Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    acemi arkadaşım lastikleri ne kadara aldın bir bilgi verebilirmisin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi arkadaşım lastikleri ne kadara aldın bir bilgi verebilirmisin
    Lastikleri 3000km.deyken değiştirmiştim. Şimdi 8400 km.deyim. Öne metzeler me22, arkaya pirelli mt75. metzeler 40, pirelli 80 tl. idi. pirelli'den memnun değilim.

Motosikleti
    kymco ck125
    o zaman öne m22 arkaya Michelin alacağız bir araştırmam lazım 11.500 km duro var ama irenc lastik

Motosikleti
    Kymco Ck 125
    Bahsettiğim lastik probleminden iki gün önce düştüm. Motor sıkışık trafikte ön frene dokunur dokunmaz kaydı gitti, sol tarafa yattı. Allah'tan düşük hızda idim, biraz devriyaj kolu yamuldu birazda gidonun ekseni kaydı, bende birşey yok çok az bacağım ezildi.
    motosiklet kullanmak kültürdür...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı sinan.ardic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim lastik probleminden iki gün önce düştüm. Motor sıkışık trafikte ön frene dokunur dokunmaz kaydı gitti, sol tarafa yattı. Allah'tan düşük hızda idim, biraz devriyaj kolu yamuldu birazda gidonun ekseni kaydı, bende birşey yok çok az bacağım ezildi.
    Geçmiş olsun. Sadece lastik hatası olarak görmemek lazım. Eğer gidon herhangi bir yöne dönükse ön freni sıkmak çok riskli oluyor. Ön freni kullanmak için aslında hepimizin iyi bir eğitime ihtiyacı var.
    Ön lastik konusuna gelince metzeler me22 öneririm. Yol tutuşu optimal düzeyde. Yalnız tubeless olmadığı için 10 günde bir hava basmak gerekiyor.

Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşlar motorda en uzun süre kacla ve hangi devirle gidiyorsunuz ben 7000 devir ve 90 km hızı gecmiyorum benmi pimpirikliyim acaba

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    arkadaşlar motorda en uzun süre kacla ve hangi devirle gidiyorsunuz ben 7000 devir ve 90 km hızı gecmiyorum benmi pimpirikliyim acaba
    Şehir içini kastetmiyorsan gayet normal. Birde 90 km'nin bile hız sınırının üzerinde olduğunu düşünürsek hiç pimpirikli değilsin. Bende en fazla 110 gördüm. Kaç devirde olduğundan tam emin değilim. Herhalde 9000 devirde.

CK 125'in Türkiye'ye gelmeyen yeni modellerinde 8000 devirde redline başlıyor. Bu motorun limitlerini iyi bilmekte fayda var.
    İşte gösterge paneli

İyi sürüşler

Motosikleti
    kymco ck125
    e o zaman biz 7000 devri gecmesek bir sorunumuz olmaz ama uzun yolda sorun yaratırmı bilemiyorum tabi

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    arkadaşlar Kymco Agility kırmızı motoru çalınan varmı acaba.istanbul içi.eger varsa irtibata geçebilirler.tabiki ruhsat ile birlikte.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    acemi eğer fırsatınız olursanız resmini çekip koyarmısınız?

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi eğer fırsatınız olursanız resmini çekip koyarmısınız?
    Neyin resmini?

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    türkiyeye gelmeyen modeldeki göstergelerin resmini diyecektimki sayfayı tekrar yükleyince açıldı resim. tşkler.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

[[/COLOR]
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden Kymco Ck 125 aldım.

Motor almaya karar verince internette marka araştırması yaptım. En çok önerilen marka olmamasına rağmen fiyat uygunluğunu da düşünerek Kymco CK 125 almaya karar verdim. 22 Ekim 2007'de Üsküdar Petsa Motor'dan motorumu aldım.

İlk İzlenimlerim;

1-) GARANTİSİ 30.000KM'YMİŞ : Garanti kitabını açınca şaşırdım. İnternette 100.000 km. garantili olduğu reklamı yapılan motosikletin garantisi 30.000 km. yazıyor.

2-) BANA VERİLEN MOTORUN MODELİ VE YILI FARKLI ? : PETSA MOTOR tarafından Sahibinden.com sitesinde yapılan reklamda 2007 model Kymco Ck125 Pulsar olduğu belirtilen motosiklet, bana teslim edilen ruhsata göre 2006 model Kymco Ck 125 2F. Yani söylenen ve reklam edilenden, hem yılı hem de modeli farklı bir motor verilmiş.

3-)PETSA MOTOR SERVİSİ GÜVEN VEREMEDİ : Motoru teslim ederken servisteki usta ilk bakıma 500km.de gel dedi. Oysa Kullanım kitabına göre ilk bakım 300km.de. İlk bakım için motorumu Kızıltoprak'taki İSTANBUL MOTOR'a götürdüm.

4-)YOKUŞ ÇIKAMIYOR : Şu an 500 km.deyim. Yokuş tırmanması iyi değil. Rodajdaki bir mobiletle 2 kişi yokuş çıktığımı hatırlıyorum. Kymco ck 125 yokuşlarda mobiletten biraz daha iyi hepsi o kadar. Bir yokuşu çıkmak için zorlana zorlana devir kazandırmaya çalışırken yanımdan hızla geçen Honda activa 100cc. scooter gördüğüm oldu. Hızı dik yokuşta 2. vites 25km/h'e kadar düşüyor(tek kişi). Orta eğimli bir yokuşta 3. vites 40-45km/h(tek kişi). Düz yolda hızlanması iyi. Rodaj kuralları gereği 5000 deviri geçmiyorum. 5. vites 5000 devirde 60km/h yapıyor. Titreşim konusunda pek bilgili değilim ama beni rahatsız eden bir titreşim algılamadım. İlk çalışmada sorun çıkarmıyor. Sabahları marşa tek basmada çalışıyor.

5-)YAKIT SARFİYATI İYİ : 100km.de 2.5 lt. olarak hesapladım. Rodajdan sonra biraz daha da düşer.

6-)LASTİKLERİ KÖTÜ : Lastikleri ıslak yolda son derece güvensiz(Duro). Kışın kullanmak için hemen iyi bir lastik takmak gerekir.

7-) PARÇA BEKLEME SÜRESİ UZUN : Aldığım motosikletin benzin depo kapağı arızalı çıktı. Yeni kapak için 4 hafta bekledim.

Kymco Ck 125 kullanıcıları, görüş ve tecrübelerimizi paylaşmakta yarar görüyorum. Selamlar...
    arkadaşım benim kymco ck 125 vardı çok memnundum batmanda parça sıkıntısında satım pişmanın şimdi yakında bir ck 125 almayı düşünyorum bi arkdaşın yazdıkalarına katılmıyorum

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tayyar72 kardeşim, bütün yazılanları okumamışsın. Şimdi motosikletimle ilgili hiçbir şikayetim yok. Maşallahı var desem yeridir. Umarım yeniden CK125 alırsın. Bu başlıkta bilgi paylaşırız. Hoşçakal.

Motosikleti
    kymco ck125
    acemi arkdaşım hiç uzun yola cıktınmı cıktıysan hız limitlerini nasıldı

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    acemi arkdaşım hiç uzun yola cıktınmı cıktıysan hız limitlerini nasıldı
    Epey niyetlenmiştim ama uzun yola çıkmadım. İyi de yapmışım. Şile tarafına gidip geldim yaklaşık 140km hiç durmadan. En uzun yolum bu oldu. Uzun yolda en azından kamyonların sıkıştırmasından uzak durabilmek lazım. Bunun içinde 130-140 km/h elinin altında hazır olmalı. Uzun yol için en az 250 cc motor gerekir diye düşünüyorum. Bu nedenle 250cc'ye terfi etmeye hazırlanıyorum. Ne yazık ki kymco'nun 250cc naked motoru yok.

Motosikleti
    kymco ck125
    ben 250 ye gecmeyi düşünmüyorum bu motor bana hem zevk veriyor hemde frenlyor tüm tutkumu hevesimi karşılıyorum

kemik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    arkadaşlar ck 125 in seyir halindeyken sabit yanan arka lambası varmı ? frene basınca stop lambaları yanıyor ancak bunun dışında sabit yanan bi lambası varmı ?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ck 125 in seyir halindeyken sabit yanan arka lambası varmı ? frene basınca stop lambaları yanıyor ancak bunun dışında sabit yanan bi lambası varmı ?
    Tabii ki var. Stop lambası deniyor. Farı açtığın zaman yanar. Tek bir ampulde iki devredir. stop kısmı farı açınca yanar(5watt). Fren kısmı frene basınca yanar(21 watt). Malum fazla güç tüketimi ön far aydınlatmasını zayıflattığı için söküp ledli stop ve fren yapmıştım. Yeterince güçlü ışık alamadığım için bugün değiştirerek yeni stop ve fren lambaları taktım(yine ledli). Birkaç güne kadar resimlerini buraya eklerim. İyi sürüşler.

Bu ledli stop. (30 led)

Fren lambası da yanınca

Ne faydası var? Normalde frene basınca ampul 21 watt çekiyor. Ledli sistemde ise 1 watt bile değil(sanırım). Buda motorun elektirik yükünü hafifletip Far için daha fazla güç kalmasını sağlıyor.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    ben olsam CK125 yerine 2 bin lira verip 2006 model YBR alırım,
    1- daha atak
    2- Vibrasyon CK 'ya göre en az
    3- Bol yedek parça
    4- Gidon tutuş ve oturuş pozisyonuna göre daha kullanışlı
    5- daha fazla kullanıcı ve 2. elde daha çok tutuluyor
    6- motosiklet üzerindeki parça kalitesi/ günlerce yağmur altında kalsa 1 mm pas yok,
    CK 10 dk yağmurda kalsa citatalarda paslanma olur

yani YBR 'ye binmeden kesinlikle karar vermeyin
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler