Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    uzzy, aralıkta geliyomu RSİ
    gaza gelme;kaza gelmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Kesin % 100 alınca zaten yanına geliyorum .. yarın bayii ile görüşeceğim RSİ modelinde sadece tek renk mavi varsa RS alıyorum .. çünkü mavi renk bende hazımsızlık yapıyor bu arada RSİ sadece mavi mi üretilecek bilgisi olan
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bende RS 151 alıyorum. hemde carsamba gunu. hadi hayırlısı olsun :D

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Mel-a-ku aldığın zaman motorinn gibi resimli yada resimsiz farketmez ama resimli olanlar ön tercihimizdir bizimle paylaşırsan seviniriz .. hatta biraz daha çoğalalım toplanırız güle güle kullan ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

abı sen ne dıyosun yaaa .. bu gazla motoru ters cevirir oyle fotolarını çekerim. :D
    yaza kadar da ehliyet alırsam bu iş tamamdır :D plakamı da ozel alıcam. ne kdr beklerim acaba 34 MLH plaka için...

Motosikleti
    mondial 151 RS
    haydaa !

Matriks 150'ye biniyomuşuz da haberimiz yoklmuş yaa!

AYRICA MOTOR 12.6 HP imiş

http://www.cbxmanmotorcycles.com/uni...ix-150cc.aspx#

http://www.ohararestorations.com/htm...f_america.html

http://www.sloansmotorcycle.com/new_...tDesc=Scooters

UM´S biggest scooter. Feel the power of this 150 cc 4-stroke mega-scooter.
    The MATRIX 150, with its European design and reliable 150 cc air cooled engine, is a great option for those needing a faster and more comfortable ride. You can now plan to make longer trips on your scooter, with its 13 inch wheels, ABS type front disk brake system, hydraulic tuned suspension and comfortable seat for rider and passenger it’s time to hit the road!

Fully automatic CVT, 150 cc powerplant with electric and kick starter.
    Plenty of power and room for two, with integrated passenger footrest.
    DI MONZA® high-performance exhaust system.
    More storage for smaller items in the inner front apron.
    Low profile 13 in. tires deliver a large contact surface area for longer rides.
    Convenient rear rack.
    Alarm and remote starter.
    Max. hp: (SAE) 12.6 @ 7500 rpm; Max. Torque: 7.25 lb-ft @ 5000 rpm.
    Miles / gallon: 70.
    Disclaimer.
    WARNING! For your safety: Always wear a helmet, eye protection and protective clothing.

GENERAL INFORMATION
    Manufacturer United Motors

Model Year 2005

Model Matrix 150

M.S.R.P. Request a Quote

Engine 4-stroke, 1-cylinder, air-cooled

Displacement 149 cc

Bore x Stroke 57.4 mm x 57.8 mm

Compression Ratio 9.2:1

Ignition CDI

Starting System Electric / kick

Final Drive V-belt

Transmission 1-speed, automatic

Suspension Front: Telescopic fork
    Rear: Hydraulic dual shock

Brakes Front: ABS-type disc 8.5 in.
    Rear: Drum

Tires Front: 130/60 x 13 in.
    Rear: 130/60 x 13 in.

Dry Weight 229 lbs.

Length 74 in.

Width 28 in.

Height 50 in.

Seat Height 30 in.

Wheelbase 54 in.

Fuel Capacity 1.7 gal.

Colors Red, Blue, Yellow, Black
    gaza gelme;kaza gelmesin

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    motorinn senin aldığın 151rs 7,5 bg gücünde fakat piyasada parasına göre bu tip motorların 10-15 bg arasında değişen modelleri var, hiç 1,538 ytl'ye 12,6 bg motor verirlermi
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    151 rs ile 120 yapmışsın kilometre dogru olsa bile onu yokuş aşağıya yaparsın,bende as150t kullanıyorum kitapçıgında 9,5 bg diye belirtiliyor fakat düz yolda en fazla 110-115 arası yapıyor, rampada 90,yokuş aşşağıya ise 130 geçtiğini bile gördüm ama dediğim gibi yokuş aşağıya düz yolda 7,5 bg ile 120 imkansız.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    motorinn ne alemde motor varmı problem

Motosikleti
    mondial 151 RS
    kahraman34, dostum emin ol bu motor 10 beygirden fazla tecrübelerim söylüyor.Ayrıca resimde dikkat edersen 117 km/h civarında eminim 120 de yaptıracağım.Tabiki her yerde çıkmaz yukarı meyil olmayan herhangi bir yolda olabilir.Dedim ya ben 105 kiloyum ort 70 kiloluk sürücü ile çok daha yukarılara çok daha seri çıkabilir.

12.6 bg olabileceğine neden inanmak istemiyorsun anlamadım.Fiyatı ve özellikleri +performansı gerçekten şaşırtıcı biliyorum.Ben verdiğim parayı son kuruşuna kadar fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.Motorumdan çok memnunum Allah olmayanlara da nasip etsin diliyorum.Hep aynı şeyleri yazmaktan bıktım ama yine yazıyorum.
    +arka disk fren
    +bakım gerektirmeyen akü
    +NGK buji
    +lastikler öyle kaymıyor
    +Kaliteli,diyaframlı,otomatik jikleli japan standart karbüratör
    +Servisin demesi kaliteli kayış
    +race görünümlü boya ve çıkarmalar
    +fiyatı
    gaza gelme;kaza gelmesin

motorin kardeş egzostun içini boşaltmayı denesene bizim çeşmede bir asya 150t boşaltmış onlarda da aynı egzoz var malum süper bir ses çıkıyor makineden motoru görene kadar bu motor asyadır diyemezsin tabi bu benim fikrim sen yüksek sesten hoşlanır mısın bilmem

Motosikleti
    mondial 151 RS
    ROCCO_MCT250, dostum bi denemek isterdim ancak orjinalliğini de bozmak istemiyorum.Eğer öndaki üç civatayı söktükten sonra kolaysa deneyebilirim yok perçinleri sökeceksek kıyamam..
    gaza gelme;kaza gelmesin

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Motorin ne kadar yakıyorsun hiç denedinmi bu aralar.yani ekonomik bi motormu?150 zat gibiyse ohooooooo

Motosikleti
    mondial 151 RS
    shadowofspirit, ilk depo ile 154km yaptım, 4,7 litre harcamışım.Kesin veriler birkaç depo sonra ortaya çıkar ancak hava filitresinin dıştan hava alan deliklerine sonradan servis tarafından sünger kondu çekiş daha da arttı yakıtı etkiler mi bilemiyorum.kilometrem şu an 241.

Bu arada arkadaşlar bu motordan alan başka arkadaş yok mu?
    gaza gelme;kaza gelmesin

motorinn percimleri çıkarmak gerekiyor içini boşaltmak için ama inan ses çok iyi motor rolantide horluyor ben alırsam ilk iş bu olacak

Motosikleti
    mondial 151 RS
    içindeki susturucuyu komple alıp dış aliminyumu mu bırakıyoruz
    gaza gelme;kaza gelmesin

motorin evet dostum aynen öyle

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÖRÜNÜŞTEN ZİYAADE SAĞLAM VE SORUNSUZ OLMASI ÖNEMLİDEĞİL Mİ HİÇ KİMSE O PARAYI SOKAKTA BULMUYOR ANLININ TERİYLE ALIYOR BELKİDE ÇOLUK ÇOCUĞUNDAN KISARAK ALIYOR ABİLERİM KARDEŞLERİM MASRAFI HİÇ BİTMEYECEK BİR GÜN GARANTİDENDE ÇIKINCA DÜŞÜNÜN İLLAKİ KAFA YA KOYDUYSANIZ ONADA YAPMAYIN DERİM AMA UĞUR DAHA YENİ GEÇTİ BEKLEYİN İMALATINADA GEÇSİN NEDEN BAŞIMIZ AĞRISIN DEĞİLMİ İYİ Bİ USTAYA SORUN BAKALIM MONDİALICISINA NE DİYOR AMA GERÇEKTEN İÇİNDEN GEÇENLERİ SORUN USTA ALICIYA : ZATAN İLK DEFA ALIYOR YA BİDE O MOTOR TUTKUSU GEÇİCİYSE DİYE ZEVKİNİ ALSIN DİYOR PEKİ 2 YIL BİNİPTE BİZE MASRAF ÇIKARAN Bİ MOTOR ALACAĞIMIZA 2 YIL BEKLEYİP NEDEN ÇOCUKLARIMIZA BİLE KALACAK OLAN MOTOR ALMI YORUZ BU YAZIYI AOKUYUPTA BE Nİ DIŞLAYAN LAR OILACAK UNUT MAYIN MONDİ ALACAĞIM NASILDIR DİYEN LER BENİ DIŞLAYACAK OLANLAR KESİNLİKLE MONDİLERİ SATAN BAYİ OLACAKTIR İNSAN MÜŞTERİSİNİ KAYBETMEK İSTERMİ İNANIN BANA HEVESİNİZ GEÇİCİYSE O ÇIKARDIĞI SORUN LAR SİZİ BIKTIRICAK Bİ DÜŞÜNÜN O FİYATA ANCAK BU OLUR SATARSIN 2 YIL BİTMADEN PEKİ NE OLURSA OLSUN ZARARA GİRİCEK İNSAN ADAM BEN 2 DAHA EKLERİM SIFIRINI ALIRIM DİYECEK ZATEN UCUZ DİYCEK PEKİ 10 YIL VE ÜZERİ MOTOR KULLANAN VE TUTKUSU OLAN BİRİSİNE Bİ SORUN BAKALIM NE DİYORLAR?????????? İNANIN BANA O ZAMAN HAK VERECEKSİNİZ UNUTMAYIN BENİ HAKSIZ BULANLAR BİLİN Kİ MONDİ BAYİSİDİR YADA YENİ ALAN BİRİSİDİR UNUT MAYIN KİSE """""""YUMURTA GELEN YERDEN CİVCİV ESİRGEMEZ"""""""""""

cenkxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw arkadaşlar bilmiyorum yanılıyormuyum bu 151 rs in teknik özelliklerinde 7.5 P.S yazıyor yani hp değil buda ondan daha farklı bi değer olsa gerek yani bu motorlar 7.5 beygir deil galiba 9.5h.p falan olsa gerek bilmiyorum yanılıyormuyum acaba

PS = ALMANCA
    HP = ENGİLAZCA
    ikiside aynı anlamda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler