Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor super sağlam da rampada bayılma oluyor mu arkadaşlar? Nasıldır rampada? Üzüyor mu hiç?
    Bu konuda en çok şikayet yazmış biri olarak cevap vereyim. Yokuş çıkamıyor diye KYMCO CK125'in çok günahını almıştım. Ama daha sonra periyodik bakımda motorun siboplarının gevşek olduğu olduğu ortaya çıkmıştı. Rodaj döneminde 40 km./h ile çıkamadığım yokuşları şimdi eğer zorlarsam 80 km/h ile çıkabiliyorum. Ama açık söylemek gerekirse son hız konusunda pek yeterli bulmuyorum. Geçen hafta sonu tenha bir yolda denedim. Bu motorun düzgün ve emniyetli olarak gideceği son hızı 100 km/h. Basarsan gitmem demiyor. Ben en fazla 110 km/h gördüm. Ama 8000 devirden sonra motor artık sarsıntılı çalışarak ve çok bağırarak zorlandığını ifade ediyor. 8000 devir 5. viteste 100km/h yapıyor. 140 gördüm diyenler var. Ama kaç devirde 140 gördüklerini söylemiyorlar. Ve enteresandır. Kısa sürede motoru satıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    far ampülünü değiştiren var mı aranızda? ben philips 35 watt mavi ampül taktım fakat bir süre sonra sorun çıkardı. düzeltmeye çalışırken sigorta attı.

Kaç amperlik sigorta kullanılıyor orjinalinde bilen var mı? benim üzerinden çıkan 7A sigortanın orjinal olup olmadığından emin değilim.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Eyvallah yani şu anda şahlana şahlana rampayı çıkıyor bayılmadan dooru mudur? Diğer arkadaşların da görüşünü alayım. 2 kişi binicem kimseyle yarıştığım yok gıcık etmesin rampada
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tüm CK125 kullanıcılarına soruyorum; Yaptığınız en yüksek hız nedir? Kaç devirde gördünüz?

Not: Lütfen bilgiler atmasyon olmasın.

Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah yani şu anda şahlana şahlana rampayı çıkıyor bayılmadan dooru mudur? Diğer arkadaşların da görüşünü alayım. 2 kişi binicem kimseyle yarıştığım yok gıcık etmesin rampada
    benim ki bazen tek başımayken bile tıkanıyor rampada...

gördüğüm en yüksek hız 120km/s ve yokuş aşağı. devir saatim hala arızalı.

Bne tek başıma da 2 kişide 130 yaptım en sonuncu yapışımda ibreye baktığımda 130 du kafamı kaldırdım yola baktım birdahaki bakışımda ise ibre 0' ın yanındaydı yani ibre tam terse dönmüş hala orada kaldı bozuk yani arkadaşlar bu yağ filtresi süzgecini temizliyormusunuz benzin gaz yağı veya mazot gibi birşeyle nerede bu süzgeç tıpanın orada mı hemen bilen var mı?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far ampülünü değiştiren var mı aranızda? ben philips 35 watt mavi ampül taktım fakat bir süre sonra sorun çıkardı. düzeltmeye çalışırken sigorta attı.

Kaç amperlik sigorta kullanılıyor orjinalinde bilen var mı? benim üzerinden çıkan 7A sigortanın orjinal olup olmadığından emin değilim.
    Sigorta 15 amper diye biliyorum. Bende beyaz ampul kullanıyorum. Herzaman Far açık kullanırım. 1 yıldır patlamadı.

Alıntı Seyhan_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bne tek başıma da 2 kişide 130 yaptım en sonuncu yapışımda ibreye baktığımda 130 du kafamı kaldırdım yola baktım birdahaki bakışımda ise ibre 0' ın yanındaydı yani ibre tam terse dönmüş hala orada kaldı bozuk yani arkadaşlar bu yağ filtresi süzgecini temizliyormusunuz benzin gaz yağı veya mazot gibi birşeyle nerede bu süzgeç tıpanın orada mı hemen bilen var mı?
    Süzgeç var. Hiç bir periyodik bakımda temizlemediler. Motorum 6700km.de. 3000 km.den itibaren yağını kendim değiştiriyorum. Süzgeci ben de temizlemiyorum. Hiç açmadığım için yerini de bilmiyorum. İyi sürüşler.

Hımm sağolun beyler hem Baran Hemde acemi benimkide 6700 lerde hava filtresini değiştirsem mi diye düşünüyorum birde yeni akü almam gerekiyo zincirde bayağı gecşedi iyi bir bakım yapmam lazım heralde...

Motosikleti
    Kymco CK 125
    kimseler yok mu buralarda yahu? güncel yakıt tüketimini ölçen arkadaşlar var mı? 377 km kadar yaptım ve karşılığında 11.6 litre benzin harcadım.

sizde durumlar nasıl?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseler yok mu buralarda yahu? güncel yakıt tüketimini ölçen arkadaşlar var mı? 377 km kadar yaptım ve karşılığında 11.6 litre benzin harcadım.

sizde durumlar nasıl?
    Burada kimseler var. Fakat diğer CK 125 kullanıcıları pek internet kullanmıyor galiba.
    Yakıt tüketim değerlerini uzun zamandır ölçmüyorum. Senin verdiğin değerler normaldir. Bu motor 100 km.de yaklaşık 3 LT civarlarında yakıyor.

Benim motorum. 7150 km.ye geldi. Sabahları marş basmamaya başladı. Baktırdığim tamirci "akü bitmiş abi" dedi. "Değiştir" dedim. VLM marka 12Vx6a aküyü 75 TL'ye taktı. Ertesi sabah gene marş basmadı. "Eyvah kazıklandım" dedim. Bir arkadaşın dükkanına gittim. "Marş basmıyor" dedim. Baktı "marş motorun iyi durumda birşey yok motorunda" dedi. Ne yazık ki motorum gene aynı durumda. Sabahları marş basmıyor. Marş konusu dışında motorumdan memnunum. Maşşallah canavar gibi. Marş konusunu da halletmek için bir elektirikçiye gitmeyi düşünüyorum. İyi sürüşler

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    ben 120 km gördüm daha 1000 km yeni doldurdum tek sıkıntım vibrasyon...

Motosikleti
    Kymco CK 125
    ben alıştım fakat artçım hala alışamadı vibrasyon olayına. buna karşı birşeyler yapan var mı aramızda?

acemi belkide aküyü şarj eden alternatör var o bozulmuş olabilir. yani yine akün bitmişse eğer ondan şüphelen.

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    acemi arkadaşım bende aynı sorun oluyordu aküyü söktüm bir gün actım baltım su eksilmiş gittim 1lt safsu alıp tamamladım geri taktım keşke akünü değiştirmeden önce bi baksaydın benimki düzeldi şimdi aklımda bir lastik sorunum var lastiğimi değiştirmek istiyorum ama ne alacağıma karar veremiyorum bir de gaz teli ve debriyaj telini ne kadarda bir değiştirmek gerekiyor bir bilginiz varmı

Motosikleti
    Kymco CK 125
    gaz telini sertleşince değiştirmeli yazıyordu biryerlerde. ayrıca lastik için fiyat ve yer konusunda tavsiyesi olan var mı?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Marş basmama sorunum çözüldü. Bir oto elektirikçiye gittim. Toplam 2 dakikada marş rölesinin bozuk olduğunu anladı. Orijinal röle yerine otomobillerde kullanılan bir röle taktı. Sorunum çözüldü. Zaten memnun olduğum motorum dört dörtlük oldu.
    Bu arada "akün bitik" diyerek yok yere akümü değiştiren tamirciye bir daha gitmemeye karar verdim.

Daha önce arka lastiği değiştirip 90x80x17 pirelli mt75 takmıştım. Yol tutuşu istediğim gibi değil. Daha kalın lastik takan varmı? Cevap bekliyorum. İyi sürüşler.

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    selamlar arkadaşlar acemi kardeş dediğin şey geçenlerde bende de oldu 3 4 kere dahada olmadı.bıde arkadaslar sıze ben bıse soracagım 100 km hızın ustune cıkınca motor yalpalamaya basladı neden olabılır?? sankı 8 çizer gibi önceden olmuyordu fikirlerınızı alabılırmıyım iyi günler .....

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi arkadaşım bende aynı sorun oluyordu aküyü söktüm bir gün actım baltım su eksilmiş gittim 1lt safsu alıp tamamladım geri taktım keşke akünü değiştirmeden önce bi baksaydın benimki düzeldi şimdi aklımda bir lastik sorunum var lastiğimi değiştirmek istiyorum ama ne alacağıma karar veremiyorum bir de gaz teli ve debriyaj telini ne kadarda bir değiştirmek gerekiyor bir bilginiz varmı
    Lastik konusunda ben de kararsızım kalın lastik takmak istiyorum. Ama en büyük hangi ebat olur bilmiyorum. Gaz ve debriyaj telini sertleşmeden değiştirmemek lazım. Sertleştiği zaman bile çare var aslında. Teli yağlayarak bir süre daha kullandıklarını okumuştum. Ben ne olur ne olmaz diye yedek olarak aldım. Gaz teli, debriyaj teli ve iki adet bujiye toplam 50 TL verdim. İyi sürüşler.

Alıntı ömer bilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar acemi kardeş dediğin şey geçenlerde bende de oldu 3 4 kere dahada olmadı.bıde arkadaslar sıze ben bıse soracagım 100 km hızın ustune çıkınca motor yalpalamaya basladı neden olabılır?? sankı 8 çizer gibi önceden olmuyordu fikirlerınızı alabılırmıyım iyi günler .....
    Yalpalama olsa olsa lastikler ile ilgili olabilir. Lastik havaları, zincir gerginliği, arka lastik ayarı, lastiği gövdeye bağlayan somunların sıkılığı. Aklıma başka birşey gelmiyor. İyi sürüşler.

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    eyvallah kardeşim sağolasın dün dikketimi çekti ön cantta sankı hafıf yamuuklk oldugunu farkettım tekerı cevırınce bı yerı var orda bırden druyor ondanda yapıyoor olabılır pekı cntın duzeltılme şansı var mıdır cantı mı değişmeliyim???

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    jant pek pahalı değilse değiştirmeni tavsiye ederim en azından kafandan soru işareti, kalkar

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ömer bilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim sağolasın dün dikketimi çekti ön cantta sankı hafıf yamuuklk oldugunu farkettım tekerı cevırınce bı yerı var orda bırden druyor ondanda yapıyoor olabılır pekı cntın duzeltılme şansı var mıdır cantı mı değişmeliyim???
    Jant yamukluğu yalpalama yapar. Otomobil jantlarını düzeltiyorlar. Ama motosikleti bilmiyorum. Ön Jant fiyatı KDV dahil 105 dolar. İyi sürüşler.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler