Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar alçak kedi yapacağını yaptı ve depomda tırnaklarını biledi... sonuç: 5 adet, yuvarlak, tam da gidona yakın neredeyse çapı 3 mm. genişliğinde boyasız alancıklar... nasıl batırdıysa tırnaklarını, astarıyla birlikte kaldırmış boyayı, pul şeklinde kalkmış boya. yuh dedim ya. önerisi olan???

rötuşla falan halledebilir miyiz??
    nasıl tırnakmış,nasıl kediymiş o
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl tırnakmış,nasıl kediymiş o
    usta geçmiş olsun özledik valla seni
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "arkadaşlar, öb fren balatası ve km teli ne kadardır ? buji içinse bosh buji taksam yeter mi ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bu arada Pendik Geçit bisiklet in durumu içler acısı yeni Ybr yi sormak için ilk defa girdiğimde içeride biraz tadilat yapılıyordu galiba ve köfte kızartıyorladı

inşallah Yamaha Türkiyede kurulu düzeni sağladıktan sonra servislerde düzelir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    selamlar... kış gelince bakım zor olmaya başladı. bilhassa yağmurlu havalarda paslanmadan korunmak için ne yapmak lazımdır?

çok fazla olmasa da 3-4 defa motorumu yağmurlu havada kullanmak zorunda kaldım ve zinciri kurulama fırsatı bulamadığımdan zincirim şu an paslanmış vaziyette...ilk paslanma gördüğüm an zincir yağıyla müdahele ettim ve daha sonrada yağsız bırakmadım...

bu sabah yine baktığımda paslanmanın daha çok olduğunu gördüm ve arka dişlide pastan nasibini almıştı...şimdi acaba pas sökücü ile müdahale etsem keçelere veya o-ringlere zarar verirmiyim yoksa sadece zincir yağı şimdilik idare eder mi?
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar... kış gelince bakım zor olmaya başladı. bilhassa yağmurlu havalarda paslanmadan korunmak için ne yapmak lazımdır?

çok fazla olmasa da 3-4 defa motorumu yağmurlu havada kullanmak zorunda kaldım ve zinciri kurulama fırsatı bulamadığımdan zincirim şu an paslanmış vaziyette...ilk paslanma gördüğüm an zincir yağıyla müdahele ettim ve daha sonrada yağsız bırakmadım...

bu sabah yine baktığımda paslanmanın daha çok olduğunu gördüm ve arka dişlide pastan nasibini almıştı...şimdi acaba pas sökücü ile müdahale etsem keçelere veya o-ringlere zarar verirmiyim yoksa sadece zincir yağı şimdilik idare eder mi?

Aşağıdaki link sana yardımcı olur sanırım..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aglama%5D.html
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Comet
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "arkadaşlar, öb fren balatası ve km teli ne kadardır ? buji içinse bosh buji taksam yeter mi ?
    erhan ben serviste km telini 15tl'ye taktırmıştım ama 2 sene oldu.ön fren balatasının orjinalı yanılmıyorsam 45 tl,yan sanayi ise 20-25 tl olması lazım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhan ben serviste km telini 15tl'ye taktırmıştım ama 2 sene oldu.ön fren balatasının orjinalı yanılmıyorsam 45 tl,yan sanayi ise 20-25 tl olması lazım
    abi tşk ederim, km teli orjınalmiydi? 15tl uygunmuş, sence balataları ben alsam takabılırmyım kendım? alet takımı var karısık ayar gerektıren vb bişi varmı ?

Motosikleti
    Comet
    abi tşk ederim, km teli orjınalmiydi? 15tl uygunmuş, sence balataları ben alsam takabılırmyım kendım? alet takımı var karısık ayar gerektıren vb bişi varmı ?
    km telini serviste taktırdım,direkt 15 tl dediği için orjinalmi yan sanaayimi sormadım açıkçası.

önfren balası değişiminde sadece 10 anahtar lazım,takarken izlemiştim.servisler parçayı aldığın zaman montaj parası almıyor (burda böyle en azından),yan sanayi yada orjinal fark etmez

anladım abi o zaman anlasarak yapıcaz işşi =) saol

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki link sana yardımcı olur sanırım..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aglama%5D.html
    sağol ancak benim aradığım temizleme ve yağlama değil zaten gazyağı ile temizleyip yağlıyorum daha çok kışın zinciri koruma gibi bi link varsa bana yardımcı olur sanırım

yine de ilgilendiğin için teşekkürler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gazyagı ile müdahale et yoksa mazot kullan..sonra normalneyle yaglıyorsan zincirini yagla ve devam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:26 ----------

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Pendik Geçit bisiklet in durumu içler acısı yeni Ybr yi sormak için ilk defa girdiğimde içeride biraz tadilat yapılıyordu galiba ve köfte kızartıyorladı

sen tam yerine gitmişsin dostumorayı sen bana sororaya gittigine göre bu yakınlarda biyerde oturuyorsun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazyagı ile müdahale et yoksa mazot kullan..sonra normalneyle yaglıyorsan zincirini yagla ve devam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:26 ----------

sen tam yerine gitmişsin dostumorayı sen bana sororaya gittigine göre bu yakınlarda biyerde oturuyorsun
    eyvallah sedat bende öyle düşünüyorum çünkü pas sökücü zarar verebilir diye düşündüm

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Arkadaşlar,
    17 binde ybr aldım.. Genel bakımı kaç km de olur.. Yada bundan sonraki bakım.?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Arkadaşlar,
    17 binde ybr aldım.. Genel bakımı kaç km de olur.. Yada bundan sonraki bakım.?
    son jenerasyon (2008 - 2009) modeller 6000 km. de bir yağ değişimi oluyor. ondan eskileri ise 3000 de bir bakıma giriyor. 2010lar hakkında bilgim yok. ayarsızsa eğer supap ayarını yaptırmanı, gaz ve debriyaj telini yağlamanı öneririm. güle güle kullan sonunda istediğin oldu
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçit motor böyle geldi böyle gider...1970 yılında neyse şimdide o....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son jenerasyon (2008 - 2009) modeller 6000 km. de bir yağ değişimi oluyor. ondan eskileri ise 3000 de bir bakıma giriyor. 2010lar hakkında bilgim yok. ayarsızsa eğer supap ayarını yaptırmanı, gaz ve debriyaj telini yağlamanı öneririm. güle güle kullan sonunda istediğin oldu
    saolasın.. Benimkide 2005 model..

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    İşte Madam Carmen, huzurlarınızda,

Aman nazar değmesin..
    Binbir kere maşalaah...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    İşte Madam Carmen, huzurlarınızda,

Aman nazar değmesin..
    Binbir kere maşalaah...

motorun silindir bloğu değişik mi bana mı öyle geldi

maşallah
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Ön fren balatası yan sanayi 5-10 tl.
    Çoşkun abinin bahsettiği gibi ön fren balata değişimi çok basit elinden biraz söküp takma geliyorsa yaparsın km teli hakkında fiyattada değişimde de bilgim yok
    By Hirkil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler