Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu Topici Baştan sona okudum çok keyifli ...
    can sıkıntısına birebir her satırını okudum canım sıkıldıkca
    [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/2083/fenerhe5.gif[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    benım 30 bine yaklaştı 1 motoru kıtledı okadar yagı kendım attıgım ıcın sonra elektronıok problemı cıkan bır motosiklet guzel hos ama elektrık sorunu ınsanı yolda bırakıyor kalıyorsun ben acıkcası 120 gelıyor tek kısı okadar basmıyor ama ibre oyle gosterıyor oda vardır 90 falan bilemıyorum artık bu 1561rs ler degişik oluyormus ıbrelerı bazıları dogru bazıları yanlıs.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    dogru dıyorsun benden 30 ytl yag parası alıyorlardı 10 ytl hava fitresi içilik falan bana cok gelmeye basladı bende kendım castrol 10*40 scooter yagından atıyorum motorumun sesı bıle degıstı dıyebılırım 15 ytl alıyorum bana kar kalıyor hemde kalite ...
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    wallah ölee serisler berbat gerçi ben aldığımdan beri anladığım herşeyi kendi yaptım onun için ALLAHA şükür SORUN YOK HİÇ BİR PARÇASI DEĞİŞMEDİ 17300 km DEYİM AMA kışa doğru bir genel bakım yaptırmak istiyorum
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    uğur mondial 151rs
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17.000 deyim.

Bulunduğum bölge yol olarak biraz içler acısı motor baya pertledi.Jantım çatlak 2 gunde bir iniyor

Bunun dışında...

1-Motor hiç stabil değil.Bunu 15.000den sonra söylüyorum.Nedenleri ise;
    Aynı bakım,aynı kullanım,aynı benzin yani değişkenleri sabit tuttuğumda bile en olmadık yerde en olmadık sorun çıkabiliyor ve yakıt değeri asla tutmuyor(yanından bile geçmiyor)

mesela...Düz yolda şasi kırdım.Bir anda boynu büküldü motorun.1 hafta önce 2.5/100 km yakan motor 3.3'e çıktı.Ekzos dağıldı.Bereket babam bu işlerden az buçuk anlıyorda hemen 10-16 vidayla haletti işimi.

2-Motorun yüksekliği aşırı kısa.Her yükseklikte,çukurda korkuyorum geçerken.

3-parçalar çok-çok-çok kalitesiz.Tamam çin malı ucuz alıyoruz ama aynı aynayı 8 kere aynı yere kaynaklamak pek aklım almıyor...

4-Servisler....Tanıdık olmadıkça unutun servisleri başka ustaya götürün paranzıın hakkını veren bir bakım yapsınlar..yağ değiştirip 50 kaıt almaya kalkıyorlar...

sözün özü ikinci el alın bu makinelerden öğrenin trafiği araştırın kendinize uygun bir motor 1-1.5 sene içinde satın gitsin elinizde durmasın..
    aynen katılıyorum arkadaşıma
    ikinci el aldım iyiki de öyle yapmışım çünkü öğrenene kadar hurdaya dönüo motor her düşüşte bi tarafı ya çatlıyor ye kırılıyor

geçenlerde de elektik tesisatını beynini kontağını ne varsa yakmışım servis kapalıydı pazar günü oto elktriğe verdim 350 ye patladı çok pişman oldum ama şemsiye gireceği yere girdi bi kere

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    cok hizli, cok seri bir motor 3 kisi gidolar gene yetisemiom pu motora
    iyi bir secim tebrik ederim..

ben ramzeyi aldigim zaman mondial 151 yaninda duruyordu almadik nedense

almassan 151 cc yi binersin 125 cc ye..yazarsin userine de tek rakibim todey 50

Motosikleti
    Mondial 151RS
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17.000 deyim.

Bulunduğum bölge yol olarak biraz içler acısı motor baya pertledi.Jantım çatlak 2 gunde bir iniyor

mesela...Düz yolda şasi kırdım.Bir anda boynu büküldü motorun

;derken kusuru motoramı buluyosun...

Neyse kazasız belasız...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    valla arkadaşlar 21080 dayım ama allaha çok şükür sorun çıkarmadı yağ değişiyorum yetiyor oda mecburi artık ama en son 125 km gördüm dahasına çıkamadım kask kafamdan çıkıyordu
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    walllah bende 17500 km deyim ALLAHIMA BİN ŞÜKÜR YOK BİR SORUN

DOSTA SELAM YOLA DEVAM
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    salcano 125 cc
    ben bu motoru seviyorum,kim ne derse desin.
    1 hafta ayri kaldik -az daha uzerine kuma getirecektim( ybr 125 )- dayanamadim..basit bi hatasi varmis, tamir + genel bakim 75 ytl.
    sozun ozu
    ekonomik, rahat ,keyifli ,atik sahibine gore kisniyen
    alimli kivrak , yerine sevemedigim sevgili motorum..

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    merhaba herkese ;
    vallaha bende seviyorum rs mi.ehliyet gelsin 1,5 ay sonra dahada keyifli olacak herşey..

sormak istediğim birşey var arkadaşlar ben yazın yatırmıştım motoru ve sele altı yan grenajları bayağı çizmiştik, değiştirmek istemiyorum acaba birtek yan grenajı nekadara boyarlar burada ben sanayiye gittim sordum birkaç yere kimse uğraşmak istemiyor acaba nekadara boyarlar tek bir grenajı boyatan varmı aramızda hiç ?

Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar 21080 dayım ama allaha çok şükür sorun çıkarmadı yağ değişiyorum yetiyor oda mecburi artık ama en son 125 km gördüm dahasına çıkamadım kask kafamdan çıkıyordu
    125 mi vaş iyi uçmamışsın nası 125kmh la gitmek
    hangi yağı kullanıyorsun??

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese ;
    vallaha bende seviyorum rs mi.ehliyet gelsin 1,5 ay sonra dahada keyifli olacak herşey..

sormak istediğim birşey var arkadaşlar ben yazın yatırmıştım motoru ve sele altı yan grenajları bayağı çizmiştik, değiştirmek istemiyorum acaba birtek yan grenajı nekadara boyarlar burada ben sanayiye gittim sordum birkaç yere kimse uğraşmak istemiyor acaba nekadara boyarlar tek bir grenajı boyatan varmı aramızda hiç ?
    al bi boya kendin boya derim bn ole yapardım .ama boyatacaına deiştir derim

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı manyaq151rs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 mi vaş iyi uçmamışsın nası 125kmh la gitmek
    hangi yağı kullanıyorsun??

al bi boya kendin boya derim bn ole yapardım .ama boyatacaına deiştir derim
    dostum benimde aklıma geldi ama çok amatör işi olur gibime geliyor kendimin boyaması hayatımda sulu boyadan başka boyama yapmadığımdan
    değiştirmekte istemiyorum çünkü düşünce boya sıyrıldı bayağı ve pul pul dökülüyor çok kalitesiz bu yüzden yani sağol yinede..

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    manyaq151rs
    abi valla ben ibresini yaptırdım motora ama biraz yokuş aşşagı 2 kişi 140 km hızı gördüm kafamda kask deyıl hiç bir yerimde hiçbir koruma yoktu şeytan aklıma girdi hadi taylan senin motorun yapar bu ipreyi dedi sen yaparsın dayanırsın dedi bende baştım 125cc 5 viteslı(mondial 125 agk ve kanuni 125 bretonu) motorları çok rahat geçtim yanlarından aynı kawasakı gibi geçiyordum ama motoru zor zoruna zaptediyordum motor çok kötü savruluyordu bir an göstergeye baktım ipre sonda biraz öyle gittim ve geri biraktım gözlerim kan çanagı gibiydi gözlerimde su kalmadı ben denedim kasksız hiçbir korumalık olmadan nasıl bir duygu oldugunu çok iyi biliyorum sakın denemeyin arkadaşlar şeytan aklıma girdi denedim öyle bir huyum yok ama oldu işte sag oldugum için şaşırıyorum motor virajlarda zaptetmak o kadar çok zorki o hızla ön tekere bir ufak taş gelse benden eser kalmazdı allah korudu valla siz siz olun böyle şeyler yapmayın benden söylemesi ben bu hızı yapabildigime göre exali0101 125km hız yapabilmesi baya iyi ben yokuş aşagı yaptım sanırım o düzde yaptı düzde yaptıysa motoru baya bakımlı bildigim kadarıyla motorunun bakımını hiç aksatmıyor ne olursa olsun aşırı hız hiç iyi deyil benimki aklıma böyle fikirler geldigi için sanırım exali0101 amacıda denemek içindir saygılar
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    mondial 151rs
    az kaldı cıkacak motor resımlerı paylaşacam

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bayır aşşa 130 gördüm yol bitti daha devam ededim 75kilo.

4 Haziran 2008 Teslim alma Km 1700
    30 Eylül 2008 Halen bende Km 5600

Ayda Ortalama 1000Km.

İlk aldığımdan buyana değişenler.

Marş motoru, 40YTL
    Ayak altı yan kaportalar, 42YTL
    Arka Balatalar, 10YTL
    Ön tek lamba, 5YTL
    Arka Stop Lambası, BEDAVA
    Sele kilit mekanizması, 10YTL
    2 Kere Yağ değişimi, 15YTL

Yakıt tüketimi km başına gazlı gidişte ortalama 150krş, 4000-5000rpm arası devirle ortalama 100krş.

Parça olarak bulamadığım tek şey marka etiketleri.

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    hocam sen ne yaptın yaw bizim arkadaşlar 17000'den fazla km'leri daha o kadar parça degiştirmediler sen biraz hormu kullanıyorsun?bizim banarli motoru essek gibi kullandım diyor odun taşıdım motorla babamla ben vardım motorun üzerinde diyor o bile bu kadar parça degiştirmedi sen ne yaptın böyle merak ettim valla?

En içten dileklerimle bayramınızı kutluyorum arkadaşlar
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Bekarlık işte ne olsun.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalan oldu herhalde.....
    Yalan olmaz bizde, RÖTAR olur, yağmur çamur,bayram seyran, bu güne kaldı...

http://rapidshare.de/files/40643921/151RSSTICK.rar.html

http://rapidshare.de/files/40643921/151RSSTICK.rar.html

kolay gelsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler