Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Arkadaşlar, farımı değiştirmeyi düşünüyordum. Fırsat ayağıma geldi

Bi tane MZ251 parçalanmaya gidiyordu baktım farı güzel siyah metal falan. İçinde H4 60/55 far var folyosu falan harika dedim ben bunu alıyorum al dediler .

Motoru topladığımda farı da monte edeceğim. Oh be sonunda yolu görebileceğim.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, farımı değiştirmeyi düşünüyordum. Fırsat ayağıma geldi

Bi tane MZ251 parçalanmaya gidiyordu baktım farı güzel siyah metal falan. İçinde H4 60/55 far var folyosu falan harika dedim ben bunu alıyorum al dediler .

Motoru topladığımda farı da monte edeceğim. Oh be sonunda yolu görebileceğim.
    Akünün dayanabileceği bir ampuldür inşallah. Bu güne kadar MT de yazılanlara göre biraz zor.

Bu arada İmkanın olursa motorunu toplama aşamalarını fotoğraflayıp buraya koy. Topic başlığındaki "CK125 hakkında herşey" ibaresini tam olarak hakkeder. Genelde karbüratör arızası üzerinde durulmasına rağmen neden motoru dağıttığını da anlayamadım. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün dayanabileceği bir ampuldür inşallah. Bu güne kadar MT de yazılanlara göre biraz zor.

Bu arada İmkanın olursa motorunu toplama aşamalarını fotoğraflayıp buraya koy. Topic başlığındaki "CK125 hakkında herşey" ibaresini tam olarak hakkeder. Genelde karbüratör arızası üzerinde durulmasına rağmen neden motoru dağıttığını da anlayamadım. Kolay gelsin.
    Akü kaldırır sanırım, gündüzleri açmıyorum zaten.

Bende karbüratör ibaresi üstündeydim, ama motorum yağ yakıyordu neden olduğunu öğrenmek istediğim için açtık motoru.

Siparişleri verdim bu arada.

Sekman seti - sübab keçeleri ( 2 tane) - Silindir üst ve alt conta - Egzoz boğaz contası hepsi birlikte 50 tl tuttu. (hepsi orjinal). Parçalar 2-3 güne kadar bende muhtemelen pazar sabahı toplayacağım motorumu. (muhtemelen yine stop edecek karbüratöre baktırmadım.)

Merak etmeyin hocam, Resimlerini çekip koyacağım.

Dipnot: Mz251 in takosunu da aldım, kilometre saatim sorunlu 10km fazla gösteriyor ve aşırı titreme var, belki Mz251 kilometre kısmını motora takarım. Bakım bitince yaptığım herşeyi yazacağım.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Kymco Ck 125
    arkadaşlar bende Kymco Ck 125 almayı düşünüyorum.2010 veya 2011 model bulabilirmiyim?Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler ...

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı kymco42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende Kymco Ck 125 almayı düşünüyorum.2010 veya 2011 model bulabilirmiyim?Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler ...
    Bayilerden bulabilirsin. 3000 Lira civarı sanırım anahtar teslim fiyatı.

Motosikleti
    Kymco Ck 125
    peki sizce 3000 tl ye değecek bi motor mu ?

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    peki sizce 3000 tl ye değecek bi motor mu ?
    Üst bütçeye çıkarım dersen CBF150, YBR125 tavsyiyemdir, Daha rahatlar. Ha tam 3000 liram var dersen Merak etme yılllarca binersin. Benimki 5 yaşında 40.000 km de silindiri pistonu falan söktük meraktan baktık. Tertemiz içi. Yağını değiştir, bakımlarını tam yaptır türkiyeyi bile gezersin. Merak etme.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Türkiyede satılan CK125 artık eski model durumuna düştü. Yeni modeli de getirilmedi. Bu nedenle sıfırının da fiyatı düşük durumda. Aşağıdaki ilanı bir incele 2600TL 12 ay taksitli fiyatı.

Bence CBF150 alınacak bir motor değil.Kalite arıyorsan YBR125 alınır. Hem sağlam hem ucuz diyorsan CK125 alınır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-ay-vade/detay

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Türkiyede satılan CK125 artık eski model durumuna düştü. Yeni modeli de getirilmedi. Bu nedenle sıfırının da fiyatı düşük durumda. Aşağıdaki ilanı bir incele 2600TL 12 ay taksitli fiyatı.

Bence CBF150 alınacak bir motor değil.Kalite arıyorsan YBR125 alınır. Hem sağlam hem ucuz diyorsan CK125 alınır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-ay-vade/detay
    +1. Acemi hocam hepimizden iyi tanır CK125 i. Güvenebilirsin merak etme yarı yolda bırakmaz.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kymco42 Konya'dan galiba. 15 gün önce Bir kaç günlüğüne Konya'ya gitmiştim. Konya'nın soğuğunda gece yarısı kasksız normal kıyafetle motora binen gençleri görünce şaşırmıştım. Güvenlik önlemi bir yana soğuktan bile korkmuyorlar.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Kymco42 Konya'dan galiba. 15 gün önce Bir kaç günlüğüne Konya'ya gitmiştim. Konya'nın soğuğunda gece yarısı kasksız normal kıyafetle motora binen gençleri görünce şaşırmıştım. Güvenlik önlemi bir yana soğuktan bile korkmuyorlar.
    Helal olsun, marmariste motora binmeden bile motor ceketi olmadan gezemiyorum soğuktan

Motosikleti
    Kymco Ck 125
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim ...

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Arkadaşlar bugün teknik servisle konuştum. Parçalar yarın bende sanırım. Pazartesi yada salı günü motoru komple toplayacağız. Baya bi araştırdım sübab aralığı kaç mm olmalı diye.

Servisten aynen gelen cevap. Sübab ayarını marketten bir jilet alın ve jiletle yapın !

Jilet 0.05 mm imiş ve bu tam değer,ne sıkı ne gevşek aklınızda olsun.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Arkadaşlar bugün teknik servisle konuştum. Parçalar yarın bende sanırım. Pazartesi yada salı günü motoru komple toplayacağız. Baya bi araştırdım sübab aralığı kaç mm olmalı diye.

Servisten aynen gelen cevap. Sübab ayarını marketten bir jilet alın ve jiletle yapın !

Jilet 0.05 mm imiş ve bu tam değer,ne sıkı ne gevşek aklınızda olsun.
    CK125'in teknik kitabında yazan değer emme 0.06, egzost 0.06 mm. Bu aralığı veren özel bir alet var. Demek ki jilet te o işi görüyor. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    CK125'in teknik kitabında yazan değer emme 0.06, egzost 0.06 mm. Bu aralığı veren özel bir alet var. Demek ki jilet te o işi görüyor. Kolay gelsin.
    Hocam doğru. Ama 0.01 alt sınır 0.06 ise üst. 0.05 tam ayarı imiş jilet tam bu kalınlıkta olduğu için kusursuz oluyor. dediğiniz aletin adı sentil çakısı ve kolay kolay bulunmuyor. Ya hocam o değilde, ben internetten kullanım kılavuzunu indirdim hiç öyle bir bilgi yoktu ?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Daha önce "www.kymco.com.tr" den kullanım klavuzunu indirmiştim. Oradaki bilgiye göre emme ve sübap 0.08 mm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 ----------

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Daha önce "www.kymco.com.tr" den kullanım klavuzunu indirmiştim. Oradaki bilgiye göre emme ve sübap 0.08 mm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 ----------

Hocam rica etsem, bu kılavuzu komple koyabilirmisiniz teknik bilgi ve tamirat içeren kısımları ? Şuanda sitedeki kullanma kılavuzunda böyle şeyler hiç yok

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    CK125 ile ilgili bölümü kaldırmışlar ama zip dosya halinde "www.kymco.com.tr"den hala indirilebiliyor. Bu dosyayı indirip saklamakta fayda var. Motoru yeniden üretecek kadar bilgi içeriyor. Resimli ve sökme takma konuları da dahil olarak çok güzel bir kullanıcı el kitabı. Kulanım kılavuzu'nu tıklayarak indirebilirsin. Kolay gelsin.

http://www.kymco.com.tr/html/pulsar125.html

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    CK125 ile ilgili bölümü kaldırmışlar ama zip dosya halinde "www.kymco.com.tr"den hala indirilebiliyor. Bu dosyayı indirip saklamakta fayda var. Motoru yeniden üretecek kadar bilgi içeriyor. Resimli ve sökme takma konuları da dahil olarak çok güzel bir kullanıcı el kitabı. Kulanım kılavuzu'nu tıklayarak indirebilirsin. Kolay gelsin.

http://www.kymco.com.tr/html/pulsar125.html
    Hocam bunu indiriyorum fakat sizin dediğiniz gibi bilgiler içermiyor sübab aralığı falan. Sizdeki dosyayı atmanız mümkün mü bana. Sanırım sonradan kullanım kılavuzu değiştirilmiş.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Hocam bunu indiriyorum fakat sizin dediğiniz gibi bilgiler içermiyor sübab aralığı falan. Sizdeki dosyayı atmanız mümkün mü bana. Sanırım sonradan kullanım kılavuzu değiştirilmiş.
    Haklısın dosyayı değiştirmişler. Bu zip dosyasında 20 den fazla dosya var. Toplam 200 Megabayt tan fazla. Mail olarak bile göndermek zor. Upload edebileceğim bir site biliyorsan yüklemeye çalışayım. Veya mailini ver parça parça göndereyim.

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler