Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    aman hoca rodaja dikkat et sabırlı ol zamanında bas ben asıldım gaza hiç dikkat etmeden bastım 120yi tekkişi çok rahat görüyodu 2 kişi 115 gördük ama şimdi 2200 km de tek kişi 100 anca nadiren 110 oluyo ben motoru bu aralar bi gözden geçirtecem karbüratördü hava filtresiydi herşeyine baktıracam sonrada düzelmezse kesin rodajdan dır derim ozaman durumdan sizleride haberdar ederim

bide bu frem olayı hermotorda farklıda olabilir ben 2200kmdir biniyom frenler hala süper ama sade arkayı sıkarsan kaydırabiliyo dengeli olarak ikisini birden sıkın derim ben
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yildem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    Rodajı bekliycez o zaman. bir de bu şimşeklerin benzin işi var. Biraz fazla yakıyo sanırım.. Sizin motorlar nasıl km kaç para yakıyo ortalaması nedir??

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı yildem adlı üyeden alıntı
    Rodajı bekliycez o zaman. bir de bu şimşeklerin benzin işi var. Biraz fazla yakıyo sanırım.. Sizin motorlar nasıl km kaç para yakıyo ortalaması nedir??
    Dostum daha 85 km yapmışsın rodaj olayından dolayı rolentiyi biraz yüksek bırakıyorlar o yüzden biraz fazla byakıyor
    istersen servise bir uğra rolantiyi biraz düşürsünler normale iner

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bir RS151 sahibi olarak, hafta içi günde ortalama 40km, haftasonu da 100km yapıyorum. Motoru limitlerinde değil gayet sakin ve hoş kullanmaya çalışıyorum. Herhangi bir arıza-olay-duruma karşı yanımda sürekli bulundurmam gereken şeyler ne olabilir? Mesela lastik tamir fitili, pompa, motorla gelen küçük alet seti; e daha sonra...

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

etiler kaya motor mondial bayisi

beyler etilerde kaya motor var hiç bir bayinin vermediği hediyeler veriyo ama nasıl hediyeler diğer bayiler hediye 50 ytllilk kask veriyo bu bayidede veriyo artı çelik kilit bide eldiven veriyomuş aynı fiyata 1538 alan veya bilen birisi haber verirse sevinirim.hafta sonu bakmaya gidicem..

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen bende rs151le 2 3molada sehirlerarası 300km yol gidebilirmiyim?bilgi verirseniz sevinirim 1 ay içinde almak istiyorum bide 100 150ytl arası güvenli bi kask markası verirseniz çok sevinirim saygılar

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    kask dedigin ned,rki ben aldım rüzgardan başka bişeyden korumuyo yere düşüre düşüre parçalandı alet hani ben düşsemde parçalansa neyse bi kere düştün ondada kask yere bile deymedi al en dandiğinden gitsin
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    bende kask AİROH var memnınım ağızlığın orsds hava kanalı var giren havayı cama verip buharı önlüyor ayrıva camın üst ve alt kısmında lastik conta var soğuk ve rüzgarı önlüyor tafsiya ederim
    birde fiyatı 120-130 ytl civarıydı
    ben düz siyahını aldım 90 ytl verdim üzerindeki cıkartma resimler fiyatını etkiliyormuş

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Yildem arkadaşım;
    Dediğin gibi fazla yakıyo galiba. Gerçi kıyaslama yapmak doğru olmaz ama. Benim bir arabam var. 1400 cc motoru var. Km.de 0,20 - 0,25 yakıyor. Bu motorlar ise 151 cc, Km.de 0,07-0,09 YTL yakıyor. Düşündürücü tabi! Aslına bakarsanız diğer taraftan da insanın sağ eliyle alakalı bir durum olsa gerek!
    Neyse ama ne olursa olsun kısmetse bugün alıyorum arkadaşlar. İzmir'de ki neredeyse bütün bayiileri aradım. RS sıkıntısı var sanki. Bayiilerin %80i 1 hafta sonra gelecek diyor. Neyseki istediğim renkte buldum bir yerde. Siyah İnci! Hemde peşin olunca 1.450 YTL ve kask ile eldiven hediyeli olarak. En yakın zamanda buraya fotoğraflarını koyarım. Darısı RS'i olmayanların başınaaa...

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    Alıntı superkaos1300 adlı üyeden alıntı
    aynen bende rs151le 2 3molada sehirlerarası 300km yol gidebilirmiyim?bilgi verirseniz sevinirim 1 ay içinde almak istiyorum bide 100 150ytl arası güvenli bi kask markası verirseniz çok sevinirim saygılar
    arkadaşım ben hiç molasıs 180 km yol yaptım hemde tamgaz 90 100 arası ama şindi kiş yazın arasıra mola vermen lazım yoksa şişme yapabilir

Motosikleti
    Alıntı superkaos1300 adlı üyeden alıntı
    beyler etilerde kaya motor var hiç bir bayinin vermediği hediyeler veriyo ama nasıl hediyeler diğer bayiler hediye 50 ytllilk kask veriyo bu bayidede veriyo artı çelik kilit bide eldiven veriyomuş aynı fiyata 1538 alan veya bilen birisi haber verirse sevinirim.hafta sonu bakmaya gidicem..
    Ama arkadaşım bayilerin verdiği kask 50 ytl değil 23 ytl bilgine

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bugün motorum stop etti. Motorun benzin göstergesi kırmızı bölgedeydi. Benzin alayım almıyim derken Allah'tan bir benzin istasyonunun oralarda stop etti. 10 YTL benzin aldım. İbre "F"'ye dayandı. 3 kez marşa bastım, 3. de aldı, bastım geldim eve. Ama beni bir tedirginlik aldı: Depo 6 litre, 10YTL benzin ~3.5 litre eder. E kalan hadi 2 litre olsun. Ne oldu bu 2 litreye şimdi? Bana kalırsa stop etmemesi lazımdı çünkü ibrenin E'ye iyice dayanması lazım bunun için. Sizce bu neden olabilir? Ayrıca son benzin aldığımdan bu yana 165 km yol gittim(40-50 km/h ortalama). Bu normal mi? Benzini ibre hangi bölgedeyken alıyorsunuz . Kusura bakmayın fazla soru sordum, acemisiyiz bu işlerin, öğreniyoruz yavaş yavaş...

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    motorin kardes nasil gisiyor mondialin kac km oldu bi kisa yorum yaparsan dusunduklerimizi sonuca yani bayiye satin almaya bagliyacaz )

yardimin icin simdiden sagol

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )

Merhaba 151 RS Hastaları :)

Merhaba arkadaşlar, 44 sayfalık formu okuduktan sonra üye olup duygu ve düşüncelerimi bende paylaşmak istedim.

motorinn arkadaşımın yazdıklarından çok etkilendim ve bilgi edindim. 15- 20 güne kadar bende almayı düşünüyorum motoru ve kırmızı olcak, zaten bayinin önünden her sabah ve akşam giderken görüyorum.

motortan hiç anlamam, tek vida bile sökmüş değilim ama 151 RS nin bütün kardeşlerini sürdüm ve fiyat araştırması yaptım geçen seneden beri, mondial fiyatı ve arka fren sistemiyle içlerinde en iyisi bence.

daha 2 gün önce 151 RS nin yeni kardeşlerinden olan SCOOZY i gördüm fiyatını sordum 2000 YTL fiyat çektiler, ordan mondial satan bayiye gittim motorun fiyatına peşin 1500 YTL çektiler, plaka içinse 125 YTL istediler, 12 taksit felan yapıyorlar, taksite girince aylık %1 koyuyormuş, yani 12 ay taksitle alsam aylık ödemem gereken plaka dahil 155 YTL. ( Ehliyetim yok, onu hesap etmiyorum daha )

Karaman'da yaşıyorum, burası genelde ova yani düz arazi, bu motoru almak istememin sebebi

1- fiyatı
    2- görünüşü
    3- kardeşlerinden üstün gibi gördüm
    4- arkasında UĞUR şirketinin olması
    5- dolmuş parası ödemekten ve rahat rahat dolaşamamaktan bıkmış olmam

eşimle ve ben günlük 3 YTL dolmuş parası ödüyoruz, iş yerime evimin uzaklığı 5 km gidiş dönüş 10 yapıyor, eşimin de iş yeri benim yolumun üstü, kabaca bir hesap yaptıgımda motoru aldıgımda yol parasından dolayı avantajım motorun taksitinin 3 'te biri. ben uzun yola da gitmeyi düşünüyorum motorla.

uzun lafın kısası bence 151 RS kendi kardeşleri arasında her bakımdan Birinciliği fazlasıyla hak ediyor.

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar sitemize ve de formumuza yeni katılan tüm arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum..

Alıntı gdm adlı üyeden alıntı
    motorin kardes nasil gisiyor mondialin kac km oldu bi kisa yorum yaparsan dusunduklerimizi sonuca yani bayiye satin almaya bagliyacaz )

yardimin icin simdiden sagol
    gdm kardeş,uzun süredir hava şartları dolayısıyla motora binemedim.ee yaş 40 eskisi gibi olmuyor.Bu yüzden de km. yapamadım.Motor şu anda 550 km civarında açılmamış gonca gül (her nekadar zorladıysakta ).Yarın bir çıkarıcam sanırım.Binmediğim zaman zarfında (ki ara sıra pazar market yaptımdı) çoğu yerini mazotlayıp(motorinleyip )kapalı yerde beklettim.İki üç günde bir çalıştırıp devriçark yaptım.En kısa uygun zamanda da daha önce aldığım Castrol go 4t scooter yağı ile de servise gidip ilk bakımını yaptıracağım.

Bu motoru herkese tavsiye edebilirim.Verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla veriyor.Yani diğer pahallı japon markalarına bu sınıfta fazla para ödemeye aslında hiç gerek yok(tabii eğer maksi sınıf düşünmüyorsanız).150 cc olarak diğer büyük kasa çinlilere göre performansta daha avantajlı.Selesi iki kişi için uygun,basamak yüke elverişli yani düz,Jantları 13",ekstra torpito gözü,cep tlf. uyarıcısı,arka disk freni,güzel aydınlatan farları ve normal sayılabilecek benzin yakışı var.Motoru bana göre şimdilik kapalı kutu.Ne olacağı bilinmez ancak ilerde yararsam parça-kalite kontrol yapabilirim.Ama tahminim ilk önce bozacağı yer biel kol bilyası ve krank yan bilyaları olabilir.Olaki bunları bozarsa kaliteli markalarıyla değiştiririm diye umuyorum.Bir de tek korkum bütün 4 zamanlı motorlardaki hastalık eksantrik zincir ve gergisi.Yani koparsa birsürü iş açar ama halledilir.
    Bunlardan gerisi muhtemel arızalar fazlaca korkulacak şeyler değil.
    Yani çoğunun dediği gibi yok orası gevşemiş yok burası düşmüş; bunlar çin motorlarına güvenmemek için yeterli sebep olamaz.
    Servis konusuna gelince: motorcu basit arızaları kendi giderebilmelidir kanaatindeyim.Yani gaz teli kopmuş,ayna gevşemiş,egzos sallanıyo,buji çapak yapmış vs. arızalarda servislerden medet ummak bana göre değil.(garanti dahilindeki onarımlardan tabiiki ben de faydalanmak isterim) ancak söylediğim gibi en ufak arızada servis peşine koşmak nafile olur gibi geliyor bana.Bu yüzden de çoğunun beğenmediği servisler için yorum yapamıyorum.

Motosiklet jet-ski gibi bişey değil atla üstüne turat gel bırak.İlgi sevgi ister.Yani karşısına tabure çekiceksin,gözlemleyeceksin,olası arızaları öngörecek,belki bir-iki vidayı yoklayacaksın.Bu her marka ve model için geçerli.
    Kısacaaa ben bunları binmekten daha çok yapıyorum ve tüm arkadaşlara da tavsiyem o cihette.Şöyle söyleyeyim : kaç saat üstünde isen o kadar da yanında olacaksın() .Böyle yapınca sorunlar daha azalıyor.

Hepinize selamlar...

Değiştirme : e hadi bide resmini koyuyorum:
    Eklenti 328
    gaza gelme;kaza gelmesin

yildem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    Nomarka arkadaşımızın başına gelen bugün benimde başıma geldi. Benzin aldım daha önce aldığın 10 ytl lik benzin ile şimdi ki aldığım 10 ytl lik benzin göstergede farklı gözüktü. Bende anlamadım Birde bu arka disk fren balatalarında daha doğrusu balatayı tutan araçta (ismini bilmiyorum) bir boşluk bulunması normalmi?? servise gittim esnek olduğunu normal bi durum olduğunu söylediler. Siz karşılaştınızmı?? Herkese kazasız belasız sürüşler...

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Birde bu arka disk fren balatalarında daha doğrusu balatayı tutan araçta (ismini bilmiyorum) bir boşluk bulunması normalmi?? servise gittim esnek olduğunu normal bi durum olduğunu söylediler. Siz karşılaştınızmı?? Herkese kazasız belasız sürüşler...
    Elbette normal ,aynı boşluk tek tarafta pistonu olan tüm kaliper sistemlerde bir şekilde var (otolar dahil).
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    Bence benzinciler arkadaşları kandırıp fazla benzin koyuyorlar
    biraz uyanık olup itirz edin

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    herkese selam ben bir 151rs kullanıcısıyım motorum suan 2780 km de ve hiçbir sorun yok en son hızım 130 km ister inanın ister inanmayım tabi bu hıza cıkmak biraz zor oluyo 110 a kadar çabuk ama ondan sonrası hava şartlarına bağlı.motorumdaki ayna sorununu servis kaynak atarak halletti ve bidaha sorun cıkmadı.motor yakşık 500 km den sonra kalkerken otmeye basladı geçenlerde kalkış balatasını değiştirdik ve sorun kayboldu.bide ben bilgisayarcı oldugum için dur kalk cok oluyo mars motorunda sorun cıktı onuda değiştirdik moturum ufak sorunların dışında hiçbir eksisi yok yani hiç yolda kalmadım herkese tavsiye ederim iyi günler

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı
    herkese selam ben bir 151rs kullanıcısıyım motorum suan 2780 km de ve hiçbir sorun yok en son hızım 130 km ister inanın ister inanmayım tabi bu hıza cıkmak biraz zor oluyo 110 a kadar çabuk ama ondan sonrası hava şartlarına bağlı.motorumdaki ayna sorununu servis kaynak atarak halletti ve bidaha sorun cıkmadı.motor yakşık 500 km den sonra kalkerken otmeye basladı geçenlerde kalkış balatasını değiştirdik ve sorun kayboldu.bide ben bilgisayarcı oldugum için dur kalk cok oluyo mars motorunda sorun cıktı onuda değiştirdik moturum ufak sorunların dışında hiçbir eksisi yok yani hiç yolda kalmadım herkese tavsiye ederim iyi günler
    Yaa kardaş senin bilgisayarcı olmanla dur kalk arasındaki bağlantı ne ? ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler