Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Aprilia RS125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Metal arkadaşım kusura bakma ama , "araştırma yaptım" deyip de rs 125'in resimleriymiş gibi rsv 1000 r'nin resimlerini koyup insanların kafasını karıştırdığın için seni kınıyorum.

Ebay'in ingiltere sitesine verilen bir 2003 rs 125 ilanı (2006 model rs 125 le görünüşü hemen hemen aynı)

http://cgi.ebay.co.uk/APRILIA-RS125_...QQcmdZViewItem

fotolara bakabilirsiniz.rs 125 in tekerlekleri CBR 125 den daha kalın ama bence genel olarak CBR 125'in görünümü daha iyi.

Ha bir de jawa arkadaşımızın başına gelen capanord etv 1000 ABS 2004 hadisesini okudum ve şoke oldum resmen.Sonunda skullhunter "Bu olay Aprilia distribütörü Motomax firmasının duyarlıgı sonucunda müşteri memnuniyeti ile sonuclandırılmıstır,bilginize" diye yazmış ama bundan önceki süreçte kullanıcıya karşı nasıl bu kadar vurdumduymaz olunabilmiş anlamıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=1175

Forum niye kilitli bu arada ? Bu kesinlikle unutulmaması gereken bir olay.Açıkçası bunun üzerine gidip de hayatta aprilia almam , motomax'dan hiç hiç hiç almam ,alana da mani olurum."CBR 600 RR mi R6 mı" kısmında da yamaha'ya karşı sözümü sakınmadım , sonuçta yapılan çok büyük bir ayıp.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cbr 125 super sport falan değildir arkadaşlar commuter motora granaj takılıp ticari bi şekilde piyasaya sürülen motordur.Evet hondadır kalitelidir,ama kesinlikle sport değildir heleki racing kesinlikle değildir:D

Sakın aprilia ile karşılaştırmayın yani,bu alet harbi racing aletidir,2 zamanlıdır,ancak fiyat olarak kazıktır ve de yedek parçası pahalıdır,motor ömrüde azdır malum 2 zamanlı.
    Yani bunu yapan işçinin bile kafasına harcadığı jöle parası çinde motor yapan adamların aldığı 1 aylık paradan fazlardır,italyan işi tarz işi,karizma işi ama bi o kadar da pahalı teferruatlı vede zor bi iş...

beyler ben 95 modelini 1.500 ytl e buldum motor hala ter temiz ve motorda hiç bir sorun yok sizce alayım mı?

Motosikleti
    var bi şeyler
    Her sefer olduğu gibi yine söylüyorum benim motor tecrübem yok(Aslında var sadece gp 500'den ibaret ) .Ama,
    1) 11 yıllık bir motora ne kadar iyi görünse de güvenebilecek misin?
    2)Aprilia parcalarının zaten kolay bulundugunu sanmıyorum, 1995 model için durum ne olur / motora parça gerekir de bulamassan ne olacak düşündün mü?

Yine de sana kalmış tabii ki , belki ben çok abartıyorumdur durumu.

Boy ne dersin

Motosikleti
    var bi şeyler
    Metal'den çok özür diliyorum , ama Aprilia'nın da denyolğu var işin içinde.Kendi sitelerinde rs 125'in resimleri kısmında aynı Metal'in koyduğu resimler var , fakat broşür kısmını yenilememişler ve o kısımdaki motor eski rs 125 , ben de buna bakarak yorum yaptım.2006 rs 125 harbiden bu motor yav....http://www.bikez.com/motorcycles/apr...s_125_2006.php yerim ben bu motoru arkadaş

Bu arada , pro 114 kg olarak vermişsin ağırlığını , fakat burada http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=22661 185 kg (407.9 pounds) yazıyor. 70 kg fark çok yahu..bu motorla ilgili açıklığa kavuşmamış çok şey var henüz.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı deuchejunge adlı üyeden alıntı
    beyler ben 95 modelini 1.500 ytl e buldum motor hala ter temiz ve motorda hiç bir sorun yok sizce alayım mı?
    nerde buldun banada söyle ben kapayım hemen
    arkadaşlar bu aprilia nın 2 zamanlı motorunu veya benzer bir motoru sıfır vaziyette nerden bulabilirim acaba.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar bugün (dün oldu bile , 5 nisan) kızlıtoprak motomax'e uğradım , rs 125 ne zaman gelecek acaba diye sordum , "15 mayıstan sonra" dediler. Bu motor hakkında hala muammada olan çok şey var , bazı yabancı forumlarda 5000 - 5500 euro civarı fiyatlardan bahsediliyor, yeni ötv zammıyla birlikte fiyatı çok rahat 2. el bir cbr 600f kadar olan bir 125 cc getirilirse satabilir mi zaman gösterecek.Bu sebepten dolayı getirmekten vazgeçebileceklerini düşünüyorum.Bir de prometheus "114 kg" yazmış ağırlığı için , ama burada da http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=22661 "185 kg , 407.9 pounds" denmiş... 125cc 28 hp 185 kg çok ağır sanki.

Outcast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben de motomaxi arayıp sordum haziranda geliceği söylendi. Fiyatıda 7.5 civarı olucağı söylenmişti ama bu son vergi davaları fiyatlara nasıl yansır, yansımaz mı bilinmez. Birde kafama takılan birşey var; motomaxin sayfasında rs125in resmi http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=22661 linkinde gözüken resimle tutmuyor. Acaba motomaxin sitesindeki resim eski rs125mi? Farlar jantlar falan farklı hep...

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    ya ii güzel hoşta o fiyat ne ya ???? yuh yani. biraz daha insaflı olsalar alınık bir motor ama 8000ytl verip 125 cc pek akıllıca deil gibi...
    Hayat, hâyâl..

Motosikleti
    var bi şeyler
    Outcast , oradaki eski model olsa gerek , anladığım kadarıyla 2006 için tamamen yeniden tasarlanmış motor , ben resim karmaşası yüzünden yanlışlıkla saydım sövdüm metal'e bi de...İşin ilginci aprilia'nın kendi sitesinde 3D rotation ve broşür kısmında da eski motorun resimleri var.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı
    Outcast , oradaki eski model olsa gerek , anladığım kadarıyla 2006 için tamamen yeniden tasarlanmış motor , ben resim karmaşası yüzünden yanlışlıkla saydım sövdüm metal'e bi de...İşin ilginci aprilia'nın kendi sitesinde 3D rotation ve broşür kısmında da eski motorun resimleri var.
    ewt abi haziranda gelicek model aprilia'nın sitesinde ilk resimler ise müthiş bi alet. Valla eğer gerçekten başlangıç için kabul edilebilir bir motor olduğuna ikna olursam, sıkar dişimi 8milyar veririm bu alete. Gerçi top speedinin 180-200 gibi söylemler dolaşıyor, Ankara'da motomaxin bir bayiside topspeed'i 180 civarı olcucak dedi, başlangıç için biraz sakat olabilir... 2 zamanlı olması, konusunda motor ömrüne kaç yıl garanti verecekler onu da öğrenmek lazım.

gingerfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motorun teknik verilerine baktığımız zaman gerçekten müthiş bir makina olmuş. ancak 125cc 2 zamanlı bir motordan bu peformansı almak hakkatten insanı bir durup düşünmeye sevk edio.Bu düşünceler içinde fuarda aprilia standııdaki yetkili ile görüştüm.Bu silindir hacmine bu performans nası oluo sorusunun üzrine konuşurken en sonunda gelinen nokta yakıt sarfiyatı oldu. şuan net hatırlamıyorum yakıt sarfiyatı değerlerini,o gün bir çok makine içinde bir rüyalar aleminde olduğum için kafamdan uçmuş resmen ama göze batar bi yakıt tüketimi vardı makinanın almayı planlıyan arkadaşlar iyice bir arştırsınlar derim ben.Bide motorun ömrü için verilen değerlerde önemli. Ama 125cc racing konusunda admlar karizmayı koymuşlar ne diyim
    [B][I]BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ARTAR[/I][/B]

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Yakıt sarfiyatının yüksek olması normal.Çünkü 2 zamanlı. Scooterlerde bws nasıl diğer scooterlerden fazla yakıyorsa , bu da diğer 125 liklerden fazla yakacaktır.

Cagiva mito veya derby gpr nin yakıt tüketimi ile karşılaştırma yapmak lazım çünkü bu üç motorda aynı segmentte...

Eper ki başlangıç motoru olarak düşünüyorsanız, motor ömrünü kafanıza takmayın.ne de olsa başlangıç bu 1-2 sene kullanıp üst sınıf bi race geçilecek nasıl olsa.İki senede de bu aletin motoru bitmez.Çinli zat zut ların motorna bile bi şey olmuyo o kadar zaman da .....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

extacy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu foruma kaç kez tıkladım bilmiyorum tekrar saol MeTaL
    [COLOR="Indigo"][/COLOR][B][I]Patatessogan geri döndü[/I][/B]

Motosikleti
    var bi şeyler
    Motomax en sonunda 2006 modelinin resimlerini koymuş...Ama onlar da zaten aprilia'nın sitesinde olan resimlerdi.Fiyat konusundaysa bi gelişme yok henüz.

aprilia rs 125 mı honda cbr 600 mı diye kıyaslamalar başlar artık

http://www.motorfreaks.nl/index.php/dl/3477

Arkadaşlar rs125'in video görüntüleri, 55mb biraz fazla. Ben indirdim dayanamadım ama Ya galiba alıcam ben bu motoru...

Motosikleti
    var bi şeyler
    Güzel video , sağol paylaşım için.Ama 21 kw (28 hp) 126 kg'lık makina sanki zar zor çıktı 139 km'ye...Belki orada kullandıkları 11 kw'lık sınırlı versyondu, belki de başka bir sebebi var.Motorun bütün teknik özellikleri aynı sitede var aradım buldum http://www.motorfreaks.nl/index.php/review/3425/8 , Flemenkçe midir Almanca mıdır ne acayip dil yav

Motorun boyutlarına bakınca (rs 125 1955 x 720 x 1100) CBR 125'e göre (1920 x 675 x 1070) çok da iri durmuyor.Gönülleri fethetmesine tek engel fiyatı olacak gibi , çünkü 5000 euro'dan ucuz olacak gibi görünmüyor pek.

volkankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almanya sitesine girdim.

2006 rs 125 fiyatı:4.999,00 €
    tek silindir,2 zamanlı,sıvı soğutmalı 125cc
    güç:21,5 ve 11 kW ve 4,5 kW versiyonları var(motor aynı sadece sınırlama yapmışar düşük olanlarda)TR de tabiki 21.5 kw(30BG) olanı satılacaktır.
    6 vites
    max hız:155 km/h / 120 km/h / 80 km/h

puma21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper 52 RR :)
    Burdan çok güzel görünüyo ama bi arkadaşım honda cbr 125 almıştı benim gözüme çok küçük gelmişti hele arkadaş üstündeyken minyatür bi racing gibi görünüyo çok komik oluyodu umarım bu da ööle deildir.Tabi bi de yakından görmek lazım.
    HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
    <<<puma>>>

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler