Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Kim Ankara'da anlayamadım, bilmece gibi konuşmayın arkadaşlar Burada tek başımayım zaten
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Tuğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Uzay, sen daha önce regal raptor kullandın mı? Bir forumu okurken orada da uzay nickli birinin konuşmalarını okudum da. Regaller, özellikle de 350cc olanları çok yakışıklı ama kullanıcıların birçoğu vibrasyondan çok rahatsız; performans sınıfına göre nasıl bilemem ama...
    Evet RR250E-9 modelini kullandım O forumdaki de benim
    Haklısın vibrasyonu çokmuş 350 cc olanların. Bakalım 2011 modeller gelirse onlar ne olacak.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    gv-650
    ferhat arkadaşım.bu akşam tahminen saat 19 gibi samatya sahilinde buluşuyoruz..pide yicez sonra sahilde semaverde çay içicez...hesap alman usulü çaylarsa organize edildi..eğer gelmek istersen 05324765633 mustafa kemal ismim...net yer ve adres verebilirz. henüz belli olmadı takriben 15 gibi belli olur.senide aramızda görmek isteriz başka hyocu arkadaşlar varsa şu an mesajı okuyan bekleriz muhabbete......

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    VFR 800 ile fren yapmayan, iyi fren nedir bilemez arkadaşlar... Dün dibim düştü
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    vfr güzel motosiklet. Cruıser sınıfında gv650 frenlerini denemeyende iyi fren nedemek bilemez. Madalyonun diğer yüzüde doğrudur.

Disk fren sistemi üzerindeki hava kanalları sayesinde daha rahat soğurken, fren gücü kampanaya göre daha uzun süre sabit kalır.

Kampana sistem diskten önceki sistemdir. kapalı ortamda çalıştığından, diske göre daha çabuk ısınacağından frenleme performansı zayıftır.

Ön frenin disk arka frenin kampana olması maliyetle alakalıdır, genellikle küçük hacimli ve hafif motorlarda bu şekilde kullanılmaktadır. Arka tekerlekte disk kullanılması maliyetli olucağından ve motorunda fiyatını artıracağından, arkada mekanik tambur tercih ediliyor. Büyük motorlarda ise önde çift disk, arkada tek disk ve yine tek ya da çift kaliper kullanımı daha yaygındır.
    Son yıllarda frenlerin tasarımı büyük değişikliğe uğramıştır. Yıllardır ön frenlerde kullanılan diskler, modern araçlarda arka kampanaların yerini almaya başlamıştır. Bundaki önemli etken basit tasarımları, hafiflikleri ve daha iyi performans sağlamaları olmuştur.
    Bunun sebebi ise tasarımları gereği kampanalara göre daha çabuk soğumaları ve böylece aşırı ısınma ortaya çıkaran zor fren şartlarında çok başarılı olmalarıdır. Çabuk soğumalarının sebebi ise havalandırma kanallarının olmasıdır. Kampanalarda ise havalandırma kanalları yoktur, eğer olsaydı içlerinde su toplanarak daha başka problemlere meydan verirdiler. Disk frenler ise tasarımları gereği suyu hemen savurup atarak daha iyi havalandırma sağlarlar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Gv 650
    Kemal bey size afiyet olsun ama Uzayada belirttim hafta içi çok zor ev Kartalda iş Ümraniye hafta sonu planlarına katılabilirim çok ta isterim.bu arada gün içerisinde yolu Ümraniyeye düşeni bir kahve içmeye beklerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

Arkadaşlar formda dolaşırken yeni gördügüm bir resimdeki eksoz çok hoşuma gitti Aidikurt rumuzlu arkadaşın motoru kendisi forma girmiyor herhalde yada motoru satmış tarih çok eskiydi çünkü nerde bulabiliriz ses nasıldır acaba fiyat nasıl bilen varmı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

birde bu linkte bulunan devir saatini taktıran varmı nerede bulabiliriz.
    http://www.youtube.com/watch?v=2q6GZIEsrhg
    Motosikleti: Gv 650

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ferhat0210 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar formda dolaşırken yeni gördügüm bir resimdeki eksoz çok hoşuma gitti Aidikurt rumuzlu arkadaşın motoru kendisi forma girmiyor herhalde yada motoru satmış tarih çok eskiydi çünkü nerde bulabiliriz ses nasıldır acaba fiyat nasıl bilen varmı
    Motoru bana sattı

Artçım fazla sese gelemediği için söktürüp orjinalini geri taktım.
    Satayım mı, yoksa birgün motoru satarken yeni sahibine mi vereyim bilemedim. Görüntüsü çok hoş olduğu için motoru onunla birlikte satarsam daha çabuk sonuç alırım diye düşünüyorum. Bilmiyorum ne yapacağımı.

Egzoz kartal veya Pendik'te bir yerde yapılmış ama tam hatırlamıyorum
    Erdal mıydı neydi :D

Motosikleti
    Orjinal egzoz görüntü olarak kötü ses olarakta nerdeyse gv250 ayarında bastırılmış. Aslında uzay yerinde olsam modifiye olanı kullanırdım ama çıkış noktalarına sayfa 116 daki uygulamayı yapar mevcut sesi yarıya çeker ama tok ve gür bir ses elde ederdim.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal egzoz görüntü olarak kötü ses olarakta nerdeyse gv250 ayarında bastırılmış. Aslında uzay yerinde olsam modifiye olanı kullanırdım ama çıkış noktalarına sayfa 116 daki uygulamayı yapar mevcut sesi yarıya çeker ama tok ve gür bir ses elde ederdim.
    O kısımlar biraz karışık Serden dostum.

Mesele şu ki, boş borudan yapılan egzozlar bu makinalarda sanıldığı gibi iyi netice vermiyor.

Düşük devirli klasik bir cruiser motoru boş boru egzoz ile yüksek gürültülü de olsa tok ve aşina bir ses verirken, bizim makinalar daha yüksek devirli olduğu için, teneke ile çatapat arası bir ses çıkartıyor. Çıkan bu ses bir de yüksek desibelli olunca iş iyice fenalaşıyor.

Diğer bir deyişle, Dragstar ya da Shadow'a boş boru konulması ile GV650 arasında fark var.

Ben zamanında C&C Motor ( Ahmet ağbi ) Globale fuar için yaptığı custom motoru incelerken hayretler içinde kalmıştım. Sonra kendisi de bunun sebebini anlattı.

Ben de hemen o an Türkiye içinde özel bir egzoz yapımı ile ilgili tüm planlarımı bir kenara bırakıp, yurt dışında içi dolu bir egzoz aramaya başladım ve neticeyi biliyorsun

Uzay'ın motorunun sesini dinlemedim ama üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Aslında Amerika'dan gelen jetkıd paketini henüz kullanmadım.Şimdi onuda aklıma getirmiş oldun.Denesem ne kaybederimki, yedek hava filtremde var.

Motosikleti
    NC 700 X
    Serden hocam zaten benim egzozlarda o uygulama vardı, hatta ben bir de amyant ve sıvı conta ile daha da sağlamlaştırmıştım hatırlasana Sen benim 100 yazımdan üçünü kaçırdıysan, üçü de bu konuyla ilgiliydi sanırım

Benim artçım sağolsun çok tok ses gelen egzozları da sevmiyor. Bu ne böyle serseri gibi, insanları rahatsız etmeye ne hakkı var falan :D Artçıma laf yok Kulağa saygı Diyerekten değiştirdim.

Sevgili Ledo'nun tahmin ediyorum sözüne onay veriyorum. Tam anlattığı tarzda bir sesi vardı. Tenekemsi gibi. Yani kötü değildi, gayet gürdü ama tok değildi. Kornamı değiştirme sebebim, orjinal egzozu geri takmamdır

Motosikleti
    gv-650
    forum sonunda eski günlerine döndü sanırım....teknik konular profosyenelce anlatımlarla aydınlığa kavuşuyor....bende bu konulara yenisini ekliyeyim...çanta evet ingilizcesini yazasım olmadığından arka bagaj çantası en baba uyan modeli sizce ne ve ne marka olmalı...halidun abinin taktığı çanta işlevsel ama çok iri ...akşam içinede baktım..gündelik kullanım için biraz fazla gibi bana.. varmı daha güzel bi tasarım bilen....yan çanta veya arka ????????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

bu arada uzaycım seni ve hayatı idame bıçağını kullanamamanı seviyorum ,,seviyoruz...sevgili kardeşimiz müsatakbel yengemizin egzos değerlendirmelirine saygı duyoruz...zaten bencede orjinal egzozun sesini başka bişi tutmuyor..mevcut videolardan anlaşıldıı üzere....bir harley seside ne yapsak vermeyecek..zeten vermesinede gerek yok bu ,bu motorun karakteri bence..ustamın değerlendirmesine göre motorun pistonları ile alaklıymış...tabi bu kaba bilgi aklımda kaldıı kadarıyla doğru ise...malum vida bile sıkamıyorum mootoraelden gelmiyor abicim..uzay dalga geçme bu konuyla..

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varmı daha güzel bi tasarım bilen....yan çanta veya arka ????????
    Çantasız çok zor oluyor yaaa. Ben sırt çantası taşıyorum ama yan çantalar çoook gerekli bence. Aşırı gerekli. Çok pis aşırı süper hayvan gibi gerekli bence

bu arada uzaycım seni ve hayatı idame bıçağını kullanamamanı seviyorum ,,seviyoruz...
    Sen bi adaya düş veya bir yerde kalakal bakayım, yanında da bu bıçak olsun. Geceleri önüne koyar secdeye kapanırsın tövbe tövbe Mesela yani. E tabii her zaman işe yarayacak değil

vida bile sıkamıyorum mootoraelden gelmiyor abicim..uzay dalga geçme bu konuyla..
    Ben genelde herkesin geçemediği konularda dalga geçmeyi severim. Dalga geçtiğim kişinin de gülmesi lazım. Bu da ikinci kural

Viceroy bakışımızı da yaptık bu arada

Motosikleti
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viceroy bakışımızı da yaptık bu arada
    Alemsin uzay

Bu motosikleti düşünenlerin başka başlıklar altındaki endişeleri; olası kronik sorunları çözüp-çözememek ve olası yedek parça sıkıntısı şeklinde.
    Arkadaşlar sorunları ki her motosiklette olabilecek şeyler bunlar,nasıl çözdüğümü resimleriyle yazdım, gösterdim.Bulunduğunuz yerde usta adam yoksa zaten m.kemal'in dediği gibi en sağlıklı seçim atarabası olur.
    Yedek parça sıkıntısı kesinlikle yok.S&T den almazsanız eğer koreden çok daha hesaplı getirtebilirsiniz, bunuda her kullanıcı neredeyse gerçekleştirdi.Buda orjinal sıfır parçaların temini konusunda Hyosung için bir ayrıcalıktır bence.Her markanın orjinal ve sıfır parçasını TR pazarının yarı fiyatına temin edebiliyormusunuz araştırın...
    O halde tercihi netleştirmektir doğrusu. Ama bunu yaparkende tanımadığınız yıpranmış motosikletleri ucuz diye seçip sonrada önerenlere sitem etmemek lazım.

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    Haklısın Serden Hoca, ben de bunu yapıyorum mesela. Çünkü kıyaslayarak karar vermede insana daha mantıklı geliyor bu. Örnek vermek gerekirse araştırma ve soruşturmalarım sonucunda sürüş keyfi olarak gv 650 ye yakın cruiser motor vn900 ü gördüm ve bu ikisi arasında karar vermeye çalışıyorum. Bunda en büyük sebep de ne gv 650 nede vn 900 kullanıcısı bir arkadaşımın olmaması. Aynı zamanda İzmir'de olsam şuanda gider bu işin piri konusundaki dostlarla yerinde araştırıp kararımı verirdim lakin Muş'un köyünde bırakın gv650 yada vn900ü mondialin 100cc liği bile bulmak neredeyse imkansız. Empati kurmaya çalışırsanız eminim anlayacaksınız. Saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:50 ----------

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın sadece durumumu anlatmaya çalışıyorum.
    Deli gönül istedi, ben de dinledim.. Neylersin...

Motosikleti
    Empatiyi kurmak benim için zor olmuyor. Sonuçta zannedersem Mersindeki ikinci gv650 kullanıcısı olmuştum ilk aldığım zamanlarda.Ben alırken Global-S&t kanuni çekişmesinin en hararetli günleri yaşanıyordu.Bu davayı kaybeden global olursa garanti kapsamında pürüzler,yedek parça konusundada sıkıntılar yaşayacağım kaçınılmazdı. Yine aynı tarihlerde internet sayfalarında hyosungsource henüz yoktu ki şimdi parça konusunda tartışmasız tercih sebebi bu adres. Biz yinede gönlümüzü çalan bu motosikleti tercih etmiş olduk.1100cc ye kadar alternatifi olmadığını düşününcede tercihimden yana keşkelerim olmadı.vn900 konusunda araştırmaların yerinde.Kaliteli işçilik ve tatminkar torku ile güzel bir alternatiftir. Hayırlısı neyse o olsun.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Aslında Amerika'dan gelen jetkıd paketini henüz kullanmadım.Şimdi onuda aklıma getirmiş oldun.Denesem ne kaybederimki, yedek hava filtremde var.
    O paketi ben de kullanmadım ama taktıran arkadaşlarım memnun kaldılar.

Bu motorda daha fazla bir performansa ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Zaten egzoz değişimi sonrası tork arttı ve düşük viteslerde ciddi bir çekiş farkı kazandım.
    İlk zamanlar 2 ve 3.viteslerde düşük devirlerde vites küçülttüğüm noktalarda, egzoz sonrası vuruntusuz devam ediyorum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    geçen gün motorumla ilgili bi sıkıntı yaşadım.. akşam saatlerinde soğuk havada motoru çalıştırmak için jikleyi sonuna kadar çektim ve o şekilde bırakıp 5 dakika kadar eve girip çıktım. geldiğimde egzostun ilk çıkış noktası nar gibi kızarmış bi şekilde etrafa resmen ışık saçıyordu. yani neredeyse eriyecekmiş. acaba benim hatamdan mı kaynaklanıyor bu olay (yani uzun süre jikleyi sonuna kadar çekili bırakmak yanlış birşeymi) yoksa bi problemmi var onu merak ettim..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    selamlar sevgili gv 650 kullanıcıları, bende nasip olursa aranıza katılma planları içindeyim, kış bitimi gibi moneroyu satıp bir demir at'a kavuşmak isiyorum..

bu cihazların 2. el fiyatları hakkında biraz bilgi ve önerilerinizi bekliyorum.. selamlar saygılar..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar sevgili gv 650 kullanıcıları, bende nasip olursa aranıza katılma planları içindeyim, kış bitimi gibi moneroyu satıp bir demir at'a kavuşmak isiyorum..

bu cihazların 2. el fiyatları hakkında biraz bilgi ve önerilerinizi bekliyorum.. selamlar saygılar..
    Hoşgeldin Mehmet Tufan,

Umarım gönlündeki motoru bulursun. İkinci el fiyatları 10-11 civarı. 9 ve altı da var ama çok çok ince eleyip sık dokumanda fayda var.

Alıntı loader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün motorumla ilgili bi sıkıntı yaşadım.. akşam saatlerinde soğuk havada motoru çalıştırmak için jikleyi sonuna kadar çektim ve o şekilde bırakıp 5 dakika kadar eve girip çıktım. geldiğimde egzostun ilk çıkış noktası nar gibi kızarmış bi şekilde etrafa resmen ışık saçıyordu. yani neredeyse eriyecekmiş. acaba benim hatamdan mı kaynaklanıyor bu olay (yani uzun süre jikleyi sonuna kadar çekili bırakmak yanlış birşeymi) yoksa bi problemmi var onu merak ettim..
    Sevgili loader, ben iki motora sahip oldum bugüne kadar. Bilgim yeterli olmayabilir ama iki motorda da jikle çekili iken belirli bir süre çalıştıktan sonra, yani motor ısındıktan sonra boğulmaya başlıyor ve stop ediyorlardı. Stop etmese bile zengin karışımın boğucu sesi geliyordu. Daha fazla bekletmedim ama seninkinde bir sorun olabilir gibime geliyor. Bakalım üstadlar ne diyecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler