Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    daha fazlası ınanınkı zarar 100 maximum olmalı tabı ben 50 yi gecmıom arada sırada 65-70 ayrıca burda hıc nıgdelı yokmu
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı FeRHaT___ adlı üyeden alıntı
    TABİ bi elinle motor bi elinle araba sürmüsündür..yanlıs arkadasım...
    arkadasım senin anlamanın biraz kıt oldugunu bilmiyodum ozur dilerim arabamı kullananın arkadasım oldugunu ekleyim senin gibi kıt anlayıslılar için.arkadasın biri yazmıs 120 115 olabilir diye dogru olabilir ama dediğiniz gibi 120 km 85 km değil mobilet bile 70 km yapıyo bu nasıl max 85 km yapsın.kullanmayı bilirsen 110 u rahat görürsün.ben 130 gördüm ama dedigim gibi ruzgar arkamdaydı.KITTT

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    yok uzaktan kumandayla surduuuu
    yanımdamıydında biliyosun.

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    enis sana katılıyorum kardesım mobıletmı bu motorlar 9 bg.gucunde bence kılometreler dogrudur. yınede bır ıddaam yok tabı. dogruluk konusunda. ben hala 100 de sayıyorum bır mılım bıle kıpıldamıyor.

Motosikleti
    ya servıse soruyorum bu makınalar 4 zamanlı araba gıbı motor hız yap bırsey olmaz dıyor forumun hepsını okudum rodaj suresınce hız yapılamayacagını bahsedıyor bende ıkı arada bır derede kaldım ve bastım ne kadar gıdıyorsa işte. su andada 600 km oldu. gosterge 100 de daha ılerı gıtmıyor.

Arkadaşlar Selam Bende 151 Rs Mi Kasim Ayinda Aldim Hemde çok Büyük Bi Aşkla Kimse Engelleyemedi Ailem Bile çünkü O Motoru Görür Görmez Aşik Oldum Ve Aradan 4 Ay Geçti 1600 Km Deyim Iyiki Almişim .
    Her Yerde Bi Sanatçi Gibi Ilgi Görmek Ve Herkesin Bakişini Toplamak Da Ayri Bi Zevk...şiddetle Tavsiye Ederim çinli Arkadaşalra Teşekkürler

Motosikleti
    mugo rs
    motorunun performansı nasıl

Motosikleti
    arkadaslar formun kaza yapan arkadaslar kısmını okudum gercekten cok uzucu onlara gecmıs olsun. allah kımsenın basına boyle bır olay vermesın. lutfen hız yapmayalım.

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    arkadaşlar bu motor araba gibi... arabam olsa 120 nin üzerine çıkmazdım. bu da aynı hızda gidiyor..
    şehir içi e-5 gibi kalabalık bir yolda hergün 55-60 km yol gidip geliyorum. günde 120 km yapıyorum ve hiçbir problem çıkmadı, bugün 3500km bakımını yaptırdım.
    üstelik arabayla 2 saat, İETT'yle 3 saat süren yol bu motorla en fazla 45 dakika...
    hiç rodaj süresine dikkat etmedim, çünkü rodajın ne olduğunu bilmiyordum...
    ama aldığım günden beri 110 rahat diyor. 100'ü gecmiyorsa sizin 151 RS'nizde problem olabilir...
    yada benimki 151 RS görünümlü honda....
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Motosikleti
    ıstanbul ama kac km den sonra 110 yapmaya basladı o da onemlı tabı
    alır almaz yapmadı herhalde 110 .

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    alır almaz 15-20 km tur attım ortalıkta. sonra e-5'e cıktım, yalanım yok 110'u aldığım günün ertesi günü gördüm. (ben almadan önce motoru kullanmışlar mı ne??)
    o zaman pek motosiklet hakkında bilgim olmadığı için bana garip gelmemişti...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Motosikleti
    o zaman senın motor gercekten cok ıyı benımkı o kadar yapmıyor motorundamı bır sorun var acaba neyse ya ha 100- ha 110 ne fark eder ama tabı gonu ısterkı benımkıde o hızı yapsın.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 130 yapıyorum rampa aşşagı. su anda 700 km deyım.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de havalardan yana problem var. havalar bıraz ısınsın. 15 derece falan olsun. motor direk çalışıyor. ama 0 dereceye yakın sıcaklıklarda motor çalışmıyor uzun sure. bide ben bi sure super benzin aldım. karburatordeki pis benzini bosaltmak ıstıyorum bunu servıstemı yaptırırım? bende ilk aldıgım gunden beri suratlı kullanıyorum ve hala gayet hızlı motorum. bir eksi yanı var. motor çukurlarda kendini şaşırıyor. halbuki suspansıyonları gayet yumuşak. ama lastık kucuk olunca, en ufak çukur bıle rahatsız edıyor. allah bozmasın ama çok mutluyum motordan. her yerde, her sekılde ıyı gıdıyor. yanlız 2 kişi oldumu bariz düşüş yaşıyorum performans dan. yanı oyle boyle dııl.. tork az demekki

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    motoru aldığımdan beri basıyom ilk gün 2kişi 115 gördük soora tek kişi defalarca 120 bastım düz de ama rodajdan soora basmamaya başladı arabayla defalarca denedik 90km ye kadar ibreler aynı ama soorasını bilemem

100 ü geçemeyen arkadaşlara tavsiyem 50-60 km hızdagerekmedikçe fren kullanmadan sürün soora disklere elleyin parmaklarınız yapışıyosa yandınız hemen servise gidin ama bunu ayarlıcak servisin gerçekten usta olması lazım 2-3 gün giderek ayar tutturabilir ancak. eğer dandik bi servise giderseniz ayda bi balata değiştirirsiniz ondan soora kesin basar bu motorlar benzerlerinden daha iyidir haberiniz olsun

birde bu topiin seviyesini düşürecek espiriler ve hitaplarda bulunmayın
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı
    yanımdamıydında biliyosun.
    ben senle dalga gecmedımkı ferhat bırsey yazmıs bende onla dalga gectım yanlıs anladıysan kusura bakma...
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı efsane09 adlı üyeden alıntı
    ya servıse soruyorum bu makınalar 4 zamanlı araba gıbı motor hız yap bırsey olmaz dıyor forumun hepsını okudum rodaj suresınce hız yapılamayacagını bahsedıyor bende ıkı arada bır derede kaldım ve bastım ne kadar gıdıyorsa işte. su andada 600 km oldu. gosterge 100 de daha ılerı gıtmıyor.
    bana sorarsan motorda bozukluk olmaz senın kullanma hatandandır.bende 670 km deyım gazı fullemeden 100e cıkıo fullesem emınımkı 120 ye cıkacak dahada fazla olabılır.... ama sen hep tam gaz gıdersen o motor 100ü hiç gecmez arada sırada tam gaz gıt otekı zamanlar 50-60 gecme bı sure boyle kullan emınımkı 100 ü gececektır..
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    bana sorarsan motorda bozukluk olmaz senın kullanma hatandandır.bende 670 km deyım gazı fullemeden 100e cıkıo fullesem emınımkı 120 ye cıkacak dahada fazla olabılır.... ama sen hep tam gaz gıdersen o motor 100ü hiç gecmez arada sırada tam gaz gıt otekı zamanlar 50-60 gecme bı sure boyle kullan emınımkı 100 ü gececektır..

sağolasın kardesım

tego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkdaşlar hep süratlerden bahsediyosunuz tabii gençlikte var serde ama bildiğiniz gibi bu motorlar dünyada sürat için yapılmış araçlar değil tabii herkes motorunun iyi gitmesini ister bence güvenlik konusunde birbirimize bilgiler versek daha iyi olur mesela geçen gün rumelihisarı civarında dolaşırken kask takmayan bi sürü arkadaş vardı arabaların arasında deli gibi giden insanlar bunlar daha önemli motor hakkında bilgiler lastikler hakkında frenler gibi şeyler sanki daha iyi olur gibi geliyor sonuçta bunlar scooter ve şehir içinde rahatımız için yapılmış araçlar hızdan bahsetmek istiyosanız aprillia 2006 model bir scooter çıkarmış 500 lük hemde scooter 150 zata benziyor ama makina muhteşem bir inceleyin isterseniz
    Yaşa Yabgu POLAT

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    iyiki bi rüzgarlı havada 70-80 i gecemedim diye yazdım, reha muhtarın programına dönmüş konu, sabah gelirken 20 ile geldim, sıkıyorsa 20 yi gecte göreyim, felaket ruzgar var, karla karışık yagmur yagıyor, nereye basacan motora, işimizi görsün yeter, yarışada çıkacak değiliz.

yaw motorinn abim nerdesin alah aşkına, abuk sabuk muhabbetlere daldık, sen gelde başımıza bişi gelirse onu nasıl çözeriz, her zaman oldugu gibi bize o konularda yardım et, yarış pistine döndü burası...
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler