Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çıkarıyorum bakıyım bi daha.
    Karanlıkta birşey görülmez..Çıkar YBR ni aydınlığa..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karanlıkta birşey görülmez..Çıkar YBR ni aydınlığa..
    Abi Bu rialli de subab seti var 15 lira onu alıp taksam sorun olur mu ? http://www.rialli.com/urunler/190_ya...25-ybr-ms4985/

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok abi hiçbişey o parçada sapasağlam.
    HONDA

Motoru çıkarıyorum bakıyım bi daha.
    ısınınca stop ediyor mu senin moto

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hayır abi ama rölanti artıyor ?.Birde motor 1,5 tur hava ayarında gaz stop edecekmiş gibi oluyo gaz veriyorum 7000 devirden sonra bırakıyorum motor 2000 3000 devir civarlarında rölanti kalıyor biraz sonra düşüyor 1000 e sonra kesik kesik çalışıyor.Tamirci arkadaş 5 6 tur açmış hava ayarını o zaman iyi çalışıyor ama ibre gene oynuyor.
    HONDA

Hayır abi ama rölanti artıyor ?.Birde motor 1,5 tur hava ayarında gaz stop edecekmiş gibi oluyo gaz veriyorum 7000 devirden sonra bırakıyorum motor 2000 3000 devir civarlarında rölanti kalıyor biraz sonra düşüyor 1000 e sonra kesik kesik çalışıyor.Tamirci arkadaş 5 6 tur açmış hava ayarını o zaman iyi çalışıyor ama ibre gene oynuyor.
    ısınınca rölanti düşüyorsa(rölanti düşük ayarda ise de stopla sonuçlanır) subap ayarı sıkı demek oluyor genelde.
    rölanti oynuyırsa ya subap ayarından yada ateşleme bozukluğundan.ateşleme bozukluğuda ya bujiden ya alt bobinden olabilir.

bobin sorunu senin sorundan dsha fazka kendini belli eder ama eğer bütçen şu sıralar müsaitse ve ille de yapmak istiyorsan, bujiyi bir değiş, bir de subap ayarı yaptır belki düzelir

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motor hava ayarı 5 6 ya kadar açık düzgün çalışıyor.1,5 da aptal aptal çalışıyor.1,5 orjinal ayarında dursun dedim motor çalışmıyoki rölantide durmuyor hava ayarını 1,5 yapıyorum rölantiyide 1.3 e ayarlıyorum bi 800 bi 1.3 çıkıyor.Gaza basıyorum 2000 3000 de kalıyor falan.
    HONDA

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr ci dostlar motorumun arka fren kampanası çok ısınıyor. yolda 80 90 km hızla giderken gıyyyyy gıyyy diye sesler geliyordu. indim campanaya baktım. elimi yaktı o kadar ısınmış. ben nasıl bir uygulama yapayım. ne yapmamı önerirsiniz. ne olabilir.
    103 hp

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Motor hava ayarı 5 6 ya kadar açık düzgün çalışıyor.1,5 da aptal aptal çalışıyor.1,5 orjinal ayarında dursun dedim motor çalışmıyoki rölantide durmuyor hava ayarını 1,5 yapıyorum rölantiyide 1.3 e ayarlıyorum bi 800 bi 1.3 çıkıyor.Gaza basıyorum 2000 3000 de kalıyor falan.
    karbürötürünü ayarlatmak için servise götürmelisin.
    senin göremediğin bir eksiklik var ama bizim burdan anlatmamızla bulabileceğin bir eksiklik olduğunu sanmıyorum. sizin ordaki servisler hoşuna gitmiyorsa başka bir şehirdeki servisle konuş hem gezmiş olursun. şamandıra- benzin- hava- oringlerle ilgili bir sorun vardır. Gerekli ayarı bulamadığın için motor düzenli çalışmıyor. Sen veya ybr yi iyi bilmeyen usta bu eksikliği göremeyebilir. Servise götürüp karbürötörü temizlemek için söktüm ayarı bozuldu yapılmasını istiyorum dersin sorunun kalmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:17 ----------

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ci dostlar motorumun arka fren kampanası çok ısınıyor. yolda 80 90 km hızla giderken gıyyyyy gıyyy diye sesler geliyordu. indim campanaya baktım. elimi yaktı o kadar ısınmış. ben nasıl bir uygulama yapayım. ne yapmamı önerirsiniz. ne olabilir.
    Uzun kullanımlar sonrası kampanaya balata tozu doluyor onları temizlersen birde balata yeterli ise bir zımpara ile hiçbir sorunun kalmaz. Sanırım senin kampana çok fazla toz dolmuş ve sıkışma yapmış. Biran önce kampanayı açıp temizlemelisin.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Newceri abi götürdüm servise adam 5 6 tur açmış hava ayarını bu ayarda düzgün çalışıyor
    HONDA

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Newceri abi götürdüm servise adam 5 6 tur açmış hava ayarını bu ayarda düzgün çalışıyor

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Sedat cım Ybr yi bırak gel innovaya o sürüş keyfini hisset gücü hisset tork u hisset

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat cım Ybr yi bırak gel innovaya o sürüş keyfini hisset gücü hisset tork u hisset
    Sende ybr mi vardı ?İnnova nasıl ybr ye göre ?
    HONDA

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Sende ybr mi vardı ?İnnova nasıl ybr ye göre ?
    evet Ybr vardı ama sattım tekrar innova aldım ben ne söylesem boş biraz bin alış inovaya neden geri döndüğümü anlarsın

Sedat da dün bindi innovaya oda alacak galiba

Motosikleti
    Yok daha :(
    merhaba arkadaşlar,
    bi kaç gündür topiği takib ediyorum ve bir ybr 125 almaya karar verdim. ilk motorum olacak, daha kullanmayı bile bilmiyorum ama olsun. uzun süreden beri cesaret edemediğim bir şeydi ama sonunda cesaret ettim.

2010 model ybr 125 almak isteyenlere bir duyuru yapayım: yamaha kayseri bayii akbank ya da bonus kart'a 4530 tl ye 10 taksit olarak satıyor. fiyata plaka masrafları dahil değil.

kampanyaları bitmes ise önümüzdeki ay bi tane alarak, ben de aranıza katılacağım inşallah

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz ybr ile nikah kıymışız hacı başka motora gelemeyiz innova iyi güzel hoç bizim gibi garibana gelmez
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz ybr ile nikah kıymışız hacı başka motora gelemeyiz innova iyi güzel hoç bizim gibi garibana gelmez
    innova... hımmm... tork hemen hemen bütün scooterlarda var ama nereye kadar? beygir yok makinede. ne kadar beygir o kadar hız. demek istediğim uzun yola gidemezsin. 100 km'ye gelir kalır, daha fazlasını yaparsan fıtık eder. nasıl bizim makineler 110dan sonra fıtık ediyor, uzun yolda can sıkıyor, innova gerek motor gücü gerek oturuş pozisyonu ile ybr'nin yanına yaklaşamaz. ama şehir içi mutlaka daha rahattır, ona birşey demem
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Müdürler,

2005 ybrme H4 taksam nasıl olur..? Çok farkediyor mu gerçekten..??

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    sevgili uniqe... naptın sen yav
    ybr'de katalitik olduğu için rolantide mutlaka oynama yapar(en fazla 300 devir). hava ayarı 5 tur çevriliyken gaz yemesi, çekişi, devir aralığı ve son hızı ilk hali gibiyse öyle kullanmanı tavsiye ederim. rolanti biraz yüksek olacak (1300-1600 devir arası(sıcak)) ki motorun daha stabil olsun. ben de 2009 city var, devir ibresi tam sabit değil ve oynama yapıyor. rolantiyi kitapçıkta yazdığı gibi belirttiğim aralığa ayarladım, tam sentetik castrol power1 (10w-50) koydum, hava filtresini temizledim ve benzini bp'den almaya başladım. sorun gözle görülür şekilde azaldı. umarım motorun eski sağlığına, sen de eski neşene kavuşursun. kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:43 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müdürler,

2005 ybrme H4 taksam nasıl olur..? Çok farkediyor mu gerçekten..??
    abi yap bi 2009 model kafalık, tak H4'ü... hem ampül kuvvetlenip hem far aynası büyüyünce gör farkı. abartmayayım kısalar yanıyorken ve hava neredeyse zifiri karanlıkken (sadece ay ışığı) neredeyse kuş serisi arabaların aydınlatması kadar iyi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:46 ----------

bu arada fazla giremiyorum siteye LYS çalışmalarım var. pek yardımcı olamıyorum af buyurun. herkese iyi akşamlar.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Özgürüm, o zaman tam arap işi olmaz mı..?
    2005 model motora, 2009 kafalık..!
    Kare far taksam..?? Nasıl olur..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

4 lü flaşör takacam..? proje çok bende de..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

Rölanti hiç oynamaması lazım.. Karbüratörü hava alıyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler