Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana 3.250 veren olsa, bu gün satarım. 2011 model 19.500 km de. Bence iyi fiyata gitmiş.
    Yeni motor hedefi belirleyip, ondan sonra satmak en mantıklısı.
    o zaman ben 2009 model 28 bindeki ybryi 2800e iyi satmışım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neredeyse benim çıktığım maksimum hıza çıkmışsın. Daha nasıl sıkıştıracaksın?
    Bir litre ile 46 km, muhteşem bir rakam. Benimki sürekli 37 km. :(
    normalde kesiciye girmeden değiştirmem
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi tüketim reiz
    evet bende şaşırdım 2011 en fazla 42 yapıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

bu arada motor 650 kmde ama ben cumarteesi gidiyorum yani 1000 km yapamayacağım motor 1 ay yattıktan sonra rodajı tamamlayıp ilk bakımı yaptırsam sıkıntı olur mu

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada motor 650 kmde ama ben cumarteesi gidiyorum yani 1000 km yapamayacağım motor 1 ay yattıktan sonra rodajı tamamlayıp ilk bakımı yaptırsam sıkıntı olur mu
    2013 modeli, ekim ayında aldık. Daha 3 gün önce ilk bakımına gittim. Yani tam 5-6 ay sonra.
    Bu bekleme süresi, senin motoru kesiciye sokman kadar zarar vermez.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 modeli, ekim ayında aldık. Daha 3 gün önce ilk bakımına gittim. Yani tam 5-6 ay sonra.
    Bu bekleme süresi, senin motoru kesiciye sokman kadar zarar vermez.
    iyi o zaman hele şu rodaj bitsin sonra vuracam kırbacı

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,96 litre, yani 4 lt. 4lt ile 200 km yol 1 lt ile 50 km demek.

kısaca 2 lt/100 km.
    şu anki 5.05 tl benzin fiyatına göre 100km de 2 lt den az yakıyor. gerçekten az.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2014 sıfır aldığım ybr 125'im 1600 km'de ve yakıt tüketimi gerçekten şaşırtıcı, özellikle denedim hep 80'i ve 6500 deviri geçmemeye dikkat ederek sürdüm hep ve 20 liraya 200 km yol yaptım. istisnasız hep 20 lira ile denedim 195-205 km yol yaptıktan sonra yedeğe düşer düşmez yine 20 liralık alıyorum yine ortalama 200 km ol gidince yedeğe geçiyor, bu döngü devam ediyor hep.

yani çok çok az değilmi?
    bende 0 km aldım 1000 km de şu an.
    rezerve düşünce hep 20 liralık benzin alıp km yi sıfırlarım. 130-140 km civarı tekrar rezerve düşüyorum. 70-80 km hızı geçmem fakat motora eşimle de biniyorum. Ben 80 eşim 46 kilo Benimki biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana bilmiyorum.

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde kesiciye girmeden değiştirmem
    ybr de kesici mi var?
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 0 km aldım 1000 km de şu an.
    rezerve düşünce hep 20 liralık benzin alıp km yi sıfırlarım. 130-140 km civarı tekrar rezerve düşüyorum. 70-80 km hızı geçmem fakat motora eşimle de biniyorum. Ben 80 eşim 46 kilo Benimki biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana bilmiyorum.

ybr de kesici mi var?
    ybr de kesici mevcut
    güncel ölçüm dün yaptım.110km de 12tl benzin yaktı. 75kmsi uzun yol tek kişi 70-80kmh hızla akışına göre,35km de 2km lik mesafede işe git gel.fakat pazar günü gezimde kardeşimle 90+90=180kg yükle tam gaz 130km de 20tl yakmıştı bu demek oluyorki olay bilekte bitiyor.fazla sıkıştırmadan gidersem eminimki 2lt yakacak..
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    merhaba arkadaşlar debriyaj maneti normalde kendini bırakması gerekiyor ya böyle tutaklık yapıyor gibi yavaş bırakıyor gibi oluyor servise sordum normal bu dedi böyle olur dedi bakmadı bile yani telin içinde yağ yok bunlarda dedi acaba neden böyle oluyor yardımcı olabilicek varmı motor 1000 km de 1 ay filan oldu alalı

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Tutukluk yapması normal değil.
    Hani yağsız filan diyeceğim ama daha bir aylık motor, ben iki senedir aldığım gibi kullanıyorum, yapabilirsen bir yağlamayı dene.

Bu ustalara göre her şey normal!

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı wasp07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar debriyaj maneti normalde kendini bırakması gerekiyor ya böyle tutaklık yapıyor gibi yavaş bırakıyor gibi oluyor servise sordum normal bu dedi böyle olur dedi bakmadı bile yani telin içinde yağ yok bunlarda dedi acaba neden böyle oluyor yardımcı olabilicek varmı motor 1000 km de 1 ay filan oldu alalı
    debriyaj levyesini tutan alltan somunlu civatasını biraz gevşet bakalım ne olacak.bazı aklı evvel ustalar alabildiğine montajda veya bakımda sıkabilir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    evet fazla sıkı olabilir biraz gevşetmek çözüm olabilir bir deneyin. yada bir şırınga ile devriyaj telinin içine biraz ince yağ sıkın.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bende dün rodajı bitirmek için Bursa,keles.tuçbilek,domaniç,tahtaköprü,inegöl bursa rotasını yaptım.245km yol.Şu an 850km de motor.Yarım saat yemek molosı hariç hiç durmadım desem yeridir.4 buçuk saatte tamamladım geziyi.
    liberty16 bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    rodaj şehiriçi yapılmalıdır.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj şehiriçi yapılmalıdır.
    Bende tam tersi düşüncedeyim.Bursa şehir içinde rodaj yapmak bence motora büyük eziyet olur.Akmayan bir trafik ve motorun gereksiz yere aşırı ısınması demek.Ben 245km lik parkurun sadece 50km sini 70km hız ile gittim. Diğer 195 km lik yolu ise sık sık vites değiştirerek 40-50km hızlarla gittim.Anlaşılacağı üzere 245 km lik yolu 4buçuk saatte tamamladım.245 km lik yolu sürekli 100km hızla gitseydim o zaman haklıydınız

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    dün motorla antalyadan ısparta istikametinden bucağa gittim. amacım lastik değişimi idi. bucakta tanıdık olduğundan gittim. yolda giderken 60 70 gittim malum orjinal lastikler hiç güvende hissettirmiyor adamı. dönüşümde Michelin pilot street lastiklerimle ortalama 80/90 arası döndüm. ve özellikle uyarıyorum bu motoru sıfır alan arkadaşlar muhakkak lastiklerini yenilesinler cidden yol tutuşu virajları alışı çok farkediyor.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün rodajı bitirmek için Bursa,keles.tuçbilek,domaniç,tahtaköprü,inegöl bursa rotasını yaptım.245km yol.Şu an 850km de motor.Yarım saat yemek molosı hariç hiç durmadım desem yeridir.4 buçuk saatte tamamladım geziyi.
    Hayırlı olsun benimki de bitti salı günü ilk bakımımızı yaptırdık

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj levyesini tutan alltan somunlu civatasını biraz gevşet bakalım ne olacak.bazı aklı evvel ustalar alabildiğine montajda veya bakımda sıkabilir.
    teşekkürler biraz olsun değişti
    Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz, çünkü saf olmak şerefsiz olmaktan iyidir.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı liberty16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun benimki de bitti salı günü ilk bakımımızı yaptırdık
    Merhaba..Bakımı startta mı yaptırdınız? Hangi yağ kullanıldı? Bana 10w40 yarı sentetik için 50tl tam sentetik 10w40 için 55 tl dediler 1000km bakımına.

İyi akşamlar arkadaşlar.Ben Hataydan aranıza katılıyorum.Allah kısmet ederse 1 hafta içerisinde motor alacagım.İlk motorum olacak onun için biraz kararsızım.Yardımcı olursanız sevinirim.Rks 150 Titanic ile yamaha ybr arasında kaldım.Yorumlarınızı okumaya fırsat bulamadım 2169 sayfa kolay degil nede olsa.Varmı yardım edebilecek birileri.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba..Bakımı startta mı yaptırdınız? Hangi yağ kullanıldı? Bana 10w40 yarı sentetik için 50tl tam sentetik 10w40 için 55 tl dediler 1000km bakımına.
    Pazar günü bende ilk bakımı yaptırdım. 30 lira yağ ücreti, 15 lira da el emeği, toplamda 45 lira verdim. Yağ Yamalube idi ama türüne bakmadım.
    Yaptırdığım yer, Adana Biberoğlu Yamaha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar.Ben Hataydan aranıza katılıyorum.Allah kısmet ederse 1 hafta içerisinde motor alacagım.İlk motorum olacak onun için biraz kararsızım.Yardımcı olursanız sevinirim.Rks 150 Titanic ile yamaha ybr arasında kaldım.Yorumlarınızı okumaya fırsat bulamadım 2169 sayfa kolay degil nede olsa.Varmı yardım edebilecek birileri.
    Senin motosikletten ne istediğin önemli. RKS daha yakışıklı, daha iri, daha güçlü. Ybr daha az yakıt, çok uzun ömür ve sıfır sorun. Ayrıca o bir Yamaha.
    Ayrıca Ybr nin bakım aralığı daha uzun. 6 bin kmde bir servise götür; arkana bakmadan dünya turuna çık.
    E-TEKİN bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler