Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ya.tartırşmaya hiç gerek yok.. . yavaş kullanırsan az yakıyo hızlı kullanırsan çok yakıyo bu kadar basit.
    O kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar.
    demi yani kırmayalım birbirimizi çok gereksiz
    [COLOR="Red"][B]__Beşkazalı__[/B][/COLOR]
    [COLOR="Blue"][B][U]Fethiye Grup48[/U][/B][/COLOR]

Arkadaşlar, benimde niyetim kimseyi kırmak veya inciltmek değil. Bu foruma herkes deneyimlerini ve denediklerini yazmıyormu? Bende km ile ilgili yaptığım bir denememi yazdım. Sonuçta yavaş ve hızlı kullanmakla ilgili bir olaydır. Motorlarımız gerçekten diğer motorlara göre çok az yakıyor.
    Herkese kazasız sürüşler diliyorum

Arkadaşlar 2009 model city ybr aldığımı önceki sayfalarda da yazmıştım.Motor şu anda 320 km de.Aklıma takılan birşey var motor vitese geçerken çat çut ses yapıyor uygun devirde olmasına rağmen.bazen ışıklarda durunca boştan 1 e atıncada zor geçiyor ileri geri itiyorum motoru o şeklde geçiyor.motor konusnda tecrübeli bi abime sordum bana rodaj yağından dolayı dedi bu önemli bir sorun mu?

Arkadaşlar motorumun 4 ay önceki hali. Şimdiki görünüşü daha güzel oldu. Resimlerini birara ekleyeceğim.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı swis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2009 model city ybr aldığımı önceki sayfalarda da yazmıştım.Motor şu anda 320 km de.Aklıma takılan birşey var motor vitese geçerken çat çut ses yapıyor uygun devirde olmasına rağmen.bazen ışıklarda durunca boştan 1 e atıncada zor geçiyor ileri geri itiyorum motoru o şeklde geçiyor.motor konusnda tecrübeli bi abime sordum bana rodaj yağından dolayı dedi bu önemli bir sorun mu?
    dostum bendeki de 2009 city dediğin km lerde bende aynı sorunları yaşamıştım çok zorlanıyordu vites atarken ustaya gittim debriyaj telini biraz gevşetti manet rahatlamıştı sorun yavaş yavaş ortadan kalktı.

tabi dediğin gibi ilk yağında etkisi var sanırım 500km de değiştireceksin o zaman daha rahat olacak vites geçişleri şu normaldir bekle ve gör

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

Alıntı YAVUZ-ANKARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun 4 ay önceki hali. Şimdiki görünüşü daha güzel oldu. Resimlerini birara ekleyeceğim.

güzel duruyor kazasız belasız sürüşler dileğimle...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    yamaha ybr
    benimki de 2009 ama hiç anlattığınız problemleri yaşamadım çok şükür.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Motoseyyah,
    Ben elime hesap makinasını alıp hesap yapmadım.Uzun yolda bizzat deneyerek kaç km yaptığını yazdım.
    Yazdığım maili düzgün okumadan yok 30 yıldır motorcuyum yok iktisatçıyım diye ne anlatmaya
    çalışıyorsun.
    Bende 1972 yılından beri motorcuyum vede mühendisim. Böyle şeylere senin gibi değinmek gereksizdi ama en azından motorun dilinden ve hesabından anladığımı anla diye yazıyorum.
    Oğlunun 450 km'yi geçemediği bir depo benzinle sen kaç km yapıyorsun? Somut rakamlarla foruma açıklama yap. Daha fazla yaparım diye kestirip atmak olmaz. Yaptığın denemelerden ve tecrübelerden bahsetki forumdaki yeni başlayan genç arkadaşlarımızda bilgilensin.
    Yeni modeller depo hacminden ve geri dönüşüm olduğundan dolayı eski modellerden 100 km fazla yapsınlar. yinede 600 km'yi geçemediklerini göreceklerdir.

Herkese kazasız sürüşler diliyorum
    bazı şeyler için mühendis olmak gerekmiyor. ben 570 km yaptım dedim yazdığım maili düzgün okumadan cevap veriyorsun diyorsun ama sen düzgün okumamışsın ki 570 km/uzun yol yazdığımı bile görememişsin.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bugün yaylaya gidiyim dedim 13 km gidiyoz yollar çamur falan bizim bi şifalı su var orayada gideyim dedim yollara ağaçlar falan devrilmiş.Ağaçların üstünden geçdim kar falan var.İlk kez bu kadar çamur gördü motor Neyse dönüşte bizim köyün yaylasından inerken dağın başında bi adam yürüyor.Oğlu yaylaya bırakmıış akşamüstü almamış.Adam yaşlı.Dedim dayı atla 13 14 km yol yürünürmü.Adam bizim köylü çıkdı Neyse adamı belediye otobüsüne bindirdim gitti.Ne evlatlar var
    HONDA

Motosikleti
    cbf 500
    [QUOTE=motoseyyah;1998381]bazı ile gittiğim km yi yazmıştım sen ise olamayacağını nükteli sözlerle (100 km de 1,5 lt yakarlar yakında gibi)polemik yarattın .gereksiz ve yakışıksızdı.bu topikte bende bu şekilde böyle bir tartışmaya girmek istemezdim ama dediğim gibi boş bir polemik yarattın.bundan sonrada bu konuya girmek istemiyorum.gereksiz uzadı.

motoseyyah,
    Bu konuyu fazla uzattın. Kapat istersen. Başkalarının da canını sıkmayalım.

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yaylaya gidiyim dedim 13 km gidiyoz yollar çamur falan bizim bi şifalı su var orayada gideyim dedim yollara ağaçlar falan devrilmiş.Ağaçların üstünden geçdim kar falan var.İlk kez bu kadar çamur gördü motor Neyse dönüşte bizim köyün yaylasından inerken dağın başında bi adam yürüyor.Oğlu yaylaya bırakmıış akşamüstü almamış.Adam yaşlı.Dedim dayı atla 13 14 km yol yürünürmü.Adam bizim köylü çıkdı Neyse adamı belediye otobüsüne bindirdim gitti.Ne evlatlar var

ii yapmışsın hayrını almışsın adamcağızın ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 ----------

ya arkadaşlar hiç dişli değiştiren ya da egzoz değiştireniniz var mı. performans açısından fark oluyor mu. ben bi kere ön dişliyi bir diş büyüttüm ama hoşuma gitmedi değiştirdim orjii taktım yerine

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    lastik olarak tublesmi iç lastiklimi hangisi daha iyi olur
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    cbf 500
    motoseyyah,
    YAVUZ ANKARA ; konuyu uzatan sensin kapatalım diyen benim ,bitsin artık ...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    motoseyyah,
    Alttaki linki ayrıntılı incelemeni istiyorum.

http://www.spritmonitor.de/en/overvi...exactmodel=ybr

Uygun şartlarda ve kullanımla ybr 125 uzun yolda 2.0-2,5 civarında yakıt tüketiminde kullanılabilinir. Bunu şehiriçi kullanımda 2,4-3,0 civarı kullanabilirsin. Herşey motorun bakımına, kullanıma ve yol şartlarına bağlı öyle olmaz öyle şey demekle olmuyor yapan bir çok arkadaş var. Sen bizi açıkca yalancılıkla itam ettin.
    Ben 32 yaşımdayım ve bu tarz tartışmalara girmeyecek kadar olgunlaştığımı düşünüyorum. Eminimki Sende benim gibi düşünürsün. Lütfen sende saygılı ol insanlara.
    Ybr 125 ile uzun yolda 13 lt depo ile 600 km yol yapacağım ve gözünün önüne sericem şuan susuyorum.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Newceri

Rölantı ayarını multimetrede hangi konumda yapılır.
    HONDA

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Newceri

Rölantı ayarını ampermetrede hangi konumda yapılır.
    Motor çalışırken 13,6-14,6 voltajı hangisinde görürsen orda yapabilirsin. Ama geçenki videonda senin rolantin harika idi.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çalışırken 13,6-14,6 voltajı hangisinde görürsen orda yapabilirsin. Ama geçenki videonda senin rolantin harika idi.
    Tamam o zman sorun yok
    HONDA

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motürüme yeni akü aldım bastım marşa canavar gipin maşallah nazar değmesin
    newceri cok tşk ederim sana
    oturduğun yerden verdiğin tavsiyeler beni tamirci elinden kurtardı

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Yedek depo ile kaç kilometre yapabiliyorsunuz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler