Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Aprilia RS125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Outcast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aha sonunda benden başka bu motoru almayı düşünen birini buldum

Fiyat 9'lara çıkarsa bende almam herhalde... yeterince maliyetli zaten...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gelemedi gitti rs125 gözüm yollarda kaldı valla, hazirandan evvel gelmiycek herhalde... Offf 1 ay var daha...

dalton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    ben derbiyi alırım valla hiç bekleyemem rs i... zaten çok bi performans farkı yok arlarında..

Evet rs125 ile karşılaştırabileceğin tek motor bence gpr125, Türkiye pazarındaki denk motorlar bunlar. Cbr ybr bunların klasmanda değil bence. Alınca izlenimlerini yazarmısın?

Arkadaşlar mrb Ben Motor almak istiyorum Hyosung Gt 250 R'mi tavsiye edersiniz,Aprilia Rs 125 mi hangisi daha fazla yakıt yakıyor lütfen bilgilerinizle aydınlatın beni.!Ha bu arada ilk defa motor alıyorum ama ilk kullanmıyorum..!.İsa.

Arkadaşlaaar neyin tartışmasını yapıyoruz ya bu motoru alan vatandaş en falzla 3 yıl biner Garanti süresi doldumu satar kim 50 yıl binmişki aynı motora ama bence tasarım harika bide 4 zamanlı olsaymış mükemmel olurdu ama ben Hyosung Gt 250 R almayı düşünüyorum hangisi daha sizce bilgilendirin.

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    tabiki hyosung!!
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    kesinlikle RS 125 alırım..Öyle motor ömrü falan da kısa değil..Adam gibi bakımını yaptıracaksan..10.000 km de bir sekman,20.000 km de bir piston değilşecek.Aprilia 2 yıl +30.000 km garanti veriyo zaten gerisi bize kalmış..Bakımıydı,benziniydi,yağıydı pahalıya gelebilir ama 125cc olup bu görünüme ve güce sahip olmanın bir bedeli war..İmkanlarım el verirse kesinlikle alıcam bu motoru.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abiiiiiii şokeeeee süper yaw..siyah renkli olana bittim

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    210km/s yazılmış ama ne olursa olsun motor gücü 28hp. biraz gerçekçi olmak gerekir diye düşünüyorum. belki göstergede 210 görülebilir ama sonuç itibariyle (küçümsemiyorum) 28hp lik bir motor.
    bunun haricinde güzel yapılmış.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    RS 125 210 km asla yapamaz..Bi kere 6. vitesin uzunluğu o hıza el vermez.. 2001 modelinin son hızı 168 km idi ve o 2006 modelinden %10 daha güçlü (33hp)idi.2006 model RS 125 in vites oranları değiştirilmiş,ama yine yapsa yapsa 180 yapar en fazla tahminimce..Yeter çok bile

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Derbi ile 18-190 görenler vardı forumda.... Bence Rs 210 olmasa bile 200 rahat görür. Bunlar iki zamanlı aletler ne yapacakları belli olmaz.

Sp180 bile rahat 150-160 görüyorken , Rs daha rahat uzar diye düşünüyorum...
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

muzo_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rs 125 tartışılmaz motor!!!!!!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    15 mayısta gel demişlerdi, gittim haziranda gelecek dediler
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

bayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aprilla 125 lik o motor zaten 2 zamanlı olduğu eksozundan bile çok açık anlaşıyor motor bilgisi olmayan arkadaşlar 1000lik felan demişlerde bende kaç aydır takip ediyorum yabancı sitelerde var araştırırsanız görürsünüz gerçi motor okadar güzelki şimdiden arkadaşlar 1000lik zanetmeye başladılar dalga geçmeyin arkadaşlar o motor 1300lük hayabusa yav gidin işinize

yanii şimdi mantıklımı er 6 yla kıyaslamak makina çok devirli bikere 2006 altı yılındayız bence italyanlar ayarlamıştır onu siz kafanızı yormayın bende derbi 125 var o 180 yapıyor bu neden 210 yapmasın 125likya yapmaz 4 zamanlı ile kıyaslamayın bu motoru

Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar müjdemi isterim ! Motomax Aprilia Rs 125'in vergisi şusu busu herşeyi dahil fiyatını açıklamış !!!

Tahmin edin ne kadar ?

Öyle hemen aşağıya bakmak yok , bi tahmin edin bakalım

Erm, 5925 Euro

Şu sıralar Euro'nun 2 ytl civarında "uçtuğunu" göz önüne alırsak , yaklaşık 11800 ytl falan ediyor Üstüne az daha koy 600F al yani değil mi?

Ben derim ki cıbır 125 yolları taştan

Bende diyorum ki, GPR125 veya Hyosung GT250R yolları taştan, o olayın yasını tutalı 1,1.5 hafta falan oluyo

Aylardır bekleyip gözümüzün yollarda kaldığı makina yalan oldu

Motosikleti
    var bi şeyler
    "Madem fiyatı açıklanmış, kendisi de belki gelmiştir" mantığından hareketle, bir önceki mesajımı takiben Kızıltoprak Motomax'e bir baskın düzenlemeye karar verdim

Gittim, direk kapının önünde duruyor zaten motor.Hemen incelemeye koyuldum tabii ki, ilk izlenimlerimi aktarayım (test sürüşü yaptım sanki ha )

İlk baktığınız zaman, özellikle de ön taraftan selenin başlangıcına kadar olan kısım motoru 600'lük veya 1000'lik kadar cüsseli gösteriyor.(Bu da daha önce yaşanan "1000'lik bu yahu" zihniyetinin altında yatan sebebi açıklıyor )Selenin başlangıcından itibaren arkaya doğru gidildikçe, bu kısımın 600'lüklere göre biraz daha kısa olduğu hissediliyor.

Her tarafına baktım elciklere falan dokundum, orasını burasını kurcaladım...Malzeme kalitesi her dokunduğunuz an kendini hissettiriyor, Derby GPR 125'e ilk dokunduğumda özellikle selenin ve elciklerin "sert plastik" olduğu anlaşılıyordu.RS 125'te böyle bir durum yoktu, motorun burnundan kuyruğuna kadar her yerine emek sarf edildiği anlaşılıyor, bu da bence motorun geri kalanının da ne kadar kaliteli olabileceği konusunda önemli bir ipucu.Daha önceden 4-5 defa uğrayıp Hakan Bey'in kafasını bayaa bi ağırttığımdan olsa gerek, "eeee otursana motora" deyiverdi bi anda... Ben tabi önce moduna , sonra da moduna girdim.

Derby GPR 125'e oturduğumda ilk hissettiğim şey "acıydı".Çünkü motorun selesi bir CBR 1000'inkiyle hemen hemen aynı yükseklikteydi, dolayısıyla boyu benim gibi 1.71m olan biri oldukça "rahatsız" hissediyordu kendini.Ayrıca GPR 125'in selesi resmen taş gibiydi.RS 125 üzerinde 2-3 dakika geçirdim ve rahatlıkla CBR 125'den bile daha rahat olduğunu söyleyebilirim.Sele daha kalın , daha yumuşak ve suzuki GSX-R'lardaki gibi öne doğru inceliyor, bu da ayaklarınızı yere koyduğunuzda bacak aranız (özellikle kasıktan dize kadar olan kısım) için daha az "acı" demek.(Ayak tabanlarım yere tam basıyordu bu arada)

Hakan arkadaşımızla biraz da sohbet ettik ve malesef bu sohbetin uzun bir kısmını motorun fiyatı teşkil etti.İlk olarak motorun fiyatını 8.000 - 8.500 YTL civarı olarak belirlediklerini,önce ötv zammıyla birlikte 9.500 - 9.900 YTL aralığına, sonra da 2 hafta öncesinde piyasalarda meydana gelen dalgalanmayla -hiç istemeden de olsa- fiyatı 11.500 YTL'ye çıkarmak zorunda kaldıklarını anlattı bana.

Şimdi bazı arkadaşlar forumda "politika konuşulmasın" , "burası motor forumu siyaset kaka burada, hadi naş bakalım başka yere" tarzında yorumlar yapıyorlar ama, gördüğünüz üzere 2 fiyat artışı da hükümetin izlediği ekonomi politikasının neticesidir.(2 ay önce olsaydı bu motora 8500 YTL'yi verebilme imkanım vardı, ama fiyatın 11.500 YTL'ye kadar çıkması bu motoru -sadece benim için değil- başka insanlar için de imkansız kıldı.)

gxan_7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora diyecek laf yok süper de.. yanında aynı gövdeye sahip bi 600 durursa hiç kalkmican mi yani yürü daha iyi o gövdeye o güç az bence..
    ..Ben Öyle Her Yere İmza Atmam...

Bu gün ben de rs125'i canlı görüp dokunabildim

İlk önce selesine dokundum. Dokunurken şöyle bi gözlerim doldu 11binYTL itibariyle

Motor çok manyak, o kadar tatlı birşey ki. Egsozu biraz ufak tefek. Arka fara doğru uzanan arka kısım. Deponun şekli falan, hasta oldum. Motor ele avuca sığar birşey. Sürmesi çok hoş bir makinadır muhakkak.

Ankara'daki motor fuarını bekliyelim bir bakalım. Çok pahalı makina, şunun fiyatı 10milyarın altında olmalıydı.

Arkadaşlar biraz araştırdım sahibinden.com'dan, yahu bu fiyata baya bi 600cc'lik var ya, biraz aşağı biraz yukarı rs125'in fiyatı ile ikinci el motor alınıyor... Ne yapmak lazım...

Motosikleti
    var bi şeyler
    Cıbır 125 hacım Cıbır 125 1 sene falan bunu kulanıp sonra 600'lük derim ben...RS 125 iyi güzel çok hoş ama... o fiyat ne öyle di mi yani ?

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler