Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Zinciri fazla germişde olabilirler ama dediğim gibi motul 15 50 dene

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    castrol 10-40 kullanıyorum racing olmayanından viteslerde 1-2 hariç hiç ses yok ve geçişler yumuşak sorunsuz

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Arkadaşlar merhaba! Uzun araştırmalarım ve karşılaştırmalarımdan sonra ihtiyacıma, aradığım niteliklere uygun olarak bir xj6 diversion f modeli sahibi olmaya karar verdim. İstanbulda hemen hemen her bayiyi aradım ve stok kalmamış sanırım ay sonu yada önümüzdeki ayın ilk haftası gelicekmiş. Kısmet ise adımı yazdırdım ve bekliyorum.

Fakat ABS konusuna açıklık getirmek lazım. Malum günlük hayattaki riskleri ve deneyimleri kıyaslarsak büyük bir önlem sayılabilir. Telefonda adam ABS si gelmicek yada yok gibi birşey söyledi 2014 lerde durum nedir bilen varmı acaba ? Sitede opsiyonel ABS söz konusu. Teşekkürler.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    hayirli olsun kararin doghouse. Ancak ABS'li gelmiyor makine maalesef, benim tek almak istedigim makineydi ve sirf ABS yuzunden kararimdan caydim. ABS konusunda herkes birseyler soyluyor, ama ben gerekli oldugunu dusunenlerdenim. Belki 3 senede bir gerekir, ama gerekir... Ayrıca dedigin gibi stokta da yoktu ve ben de daha sakin, guvenli ve bence daha konforlu olan NC750s aldim. Tekrar hayirli olsun iyi surusler...

Abs tartışmasına girmiycem tabiki gereklidir ama bu motoru almam icin engel deildi,14 senedir motor kullaniyorum en son motorum absli nc 700 dü, sattım ve xj6n aldım, ve gerçekten çok memnunum, almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Fren sistemi de çok başarılı benim için tek eksiği vites göstergesi.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    Arkadaşlar ABS yağmurlu ve de ıslak asfaltta lazım bunun dışında uzun mesafede duruyor makina yani motoru kontrol etkende önündeki araca çarparsın örnekleri çok motorcuysan şayet ABS çok elzem değil ABS sağ elin ve sağ ayagındır

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

xj6 N ile 240 ı göremezsin 230 sondur.yağ konusuna gelince yamaluba en iyilerindendir..çok araştırdım...Avrupa ve Güney Amerika'da yamahalarda sıklıkla kullanılıyor iyi markadır.saplantı yapmayın...lastik konusundaki xj6 da mıchelınden şaşmayın derim...uzun yol seyahatlerde dunlop çok iyi ancak şehiri merkezinde bıraz kaydırıyor. Buda sert hamur geç ısınıyor artısı sağlam balonvb. Yapmıyor
    barodi bunu beğendi.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Arkadaslar bu abs mevzuu sanirim tartis tartis bitmez biraz da ogrenmek adina soruyorum, amacim muhabbeti uzatmak degil kesinlikle. Yanlis bir seyler soylersem duzeltin lutfen. Bildigim kadariyla abs zaten sert asildigimizda devreye giriyor yani teker kitleme aninda, dolayisiyla zaten cok usta motorcuysan diyecek laf yok ama elbette hepimiz insaniz ve her zaman ideal frenleme yapma sansimiz olmayabilir. Dolayisiyla o ideal frenleme yapamadigimiz tek bir anda varsin biraz uzun mesafede dursun, diger secenek benim icin daha korkutucu. Keza ayni sey arabalar icin de soz konusu, niye kokuyorlar abi bu mereti tum arabalara madem? Okudugum kadariyla 2015'te avrupada mecburi olacak motorlarda, dogru bilgi mi bilemiyorum.... ya da ben yaslandim yahu ne biliyim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Bir de getir abicim abs li modelleri de opsiyonel, isteyen alsin, aklim almiyor

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 2015
    İyi akşamlar,

Yıllarca scooter kullandım bu sürede 1 defa ehliyet sınavında vitesli motor kullanmıştım
    Geçen sene Ankarada 1 hafta kadar abimin nc700x i ile dolaştım, inanılmaz keyif aldım ve bende bu tip bir motor almaya hatta büyük ihtimalle nc700 almaya niyetlendim sonra araya zaman girdi nc700 falan unuttum gitti.
    Aradan 1 yıl kadar geçti, son 1 aydır yine bir kıpırdanmalar başladı içimde.Başladım motorları araştırmaya, forumları kurcalamaya.
    Epey bir bilgi topladıktan sonra xj6n almaya karar verdim ve çok şükür bugün motorumu teslim aldım.
    Şöyle söyleyim, nc700 ve xj6 tamamen farklı motorlar ve nc700 den aldığım keyfin çok fazlasını aldım bu motordan.
    Gidişi, sesi, tipi herşeyiyle harika ve kullanımı nc700 den daha kolay.
    Nc de ayaklarımın ucuyla yere basarken, xj6n de iki ayağımda tam basabiliyorum (boyum 1.75)
    Motorumu bu sabah İzmirden teslim alıp Bodruma geldim, depoyu 78 TL ye fulledikten 265 km sonra tekrar doldurdum ve 56 TL ye 11 litre benzin aldı.
    Neredeyse sürekli 4000-6000 devir arası nadir aralıklarla 7000 devirlerde kullandım, yani yaklaşık 4.2 litre benzin yaktım 100km de.
    Şu anda motordaki tek hoşuma gitmeyen şey debriyajın biraz sert olması ama zamanla yumuşayacağını tahmin ediyorum.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Teşekkürler. Dünden beri tek düşündüğüm ABS durumu. Sanırım oda engel olamıcak gibi duruyor nc 700x kullandım üzerinden inemedim o kadar keyifliydi yarım saat dolandım deli dana gibi. nc750x e yükseldim, fakat fiyat olarak bir kaç kalem yukarıda kaldı. Önümüzdeki günler açıklık getirecektir artık beklemedeyiz.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 2015
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba! Uzun araştırmalarım ve karşılaştırmalarımdan sonra ihtiyacıma, aradığım niteliklere uygun olarak bir xj6 diversion f modeli sahibi olmaya karar verdim. İstanbulda hemen hemen her bayiyi aradım ve stok kalmamış sanırım ay sonu yada önümüzdeki ayın ilk haftası gelicekmiş. Kısmet ise adımı yazdırdım ve bekliyorum.

Fakat ABS konusuna açıklık getirmek lazım. Malum günlük hayattaki riskleri ve deneyimleri kıyaslarsak büyük bir önlem sayılabilir. Telefonda adam ABS si gelmicek yada yok gibi birşey söyledi 2014 lerde durum nedir bilen varmı acaba ? Sitede opsiyonel ABS söz konusu. Teşekkürler.
    Merhaba,

Bodrum Yamaha bayisi Cenkaya da 2 adet diversion var ancak ABS siz ikiside, bilginize...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar 10.000Km bakımı ne kadar tutuyor TL??

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Diversion ve Diversion F'ler ABS'li Türkiye'de satılmıyor.
    Naked modellerin ABS'lileri mevcuttur.

Motosikleti
    xj6 nakedların ablileri geliyordu geçen sene ama bu sene geldiğini duymadım. diversion f lerde zaten hiç yok. abs olmalı kesinlikle yamahanın satış politikasını anlamış değilim tamam duruyor durmasına ama yıllarca bi kere lazım olur ondada hayatımızı kaybederiz belkide allah korusun. ayrıca abs neden mesafe uzatsın zaten kaydığında devreye giriyor kaydıktan sonrada düşmektense bırak mesafe uzasın. kaymadığı sürece zaten normal sıktığın mesafede duracaksın. ayrıca yeni renklerini sevemedim bir türlü mesela bendeki beyaz xj6 çok güzel mercedeslerde kullanılan krem tarzı beyaz, daha güzel renkler yapmalılar şu motorlara artık, race blu güzel ama

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar .
    Dün arkadaş cbf1000'ine ipone koydurdu .
    Ben de bi kaç bin gittikten sonra ipone 10.4 koyacam ...
    yrıyetten abs li abssiz sürüp denemeden karar vermemek lazım .Bir ürünü kullanmadan yorum yapmak beyhude olsa gerek...
    Ben şimdilik motorumdan memnunum.Arka teker iğrenç durumda olmasına rağmen fren tutunuş cok iyi .
    Bu arada en iyi fiyat metzeller m5 te 750 takım fiyatı aldım..
    Serviste michelin fiyatına 1000 tl demişlerdi

Motosikleti
    o paraya nasıl takım lastik olur ilginç üretim tarihi 2013 falan olmasın?

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 nakedların ablileri geliyordu geçen sene ama bu sene geldiğini duymadım. diversion f lerde zaten hiç yok. abs olmalı kesinlikle yamahanın satış politikasını anlamış değilim tamam duruyor durmasına ama yıllarca bi kere lazım olur ondada hayatımızı kaybederiz belkide allah korusun. ayrıca abs neden mesafe uzatsın zaten kaydığında devreye giriyor kaydıktan sonrada düşmektense bırak mesafe uzasın. kaymadığı sürece zaten normal sıktığın mesafede duracaksın. ayrıca yeni renklerini sevemedim bir türlü mesela bendeki beyaz xj6 çok güzel mercedeslerde kullanılan krem tarzı beyaz, daha güzel renkler yapmalılar şu motorlara artık, race blu güzel ama
    Mesafeyi uzattığı gerçek.
    Dahası, neredeyse durmaz duruma geldiği (ya da artık duracak mı, diye düşündüğüm) anlar da yaşadım (berbat asfalt, ıslak asfalt, v.b.)

ABS var diye çok da güvenmek istemiyorum açıkçası, çünkü abs devreye girse de bir anlık bir kilitlenme yaşanıyor ve o ondaki duruma da bağlı olarak yine de dengeyi bozmaya yetebiliyor.

Ama bir güven hissi verdiği de gerçek.

Asıl soru ise bence, sahte bir güven hissi mi bu?

İçimde bu şüphe hep var. Deneyimim yetersiz olduğu için de bu şüpheyi canlı tutmayı tercih ediyorum açıkçası.

Zaten öyle olmadık yerlerde / anlarda devreye giriyor ki (asfalt malum) "olmasaydı ne yapardım" diye çokça düşündüğüm oluyor.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selamlar,

10.000 KM bakım fiyatı soran arkadaş bende aynı durumdayım biraz araştırdım,
    kadıköy delta motora gittim geçen resmen ağız burun kıvırıp motoru bırak işte bi ara yaparız vs.vs. söylediler ve yaklaşık bir fiyat sorduğumda bujiler değişirse 540 değişmez ise 420 tl fiyat verdiler,
    bu tavırla tabiki bırakmadım motoru ve bir tavsiye üzerinde ümraniyedeki yıldız ticareti aradım telefonda bile ne kadar ilgili olduklarını gördüm daha usta veya sahibi ile tanışmadım fakat teledonda bile max fiyat olarak bujiler ile 450 bujiler olmadan 320 tl fiyat verdiler

fiyatı bir kenara koydum en azından tavırları için 10.000 KM bakımına oraya gitmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Haftaya (19-20-21 Haziran) Bursa motor festivaline gidecek olan varmı ben istanbuldan gitmeyi düşünüyorum.GElicek olan varsa beraber yol yapabiliriz.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı negager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

10.000 KM bakım fiyatı soran arkadaş bende aynı durumdayım biraz araştırdım,
    kadıköy delta motora gittim geçen resmen ağız burun kıvırıp motoru bırak işte bi ara yaparız vs.vs. söylediler ve yaklaşık bir fiyat sorduğumda bujiler değişirse 540 değişmez ise 420 tl fiyat verdiler,
    bu tavırla tabiki bırakmadım motoru ve bir tavsiye üzerinde ümraniyedeki yıldız ticareti aradım telefonda bile ne kadar ilgili olduklarını gördüm daha usta veya sahibi ile tanışmadım fakat teledonda bile max fiyat olarak bujiler ile 450 bujiler olmadan 320 tl fiyat verdiler

fiyatı bir kenara koydum en azından tavırları için 10.000 KM bakımına oraya gitmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Haftaya (19-20-21 Haziran) Bursa motor festivaline gidecek olan varmı ben istanbuldan gitmeyi düşünüyorum.GElicek olan varsa beraber yol yapabiliriz.
    10000 bakimi 150 tl tuttu.10000 de buji degismiyor ki sadece yagi yag filtresi degisiyor.birde hava filtresini temizlettim. İscilik almadi cunku gecen fazla almisti oyuzden 150 tl verdim.

Servis icin motoland zeytinburnu yetkili servis tavsiye ederim guleryuzlu ve samimiler

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı buraks41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri fazla germişde olabilirler ama dediğim gibi motul 15 50 dene
    Bugun suziki servisindeki arkadaş da aynısını önerdi.

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraya nasıl takım lastik olur ilginç üretim tarihi 2013 falan olmasın?
    Metzeller değilmiş michelinmiş bu arada yanlış söylemişim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-michelin-pilot-power-160-60-zr17-120-70-17-takimi-750-tl-131267426/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler