent kardeşim yani motor kış uykusunda olunca motorcudamı kış uykusunda

yani 2 tekerle gel 4 tekerle gel fark etmez sapkanın altını bir görelim

yani serdar biz bir senedir burdayken göremedik sen nasıl görecen

Tam detay vermemişsin. sadece egzozu mu taktın, yoksa beraberinde jet kit le beraber mi taktın?

Haldun'un söylediği gibi ses yüzünden algılama güçlüğü olabilir ama her halükarda düşük devirlerde torkun yükseldiğini hissetmiş olman lazım. Mesela artık 2. viteste giderken, durmadığın sürece 1e atmak zorunda kalmayacaksın.
    ayrıca kulak tıkacıda takmanız lazım

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi sen merak etme, toplantıya parmak kamera sokacağım. Bakalım puro hakkaten var mı yok mu Sonra arandığında daha kolay bulunman için de takip çipi takacağız şapkaya

Serden sattı galiba motoru, sesi soluğu çıkmıyor
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen merak etme, toplantıya parmak kamera sokacağım. Bakalım puro hakkaten var mı yok mu Sonra arandığında daha kolay bulunman için de takip çipi takacağız şapkaya

Serden sattı galiba motoru, sesi soluğu çıkmıyor
    sen yaparsın serden sattıgını sanmam tatil keyfini çıkarıyordur .sen ne yapıyorsun ayazlarda çektinmi motoru garaja
    senin kayış ses yapıyormuydu

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    herkes ne kadar bilgili ve alakalı, bu forumu seviyorum yaa

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaşım ne haber iyimisin inşallah bu hafta görüşürüz senin şu koruma demirinin fotolarını yüklesene de millet görsün.
    Abi üzerinize afiyet, soğuk algınlığa hat safhada..

Bu havada 250 yi görecem diye basarsam olacağı buydu..

Yükleme konusunu bilmiyorum burda nasıl olur..hiç araştırmadım o konuyu..ama bakarım ilk fırsatta..gerçi toplantıya katılan arkadaşlar görmüştü ama görmeyenler içinde bir resim koyalım siteye..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi üzerinize afiyet, soğuk algınlığa hat safhada..

Bu havada 250 yi görecem diye basarsam olacağı buydu..

Yükleme konusunu bilmiyorum burda nasıl olur..hiç araştırmadım o konuyu..ama bakarım ilk fırsatta..gerçi toplantıya katılan arkadaşlar görmüştü ama görmeyenler içinde bir resim koyalım siteye..
    geçmiş olsun gördünmü 250 yi şimdi

sen resimleri uzaya veya bana gönder yükleriz

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam beyler, size birşey sormak isterim eğer bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.Kuralkan dışında nereden Hyosung parçası satın alabiliriz? Mr.Lee dışında birde tabiki İstanbul'da dükkandan falan gidip alabileceğim bir yer var mı? konsoldaki ön fren hidroliği haznesi ve fren maneti aparatı lazım,hatta sol korna-uzun kısa far-jikle kontrol elemanı da lazım.

Motosikleti
    iyi akşamlar sayın gv 650 ciler. sizin sayenizde zamanlama kayışları ile ben de bayaa bir bilgi sahibi oldum bu arada. şimdi bakın zamanlama kayışları aynı zamanda güç aktarma organı olarakta kullanılıyormuş. (ben bunu daha yeni öğrendim) yani bir nevii zincir yerine kullanılabiliyormuş. sebebide daha sessiz bir sürüş konforu ve daha az bakım gerektirmesi imiş ( yani zincir hibi sık gerdirme ve yağlama sorunu yok) ölçülendirme sistemi olarak kayışın diş aralıkları ve dişdibi kalınlığı ve genişliği ve diş sayısı kullanılmakta imiş yani zincir olarak ele alırsak 3/8 , 1/2, 1/4 gibi ülçüleri olmakta imiş fakat kayışta hem metrik ülçülendirme hemde ınch ölçülendirme kullanılmakta . şimdi sizden istediğim şu var eğer kumpas okumasını kullanmasını bilen bir arkadaş varsa eğer kayışın genişliğini , iki diş arasındaki mesafeyi ( dişlerin tepe noktasının ortasından) vede diş sayısını verirseniz bu kayış kesinlikle bulunur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

size varibelt kayış ölçülendirmeleri için bir örnekleme.......
    http://www.varibelt.com/kategori/27/...aman-kayislari

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Yok be abi..
    249 da kaldım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

iyi akşamlar sayın gv 650 ciler. sizin sayenizde zamanlama kayışları ile ben de bayaa bir bilgi sahibi oldum bu arada. şimdi bakın zamanlama kayışları aynı zamanda güç aktarma organı olarakta kullanılıyormuş. (ben bunu daha yeni öğrendim) yani bir nevii zincir yerine kullanılabiliyormuş. sebebide daha sessiz bir sürüş konforu ve daha az bakım gerektirmesi imiş ( yani zincir hibi sık gerdirme ve yağlama sorunu yok) ölçülendirme sistemi olarak kayışın diş aralıkları ve dişdibi kalınlığı ve genişliği ve diş sayısı kullanılmakta imiş yani zincir olarak ele alırsak 3/8 , 1/2, 1/4 gibi ülçüleri olmakta imiş fakat kayışta hem metrik ülçülendirme hemde ınch ölçülendirme kullanılmakta . şimdi sizden istediğim şu var eğer kumpas okumasını kullanmasını bilen bir arkadaş varsa eğer kayışın genişliğini , iki diş arasındaki mesafeyi ( dişlerin tepe noktasının ortasından) vede diş sayısını verirseniz bu kayış kesinlikle bulunur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

size varibelt kayış ölçülendirmeleri için bir örnekleme.......
    http://www.varibelt.com/kategori/27/...aman-kayislari
    Süpersin kardeşim..
    Halidun abi bunu yanıtlar kumpası varsa ..yoksa Engin menderese gittiğinde orda ölçtürüp burdan istediğin verileri paylaşır..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:13 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler, size birşey sormak isterim eğer bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.Kuralkan dışında nereden Hyosung parçası satın alabiliriz? Mr.Lee dışında birde tabiki İstanbul'da dükkandan falan gidip alabileceğim bir yer var mı? konsoldaki ön fren hidroliği haznesi ve fren maneti aparatı lazım,hatta sol korna-uzun kısa far-jikle kontrol elemanı da lazım.

İstanbul Motorun elinde kaldıysa bulabilirsin..bence telefon aç sor şansını bir dene..

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    sen yaparsın serden sattıgını sanmam tatil keyfini çıkarıyordur .sen ne yapıyorsun ayazlarda çektinmi motoru garaja
    senin kayış ses yapıyormuydu
    Abi şu aralar burada -9 a kadar iniyor burada sıcaklar, her yer buz, binemiyorum. Ama ben hava 0'ın üzerinde kuru olsun, kışın da binen tiplerdenim. Kayışla ilgili ses sıkıntım olmadı ama soğuktandır diye düşünüyorum. Isındıktan sonra ses kesilmiyor mu?
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X

sen resimleri uzaya veya bana gönder yükleriz
    Ben zaten maaşlı işçi olduğum için

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de benim ustamı ara istersen. Onun da elinde olabilir. Serdar Usta (Maslak Atatürk Oto Sanayi) : 0532 245 79 98

şimdi sizden istediğim şu var eğer kumpas okumasını kullanmasını bilen bir arkadaş varsa eğer kayışın genişliğini , iki diş arasındaki mesafeyi ( dişlerin tepe noktasının ortasından) vede diş sayısını verirseniz bu kayış kesinlikle bulunur.[COLOR="Silver"]
    Kuvvetle muhtemel Kaya abi şu anda kayışı sökmüş ve CETVELLE ölçüyordur Ama tutturur haaaaa!
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

_engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800

Haldun'un söylediği gibi ses yüzünden algılama güçlüğü olabilir ama her halükarda düşük devirlerde torkun yükseldiğini hissetmiş olman lazım. Mesela artık 2. viteste giderken, durmadığın sürece 1e atmak zorunda kalmayacaksın.[/QUOTE]

öncelikle selamlar Levent abi ve Haldun abi

Haldun abi jet kitle beraber taktırdığımı bildiği için onu atlamışım .Evet jet kitle beraber taktırdım ve dün havanın soğuk olmasına rağmen cıkarıp bir test sürüşü yaptım . aynen dediğiniz gibi ses beni yanıltmiş alt devirde hissedilir bir performans artışı var motorun sesine alışamadığımdan kaynaklı devir yükseltmiyormuşum sanki motor devri buldu vites istiyor gibi algıladıgımdan zaten duşuk devirde kullanıyormusun ki önceden bu devirlerde kullandıgımda ki toplama sürecıyle su an cok farklı ayrıca motorun sesı benı yıne yanıltmasın dıye bu sefer kulaklarıma tıkac takarak cıktım aynen 10 numara

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    .[/QUOTE]

öncelikle selamlar Levent abi ve Haldun abi
    motorun sesı benı yıne yanıltmasın dıye bu sefer kulaklarıma tıkac takarak cıktım aynen 10 numara [/QUOTE]

Hadi hayırlı uğurlu olsun kardeşim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler