Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar balatanın bitmesine gerek yok,benim yedeklemek istediğim parçalardan birisidir balata. 250 tl gözden çıkaracağız.
    uzayım,hata yaptığımız konu belkide dolar EFT yapmamaktı,sonra bunu dikkate alalım. Gidon 100 tl gümrüğe takılmaz.Birini sana birini bana diye getiririz senin adrese sorun çıkmaz. Balata biraz riskli ondada fatura bedelini takılmayacak şekilde karşı tarafa kestirebilirsek ki yapıyorlar bunu o riskte kalkar ortadan. Saplama gidon bizimkilerden sağlam.Ölçü tutuyor. Globalin son parti getirdiği iki adet turuncu-siyah ve s&t den gelenlerin hepsi saplama gidon hyosungsource resmindeki gibi.Yani taşgibi sağlam,yani gidonun 200km/h hızla giderken gevşeyip elinde kalma riski yok
    Abi 250 TL gözden çıkaracağız derken ne demek istedin? Serdar'ın gönderdiği 3 linkten biri normal balata TL28.62, biri daha sık işlenmiş balata TL36.43
    Bu ikisi bu sayfada şu an http://www.hyosungsource.com/parts/g...ort=20a&page=3 Fakat TL36.43 olana tıklandığında da TL28.62 olan açılıyor. Sitede küçük bir hata var sanırım. Serdar'ın gönderdiği diğer bir link ise Clutch Drive Plate SET TL208.14. Sen bunun için mi yaklaşık 250 TL dedin? Bence bu içinde 10 tane olan bir set. Yoksa sırf balata değil, balata takımı mı bu? Yanlışlık varsa düzelteyim, yoksa siz beni düzeltin Çünkü bana göre balatamız bittiğinde sık dokunmuş olandan alırsak 36.43 TL verip kurtuluyoruz.

Abi adamlar sadece paypal ile ödeme kabul ediyor. Paypal da eft ile falan değil, sadece kredi kartı ile işlem yapıyor. Yine yanlışım varsa düzeltmenizi isterim.

Bence biz bu işi kıvırırız. Serdar'ın balataları da getirtirim ben eğer 36 TL'ye alabilirsek sorun olmaz bence.

Blackvolky, parçaların %90'ı kanunide var. Manifoldlar yoktu, onları aldık. Yani genel olarak pahalı olduğu için dışardan getirtiyoruz ;)
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    EFT derken benim sana Halkbanktan gönderdiğim Tl'yi kastetmiştim.
    Debriyaj balatası beşli set şeklinde orjinali. Burada Yamaha DG 400-500 arası ederken bizimki 250 yi bulsa çok değil.Serdar açıklar bir yanlışlık varsa.
    Gidonun gümrüğe takılma ihtimali yok buarada gümrük memuru alıpta arabasına takmazsa
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    NC 700 X
    EFT derken benim sana Halkbanktan gönderdiğim Tl'yi kastetmiştim.
    pardon

Debriyaj balatası beşli set şeklinde orjinali. Burada Yamaha DG 400-500 arası ederken bizimki 250 yi bulsa çok değil.Serdar açıklar bir yanlışlık varsa.
    Ben bizim motorda o halkadan bir tane var sanıyordum. Cehalet işte Yeniyiz abisi hoşgörün Uzay'ı

Motosikleti
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Blackvolky, parçaların %90'ı kanunide var. Manifoldlar yoktu, onları aldık. Yani genel olarak pahalı olduğu için dışardan getirtiyoruz ;)
    Evet sadece bu parça yok çünkü S&T enjeksiyonlu ithal ediyor. Diğerlerini 1/3 fiyatına almak varken...başka bir sıkıntı yok.
    Seviyorum bu gv650yi bugünde doyamadım,mıknatıs gibi çekiyor ilgiyi üzerine maaşallahh.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Anladım teşekkür ederim bende size gümrükle ilgili yardımcı olmaya çalışayım bilgierimi paylaşarak 100€ sınırı var fakat parçaları havayolu ile sipariş ederseniz ve ups gibi özel firmalar la getiritirsenz gümrüğe takılma ihtimali düşüyo ayrıca aldığınız yere faturayı düşük göstertme imkanınız varsa(bu sipariş verdiğiniz site çinde falansa kesin yaparlar) isterseniz 1000€ luk malzeme getirin adamlar onu 50€ gösteriyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar uzay ve serden bu gidişle siteyi her ay buraya taşıyacak

Motosikleti
    Hyosung GV650
    abi taşınmayacak gibi değil. bi gezeyim dedim siteyi, alışveriş sepetine 15 parça ekledim cidden çok ucuz.

Motosikleti
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzay ve serden bu gidişle siteyi her ay buraya taşıyacak
    Abi sadece uzun süreçte mağdur olmamak adına olmazsa olmazları yedekleme niyetindeyiz. Hemde ucuza iş bitiyor. Motoru salonuma süs eşyası olacak döneme kadar kullanma arzusundayım.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    başta Serden hocam olmak üzere GV650 başlığındaki tüm herkese merhabalar. Sezonla beraber paylaşımdan çok sürüş kısmına vakit ayırıyorum bende.Ama tabiki eski topiğimim takipcisiyim.Geçen hafta Gümüldür CCC chopper festivali ve haftaya Gölcük yaylası EMOK Motosiklet festivalinde olacağım. Bulunduğum şehirde cruiser motorlar adına 7 kurucuyla beraber Türk Chopper MK-Kütahya ili temsilciliğini aldık artık deri yeleklerimiz Türk Chopper Armalı =). Klübümüze uygun bir mekan belirlenip orada toplantılar yapacağız ve yerimiz yurdumuz belli olacak.Eğer yolunuz düşerse.Sizleri ağırlamaktan şeref duyarız.Herkese iyi sürüşler dilerim.Saygılar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    NC 700 X
    Sana da merhaba mrock.

Biri bana bu debriyaj balatası olayını açıklayabilir mi? O halkalardan kaç tane var bizim motorda. Bir tane ise 36 TL'ye debriyaj balatası alabiliyoruz. O set halinde olanın ne işe yaradığını anlayamadım. Aynı halkadan bir sürü gönderip sürüm mü yapmak istemişler? Yoksa resim mi yanlış (Set dediklerinden bahsediyorum)

Kaya abi, motorun radyatörüne arkadan baktığımda alt tarafındaki çukur kısımda su görüyorum ikidir. Biz ona fazla su koyduğumuz için fazlasını mı atıyor? Yoksa delinmiş midir? Mesela regale hem radyatörden, hem de iç taraftaki küçük depodan su koyduğunda fazlasını günbegün atıyordu. Böyle bir ihtimal var mı?

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da merhaba mrock.

Biri bana bu debriyaj balatası olayını açıklayabilir mi?
    Islak tip debriyajlarda çoklu plakalar kullanılır. Bunlar ardarda dizilmiş disklerdir. Ve sen debriyajı sıkana kadar kavrama yayıyla birbirlerine devamlı basılı halde dururlar. Normalde çelikten yapılmış dişli bir kavrama plakası ve kavrama esnasında bu çelik plakaların aşınmasını önleyen kompozit plakalar arka arkaya cheeseburger misali dizilmişlerdir Bizdeki yapıda ise Bu çelik plakanın üzerine direkt kompoziti yapıştırmışlar. Neyse mantık aynı, metal metale direkt sürtmeyecek. Toplam 6 adet (fiyatı 28 TL olan) ve 1 adet (fiyatı 36 TL olan) disk balatamız var. Zaten setin fiyatını küçük bi hesapla 208 olarak bulursun. Adamlar da zaten sete o kdar fiyat vermişler.

Kullanma klavuzunda "herhangi bir" 28 TL'lik balatanın kalınlığı 2.62 mm'ye indiğinde hepsini değiştirin diyor. 36 Tl'lik plaka için min. kalınlık ise 3.12 mm.

Özetle seti sipariş vermek daha mantıklı. Bi anormallik yoksa hepsinin eşit aşınması beklenir...

Umarım yardımım olmuştur, sana bi de tatlı ısmalayacağım
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak tip debriyajlarda çoklu plakalar kullanılır. Bunlar ardarda dizilmiş disklerdir. Ve sen debriyajı sıkana kadar kavrama yayıyla birbirlerine devamlı basılı halde dururlar. Normalde çelikten yapılmış dişli bir kavrama plakası ve kavrama esnasında bu çelik plakaların aşınmasını önleyen kompozit plakalar arka arkaya cheeseburger misali dizilmişlerdir Bizdeki yapıda ise Bu çelik plakanın üzerine direkt kompoziti yapıştırmışlar. Neyse mantık aynı, metal metale direkt sürtmeyecek. Toplam 6 adet (fiyatı 28 TL olan) ve 1 adet (fiyatı 36 TL olan) disk balatamız var. Zaten setin fiyatını küçük bi hesapla 208 olarak bulursun. Adamlar da zaten sete o kdar fiyat vermişler.

Kullanma klavuzunda "herhangi bir" 28 TL'lik balatanın kalınlığı 2.62 mm'ye indiğinde hepsini değiştirin diyor. 36 Tl'lik plaka için min. kalınlık ise 3.12 mm.

Özetle seti sipariş vermek daha mantıklı. Bi anormallik yoksa hepsinin eşit aşınması beklenir...

Umarım yardımım olmuştur, sana bi de tatlı ısmalayacağım
    Tüh be. Ben de ne güzel 36 TL'ye hallederiz sanmıştım
    Bu bilgi ile tatlı borcunu ödedin
    Teşekkürler

Motosikleti
    Emrah,kendini özletme Shadow topiğinde hareket olmayınca birşey yazamıyorum.
    Deri yelekler promosyonmu,satılıkmı,güzelmi?
    Uzay sırada balata var Ağustosu bekleyelim. Bu arada Türkiyede aynısını daha ucuza bulursak bu olasılığıda değerlendirebiliriz,takipteyim.

Motosikleti

Ak koyun meler gelir, dağları deler gelir

150-180 arası işe geldim sabah sıfır problem

Motosikleti
    NC 700 X
    Oh oh oh maşallah. Çok sevindim kardeşim

Haklısın Serden abi evet, önce bi buralara bakalım. Çok fark yoksa buradan temin edelim. Umarım kanuni her parçada insafsızlık yapmıyordur kayış gibi...

Motosikleti
    Çok sağol dostum, çok mutluyum. İnsanın motorunun problemsiz çalışması gibisi yok

Evet arkadaşlar, debriyaj balatası için en düşük fiyat araması başlamıştır. Herkes aldığı en düşük fiyatı buraya yazsın. Mesela ben yazıyorum

1. Hyosungsource : 208 TL + 32 TL (Kargo) = 240 TL

En ucuz bende, gel gel

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, debriyaj balatası için en düşük fiyat araması başlamıştır. Herkes aldığı en düşük fiyatı buraya yazsın. Mesela ben yazıyorum

1. Hyosungsource : 208 TL + 32 TL (Kargo) = 240 TL
    Hyosungsource'u geçeceksin bir kere. Öyle yağma yok

Motosikleti
    Hyosung GV650
    serdar, hayırlı olsun abi çok sevindim. insanın motorunda en ufak bi problem olması bile can sıkmaya yetiyor. ya da ben çok pimpirikliyim

arkadaşlar, bu hyosungsource olayına ben de girmek istiyorum. debriyaj balatası almakta fayda var. toplu alım olacaksa listeye beni de ekleyin

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Debriyaj saçı yok mu balata setinde? Benim bildiğim tüm motorlarda bir saç, bir balata takılır
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    NC 700 X
    Selam millet,

Ben bugün Serdar Usta ile konuştum. Elinde bizim balatalardan yokmuş ama her türlü orjinalini uygun fiyata bulurum merak etme dedi. Şimki motosiklet festivaline gidecek, haftaya bakarız dedi.

Bu koreden yapılacak siparişlerde ben herkes için toplu sipariş vermek isterim. Oradaki Mr. Lee ile de yazıştım, faturaya yazılacak ücret konusunda güzellik yapacak. Gümrükten normal şartlarda sorun çıkmaz. Ama aynı anda 3-4 tane sipariş verdiğimiz zaman gümrüğe takılmasından ve herkesin ek olarak gümrük parası ödemesinden korkuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler