Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    Alıntı ol_gu87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortayı kontrol et akünün hemen üstünde geçen gün bendede aynısı oldu
    sıgortaya baktım sigortam sağlam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıgortaya baktım sigortam sağlam
    sen yinede varsa yedeğini yoksada iki ucu arasına tel çek öyle bak aküden gelen kablolarda kaçak olabilir akü bağlantılar çıkmış veya oksitlenmiş olabilir veya akü ölmüştür

Motosikleti
    kymco ck125
    dün bir yakıt hesabı yapayım dedim yolda giderken benzin bitti ve yedek depoya gectim bu arada km bı kenara yazdım gittim 10.00 tl lık benzin aldım ve oda sabaha bitti aradaki fark 153km yani 10tl ye 153 km gittim onuda hesaba vurursak

10tl/153=0.066 km yaktığı

benzin fiaytı 3.65 olduna göre 10 tl benzin 2.730litre yapıyo

2.730 litre benzinle 150km giderse
    1litre benzinle X

150/2.730=yani bir litre ile 54.94 km gider

100km/54.96=1.8 litre yani 100kmyi 1.8litre ile gidiyor

inşallah hesapda bi karmaşıklık yampmamışımdır tabu bu arada ben motoru agrasif kullanmıyorum sakin kulanıyorum ve zorlamıyorum bu değer bu kullanımda cıkıyor

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    çok güzel ya 10 krş km de yakıyor benimki ama arada devirli arada boş filan 100 ün üstünde basıyorum filan ani hızlanmalar motorun kontrollerini yaptırmalıyım anlaşılan

Motosikleti
    kymco ck125
    çok güzel ya 10 krş km de yakıyor benimki ama arada devirli arada boş filan 100 ün üstünde basıyorum filan ani hızlanmalar motorun kontrollerini yaptırmalıyım anlaşılan
    dediğm gibi sakin kullanım ve max hıx 80 olculerinde bu tuketım

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005

Merhaba

Merhabalar, bugün itibariyle aranıza katıldım, kymco ck 125'imi aldım 2005 Model ve 28.000 De motorum Topic ölmediyse birkaç sorum olacaktı

Motosikleti
    kymco ck125
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle sorularına severek yardımcı olmaya calısırız elimizden geldiğince

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle sorularına severek yardımcı olmaya calısırız elimizden geldiğince
    Çok teşekkür ederim usta, 17 yaşındayım, mali yönden beni en az sarsacak motorun bu olduğuna karar verdim, 2-3 tane motorcuya uğradım dedikleri laf aynen şu oldu;

'motorun makinesi ve ciğeri temiz, çok hafif bir eksantrik sesi geliyor ( sorun olurmu dedim, hallederiz dediler), birkaç ufak sorunu var ( debriyaj teli,devir teli,yağ değişimi,birkaç yerden gelen vida sıkılmaması sonucu devir artınca ses yapma vs.)

Ben dün 2-3 saat kadar gezdim, bilmiyorum belki benim ayağım acıdı yada bu motor ısınınca daha mı zor vites geçiyor bana mı öyle geldi ? içinde 10 /40 yağ varmış ?

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    hayırlısı olsun aramıza hoş geldin 15/40 veya 15/50 yağ kullan vites geçişlerini rahatlatır iki üç kişiyle topiç gidiyor yine biz cevaplarız soruları arıza çıkartmadığı için kimse uğramıyor buralara

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005

Debriyaj.

Evet sanırım o yüzden de, ve benim debriyaj teli de ölüymüş yarın debriyaj teli,yağ vs vs falan değişiecek bakıma giriyorum, bir sorum daha olacak arka çamurluk komple ne kadardır sizce ?

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    http://www.kymco.com.tr/ siteden ck ya girersen orada yazıyordu bi liste dökülüyor dolar cinsinden bulabilirsin

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bugün itibariyle aranıza katıldım, kymco ck 125'imi aldım 2005 Model ve 28.000 De motorum Topic ölmediyse birkaç sorum olacaktı
    Aramıza hoşgeldin. Topic ölmedi merak etme. Bizim topic de laf kalabalığı ve lüzumsuz konuşmalar yok. Az ve öz konuşuyoruz.

1. CK125'te 15-40 yağ kullanıldığında vites geçişleri sorunsuzdur. Fabrikası da 15-40 kullanın diyor.

2. Sessiz bir motor değildir. Yüksek devirlerde çeşitli zıngırtılar olur. Kafanı takma. Çok titizsen deponu altını iç lastik ile boydan boya kapla. Hem ses kaybolur. hemde sürtünmeden dolayı depon delinmez.

3. Arka çamurluk alt : 7.41 USD
    Arka iç çamurluk . 14.10 USD toplam : 21.51 USD

4. Önemli Uyarı : İkinci el motosiklet aldığında ilk işin yağ değişimi olmalı.

İyi sürüşler...

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    arkadaşlar xenon far takmayı düşünüyorum fakat farı eritebileceğini söylediler fikirleriniz ve tecrübeleriniz hakkında yardım alabilirmiyim

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    arkadaşlar xenon far takmayı düşünüyorum fakat farı eritebileceğini söylediler fikirleriniz ve tecrübeleriniz hakkında yardım alabilirmiyim
    Tavsiye edilmiyor.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005

Bakım.

Tekrar merhabalar, acemi60 usta, bilgilerin için çok teşekkür ederim, sizin gibi abilerimizden yardım alabileceğimi bilmek rahatlattı beni.

Çamurluğun plaka takılan kısmı gerek bana komple alt çamurlukta sorun yok sanırım, nerden edinebilirim dediğiniz fiyatlarla ?

Bu arada.

Bakıma girdim,

15-40 Bir yağ koydurttum,
    debriyaj teli'm çok sertti değiştirttim,
    hava ve benzin filtrem de değişti,
    zincirim gerildi. Motor güzel oldu sanki daha atak

Sizin motorlarda da KM ibresi hafif titriyormu ? şahinlerde falan olduğu gibi

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tekrar merhabalar, acemi60 usta, bilgilerin için çok teşekkür ederim, sizin gibi abilerimizden yardım alabileceğimi bilmek rahatlattı beni.

Çamurluğun plaka takılan kısmı gerek bana komple alt çamurlukta sorun yok sanırım, nerden edinebilirim dediğiniz fiyatlarla ?

Bu arada.

Bakıma girdim,

15-40 Bir yağ koydurttum,
    debriyaj teli'm çok sertti değiştirttim,
    hava ve benzin filtrem de değişti,
    zincirim gerildi. Motor güzel oldu sanki daha atak

Sizin motorlarda da KM ibresi hafif titriyormu ? şahinlerde falan olduğu gibi
    1. Kymco servisinden parçayı istersin getirirler.
    2. CK125'in debriyaj maneti kaymak gibidir. Parmağınla bile sıkabilirsin. Teli değiştirmekle iyi yapmışsın.
    3. Km ibresi hiç bir zaman titremedi. Fakat Devir saati İbresinde titreme oluyor.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Evet şimdi iyi oldu debriyajım Zincirimi çok germediler sanırım hala tıkırtı var yarın birdaha gerdirmeyi düşünüyorum Benim vites göstergesinde 3 çalışmıyor içini açıp led'ini değiştirebilirmiyim ?

Bu arada burdaki KYMCO servisi tam bir rezalet, işçilik kalitesi desen sıfır, güven desen sıfır, bilgi desen sıfır, adamlar sym ye suzukinin diye satıyorlar millete, motoranı da aynı şekilde üzerinde sym motoru var diye kakalıyorlar. asla oraya gitmem.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Evet şimdi iyi oldu debriyajım Zincirimi çok germediler sanırım hala tıkırtı var yarın birdaha gerdirmeyi düşünüyorum Benim vites göstergesinde 3 çalışmıyor içini açıp led'ini değiştirebilirmiyim ?

Bu arada burdaki KYMCO servisi tam bir rezalet, işçilik kalitesi desen sıfır, güven desen sıfır, bilgi desen sıfır, adamlar sym ye suzukinin diye satıyorlar millete, motoranı da aynı şekilde üzerinde sym motoru var diye kakalıyorlar. asla oraya gitmem.
    1. CK125'in zincir muhafaza plastiğinin vidaları gereğinden fazla uzun. Zincire sürtünerek ses yapabiliyor. Ben bir kaç tane pul koyarak halletmiştim. Benimkinde tıkırtı değilde sürtünme sesi geliyordu. Zinciri fazla gerdirmeni tavsiye etmem. Zincir 2-3 cm.lik bir salınım payı bırakılarak gerilir. Kendin kontrol edebilirsin.

2. Benim vites göstergelerinin yarısı çalışmıyor. Yaptırmıyorum. Çünkü hiçbir zaman bakma gereği duymuyorum. Ledlerde bir arıza yoktur. Dişli benzeri bir parçası varmış. O aşınınca vites göstergesi göstermiyormuş. Serviste bana söyledikleri bu.

3.Kymco servisine gidip çamurluğu getirt. Onlara taktırman gerekmez. Kendin takarsın. Fiyata www.kymco.com.tr'den baktığını söyle özel fiyat çekmesinler.

fırsat bulunca motorunun fotoğraflarını koy. İyi sürüşler.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. CK125'in zincir muhafaza plastiğinin vidaları gereğinden fazla uzun. Zincire sürtünerek ses yapabiliyor. Ben bir kaç tane pul koyarak halletmiştim. Benimkinde tıkırtı değilde sürtünme sesi geliyordu. Zinciri fazla gerdirmeni tavsiye etmem. Zincir 2-3 cm.lik bir salınım payı bırakılarak gerilir. Kendin kontrol edebilirsin.

2. Benim vites göstergelerinin yarısı çalışmıyor. Yaptırmıyorum. Çünkü hiçbir zaman bakma gereği duymuyorum. Ledlerde bir arıza yoktur. Dişli benzeri bir parçası varmış. O aşınınca vites göstergesi göstermiyormuş. Serviste bana söyledikleri bu.

3.Kymco servisine gidip çamurluğu getirt. Onlara taktırman gerekmez. Kendin takarsın. Fiyata www.kymco.com.tr'den baktığını söyle özel fiyat çekmesinler.

fırsat bulunca motorunun fotoğraflarını koy. İyi sürüşler.

Çokmu yüksek bir fiyat söylediler o dişlilere ? Çünkü sadece 3. vites yok. Bu arada bişey farkettim motorda seninkindede öyle mi hocam ? 3 ten 4 e çok güzel geçiyor sanki hiç vites değiştirmemiş gibi ivmelenme falanda çokçok iyi diğer viteslere göre çok hoşuma gitti açıkçası. en kısa zamanda motorun resimlerini de koyarım

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Çokmu yüksek bir fiyat söylediler o dişlilere ? Çünkü sadece 3. vites yok. Bu arada bişey farkettim motorda seninkindede öyle mi hocam ? 3 ten 4 e çok güzel geçiyor sanki hiç vites değiştirmemiş gibi ivmelenme falanda çokçok iyi diğer viteslere göre çok hoşuma gitti açıkçası. en kısa zamanda motorun resimlerini de koyarım
    1. Ben fiyat yüzünden değil de vites göstergelerini kullanmadığım için yaptırmadım. Vites boşta lambası çalışıyor. Diğerlerinin hiçbiri lazım değil.

2. Ben 3 senedir sürekli ani tam gaz açarak kullanıyorum. Hala şanzımanı bozamadım. vites geçişleri kaymak gibi. Gaz kolu 125 cc.lik bir motosiklete göre oldukça duyarlı.

İyi sürüşler.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler