Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    motorun sesi tam olarak şöyle horrrr horrrrr aynen böyle işte uyuyan bi canavar gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet canavar olduğu konusunda hemfikirim senle motorinn kardeşim

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Şimdiden yorum yapmak çok zor kollarımın arasına aldığımda kulağıma gelen ses beni tatmin edecek sanıyorum ama biraz sabır

Motosikleti
    mondial 151 RS
    arkadaşlar motorun belgelerinde bi sertifika var italyanca ne işe yarar diyceksiniz:
    minister falan diyo anladığım kadarıyla JONWAY+MOTO ZETA+MONDİAL marka ADVENTURE 151-151RS,ADVENTURE 125-125RS ve seri numarası ZJKYY......... motorların italyada satış müsadesi diğer adıyla ithal belgesi var.
    Yani Çin motorlarını motor devi italyaya bile kasıyosa saygıyla eğiliyor ve motorumun kalitesini birkez daha gözden geşiriyorum...

Motosikleti
    Honda SW 400
    Ben mondial ci olarak gözden geçirme önünde eğil itaat et derim motorinn

Motosikleti
    mondial 151 RS

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    arkadaşım en de alıcam az kaldı fakat biraz daha dene ve bilgi ver

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    BENDE ALICAM

Motosikleti
    Honda SW 400
    ben sipariş verdim gün sayıyorum .. bence düşünme bile ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben 12-13 yıldır motosiklet kullanıcısıyım,şu anda gs500 kullanıyorum,bu motoru gördüğümde hiç aklımda olmamasına rağmen şehir içi kullanmak için bir tane almak istedim.bir arkadaşım almış,denemek için kısa bir tur attım,o motorun da lastikleri aşırı şişikti arkadaşım farketmemişti uyardım,ve rölantide çalışırken bana biraz vibrasyonlu geldi,motor soğuktuveben çalıştırdım ,sanırım ondan.sonuç olarak bence bu paraya bu motor alınır ,ama bakımlarına azami dikkat göstermek gerek,çünkü işçiliği herkesin bildiği gibi pek iyi değil

Motosikleti
    Honda SW 400
    muhtemelen ondandır bende sipariş vermeden test sürüşü yaptım ne hikmetse bindiğim motorunda tekerleği fazlasıyla havalıydı ve bayiyi uyardım İşçilik konusuna gelince piyasaya yeni giren bir firma girmeden her türlü önlemi alıp tüketicisinin karşısına çıkmalı zannedersem bu nokta atlanmış şimdilik problemler yaşanmıyor değil ama bence normal ileride bu tarz problemler yaşayacağımıza sanmıyorum bir mondial ci olarak
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    arkadaşlar; lastik havalarının aşırı olması depolama koşulları için gereklidir ancak;bayiler satışta bunları ayarlamalıdır.Bu motordan alıcak arkadaşlar ilk önce buna dikkat etmelidir yoksa sürüş bayağı güvensiz oluyor bilginize...

Bu arada şu an toplam 130 km deyim.Benzin ibresi yarıdan az aşağıda gösteriyo ama benzin daha az gibi geldi bana.Biraz gazlı kullanıyorum ama bakalım ne kadar gidecek.sonra doldurucam ölçüp yazıcaam tabi havalar müsade ederse.

Motosikleti
    Honda SW 400
    Motorinn havalar düzelir düzelmez yeni resimler bekliyoruz senden en azından motoru kollarımda hissedene kadar senin resimlerinle avunalım
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    buyruns efems

yaw arkadaşlar başka bu motordan alan yok mu? diğer renkleri de görelim yaw.Özellikle siyahı

Motosikleti
    Honda SW 400
    Makina elinden düşmüyor anlaşılan tuh tuh nazar değmesin
    Bu arada ben kırmızı sipariş verdim sarı mavi siyah hiçbiri kırmızı nın yerini tutmuyor .
    Yeni modeller arasında 151 RSİ inceledim acelemi ettim diye üzülme motorinn bence hiçbişey kaybetmemmişsin
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Sağol dostum.
    Bugün sele altındaki bagajı söküp; söyle bir inceledim motoru.Diyaframlı ve japon tipi kaliteli,geniş boğaz bir karbüratörü var+hava filitresi,giriş çıkış hortumları bayağ iri (=performans).bazı sarkan kabloları klipsledim.
    Bence sen de iyi yapmışsın.Bu kasada yed.parça sıkıntımız olmaz diye düşünüyorum.Birsürü marka aynı kasa,zaten çin de bunlarla kaynıyor.Hem biraz maksi sınıfına giriyo.Diğer kasalarda koltuklar çok ufak,depo kapağı dışarda, bunda ayakları ileri de uzatabiliyorsun.Sen de memnun kalıcan kısaca.
    Bu arada ne zaman geliyo motorun..

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    evet arkadaşlar ben geldiim yine.Sabah telefon ettiler plaka çıktı diye.atladım bizim mondiye geçtim avrupa yakasına.hava serindi kat kat giyinmiştim.kavacıktan köprüye girerken birez büktüm kulağını..vayy bee gidiyo meret ibreye baktım 110..biraz daha 120..hoopss dedim n'apıyorum ben yaa..sonra normal 80 lere indim.gittim bayiye taktırdım plakayı.biraz sohbet ettik.o sırada bana 2006 da çıkacak modellerin gazete ilanını gösterdiler.İlkten üzülür gibi oldum acele mi ettim diye.sonra baktım ki benimkine rakip yine kendisi yani 151 RSİ..Pek farkları yok benimkinden ne biliim benimkinin renklerinden mi ne daha güzel geliyor gözüme.Başka 150 cc ler de var.Özellikle 125lik asyacılara 150 cclik bir rakip geliyor.Diğerleri hussar tipi...
    neyse gelelim konumuza.ordan indim Sirkeci'ye çanta araştırdım.Çift kask alan kaliteliler 130 eurodan başlıyor.Dedim bunlar çin motoruna kalın kaçar.Bu arada bir tane denedim çok güzel görünümlü ama benim kask sığmadı: ben de 40 ytl ye safebet tipi bişey aldım.

taktım geliyorum,tam eminöü alt geçitte hafif sağa yatarken bi baktım arkada tan tun kıyamet kopuyor.bizim çanta yerlerde sürükleniyor.bi minibüs zor durdu arka sıkıştı falan..neyse aldık baktık azıcık reflektör kırık yuarda resimde de belli..moralim bozuldu tabii..ya içinde kıymetli bişeyler olsaydı...Neyse herşeyde hayır vardır dedim devam ettik..Yolda bi ARN 125 baktım bize hareket,ben de verdim ayarı filan bi ara durunca ona bi test yapalım mı dedim.(O da bu formdaymış konuşucaaz sonra),neyse ışıklardan gazladık ama ben az gerideydim ve onu geçemedim ama o da kaçamadı zaten kısa südü ,trafik te vardı, randumanlı olmadı ancak ben hem kiloluyum,hem de motor daha açılmadı.sonra kavşaktan ayrıldık ve ben devam ettim.otobanda yine yokladım yine 120 sonra yine 80de devam eve geldiim.inanmayacaklara resimler aşağıda:

Motorinn arkadaşım, o ARN yi kullanan bendim. Baktım yavaş gidiyorsun dedim yanından geçip gideyim yoksa yarışmak gibi bir amacım yoktu. Baktım yanda RS151 yazıyor, ne diye üzeyim kendimi

Bu arada hayırlı uğurlu olsun, allah kazasız belasız kullkanmak nasip etsin.

Ayrıca benim makina bi 4000 i devirsin ondan sonra çıkarız gazlamaya bakalım yetişebilecekmisin
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    wayy dostum mrb! o nasıl sürüştü öyle be beni de gaza getirdin eski günleri hatırlattın bana..

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Yok be abi normal normal gidiyodum işte. Napalım kanımız kaynıyo hesabıı ))
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    yok dostum hızlısın hızlı bravo sana ama trafikte dikkat! bisürü angut var.Hesaplamıyolar aradan motor geçer diye.O gün yazımda da belirmiştim senden önce sirkeci alt geçitte yeni çantayı düşürdük.Dedim bi daha düşerse durmuycam.moralim de bozuktu.Bide ARN 125 bize hareket çekiyo..Ben de öyle dolduruşa geldim.Durup bide hadi dedik.Kusura bakma ama gerçekten performanslarını merak ediyorum (ARN125,MATRİKS,T1,T,ZAT)Normalde 150 125i yemesi lazım.ben 105 kiloyum (152cc çıksa onu alıcaktım)bu da olumsuz etken tabii.+daha rodajdayım(subap ayarı falan lazım). Rodajım bitince denk geliriz elbet

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler