Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Bir problemim var.

Motor 3-4 saat durduktan sonra çalışmıyor.İlk marşı alıyor,patlama oluyor sonra benzin hiç yokmuş gibi sönüyor ve marşı almıyor.art arda 6-7 kere marş verdiğimde anca alıyor.Bujiyi falan kontrol ettirdim sorun yok temizledim de zamanı geldiğini düşünüp.Aküde de sorun yok.Benzinde de sorun yok aynı yerden başka arkadaşlarımda kullanıyor.

Usta ilk önce "ceran kesiyo" diyip bir iki kontrol yaptı sonra hava ayarını yaptım dedi.Rölanti ayarını biraz yükselttik ancak bu sabah yine çalışmadı.

Sorunum ne olabilir?Öğrenciyim ve ÖSS'ye hazırlanıyorum fazla takılamıyorum,ilgilenemiyorum motorlada...
    Belki senin sorun karburatörden kaynaklaniyordur ? Belki pislik olusmustur, ac bak eher nasil yapildigini biliyorsan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Lanet olsun bu motora,yapanlara,getirenlere,servislere!

Şikayetvar.com sitesine yazdığım mesaj anlatsın size derdimi.
    dostum bende öğrenciyim ve öss ye hazırlanıyorum yani aşşağı yukarı aynı moddayız seni anlayabiliyorum emin ol sorun motorun dandikliğinden değil bende senin gibi servise gidiyodum yapamıyolar bukadar basit daha çok bozuyolar dünyanın parasını alıyolar bende kendim ilgilendim herşeyiyle zamanında hiçbir sorunu yok sadece her 2 binde yağ değiştiriyorum okadar hergün okullar bizim için bitmeden öncesine kadar ev-okul-dersane 30 a yakın km yapıyodum 2 kişi hiç beni üzmedi
    sana tavsiyem bulunduğun yerdeki en iyi motorcuya götür motorunu mondial servisi olması önemli değil özellikle japon motorlarla ilgilenenlere götür bir kere para ver daha garantili olur

Motosikleti
    CBR600F
    Öle yapıyorum zaten.Şu an tandığım bir yerde kesinlikle serviste değil. bu arada seninle kan grubu dahil herşeyimiz aynı

Dikiz aynaları farklı geldi bana seninkinin resimden?İnce belli galiba?
    aynen ya bende aynı şeyi dicektim benimde arka jantım yamuk
    dostum dikiz aynası ötekiler çok ışıklıydı bide ağırdı büyüzden kırmıştır seninki büyük ihtimal bunlar hem hafif hemde sade

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 PM ----------

bu arada aynanın resmini ekleyeyim nası durduğunu görrürsün alırısn belki

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    hadi bakalım arkadaşlar forumu canlandırın azıcık iyice ölmüş burasıda
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    tatlı bir tebessüm içindeyim, 2006 yılının başlarında bu başlık açıldığında müptelası olmuştum, saatlerce ve yüzlerce sayfayı okuduktan sonra almıştım motoru. motorin abimizin çok faydası olmuştu bizlere. vee sene 2009 motor 2600 km de ve depoda yatıyor. ağız tadıyla bi binmek nasip olmadı...
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatlı bir tebessüm içindeyim, 2006 yılının başlarında bu başlık açıldığında müptelası olmuştum, saatlerce ve yüzlerce sayfayı okuduktan sonra almıştım motoru. motorin abimizin çok faydası olmuştu bizlere. vee sene 2009 motor 2600 km de ve depoda yatıyor. ağız tadıyla bi binmek nasip olmadı...
    merhaba dostum o yıllarda bende motoru aldıktan sonra katılmıştım foruma motorin abimiz gerçekten 1 numaraydı şimdi eskilerden seni görünce sevindim hoşgeldin tekrar

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    151 rs alanların isim listesini bile yapmıştık burda )

aradan geçen 3 sene zarfında nasıl motor gursus ? şikayetlerin oldu mu, yoksa hala memnunmusun mondialden ?

sence 151 rs doğru tercih mi oldu, birde şuan km olarak kaçtasın ?
    ve motor şuan kaç lira yakıyor, bilgi verirsmisiniz ?
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    151 rs alanların isim listesini bile yapmıştık burda )

aradan geçen 3 sene zarfında nasıl motor gursus ? şikayetlerin oldu mu, yoksa hala memnunmusun mondialden ?

sence 151 rs doğru tercih mi oldu, birde şuan km olarak kaçtasın ?
    ve motor şuan kaç lira yakıyor, bilgi verirsmisiniz ?
    merhaba dostum geç gördüm iletini biz alırken yeni yeni giriyordu bu motorlar ülkemize dış görürnüşüne aldanıp almıştım o yıllarda ve kullanamadan yatmıştı ehliyet yüzünden şimde 2008 aralıkta çıkardım motorumu ve km 6000 de sürekli (her 1500 de )yağını değiştirdim ve kesinlikle memnunum rs m den iyiki almışım diyorum şuaralar aklımda apache var almayı düşündüğüm ama rs yi satmıcam büyük ihtimal çünkü bu motorun bende yeri ayrı hala canavar gibi biraz kavrama zayıflasada eskiden 3 kişi çıktığı dik bayırları şimdi 2 kişi çok çok rahat şekilde çıkabiliyor.ben 5 tl lik benzinle 2 kişi geçen gün ölçtüm 60 km yol yapıyorum ama şuan kavraması zayıfladı kalkışlarda zorlanıyor eskiden tek kişi 5 tl ile 70 km yaptığım olmuştu
    saygılar sevgiler

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Bende 2.el aldım 151 rs motorun çıkış tarihi 2006 ve şuan 10360 km de ama bazı sorunlar var;dengede problem var yola tutunmuyor motor 90 km yi geçtimmi bi korku başlıyor bende arka taraf sağa doğru kayıyor hep, sanki arka cantında hafif yamukluk var birde lastik havalarını indirdim daha sağlam oldu biraz daha indirsem düzelirmi acaba? birde motorun dış kaplamasını komple değiştrsek bize kaça mal olur modifiye falan yapmış arkadaş varsa yardımcı olursa sevnirim..saygılar

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    öncelikle hoş geldin arkadaşım önce kendini bi tanıtsaydın keske neyse konuya gelelim ben çinmalında 2.el almaya karşıyım ama motorun nasıl kullanıldııgnı biliyorsam sorun yok cantta çok büyük yamuk yoksa fazla sorun olmaz ama genede ufak tefek sorun yaratır yolda, bütün grenajları deyiştirmek çok pahalı ama genede fiyatlarda bir bilgi edinmek istersen www.rialli.com bu sitede fiyatlar bayada ucuz görünüyor bence selamatle
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    mondial 151 rs
    verdiğin bilgiler için teşekkürler arkadaşım

Motosikleti
    gomoto frs 150
    slm aranızda yeniyim herkese iyi sürüşler resim eklemeyi ögrenirsem benim makinenin resimlerini yükleyeceğim

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Selam arkadaşlar bende dün Derbi GPR125R motorumu satıp 151RS aldım. Niye böyle birşey yaptın demeyin ihtiyaçtan dolayı. Ama şöyle söyliyim 1 race 2 tane scoter motorum oldu. Scoterın zevki ve rahatlığı bambaşka. Bu arada benim derbi 125 lik olmasına rağmen km de 180-200 Tl yakıyodu 151 Rs ler nekadar yakıyo? Forumu biraz okudugum kadarıyla 200 den aşağı yakmıyor yoksa yanılıyormuyum ki inş yanılıyorumdur pişman olmam

Motosikleti
    mondial 151 rs
    [QUOTE=Acemi85;1645598]Selam arkadaşlar bende dün Derbi GPR125R motorumu satıp 151RS aldım. Niye böyle birşey yaptın demeyin ihtiyaçtan dolayı. Ama şöyle söyliyim 1 race 2 tane scoter motorum oldu. Scoterın zevki ve rahatlığı bambaşka. Bu arada benim derbi 125 lik olmasına rağmen km de 180-200 Tl yakıyodu 151 Rs ler nekadar yakıyo? Forumu biraz okudugum kadarıyla 200 den aşağı yakmıyor yoksa yanılıyormuyum ki inş yanılıyorumdur pişman olmam [/QUOT

Bende 151 rs var kilometrede 100-120 arası yakıyor.bende tam olarak bilmiyorum yenji aldım çünkü...bende sana birşey sorayım kardeş sattığın motor nasıldı yani memnunmuydun,en fazla kaç km hız yapabildin?

Motosikleti
    GPR125R
    Standart durumda en fazla 155 gördüm ama biraz daha kazsan 160-165 görürsün. Gazı çok sertti. arkana oturucak kişi sürekli üstüne doğru kayıyor o da çok rahatsız oluyodu. Bunlar eksi özellikleri. Ama görüntüsü 125 lik olarak muhteşem. Gidişi hızlanışı bütün 125 liklere 10 basar (aprilla rs 125 hariç hatta yamaha yzf125r vardı arkadaşta gitmiyodu bile) Bunları görmezden gelirsen çok iyi motordu. Çok ilgi çekiciydi.

Motosikleti
    151 RS
    Sevgili dostum yeni motosikletin hayırlı olsun. 151Rs'Nin Yakıt sarfiyatı konusunda hiç endişen Olmasın. Ilk depo km de 140 Bin civari Yakar daha sonra Hızla düşer. Benimki bir litre benzin ile şehir içi 36 ila 40 km sehir disi 55 60 km yol gidiyor. bir de 151rs mesafeyi yuzde 10 fazla, hizi da 10 km eksik olcer.2006 dan beri kullaniyorum ve cok memnunum. Allah kimseyi yolda birakmasin.

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Chaser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum yeni motosikletin hayırlı olsun. 151Rs'Nin Yakıt sarfiyatı konusunda hiç endişen Olmasın. Ilk depo km de 140 Bin civari Yakar daha sonra Hızla düşer. Benimki bir litre benzin ile şehir içi 36 ila 40 km sehir disi 55 60 km yol gidiyor. bir de 151rs mesafeyi yuzde 10 fazla, hizi da 10 km eksik olcer.2006 dan beri kullaniyorum ve cok memnunum. Allah kimseyi yolda birakmasin.
    arkadaşıma katılıyorum fakat hızı 5-10km fazla ölçüyor benimki sanırım karıştırdın bende 2006 dan beri kullanıyorum motorumu çokta memnunum hiçbir sorunu yok şuan .Eskiden 5 tL lik benzin ile 70 km ye yakın yapardım şimdi kavramada biraz zorluk var gücü boşa gidiyor 5tl ile yaptığı yol 60 km ye falan düştü bu haliylede çok iyi bence bu arada dostum hızı ben hyundai getz ile ölçtüm fakat beimki 5 km fazla gösterdi yani araba 50 gösterirken RS 55 gösteriyordu. bu arada 2 kişi ben 60 arkamdaki 55 kg düz yolda 120 gördü eskiden tek kişi görüyordu bu haliyle 2 kişi görmesi beni şaşırttı.Fazla gösterdiğinide düşünürsek 110 desek buda scooter için oldukça iyi bir hız saygılar iyi akşamlar...

bu arada acemi85 arkadaşım RS' n hayırlı olsun motoru hor kullanmayıp ilgilenirsen RS den pişman olmazsın

Motosikleti
    GPR125R
    Teşekkürler arkadaşlar. Motor gerçekten güzel ve rahat fakat 60-70 le giderken bile direksiyonda titreme oluyo ve biraz dengesiz galiba motor. Hadi dengeyi geçtimde bu titreme olayını giderebilirmiyiz?

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar. Motor gerçekten güzel ve rahat fakat 60-70 le giderken bile direksiyonda titreme oluyo ve biraz dengesiz galiba motor. Hadi dengeyi geçtimde bu titreme olayını giderebilirmiyiz?
    titreşim rodajdan sonra önemli ölçüde azalır ama buna ilave olarak ilk 500 km den sonra mutlaka yağını ve bujisini değiştir , buda titreşimi biraz olsun azaltır buji olarak NGK yağ olarakta castrol un scooterlar için olanını kullanırsan iyi olur
    saygılar...

Motosikleti
    GPR125R
    rodajı çoktan tamamlamış bu makina. 2.000 km de zaten. acaba bir mondial servisine götürsem mi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler