Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    vites gstergeleri müşürden değilde mini lambalarından sorun çıkartıyor anahtar tutabiliyrsan ön lambayı yanlarından sök göstergelerin oldugu kafayıda sök sonra ortadaki parçanın iki tane vidası var onuda sökünce ampullerin tıpalarını çekip çıkartabilirsin kolay bir iş 15 dk değiştir devam 43 binde hala müşür çalışıyor müşür kolay kolay arıza yapmıyor bu motorlarda ki yağmurda çok kullandım defalarca yüz km den fazla yol gitttim elektrik tesisatı arıza yapmıyor akü hariç kışın daha çok binebiliyorum motora malum sezonluk bölgede oturuyorum yazın vakit bulunmuyor binilecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı ol_gu87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites gstergeleri müşürden değilde mini lambalarından sorun çıkartıyor anahtar tutabiliyrsan ön lambayı yanlarından sök göstergelerin oldugu kafayıda sök sonra ortadaki parçanın iki tane vidası var onuda sökünce ampullerin tıpalarını çekip çıkartabilirsin kolay bir iş 15 dk değiştir devam 43 binde hala müşür çalışıyor müşür kolay kolay arıza yapmıyor bu motorlarda ki yağmurda çok kullandım defalarca yüz km den fazla yol gitttim elektrik tesisatı arıza yapmıyor akü hariç kışın daha çok binebiliyorum motora malum sezonluk bölgede oturuyorum yazın vakit bulunmuyor binilecek
    Ben bugün yarın söküp o lambayı tamir ederim Hocam yakınmışız seninle de baya Bir sorum olacaktı tavsiye ederseniz birkaç şişe alacağım fiyatı da uygun geldi.

Yamalube 4T 15/50 yağ kullanayımmı sizce motorumda ?

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    adını duymadım hiç çeşme taraflarına gelirsen beklerim ben elf 15 50 kullanıyorum güzel motul yağlarını tavsiye ediyorlar uzun yolda daha iyi koruyormuş yazın 50 ye çıkıyorum kışın 40 a iniyorum bilmediğin yağları kullanma bence

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    evet arkadaşlar sanırım nazar değdi 4. günümde ilk kaza mı yaptım bu sabah 9 sularında. üstümde dandk de olsa bi kask ve korumalı motosiklet ceketım vardı, önüme bir araba fırladı, yatmayı denedim 1-2 cm ile araba benim grenaja vurdu dengem bozuldu yerde buldum kendimi araba frene bassaydı vurmazdım

Bende hemen hemen hiç hasar yok, dizlerim gitti biraz sadece o kadar, motosiklet de taş gibi cıktı, 1 tane sinyal kırıldı, arabanın bana çarptığı yerdeki ufak grenaj kırıldı. Birde fren in orda ayağımı koyduğum yer koptu ufacık bi kaynaklık işi var Resğimdeki grenaj'da yaklasık 5 cm capında bir delık var araba oraya çarptı.

Evet azrail abiyle sabah sabah güzel dans ettik Reflexle yatırmasam motorumu büyük ihtimalle nickimin altında "seni unutmayacağız" yazıyor olcaktı

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar sanırım nazar değdi 4. günümde ilk kaza mı yaptım bu sabah 9 sularında. üstümde dandk de olsa bi kask ve korumalı motosiklet ceketım vardı, önüme bir araba fırladı, yatmayı denedim 1-2 cm ile araba benim grenaja vurdu dengem bozuldu yerde buldum kendimi araba frene bassaydı vurmazdım

Bende hemen hemen hiç hasar yok, dizlerim gitti biraz sadece o kadar, motosiklet de taş gibi cıktı, 1 tane sinyal kırıldı, arabanın bana çarptığı yerdeki ufak grenaj kırıldı. Birde fren in orda ayağımı koyduğum yer koptu ufacık bi kaynaklık işi var Resğimdeki grenaj'da yaklasık 5 cm capında bir delık var araba oraya çarptı.

Evet azrail abiyle sabah sabah güzel dans ettik Reflexle yatırmasam motorumu büyük ihtimalle nickimin altında "seni unutmayacağız" yazıyor olcaktı

Geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Hocam bahsettiğim grenaj ne kadardır acaba ? Bu arada sinyalleri daha ufak karbon kaplama almayı düşünüyordum bunu da gerçekleştirmeme vesile oldu bu kaza Neyse allaha şükür birşeyim yok.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Hocam bahsettiğim grenaj ne kadardır acaba ? Bu arada sinyalleri daha ufak karbon kaplama almayı düşünüyordum bunu da gerçekleştirmeme vesile oldu bu kaza Neyse allaha şükür birşeyim yok.
    Kymco.com.tr den baktığım kadarıyla yan kapak 45 USD. Tekrar geçmiş olsun...

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    gecmiş olsun arkadaşım motoruma bu gün kavustum yanlız 20 40 yağ koymulşlar bilmedir nasıl
    ha bu arada aküyü sarja bağladı usta şimdi hiç problem yok mars falan basıyo lambalar sönmüyor

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhabalar arkadaşlar yarın Ck 125 ime buji getirticem ama şunlardan hangisi olur ?

http://www.rialli.com/urunler/motors...r4-4-tirnakli/

http://www.rialli.com/urunler/motors...cupscooterybr/

Super 4 tırnaklı güzel göründü gözüme olursa getirticem cevaplarınızı beklıyorum

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    ngk platinyum kullanıyorum çokta güzel 6 ay oldu hala tekleme yok tıkır tıkır gidiyor bi dene derim 4 tırnak kanaatimce daha büyük motorlarda iyi olur bizimkilerde iki tırnak bile çok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

birde o fiyatlar çok çok eski olmalı o fiyata çin malı buji bile satmıyorlar artık

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Merhabalar arkadaşlar yarın Ck 125 ime buji getirticem ama şunlardan hangisi olur ?

http://www.rialli.com/urunler/motors...r4-4-tirnakli/

http://www.rialli.com/urunler/motors...cupscooterybr/

Super 4 tırnaklı güzel göründü gözüme olursa getirticem cevaplarınızı beklıyorum
    3 senedir NGK DR8EA kullanıyorum. Çok memnunum. CK125'te 8000km.de buji değişir. Motosikletin ateşlemesinde en ufak bir problem olmadı. Daha iyisi lazım dersen onlarda aşağıda. Fakat fiyatları 20-30 TL arası.

NGK nin yayınladığı listeye göre CK 125 için platin ve iridyum bujiler
    Platin : NGK DR8EVX (No: 6354)
    İridyum : NGK DR8EIX (No:6681)

Motosikleti
    kymco ck125
    ben İridyum : NGK DR8EIX kulanıyorum memnunumda bir sıkıntısı yok
    acemi arkadaşım şu depodan gelen ses için ne yaptın anlatabilirimisin depo kapağından bendede ses geliyor.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben İridyum : NGK DR8EIX kulanıyorum memnunumda bir sıkıntısı yok
    acemi arkadaşım şu depodan gelen ses için ne yaptın anlatabilirimisin depo kapağından bendede ses geliyor.
    Eğer depo kapağından geliyorsa. Kapağın takıldığı depo ağzını hafif yamultarak kapağın daha sıkı oturmasını sağlayabilirsin.
    Depo ile oturduğu şasinin veya depo altındaki kabloların teması nedeniyle yüksek devirlerde epey bir zırıltı oluyor. Depoyu söküp altına baktığında temas edip ses yapan yerlerin aşınmış olduğunu görürsün. Deponun altındaki şasiyi kablolarla beraber iç lastikle sararak sorunu çözdüm. Böylece deponun delinme tehlikesini de önledim. İyi sürüşler.

Motosikleti
    kymco ck125
    teşekürler yrın yapmaya calışacağım ben depo kapağından diye tahmin ediyorum bılmıyorum elim deymişken lastikde sararım

Motosikleti
    kymco ck125
    deponun altına lastik yerleştirdim biraz önce ama kapaktan ses geliyor kapağı nasıl yamultacağım hakkında bir bilgi verirmisin

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun altına lastik yerleştirdim biraz önce ama kapaktan ses geliyor kapağı nasıl yamultacağım hakkında bir bilgi verirmisin
    Kapağı değil. Kapağın oturduğu yeri. Yani depo ağzını. Eğer ses kapağın oturduğu yerde gevşek durmasından meydana geliyorsa.

Benimkini 3 sene önce tamirci yapmıştı. İçe mi dışa mı büktüğünü tam hatırlayamıyorum. Bence uğraşma. Bir tamirciye götür.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun diyorum.

geçen gün 100kmden fazla yol yaptım. zaman zaman çamura saplandım, orman yollarında bile gittim. Kymco gerçekten çok dayanıklı bir motosiklet.

Yalnız titreşim 21.000kmde arttı sanki. Titreşimi engellemek için yaptığınız şeyler var mı?

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun diyorum.

geçen gün 100kmden fazla yol yaptım. zaman zaman çamura saplandım, orman yollarında bile gittim. Kymco gerçekten çok dayanıklı bir motosiklet.

Yalnız titreşim 21.000kmde arttı sanki. Titreşimi engellemek için yaptığınız şeyler var mı?
    Hocam haklısın Land rover çarptı benim alete bide asfalta çakıldı nerdeyse hiçbişey yok Gerçek anlamda taş gibi. Yeni sinyallerim falan da geldi

Bu arada o bujilerden benzerini aldım uydu çalıştı ama motor 10 saniye marş istemeye başladı. çalışmıyor resmen bende eski NGK mı geri taktım ucu mucu gidik ama marşa dokundumu tıkırt diye çalışıyor.

Bu arada beyaz 35 watt halojen dandik far sipariş ettim 5 liraya, motoruma taktım güzel oldu, 4 tane ufak sinyal satın aldım onlarda güzel, 2 tane dipsiz mavi ampul ve 1 tane mavi park farı aldım, devir ve km göstergemin ışıklarını mavi yaptım, park farımı da mavi yaptım gerçekten çok güzel görünüyor şimdi. resimlerini yakın zamanda çekip koyarım.

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    debriyaf balatasını değiştiriyorum 20 liralık honda debriyaj balatası uyuyor bilginiz olsun motorun titreşimini azaltmak için takozları değiştirmek yeterli olabilir depo kapağını çıkartınca ağız kısmının iç tarafında büküm kısmı var orasını tamirci veya demir ustası aşağıya doğru az büküyor sorun ortadan kalkıyor siz denemeyin bozarsanız bütün depo değişmesi gerekebilir

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler