Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Aprilia RS125

Motovento
    REKLAM ALANI
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Herkese selam arkadaşlar.Ben de bir aprilia RS125 hayranıyım.Sportiflik ve tasarımda italyanların üstüne yok her zamanki gibi.Yaww bu motoru hiç kullanan yok mu?Bize sürüş izlenimini anlatacak,orası şöyle burası böyle diyecek.Bu motor 100 km kaç litre yakıt tüketiyor.Bakım masrafları nasıl?(Duyduğuma göre 2000 km'de bir sekman 4000 de bir piston değişiyormuş).GT 250 R mükemmel bi şekilde anlatılmış..
    Saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar.Ben de bir aprilia RS125 hayranıyım.Sportiflik ve tasarımda italyanların üstüne yok her zamanki gibi.Yaww bu motoru hiç kullanan yok mu?Bize sürüş izlenimini anlatacak,orası şöyle burası böyle diyecek.Bu motor 100 km kaç litre yakıt tüketiyor.Bakım masrafları nasıl?(Duyduğuma göre 2000 km'de bir sekman 4000 de bir piston değişiyormuş).GT 250 R mükemmel bi şekilde anlatılmış..
    Saygılarımla..
    2000km.de bir segman vs... abi yanlış duymuşun tamam iki zamanlı motorlar çabuk yıpranır 4 zamanlıya göre ama o kadarda değil,kaldıki 25000km.de 2 zamanlı racelerde var piyasada ve gayet güzelde gidiyorlar daha segman piston gömlek değişmemiş.Öyle olsa motorun rodajı sonsuza kadar sürer.Gt250r güzel anlatılmış olabilir ama aprilianın yanına hiçbir şekilde yaklaşamaz.Ne kalitede nede hız konusunda hele kalkışta asla.Bende derbi gpr125 vardı,20ytl.e 100km gidiyordu yani benzini içiyordu

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000km.de bir segman vs... abi yanlış duymuşun tamam iki zamanlı motorlar çabuk yıpranır 4 zamanlıya göre ama o kadarda değil,kaldıki 25000km.de 2 zamanlı racelerde var piyasada ve gayet güzelde gidiyorlar daha segman piston gömlek değişmemiş.Öyle olsa motorun rodajı sonsuza kadar sürer.Gt250r güzel anlatılmış olabilir ama aprilianın yanına hiçbir şekilde yaklaşamaz.Ne kalitede nede hız konusunda hele kalkışta asla.Bende derbi gpr125 vardı,20ytl.e 100km gidiyordu yani benzini içiyordu
    Kardeş değerli açıklamaların için çok sağol.Senin gpr 125 in hakkında detaylı bilgi verebilir misin?Ne de olsa aprilia ile aynı sınıfta.(bakım aralıkları, sürüş izlenimin aklına ne gelirse hatta çok mu oluyom acaba)Kusura bakma walla çok soru sordum.Önümüzdeki yıl bulabilirsem ikinci el yeni kasa aprilia rs 125 almayı düşünüyorum ondan soruyorum ;ama yakıt tüketimi beni kahretti 5 lt yakar diyordum ama senin dediğine göre daha da fazla..Web sitelerinin hiçbirinde adam gibi detaylı teknik bilgi yok.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    gpr 125 kullanmöası zevkli olduğu kadar bileklerime işkence eden bir motordu ama kendimi çok güvende hisediyordum çünkü kimi zaman kedi gibi uysal kimi zaman çita gibi hızlanan bir alettir.Artçı olarak arakana birini alırsan o kişi sevmediğin biri olsun çünkü büyük işkence çektirmiş olursun ona.ilk rodaj bakımı 1000km.de sonra 6000.de bir ve servis fiyatlarıda 70-80ytl.1000km bakımında egzap çipi takılıyor ve motor mutasyon geçiriyor.28 beygir civarı gpr125 rs125 33bg.Hor kullanmazsan baya bir kilometre piston gömlek gerektirmez mesela 25000km. kullanan tanıdıklar var bebek gibi bakıyorlar motora ve hala performansı gayet iyi.Rs125 kesinlikle çok daha kaliteli ve performanslı bir makina para olsa onu alırdım.Sahibinden.com da Rs250 var adanada valla içim gidiyor o motora ama istanbula getirmek sorun ve para yok:( İkinci el temiz bir rs125 buldunmu fiyatıda uygunsa kaçırma gpr125tense rs125i tercih ederim.2 zamanlı ss bir alet alıyorsan benzini çok düşünme zaten günlük şehiriçi kullanıma çok uygun makineler değil bence hem kullanımı rahat değil trafikte hemde çok yakıyorlar.Gpr125 te yamaha motoru kullanılıyor diğer derbi modellerindeki gibi 124lik sendalarda ybr motoru,600 küsür cc.lik modelinde xt660 motoru 50cc.lik sendalarda dt50r motoru kullanılıyor.Yani tasarım ispanyol ama motor japon.Rs125e paran yetmezse bence gpr125e bak veya gileranın 125liklerine bak.Gpr125in bakımında şanzuman yağı buji,vs.. gibi şeyler değişiyor ve kontroller ayarlamalar yapılıyor zaten 10000 bakımında kullanıcı kitabına göre piston segman kontrolü var sadece kontrol değişim değil.Muhtelif internetteki ilan sitelerinde rs125 baya uygun fiyatlara bulabiliyorsun hatta abartı modifiyeliler bile bulabiliyorsun.Benim gprda Gianelli performans egzozu sayesinde +3 bg. vardı ama aprilia fabrika çıkışı 33bg.Aklıma şuan bu kadar geliyor,istediğin herhangi bir bilgi varsa sor,bildiğim kadarıyla seni aydınlatmaya çalışırım.

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gpr 125 kullanmöası zevkli olduğu kadar bileklerime işkence eden bir motordu ama kendimi çok güvende hisediyordum çünkü kimi zaman kedi gibi uysal kimi zaman çita gibi hızlanan bir alettir.Artçı olarak arakana birini alırsan o kişi sevmediğin biri olsun çünkü büyük işkence çektirmiş olursun ona.ilk rodaj bakımı 1000km.de sonra 6000.de bir ve servis fiyatlarıda 70-80ytl.1000km bakımında egzap çipi takılıyor ve motor mutasyon geçiriyor.28 beygir civarı gpr125 rs125 33bg.Hor kullanmazsan baya bir kilometre piston gömlek gerektirmez mesela 25000km. kullanan tanıdıklar var bebek gibi bakıyorlar motora ve hala performansı gayet iyi.Rs125 kesinlikle çok daha kaliteli ve performanslı bir makina para olsa onu alırdım.Sahibinden.com da Rs250 var adanada valla içim gidiyor o motora ama istanbula getirmek sorun ve para yok:( İkinci el temiz bir rs125 buldunmu fiyatıda uygunsa kaçırma gpr125tense rs125i tercih ederim.2 zamanlı ss bir alet alıyorsan benzini çok düşünme zaten günlük şehiriçi kullanıma çok uygun makineler değil bence hem kullanımı rahat değil trafikte hemde çok yakıyorlar.Gpr125 te yamaha motoru kullanılıyor diğer derbi modellerindeki gibi 124lik sendalarda ybr motoru,600 küsür cc.lik modelinde xt660 motoru 50cc.lik sendalarda dt50r motoru kullanılıyor.Yani tasarım ispanyol ama motor japon.Rs125e paran yetmezse bence gpr125e bak veya gileranın 125liklerine bak.Gpr125in bakımında şanzuman yağı buji,vs.. gibi şeyler değişiyor ve kontroller ayarlamalar yapılıyor zaten 10000 bakımında kullanıcı kitabına göre piston segman kontrolü var sadece kontrol değişim değil.Muhtelif internetteki ilan sitelerinde rs125 baya uygun fiyatlara bulabiliyorsun hatta abartı modifiyeliler bile bulabiliyorsun.Benim gprda Gianelli performans egzozu sayesinde +3 bg. vardı ama aprilia fabrika çıkışı 33bg.Aklıma şuan bu kadar geliyor,istediğin herhangi bir bilgi varsa sor,bildiğim kadarıyla seni aydınlatmaya çalışırım.
    Kardeş çok teşekkür ederim.Merak ettiğim şeyler olursa yine danışırım

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Alıntı ahmetkaraca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Zamanli Motor Alcaksan Eğer Yamaha Rx Serisinden Al Motorun Sadece Sesi Bin Aprila Eder Aprila Dan Uygun Fiyatli üstelik O Kadarda Güçlü Olanida Var Sen Bir Araştir Bak Rx 115 150 Kmh Net Hiz Rx King (135 ) 170 Kmh Net Rx Z 6 Vitesli 135lik 94 De Bitti Tam Bir Roket Yavrusu Ses Desen Var 8 9 Milşyar O Na Veresiye 3 Milyara Al Sesi Adami Gaza Getiriyor Bilen Bilir Rx I
    arkadaşım bende de var rx115 dedigin gibi sesi harika insanı tahrik ediyo hatta yeni rektefe yaptık piston sekman krank yan bilyeler deişti rodaj yapıyorum ama gaza gelip uzattıgım da oluyo:d ama aprilla ile kıyaslanamaz cünkü aprillaya da bindim ikisinin de zevki ayrı mesle rx115 te virajlarda yatma şansın fazla olmuyo ama aprillada var rx115te turbo yok aprilla rs125te var.yani cok ayrı kulvarlarda motorlar.yedek parca konusunda haklısın abimin rs50 var onun ön camı bile bulamadık yaptırıcaz şimdi.ama söle diim ses konusunda da rs125 e bindiysen, bence binmedin en az rx kadar tahrik eder o sesi ve gaz yeyişi seni emin ol...
    .....

Motosikleti
    200 gy

Rs 125

merhabalar.RS 125 kullanıcıları varsa bilgi verebilir mi?

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rs 250 kullanıcısı bilgi verse olur mu
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Tam adami ilk mesaji atmis zaten
    First Day Of My Life

Motosikleti
    200 gy
    o da olur her motoru gelip burda inceliyorum RS ler yok şaşırdım!

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak zaten modumuz olcan topiği bulmuş senin için
    Başka sormak istediğin bişey varsa yanıtlamaya çalışırız
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

bu 2008 modeller 30bg mi 33 bg mi ? ve de avrupadaki gibi 15 bg ye mi düşürülmüş halde ? yoksa aldıgımız gibi tam gücünde olarak rahat rahat kullanabilir miyiz ?

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aprillia güzel dir. benim 1999 sr50 modli vardı.

kimse bilmiyor mu ne oldugunu :(

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Junger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 2008 modeller 30bg mi 33 bg mi ? ve de avrupadaki gibi 15 bg ye mi düşürülmüş halde ? yoksa aldıgımız gibi tam gücünde olarak rahat rahat kullanabilir miyiz ?
    Ayıp ettin hocam. Bilen var da bu konu biraz ölü olduğu için pek sıklıkla uğramıyo insanlar. DerbiGPR125 cileri bu konuda kıskanıyorum doğrusu. Gelelim senn soruna; Türliyeye ithal edilen modeller 2006dan beri 28.5 hp. Yani ne 30 nede 33... Eski kasa modeller galiba 33 idi. Avrupada(yanılmıyosam almanya da dahil) bazı ülkelere 15 hp gibi versiyonları da satılıyor. Hatta sadece 15lik modeller satılıyor o ülkelere. Nedenini tam bilmiyorum ama belki talepten/beklentiden ötürü oluşan satış politikası yada o ülkenin kanunları ile alakalı olabilir. Allahtan bizim ülkemize en güçlü modelini gönderiyolar.. Gerçi gönderiyolar da noluyor, hala bakıp bakıp iç çekiyoru(m)z...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    rs 125 14 bin devir çeviriyor kimse bundan bahsetmemiş sanırım
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs 125 14 bin devir çeviriyor kimse bundan bahsetmemiş sanırım
    Eminim çeviriyordur da durup dururken nasıl bahsedilir böyle bişeyden ki Aslında bi nasip olsa kullanmak herşeyinden bahsedicem ama... Emini ol devirden de bahsederim sen merak etme

Motosikleti
    var.
    Merak edenlere, kullanım kitapçığında bahsedilen piston ve sekman değişim süreleri her 16000km olarak verilmiş.

Motosikleti
    Henüz yok
    Herkese merhba
    ben istiyorum bu motordan ilk motorum olacak fazla yormam motoru öğrenmek kendimi geliştirmek için alıyorum 20008 model civarlarında başımı ağrıtır mı_2 zamanlılarla 4 zamanlıların yakıt farkı var diyorlardı hangisi az yakar ve ne kadar yakar bu alet
    saygılar

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı Mert Arici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhba
    ben istiyorum bu motordan ilk motorum olacak fazla yormam motoru öğrenmek kendimi geliştirmek için alıyorum 20008 model civarlarında başımı ağrıtır mı_2 zamanlılarla 4 zamanlıların yakıt farkı var diyorlardı hangisi az yakar ve ne kadar yakar bu alet
    saygılar
    Merhaba. 125cc oluşuna aldanma, çok hafif ve çok çok güçlü bir alettir. Aklıbaşında kullanılmazsa eğer ilk motor için fazla bile güçlü olabilir. Problem olarak başını ağrıtmaz. Sorunsuz çalışır. "İki zamanlı motor çabuk ölür, ısınınca şişer" falan diyenler olacaktır. Öyle diyenler, iki zamanlı motor bilgileri mobiletten sonra gelişmemiş kişilerdir. Aldırış etme. Rs125 yüksek teknoloji ile geliştirilmiş bir italyan mucizesidir.

Yakıt olarak basarsan çok yakacaktır. "Basmam" dersen de çok yakacaktır çünkü çok gaz bir makine. ister istemez basacaksın =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler