Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    resim için teşekür ederim arkadaşım

bu arada en fazla uzun yolda kac km yaptınız benim bi 800 km lik bi uzun yol planım var ama cesaret edemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    hava olayını çözmüşsünüz sanırım ama yine de belirteyim
    lastik soğuk iken: ön 24, arka 26 (artçı alınacaksa ön aynı, arka 32)
    yağmurlu havalarda ise: ön 26 arka 28 olmalı.

500 km yol yaptım, 1000 km de yaparım. dikkat etmen gereken; motorun yağı temiz ve eksik olmasın ve kaliteli olsun. sıcak yaz günlerinde kalitesiz motor yağları köpürme yapabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 PM ----------

Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fiyat bakımından bende ybr , cbf ve tvs ye değil ck ya ve windy's e bakıyorum bu motosikletin titreşim varmı varsa kaç bin devirde başlıyo vede titreşimsiz en yüksek hızı kaç kmh ve max. hızı kaç kmh (uzun yolda rahat kullanım için hız tutkunu oldugum için değil) cevapları bekliyorum saygılar.....
    benim motorda titresim redline da yani 9000 devirde başlıyor

ama cmtesi günü egzozum ortadan koptu (arka susturucu yere düştü) birşey farkettim; kopunca titreşim kayboldu

titreşimin kaynaklarından bir taneside; egzoz bağlantısının esneme kabiliyetinin olmamasından..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 PM ----------

bu arada 5. viteste 9000 devirde 105-110km hızla, rahat bir şekilde yol alabiliryorm
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    oo kimler gelmiş abi nasıl koptu egzos? herhangi bir çarpma taktırma mı oldu yoksa titreşimden vidalar mı gevşedi? servise gittin mi?

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    slm rifat, hoşbulduk

resmi budur

hiç bir darbe, gevşeme ve taktırma yok, düz yolda giderken çatladı bir kaç km sonrada düştü.
    rodajı için bu aralar 11000 devir çeviriyordum, dediğim gibi 9000 den sonra titreme başladığından egzoz dayanmadı, kırıldı. buna bir çözüm arıyorum, esneme payı verebileceğim bir montaj yolu bulursam süper olacak.
    servisede gittim ama 2000 km bakımını serviste yaptırmadığım için (kendim yaptım ve yapıyorm) işimi halletmediler. dedim 2000 bakımının egzozla alakası yok, 2000 bakımının parasını vereyim dedim ama olmaz dediler. bende gittim 15lira ya kaynattırdım. 15 liraya da nikalaj kaplatıcam..

bir de resimde göründüğü gibi egzozumda yanma var, zaten nikelaj kaplatmayı düşünüyordum.
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Motosikleti
    Kymco CK 125
    abi o işini halletmeyen servis, seninle tanıştığımız kymco servisi mi yoksa?

Motosikleti
    kymco ck125
    gecmiş olsun arkadaşım bu arada ben 5. viteste 7000 deviri oda 90 km yapıyor onu pek gecmiyorum genel seyirim o

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o işini halletmeyen servis, seninle tanıştığımız kymco servisi mi yoksa?
    değil diğeri.. ama tanıştığımız servise gitme lüzumu bile görmedim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 PM ----------

Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun arkadaşım bu arada ben 5. viteste 7000 deviri oda 90 km yapıyor onu pek gecmiyorum genel seyirim o
    sağol kardeşim. 90 la gittiğini sanıyorsun ama asıl hızın 80
    maalesef bizim ibreler hatalı fazla gösteriyor

Motosikleti
    kymco ck125
    fazla gösterdiğni senden duydum arkadaşım hiçde başka bi aracla falanda denemedim ama gözle gözüken 90 yazıyo bende memnunum yahu şimdi benim hevesimi kırma ne güzel bi senedit 90 la gidiyorum diye bakıyodm göstergeye

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla gösterdiğni senden duydum arkadaşım hiçde başka bi aracla falanda denemedim ama gözle gözüken 90 yazıyo bende memnunum yahu şimdi benim hevesimi kırma ne güzel bi senedit 90 la gidiyorum diye bakıyodm göstergeye
    ahhh!! sorma bu konu beni çok üzüyor, ama maalesef yanımdan geçen citroen c4 marka otomobilin dijital göstergesine gözüm takıldı ki acı gerçeği öğrendim, sonra inanmak istemedim ve cbf 150 si olan arkadaşımla yan yana giderken 90 a sabitlemesini istedim (benim ck 100 gösteriyor) gerçek bu yani; fazla gösteriyor.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı SALVANO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh!! sorma bu konu beni çok üzüyor, ama maalesef yanımdan geçen citroen c4 marka otomobilin dijital göstergesine gözüm takıldı ki acı gerçeği öğrendim, sonra inanmak istemedim ve cbf 150 si olan arkadaşımla yan yana giderken 90 a sabitlemesini istedim (benim ck 100 gösteriyor) gerçek bu yani; fazla gösteriyor.
    CK 125'te km göstergesi fazla göstermiyor. Eşim vw polo classic arabayla ben de motorla giderek bunu test ettik. CK 125'in hız göstergesinde hata yok.
    Motorunun periyodik bakımlarını yaptırmayarak garantiden çıkarmışsın. Egzostunu yenilememeleri normal. Ben de motorumu garantiden çıkardım. CK 125'in garantiye ihtiyacı yok. Yalnız senin motor egzost düşürerek sana derdini anlatmaya çalışmış sen anlamamışsın. Uzun kullanmak isteyenler için bu motor 8000 devirin üzerinde kullanılacak bir motor değil. O da yaklaşık 100km/h lere denk gelir. İyi bir yetkili servisten sor öğren. Sen daha 2000km lerde olan motoruna 11000 yaptırdığını yazmışsın. Senin motor öyle bir açılırki bir daha hiç kimse kapatamaz. İyi sürüşler.

Motosikleti
    2010 CBR 600 rr limited edition- 2007 kymco ck125
    arkadaşlar kotugun kilitleme mafsalını kırdım ve koltuk zangır zangır sallanıyor yenısıde 1500 tl ne önerırsınız?

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CK 125'te km göstergesi fazla göstermiyor. Eşim vw polo classic arabayla ben de motorla giderek bunu test ettik. CK 125'in hız göstergesinde hata yok.

olabilir kardeşim, senin motosikletin doğru gösteriyor olabilir..

Motorunun periyodik bakımlarını yaptırmayarak garantiden çıkarmışsın. Egzostunu yenilememeleri normal. Ben de motorumu garantiden çıkardım. CK 125'in garantiye ihtiyacı yok.

bende aksini söylememiştim zaten..

Yalnız senin motor egzost düşürerek sana derdini anlatmaya çalışmış sen anlamamışsın. Uzun kullanmak isteyenler için bu motor 8000 devirin üzerinde kullanılacak bir motor değil. O da yaklaşık 100km/h lere denk gelir. İyi bir yetkili servisten sor öğren. Sen daha 2000km lerde olan motoruna 11000 yaptırdığını yazmışsın. Senin motor öyle bir açılırki bir daha hiç kimse kapatamaz. İyi sürüşler.
    arkadaşım sen rodajdan anlamıyorsun ama konuşuyorsun, bi araştır!
    bilinçsiz bir iş yapmıyorm, motorumu almadan önce çok kişiye danıştım meraketme

kopmasının sıkıştırmakla alakası yok: koptuğu gün, bozuk arazide yaklaşık bir saat kullandım, egzozu asfalt için tasarlamışlar, araziye uygun değil. resme dikkat edersen şaseye bağlantı noktası çok önde.
    bu arada biraz önce granajcıdan aldım (20TL aldılar).
    bugün bi egzozcuya gidip daha geriden-amortisöre yakın bi yerlerden ek bağlantı yaptırmayı düşünüryom. bakalım olacak mı, ayrıntıları resimlerle veririm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:23 AM ----------

Alıntı BerkBoyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kotugun kilitleme mafsalını kırdım ve koltuk zangır zangır sallanıyor yenısıde 1500 tl ne önerırsınız?
    geçmiş olsun, her halde 150 TL demek istedin?

görmeden bişey denilmez ama eğer bağlantılar metal ise kaynak yaptırabilirsin.

Motosikleti
    Kymco CK 125
    başka test eden yok mu km saatinin doğruluğunu? merak ettim..

bu arada parça fiyatlarına zam gelmiş. karbüratör komple 477$ !

http://www.kymco.com.tr/html/pdf/yp/CK125YP.pdf

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça fiyatlarına zam gelmiş. karbüratör komple 477$ !

http://www.kymco.com.tr/html/pdf/yp/CK125YP.pdf
    Pes vallahi. Karbüratör fiyatı tam olarak 740TL. ediyor. Kymco yedek parça fiyatları dünyanın En Pahalı markalarını geçmiş. Silkar'ın fiyat politikası el çabukluğu marifet misali. Kymco alan dünyanın en pahalı yedek parçalarını almaya razı olacak galiba. Motorum bozulursa ya çöpe atarım, yada orijinal parça almadan hallederim.

Bu yedek parça fiyatları ile Kymco motosiklet almak artık enayilik olacak. Yedek parça fiyatlarını gözönüne alırsak, Yamaha, Honda daha ucuza geliyor. Bütün Kymco kullanıcılarını Silkar'a protesto mail'i atmaya çağırıyorum. İyi sürüşler.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eee rağbet olunca uyanıyor firma yetkilileri.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Tepkimizi ifade ettik. Sonuç aldık...

Bugün KYMCO'dan bir mail aldım. Aynen şöyle;

"Listemizde bazı yedek parça fiyatları bugün güncellenmiştir.Gün içinde
    sitemizde yayınlanacaktır.
    Ck 125 modelimize ait olan karbüratör fiyatı da revize edilmiş olup.Kdv
    dahil 242.34 usd olmuştur.

Saygılarımızla."

Demek ki tüketici mücadele etmeden hak elde edemiyormuş. motosiklet.net sayfalarında tepkimizi koymasaydık paşa paşa o karbüratörü ve onun gibi diğer parçaları fahiş fiyattan alacaktık. Ne yazık ki, ülkemizde bu gibi konularda sürekli duyarlı ve uyanık olmak gerekiyor. Yeni fiyat listesi yayınlandığında iyice bir incelemenizi öneririm. İyi sürüşler.

Düzeltme: Çok da sevinmeyin. Şimdi hesapladım. Karbüratörün fiyatı 375 TL ediyor. Yine pahalı. Daha kaliteli markaların, örneğin Yamaha'nın karbüratörü 340 TL iken Kymco'nun karbüratörü nasıl 375 TL oluyor anlamak mümkün değil.

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    dün, servisten hava filtresi aldım (26TL)
    eskisini söküp yenisini takarken bişey farkettim, motor bloğundan hava filtre kutusunun içine bir hortum uzanıyor, bu hortum içerisinden sıcak hava önce hava filtresinden süzülüp sonra karbüratöre ulaşıyor. bunu iptal etsek ne olur acaba çünkü buharlaşan yağ hava filtresini kirletiyor..

bu arada egzoza ek bağlantı yaptıramadım, olmaz dediler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

arkadaşlar motorumu satabilirim. sahibinden com'a ilan verdim (ilan numarası 14880839)
    cbf250 ye geçmeyi düşünüyorum. sizlerinde bilgisi olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:26 PM ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki tüketici mücadele etmeden hak elde edemiyormuş. motosiklet.net sayfalarında temkimizi koymasaydık paşa paşa o karbüratörü ve onun gibi diğer parçaları fahiş fiyattan alacaktık. Ne yazık ki, ülkemizde bu gibi konularda sürekli duyarlı ve uyanık olmak gerekiyor. Yeni fiyat listesi yayınlandığında iyice bir incelemenizi öneririm. İyi sürüşler.
    helal olsun kardeşim

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    dün, servisten hava filtresi aldım (26TL)
    eskisini söküp yenisini takarken bişey farkettim, motor bloğundan hava filtre kutusunun içine bir hortum uzanıyor, bu hortum içerisinden sıcak hava önce hava filtresinden süzülüp sonra karbüratöre ulaşıyor. bunu iptal etsek ne olur acaba çünkü buharlaşan yağ hava filtresini kirletiyor..
    İptal etmene gerek yok aynı sistem otomobillerde de var. Zararı yok faydası var. Egzostla hiç oynamaya gerek yok bence. Motosikletini satma kararın hayırlı olsun. İkinci eli düşüktür. Biraz zor satılır. Acelen varsa. Fiyatı biraz kırman gerekecek. CBF 250 yerine YBR 250 almanı öneririm. İyi sürüşler.

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    acelem yok, kymcoyla idare ediyorum

neden ybr?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    acelem yok, kymcoyla idare ediyorum

neden ybr?
    CBF 250'ye göre daha seri olduğu, enjeksiyonlu yakıt sistemi nedeniyle de daha ekonomik olduğu söyleniyor. Görüntü olarak ta daha güzel. Ayrıca CBF 250'nin yedek parça fiyatları hakkında iyi konuşulmuyor. Biraz daha bekleyebilirsen Honda VTR 250 (32 HP) geliyormuş.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler