Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj saçı yok mu balata setinde? Benim bildiğim tüm motorlarda bir saç, bir balata takılır
    Var ama Kore sitesinde göremedim. Zaten onların aşınması çok daha uzun sürer. Fren balatası ve disk gibi düşünebilirsin. Onu bitirene kadar bi kaç set balatayı yemen gerekir. GV250 için olanı satıyorlar o sitede, şekil olarak aynı ama herhalde ölçü farkı filan vardır. Şöyle birşey ;

http://www.hyosungsource.com/hyosung...gv250?cPath=65
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Baskı balata bitmişse , aynalarda çok kolay aşınabiliyor aslında bende baya yedeklemiştim, yarısı paslı diye 2 seti tek plaka fiyatına almıştım, wd 40 sıkınca pas falanda kalmadı halbuki
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Devrim doğru olanı yapmışsın,senin bu konuda düşüncelerin bizimle paralel.
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet,

Bu koreden yapılacak siparişlerde ben herkes için toplu sipariş vermek isterim. Oradaki Mr. Lee ile de yazıştım, faturaya yazılacak ücret konusunda güzellik yapacak. Gümrükten normal şartlarda sorun çıkmaz. Ama aynı anda 3-4 tane sipariş verdiğimiz zaman gümrüğe takılmasından ve herkesin ek olarak gümrük parası ödemesinden korkuyorum.
    Mersinde soruşturduğumdan yola çıkarak daha ucuzunu bulamıyacağım kanısı oluştu.
    Mr.Lee ile arayı sıkı tutman iyi olmuş,gerekirse Mersinden tatlı göndeririz Uzay
    Faturayı düşük keser ikişerli sipariş veririz risk kalmaz ortada. Uzun vadede olası sıkıntılar, yüzümüzden gülücükleri eksik etmez. Tartışmasız doğru olanı yapıyoruz. Ağustosu bekleyelim acele etmeyelim.Temmuz vergi ayı sonuçta.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı Maturin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi taşınmayacak gibi değil. bi gezeyim dedim siteyi, alışveriş sepetine 15 parça ekledim cidden çok ucuz.
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sadece uzun süreçte mağdur olmamak adına olmazsa olmazları yedekleme niyetindeyiz. Hemde ucuza iş bitiyor. Motoru salonuma süs eşyası olacak döneme kadar kullanma arzusundayım.
    (bu arzunu hanımına söyleme)

ilker ve serden bu gidişle uzun yola çıkınca arkanızdan yedek parça tırı da gelecek şaka bir tarafa iyi yapıyorsunuz elinizin altında olması iyi bir şey en azından sizinkine bir şey olmasa bile bir arkadaşa lazım olunca korden gelinceye kadar işini görmüş olursunuz.

ilker oralara kadar gelipte tanışmak kısmet olmadı baya bir acıkmışken edirnenin cigerini yedirdiler senide beklettik ama o kalabalıkta ancak gelebildik

649 yıllık bir kırkpınar güreşlerinin biri daha sona erdi güzel güreşler oldu milli ve manevi duygularımz coştu selimiye camiii ve burma minare camii ni gezdik gördük

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da merhaba mrock.

Biri bana bu debriyaj balatası olayını açıklayabilir mi? O halkalardan kaç tane var bizim motorda. Bir tane ise 36 TL'ye debriyaj balatası alabiliyoruz. O set halinde olanın ne işe yaradığını anlayamadım. Aynı halkadan bir sürü gönderip sürüm mü yapmak istemişler? Yoksa resim mi yanlış (Set dediklerinden bahsediyorum)

Kaya abi, motorun radyatörüne arkadan baktığımda alt tarafındaki çukur kısımda su görüyorum ikidir. Biz ona fazla su koyduğumuz için fazlasını mı atıyor? Yoksa delinmiş midir? Mesela regale hem radyatörden, hem de iç taraftaki küçük depodan su koyduğunda fazlasını günbegün atıyordu. Böyle bir ihtimal var mı?
    uzay su kacaçagı ver gibi senin motorda ama dediğin yere ön tekerdende su atabilir bizim su doldurma işlemi ile alakası olamaz biz havasını aldık radyatörde su eksildikce altaki yedek depodan su çekebilmesi için arada hava kalmamması gerekir motor kuru iken radyatör kaapagının civarını ve hortumları kontrol et

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ak koyun meler gelir, dağları deler gelir

150-180 arası işe geldim sabah sıfır problem

Çok sağol dostum, çok mutluyum. İnsanın motorunun problemsiz çalışması gibisi yok

ama problem nerde çıktı usta kim yazmamışın boş yere karbüratör diyaframları ile ugraştınız balıkesir tatlısı neydi ondan isterim hoşmerim

Evet arkadaşlar, debriyaj balatası için en düşük fiyat araması başlamıştır. Herkes aldığı en düşük fiyatı buraya yazsın. Mesela ben yazıyorum

1. Hyosungsource : 208 TL + 32 TL (Kargo) = 240 TL

En ucuz bende, gel gel
    balata fiatlarını araştırın ben bakamadım işler yüzünden ama bana eskisinden bir tane gönderin balata imal eden bir fabrikada emmioglu na yaptırabilirim diye düşünüyorum

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bu arzunu hanımına söyleme)

ilker ve serden bu gidişle uzun yola çıkınca arkanızdan yedek parça tırı da gelecek şaka bir tarafa iyi yapıyorsunuz elinizin altında olması iyi bir şey en azından sizinkine bir şey olmasa bile bir arkadaşa lazım olunca korden gelinceye kadar işini görmüş olursunuz.

ilker oralara kadar gelipte tanışmak kısmet olmadı baya bir acıkmışken edirnenin cigerini yedirdiler senide beklettik ama o kalabalıkta ancak gelebildik

649 yıllık bir kırkpınar güreşlerinin biri daha sona erdi güzel güreşler oldu milli ve manevi duygularımz coştu selimiye camiii ve burma minare camii ni gezdik gördük

uzay su kacaçagı ver gibi senin motorda ama dediğin yere ön tekerdende su atabilir bizim su doldurma işlemi ile alakası olamaz biz havasını aldık radyatörde su eksildikce altaki yedek depodan su çekebilmesi için arada hava kalmamması gerekir motor kuru iken radyatör kaapagının civarını ve hortumları kontrol et

balata fiatlarını araştırın ben bakamadım işler yüzünden ama bana eskisinden bir tane gönderin balata imal eden bir fabrikada emmioglu na yaptırabilirim diye düşünüyorum
    Edirne ciğeri yemişsiniz, dünyada başka bir yerde bulamazsınız, İstanbul'da yaptığını iddia edenler bile iddiası ile kalıyorlar afiyet olsun, kırkpınarda birde oğlak çevirme yiyecektiniz tam olacaktı Birde kusuruma bakmayın, düzeltmeden duramadım bir yanlışlık olmuş cami adında Burma minareli cami değilde 3 şerefeli cami olarak geçer. Hele kırkpınar zamanı gitmişsinizki, Edirne'nin en güzel zamanıdır, sokkalar sessiz sakin ama çarşı cıvıl cıvıl
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Abi,emmoğlunuz çözerse mr.Lee için biz göndeririz maksat ilişkiler bozulmasın
    Serdar saplama gidon takana kadar fazla basma,Allah korusun gidon elde kalmasın sonra
    Şaka bir tarafa arada kontrol ettir gevşeme varmı diye.
    Bu arada yıl 2003 bir ciğerci dükkana 2 adet plazma almıştı 102 ekran. İlk sürüm pahalı ama kontras 1000:1 yani sulu boya tadında görüntüsü var.Evde olsa verdiğiniz o zamanın 10.000 tl sine acır atamazdınız. En kötü ihtimalle yıllar sonra kısmet olursa benim salon vitrinim gv650 olsa çokmu lüks olur! Eski bir plazma tv tadında.

Motosikleti
    ama problem nerde çıktı usta kim yazmamışın boş yere karbüratör diyaframları ile ugraştınız balıkesir tatlısı neydi ondan isterim hoşmerim
    Halidun Abi, teessüf ederim, bak aşağıya

Ismarlarım tabii Biraz geç kalmış olsan da Bugün motoru daha önce bahsettiğim ustaya götürdüm. Önce karburatöre baktık. Ustanın bahsettiği plastikler karburatör içinde hava miktarını ayarladan perdeler. Bunlar zamanla çatlayıp vakum ayarında sıkıntılar çıkartabiliyormuş. Neyse onlarda bir problem yoktu. Sonra karburator içindeki kanallara basınçlı hava tuttuk. Biraz sıvı psükürdü sağdan soldan. Ama su muydu bilmek zor. Neyse en son da Halidun abinin daha önce de bak dediği benzin musluğuna baktık. Yani senin gönderdiğin linktedeki "fuel cock" İçindeki diyaframda yırtık filan yoktu ama kelimenin tam anlamıyla şahkülü kaymıştı. Neyse belki ondandır diyerek içindeki vakum sibobunu söküp uydurma bir conta yapıp direkt bağladık. Usta böyle bir motorda bu kadar basit bir sistem kullanmalarını yadırgadı. Çin scooterlarda da aynı yapı varmış Japonlarda vakumla açılan bir valf yerine elektrik kontrollü bir valf ve elektrikli pompa kullanıldığını belirtti. Şu an Ankara'da yağmur yağıyor. Hava açsın basıp test edeceğim. Detayları paylaşırım, belki daha sonra birinizin de başına aynı problem gelir, işinize yarar...

Bir de debriyaj balatamın değişmesi gerekebilirmiş. Arkadaşlar onu en hesaplı nasıl getirtebiliriz?
    Höşmerime boğacağım seni Halidun abi Kırkpınar'a Sumocularda gelmiş bu sene, yaşlı teyzeler bakmamak için gözlerini kapatıyorlardı

Balata konusuna gelince ülkemde böyle şeyler de oluyormuş dedirten varan 2 :

Merkez Yedek Parça : Orjinal Kore set (6+1) => 220 TL !!!!

Ben siparişi verdim. Kargo 5-10 arası tutar dediler. Kargo farkıyla da olsa Hyosungsource yendi yurdum yedek parçacısı Mr Lee'ye selam söyleyin benden

Kanuniyi de aradım, adamlar 300 liranın üstünde fiyat çektiler, yuh be kardeşim

Motosikleti
    kanuni fiyatını söylemiştim ama Hatta enjeksiyonluda bu parçaya ihtiyaç olmadığından getirmiyorlar, kanuni alma diye de astronomik fiyat çekiyorlar.

merkez yedek parça sahte olmasın sonra Mr.Lee küserse fena..

Ayaklıklarda şık duruyor
    Buda bayan Lee

Motosikleti
    Ayaklıkta Halidun abinin başarılı bi uygulaması var, resimdekine benzer başka bi modelin ayaklığını uydurmuş. Abi hangi markanındı senin ayaklık?

Bir de Gv250 için "heel shifter" denilen bir nane var. Topukla vites düşürüyorsun. Boşa almak çok kolaylaşıyormuş. Onu da bize uydurabilsek harika olur. Halidun Abi kesin yapar bunu da

http://www.hyosungsource.com/parts/g...639520216b3507

Motosikleti
    çifti 400 gram.Tanesi 18 tl. Halidun abi nereden kaça aldı acaba? Resmini görsek tatlı olurdu

Motosikleti
    Abi bizim motora adapte etsek harika bişey..1. vitesten boşa tık diye atıyormuşsun Olsa bi çözüm üretiriz diye düşünüyorum Ama orjinal ayaklık 100 lira, bayağı bi pahalı

http://www.hyosungsource.com/parts/g...639520216b3507

Bu arada bana problem yaşatan, ileride size belki yaşatacak olan benzin musluğu 57 dolarmış Türkiye'de bulmak da bayağı zor enjeksiyonlu modellerde kullanılmadığı için...

http://www.ragingparts.com/Fuel-Cock...p/500-3933.htm

Yenisini bulana kadar bypass ettim şimdilik...

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bugün eve geldikten sonra tekrar baktım, yerler kuru iken gelmiştim. Durduktan sonra yine aynı yerde su vardı ve yere akıyordu. Çeyrek çay bardağı kadar. Dediğin kontrolleri yapıcam ama bence fazlasını atıyor. Bakalım bakalım ...

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirne ciğeri yemişsiniz, dünyada başka bir yerde bulamazsınız, İstanbul'da yaptığını iddia edenler bile iddiası ile kalıyorlar
    Ben Beşiktaş'ta buldum vallahi. Barbarostan yukarı çıkarken solda. Tadı da fena değil

Balata konusuna gelince ülkemde böyle şeyler de oluyormuş dedirten varan 2 :
    Ben siparişi verdim. Kargo 5-10 arası tutar dediler. Kargo farkıyla da olsa Hyosungsource yendi yurdum yedek parçacısı Mr Lee'ye selam söyleyin benden
    Lee'nin de sana selamı var. Artistlik yapmasın, ben Bruce Lee'nin torunuyum, oyarım diyor Dedim abi Serdar bizden, iyi çocuktur Konuşma lan şerefsiz dedi

Ya googledan da bakarım ama bu merkez yedek parçanın sitesi falan var mı?

orjinal ayaklık 100 lira, bayağı bi pahalı
    Halidun abi yanlış hatırlamıyorsam Regal Raptor'ın ayaklığını modifiye etti.

Bu arada bana problem yaşatan, ileride size belki yaşatacak olan benzin musluğu 57 dolarmış Türkiye'de bulmak da bayağı zor enjeksiyonlu modellerde kullanılmadığı için...

http://www.ragingparts.com/Fuel-Cock...p/500-3933.htm

Yenisini bulana kadar bypass ettim şimdilik...
    Bence bizim Lee'ye söyleyelim, benzin musluğunu da eklesin siteye, eğer yoksa. Sanırım sitede öyle birşey yazıyordu. Burada olmayan parçaları bildirin diye...
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Uzay Lee amcaya de ki parça numarası ve adı :

44300HP9501 - COCK ASS'Y, fuel

Aslında problem sadece diyaframda de, mümkünse sadece onu almak istiyoruz de. Ama parça kataloğunda tüm sete fiyat verilmiş de...

Motosikleti
    NC 700 X
    Uzay Lee amcaya de ki parça numarası ve adı :

44300HP9501 - COCK ASS'Y, fuel

Aslında problem sadece diyaframda de, mümkünse sadece onu almak istiyoruz de. Ama parça kataloğunda tüm sete fiyat verilmiş de...
    Parça kataloğunda bu dediğin Cock'ı buldum ama fiyatını bulamadım.
    Bir de adama anlatırken diyafram diyeceğim ama bu diyafram dediğin kısmı bana biraz açarsan daha iyi anlatırım. Eğer diyafram dediğimde adamın anlayacağını düşünüyorsan ok Ya da ingilizcesi ne teknik dilde?

Motosikleti
    Dostum fiyatı katalog da yok zaten, ragingparts sitesinde var.

"neoprene diaphragm inside the fuel cock assembly" dersen anlaması lazım.

Bu arada mekez yedek parçanın sitesi : http://www.merkezyedekparca.com/

Şu işi kotar bakalım

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Arkadaş neler oluyor, nelere çözüm bulunuyor keyifle izliyoruz. Tek kelimeyle süpersiniz, herşey çözüldü daha meydana gelmeden

Bakın benim makinaya hiç sorun çıkartmıyor, neden, çünkü ben onu o beni bekleyip duruyoruz , ama bu haftasonu onu kimse elimden alamaz

Bu arada uzun yol için er-6f düşünen arkadaşa daha önce o motor hakkında bolca araştırma yaptığım için şunu söyleyebilirim, 2 silindirli olmasından dolayı titreşim er-6f kullanıcılarının ortak şikayeti. Uzun yol gideceklere cruiser dışındaki seçenekler 4 silindir olmalıymış gibi bir sonuca ulaşmam an meselesi.

Motosikleti
    Adaş çok kafana takma gelseydin de gezemezdin şu aralar. İki haftadır hava kapalı, ansızın sağanak yağıyor. Bugün işe motorla gittim, servisle döndüm. Biraz hafif yağsa yola çıkacaktım ama sanki gök yarıldı. Hani bize öğrettiğiniz bilgiler hocam?? Karasal iklimde hani yazları sıcak ve kuraktı Temmuz'a gireceğiz nerdeyse

Milli eğitimi temsilen Serden'den açıklama bekliyoruz

Motosikleti
    NC 700 X
    Ben merkezyedekparcaya girdiğimde 6 tanesinin 120 TL olduğunu gördüm. +1 olan mı tek başına 100 TL?

http://www.merkezyedekparca.com/deta...riyaj%20Balata

Lee Cooper'a yazdım senin diyaframla ilgili birşeyler. Bakalım ne cevap verecek.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Bir de bu merkezyedekparca sitesinde bizim için debriyaj balatası haricinde birşey yok herhalde

Motosikleti
    Eline sağlık kardeşim. Bu parçayı bulmak sadece karburatörlü modellerde olduğu için hakkaten zor. Olmazsa başka modellerden uyarlanabilir.

Fiyat konusunu ben de farkettim ama ciddiye almadım. Hyosungsource'da bile 6 adedi 168 TL. Muhtemelen yanlış yazdılar. Ben fiyatı arayıp öğrendim.

Motosikleti
    Milli eğitimi temsilen Serden'den açıklama bekliyoruz
    Atamam gümrüğe oldu serdarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler