Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor daha yag yakiyormu ? Yag yakmiyorda daha full devir yapiyorsa ilk kalkista bu senin Variatör/debriaj kismindan kaynaklaniyor. Belki yanlis kayis taktin, biraz buyuk oda ilk kalkista buyuk geliyor motora ama sonra suratlandikca yerine geliyor istersen bunu bir kontrol et ama bence senin motorun kalbi iyi degil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:11 ----------

Abi, sen bu motordan mi istiyon Sen Mondial 2010'da getirecegi motorlari gördun mu bunun aynisi

vallaha mı numan? nerden baktın kimle gördün? ver bide ben bakıyım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

ortaklar biliyonuz ki yan ayakta benm avatardaki gibi dümdüz duruyo motor. bide motoru durduracak meğil arıyom 2 saat serviste eleman oynatmadı ayarıylan boyuylan. yan ayağı kullanışlı bir hale getiren war mı??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

anaaaaaammmm aynısının tıpkısı waryaa
    aşmış mondial olayı
    http://www.facebook.com/album.php?ai...b1b5710450265a

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha mı numan? nerden baktın kimle gördün? ver bide ben bakıyım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

ortaklar biliyonuz ki yan ayakta benm avatardaki gibi dümdüz duruyo motor. bide motoru durduracak meğil arıyom 2 saat serviste eleman oynatmadı ayarıylan boyuylan. yan ayağı kullanışlı bir hale getiren war mı??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

anaaaaaammmm aynısının tıpkısı waryaa
    aşmış mondial olayı
    http://www.facebook.com/album.php?ai...b1b5710450265a
    Gördun mu Mondi isi ilerletmis, Enduro modeline bayildim yaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    kardeşim 2-3 gömlek sınıf atlamış mondi 400cc motorlar su soğutmalar falan ne ayaksın len çinlii ben bu bufaloyu takibe aldım aga peşindeyim ;)

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar 250 cc. scooter ne zaman çıkacak yoksa çıkmayacakmı? Kışınmı çıkarmayı düşünüyorlar anlamadım. Çıksada fiyatıda uygun olursa alsak diyorum.
    Orhan KÖNİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    taa kışın yayınlanmış bu fotolar. sitesinde çok yakında yazıyor sanırım gelmek üzere tamda yaz giriş yapmışken. yalnız 150 zat gibi kasasına küçük gelecek bi motor olmaz inş. bu 250 cc. çünkü torku diğerlerine göre çok düşük :( bakalım görecezz

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Bu motorlar Haziran ayinda gelecekmis, ama buffalo'yu askiya almislar belki gelmeye bilirmiss O kirmizi renkli naked motor AYNI Yamaha YBR 250'ye benziyor. Simdi tek buyuk soru - Mondi cözdumu bu titresim olayini ? Fiyatlari birazcik tuzlu, Enduro 400cc modeli 8.800TL ye satilacak 250-300cc modelleri 3300'ten baslayan fiyatlarla

Adamlar bosuna mi satiyor 150 ZC'yi 1680TL'ye? Elindeki stoku erittigi gun bu motorlari getirir bence Mondial.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    15 yıl kadar önce memlekete japon malı araçlar geldiğinde herkez Allahım bu ne dandik makina demişmiş, bugün aynı şey çinlilere deniyor ama şunu iyi bilesiniz çinde uzaya mekik yollayacak teknoloji mevcut adamlar hem 1 milyarlık kendi aç halkına hemde dünyaya 3 kuruşa 3 kuruşluk mal üretiyolar. isteseler motorunda arabanında otobüsünde en kralı üretirler, ki üretiyolarda zaten. mercedesin bentleyin birebir çakmasını yapmış adamlar. bilselerki satılır yüksek fiyata kaliteli olanını da yaparlar. bence çin malı motorlar we hatta yeni yeni arabalar önümüzdeki yıllarda çok ama çok yaygınlaşacak...

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    15 yıl kadar önce memlekete japon malı araçlar geldiğinde herkez Allahım bu ne dandik makina demişmiş, bugün aynı şey çinlilere deniyor ama şunu iyi bilesiniz çinde uzaya mekik yollayacak teknoloji mevcut adamlar hem 1 milyarlık kendi aç halkına hemde dünyaya 3 kuruşa 3 kuruşluk mal üretiyolar. isteseler motorunda arabanında otobüsünde en kralı üretirler, ki üretiyolarda zaten. mercedesin bentleyin birebir çakmasını yapmış adamlar. bilselerki satılır yüksek fiyata kaliteli olanını da yaparlar. bence çin malı motorlar we hatta yeni yeni arabalar önümüzdeki yıllarda çok ama çok yaygınlaşacak...
    Abi, Cin dunya'ya lazim, onlar olmasa varya bugun gördugunuz buyuk markalarin hayati kayar. Ne kadar Made In Germany , ve Japan yazsalarda o sattiklari mallarda CIN'de yapilan parcalari vardir. Cin yakinda Amerikanin'da bilegini bukecek göreceksiniz. Araba camiyasinda daha acilamadilar, markalardan design calirsan millet yuzune bakmaz o arabanin bu ise gireceksen adam akilli, kendi designin, kendi motorununu ve kendi teknolojini koyacaksin ki millet bilsin ne kadar gelismis firma oldugunu. Alman arabalarini örnek alin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    walla pekte haz etmem çinden ama görünen köy de klavuz istemiyor. adamlarda köpek gibi teknoloji de war, insan gücü de war, ordu da war ne ararsan war. tek olmayan yeterli yiyecek o yuzden bulduklarını yemeye we 3 kuruşa talim etmeye mecburlar. bu yuzden kişisel olaylar fazla olmuyo, koyun sürüsü gibi toplumca yaşıyolar. çine komünist derler ama çin faşistin kralıdır. çinde düzene uymayanın anında .... kovanına sığmayan bir arı sürüsü çin yer olmadıgından ne düzgün bal yapabiliyor nede dışardan biri gelip yan bakabiliyor

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    walla pekte haz etmem çinden ama görünen köy de klavuz istemiyor. adamlarda köpek gibi teknoloji de war, insan gücü de war, ordu da war ne ararsan war. tek olmayan yeterli yiyecek o yuzden bulduklarını yemeye we 3 kuruşa talim etmeye mecburlar. bu yuzden kişisel olaylar fazla olmuyo, koyun sürüsü gibi toplumca yaşıyolar. çine komünist derler ama çin faşistin kralıdır. çinde düzene uymayanın anında .... kovanına sığmayan bir arı sürüsü çin yer olmadıgından ne düzgün bal yapabiliyor nede dışardan biri gelip yan bakabiliyor
    Bu arada benim 9 gunum kaldi TR'ye gelmeme Ben hemen servise sokacam motoru, 2 senedir yatiyor o icindeki yag maf olmustur diye dusunuyorum ben o yagla surmem zaten moturu. TR'de pek internet kafe'ye zaman bulamiyorum ama girdigimde kesin bir iki yazi yazim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Bu arada benim 9 gunum kaldi TR'ye gelmeme Ben hemen servise sokacam motoru, 2 senedir yatiyor o icindeki yag maf olmustur diye dusunuyorum ben o yagla surmem zaten moturu. TR'de pek internet kafe'ye zaman bulamiyorum ama girdigimde kesin bir iki yazi yazim
    hadi gözün aydın numan az kalmış 9 gün dediğin nedir, hemen geçer.. 2 senedir yatan motoru temizinden bi bakıma sokman lazım evet. özlemişindir zaten hemen girişirsin sen

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun km'si çok yoksa debriyaj istiyodur sorun kayıştada olabilir çok eskimişse kalkışta kaçırıyodur
    motorum 2006 model 2008 de askere gittim 2010 da daha yenı geldım motorum askere gitmeden once yatak sarmıstı ama degiştirdik gecenlerde yolda kaldım oncelerden bir kayısım vardı taktım biraz kacırma oldugunu farkettım zaten motoru saldıgımda zorluyor bırakmıyor hemen birde on vayatordekı misketler var onlarda baya surtunmekten azalmıs olabılırmı bu yuzden ama kalkışta motor bagırıyor sanki cekmıyormus gıbı.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 2006 model 2008 de askere gittim 2010 da daha yenı geldım motorum askere gitmeden once yatak sarmıstı ama degiştirdik gecenlerde yolda kaldım oncelerden bir kayısım vardı taktım biraz kacırma oldugunu farkettım zaten motoru saldıgımda zorluyor bırakmıyor hemen birde on vayatordekı misketler var onlarda baya surtunmekten azalmıs olabılırmı bu yuzden ama kalkışta motor bagırıyor sanki cekmıyormus gıbı.
    arkadas yag yakıyor dıyorsun bu hıc hayra alamet degıl sen bloğu bı ac sekmanları kontrol et debrıyaj okadar kotu olsa motor haraket etmez.bagalar bitmişse takımı 12lıra o kolay onemlı olan motorun yag yakması zaten bı kere yatak sarmıs acaba nasıl toplandı sekmanlar yerındemı motorun zorlanması cok buyuk ıhtımal bundan.hala beklemende cok garıp sorup duruyorsun cevap yazıyoruz ama bı gelısme yok.yag yakan motor ılerde senın basına daha buyuk masraflar acar sonra aaa motoru yemısız dıye aglarsın aman kardesım su blogu bi açtır usta bı gorsun böyle bızım yazmamızla olmaz bu iş herkes bırsey soyler senınde kafan karısır bu zaman ıcındede motor yag yaka yaka ınfılak eder hıc ummadıgın bıyerde motor kıtleyınce anlarsın ne demek ıstedıgımı??

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    hadi gözün aydın numan az kalmış 9 gün dediğin nedir, hemen geçer.. 2 senedir yatan motoru temizinden bi bakıma sokman lazım evet. özlemişindir zaten hemen girişirsin sen
    Hatirliyorsundur belki, ben arkadaslar ile iddia'ya girmistim, onu yendikten sonra motoru genis bir bakima sokacam zaten. Gercekten özledim motoru yaa, dun Gilera Runner 50 surdum, 60km/h geldikten sonra motorun anasi agliyor ya, ben gaza bastikca Mondial'in o rahatligi ve surati aklima geliyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas yag yakıyor dıyorsun bu hıc hayra alamet degıl sen bloğu bı ac sekmanları kontrol et debrıyaj okadar kotu olsa motor haraket etmez.bagalar bitmişse takımı 12lıra o kolay onemlı olan motorun yag yakması zaten bı kere yatak sarmıs acaba nasıl toplandı sekmanlar yerındemı motorun zorlanması cok buyuk ıhtımal bundan.hala beklemende cok garıp sorup duruyorsun cevap yazıyoruz ama bı gelısme yok.yag yakan motor ılerde senın basına daha buyuk masraflar acar sonra aaa motoru yemısız dıye aglarsın aman kardesım su blogu bi açtır usta bı gorsun böyle bızım yazmamızla olmaz bu iş herkes bırsey soyler senınde kafan karısır bu zaman ıcındede motor yag yaka yaka ınfılak eder hıc ummadıgın bıyerde motor kıtleyınce anlarsın ne demek ıstedıgımı??
    Katiliyorum sana, eher vartayörun icindeki misketler (agirliklar) surtunmus ve hafifledise motor birazcik kacirir debrijazdan ama yag yakmaz. Bir 151 RS bul hurda ama motoru saglam olan birisini, al onu senin motora aktariver, 0'dan toplatirsan kendi motorunu pahaliya patlaya bilir

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Arkadaslar, neden yazmiyorsunuz yaw, bizim konu yerlerde yine Yazin birseylerde aramizda tartisalim.

Ben baslayim; bizim motorlara acik hava filtresi takilirmi ?

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ya bu scooterlarda motor yapma olayı tammamen saçmalık herifler parçaları azcık taşlıyor maşlıyor biraz çalışcak duruma getiriyor neymiş sıfırdan motoryaptık su değişti bu değişti falan filan sonrada 300 - 350 lira para alıyorlar
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    servis hizmetleri her zaman satılan 0 maldan daha karlıdır. yedek parçaymış tamirmiş, yoksa sattığı mal 10 sene hiç bozulmasa markaların aç kalır batarlar kim bilir belkide mondial bu fikir üzerinde yoğunlaşan bir markadır

Ben baslayim; bizim motorlara acik hava filtresi takilirmi ?
    sök filtrenin kapağını al sana açık filtre numan :p aslında arabalarda açık filtrenin sesine bayılırım ama bilmiyorum bizde nice olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

içinizde yan ayaklığını kısaltan yada kullanışlı hale getiren ve sürekli kullanan war mı

Motosikleti
    150 hs nin yan ayaklığıda iki ayağıda şahane ne çökme yapıyor ne kırılıyor 151 rs nin ikisinide çok dengesiz yapmışlar yan ayağı açıyorsun motor devrilecek gibi duruyor iki ayağa kaldırırken ayakkabını altını deldim kaçkere arkadasın motorda
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    çökme kırılma değilde dediğin gibi dengesiz motor diğer tarafa devrilecek gibi oluyor ki 2 defa da devrildi zaten ben sehpaya kaldırırken sorun yaşamıyorum ama daaaank diye indirmekten nefret ediyorum. ayrıca öyle indirirken akü başlarım yerinden çıkmıştı

Motosikleti
    işte bende onu demek istedim kaldırırken çok zor kalkıyor dank diye yere salınıyor ister istemez ve o çökme olayı ileriki zamanlarda olacaktır bak gör çünkü kaç tane gördüysem hepsinde oldu tekerleği havada bırakmıyor yere değiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler