Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2008 model 2009 haziran çıkışlı ybr 125 almayı düşünen arkadaşlar varsa bana özelden mesaj atabilirler fiyat 3000 tl.motor su an 3600 km dedir ancak kullandıgım için km artar pazardan pazara biniyorum motoruma.1000 lik bakım yapıldı 5000 lik bakımı bekliyor zinciri 500 kmde bir yaglanıp 1000kmde bir temizlenmektedir ,zaten nerdeyse sıfır motor model yükseltmek istedigimden satıyorum.Herkesin hayalindeki motoruna kavuşması dilegiyle..
    Hayırdır Scuderia,
    buldunmu ER6'yı yoksa ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şöyle sıfır motorları satiyolarya içim parçalaniyor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    bugün garajda yaptıgım ufak incelemeler sonucu gördüm ki, bizim ybr'lerle aynı motoru paylaşan yamaha xt125x'in üst motor kapağında "geri dönüşüm" çıkışı standart olarak iptal edilmiş.

gidip bu aletin kapağından alıp bizim motorlara taksak, 2005 modeller gibi 13 hp (12 miydi neydi tam hatırlamıyorum) elde eder miyiz acaba?

3 hp az değil.

bu arada sedat, o balatalar ne güzel paketlenmiş öyle? kaça nereden aldın? iyi birşeye benziyor. fiyuu bujiler de champion anasını satayım.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün garajda yaptıgım ufak incelemeler sonucu gördüm ki, bizim ybr'lerle aynı motoru paylaşan yamaha xt125x'in üst motor kapağında "geri dönüşüm" çıkışı standart olarak iptal edilmiş.

gidip bu aletin kapağından alıp bizim motorlara taksak, 2005 modeller gibi 13 hp (12 miydi neydi tam hatırlamıyorum) elde eder miyiz acaba?

3 hp az değil.

bu arada sedat, o balatalar ne güzel paketlenmiş öyle? kaça nereden aldın? iyi birşeye benziyor. fiyuu bujiler de champion anasını satayım.
    made in rialli hacı... arka balata 5 gayme önde debriyajda 10 gayme... Ayrica katalizörü iptal ederek 3 bg kazanilmaz bence öyle bişey varsa hmen kapatrim orayı zor degil

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    yok aydoğan er 6 dan ve o fiyattaki motorları es gectim nasıl olsa iki silindirdende sıkılcam o nedenle fazla para yatırmadan o hızlara alısmak hedefim ondan sonrada 4 silindire kavusurum bütcemi 6000 tl ye cektim er 5 ,gs 500 yada kawasaki zl600 eliminator
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    made in rialli hacı... arka balata 5 gayme önde debriyajda 10 gayme... Ayrica katalizörü iptal ederek 3 bg kazanilmaz bence öyle bişey varsa hmen kapatrim orayı zor degil
    pek bir etkisi olmuyor geri dönüşümü abim kapattırmıştı 2 yıl kadar kapalı kaldı geçenlerde çeneme dayanamayıp açtırdı sordum bir fark varmı diye motor yakmıyor lan diyor :D benzin zararı bence başka bişi olmaz iyi bir yanı oldu motorda devir 3000 - 4000 arası olunca hafif bir patlama sesi duyuluyor :D ne çok yüksek ne çok kısık kullanıcının duyacağı kadar :D
    www.sahildenturkiye.com

http://iponeturkiye.com/index.php?op...=42&Itemid=114

yağ bakarken bunu gördüm fransız malı iponenin. 0w-40 yalnız fiyat biraz uçuk olmuş 210 lira zuhaha puhaha ohahahaaa

0w-40 kullanmaya başladım sabahları jiklesiz tek marş. performansta gözle görülür bir artış var. yakıt tüketimini de düşürüyor. yakıt ekonomisi sağlıyor. viteslerimde ben de sorun yok. vitesleriniz düzgün atıyorsa şiddetle tavsiye ederim. ben mobilinkini aldım 30 liraya litresi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

@ Sedat 57

sedat hocam dişlinin oradaki rulman 6302 ymiş aklında olsun

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://iponeturkiye.com/index.php?op...=42&Itemid=114

yağ bakarken bunu gördüm fransız malı iponenin. 0w-40 yalnız fiyat biraz uçuk olmuş 210 lira zuhaha puhaha ohahahaaa

0w-40 kullanmaya başladım sabahları jiklesiz tek marş. performansta gözle görülür bir artış var. yakıt tüketimini de düşürüyor. yakıt ekonomisi sağlıyor. viteslerimde ben de sorun yok. vitesleriniz düzgün atıyorsa şiddetle tavsiye ederim. ben mobilinkini aldım 30 liraya litresi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

@ Sedat 57

sedat hocam dişlinin oradaki rulman 6302 ymiş aklında olsun
    eyvallah abi sagolasin...Ben o yagi hayatta koymam motora 30 gayme sanki RR a biniyoz 10-40 neyine yetmiyo

eyvallah abi sagolasin...Ben o yagi hayatta koymam motora 30 gayme sanki RR a biniyoz 10-40 neyine yetmiyo
    işte biraz daha hız uğruna kıydım paraya. bir de sabahları hayret ediyorum jikleyi dahi çekmeden tek marşta çalışıyor kış olmasına rağmen . o yönden çok hoşuma gitti.

Motosikleti
    2000 ford
    hacı cok ince yag normaldir.... su gibi bişey rusyada kullanilması lazım o yagin....

Motosikleti
    yamaha ybr125
    abi hazır siz burdayken sorayım yaw..motora 20-40 yağ koydum şıkırtı halinde çalışmaya başladı..şimdi 20-50 koydum şıkırtı az kesildi ama yine var az bişey..sizce 20-50 hızı düşürür mü..(motorum 100ü zor buluyor)

Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hazır siz burdayken sorayım yaw..motora 20-40 yağ koydum şıkırtı halinde çalışmaya başladı..şimdi 20-50 koydum şıkırtı az kesildi ama yine var az bişey..sizce 20-50 hızı düşürür mü..(motorum 100ü zor buluyor)
    abicim . bence çok farkediyor hız konusunda . daha önce hepsini kullandım. gözlemlerime göre yağ kalınlaştıkça hız düşüyor. ve hızlanma.

bence kış ta gelmişken bir dene 10-40 ı baktın hız 110 -120 oldu bir de 0-40 deneyebilirsin. ama subap sesi artar 10-40 ta ve 0-40 ta ses rahatsız etmiyorsa bir dene derim. hız çok farkediyor. çok ağır değilsen 125-130 görebilirsin 0-40 da

beğeneceğini umuyorum. beğenmezsen geri dök ama 15 lira(10-40) yağın karşılığını benzin tüketimin düşerek alırsın

Motosikleti
    yamaha ybr125
    abicim . bence çok farkediyor hız konusunda . daha önce hepsini kullandım. gözlemlerime göre yağ kalınlaştıkça hız düşüyor. ve hızlanma.

bence kış ta gelmişken bir dene 10-40 ı baktın hız 110 -120 oldu bir de 0-40 deneyebilirsin. ama subap sesi artar 10-40 ta ve 0-40 ta ses rahatsız etmiyorsa bir dene derim. hız çok farkediyor. çok ağır değilsen 125-130 görebilirsin 0-40 da

beğeneceğini umuyorum. beğenmezsen geri dök ama 15 lira(10-40) yağın karşılığını benzin tüketimin düşerek alırsın
    oky abi 20-40 denedim.şıkırtı arttı..döktüm 20-50 koydum..ama hızı az şimdi..10-40 ı da denicem..sonucunu yazarım buraya...ve ayriyetten sence meme büyütme bi işe yarar mı??

hacı cok ince yag normaldir.... su gibi bişey rusyada kullanilması lazım o yagin....
    yağ ince fakat yanmıyor ve buharlaşmıyor daha fazla da incelmiyor. sentetik yağ . içinde bor magnezyum krom çinko gibi az miktarda elementler var sentetik yağın. yağ eksiltmedikten sonra motorumda kullanırım. zaten kış geldi

şu iponenin yazısında diyor ya optimum performans . gerçekten en iyi performansı alıyorsun hızlanma konusunda 0-40 ile adamlar racing makinada redline gidiyor yaz kış bu yağ ile.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

[/COLOR]
    oky abi 20-40 denedim.şıkırtı arttı..döktüm 20-50 koydum..ama hızı az şimdi..10-40 ı da denicem..sonucunu yazarım buraya...ve ayriyetten sence meme büyütme bi işe yarar mı??
    meme büyütme motodan motoya değişir. bazı motolarda küçük meme ile üretim yapılmışsa onlarda meme yi biraz büyütürsen artış olur. ama ybr de tam ideal meme kullanılmışsa değişme olmaz.

bir iki tane büyük meme alıp hepsini denemek lazım ama tüketim artar. yağ da ise tüketim azalıyor moto rahat çalıştığı için

Motosikleti
    yamaha ybr125
    yağ ince fakat yanmıyor ve buharlaşmıyor daha fazla da incelmiyor. sentetik yağ . içinde bor magnezyum krom çinko gibi az miktarda elementler var sentetik yağın. yağ eksiltmedikten sonra motorumda kullanırım. zaten kış geldi

şu iponenin yazısında diyor ya optimum performans . gerçekten en iyi performansı alıyorsun hızlanma konusunda 0-40 ile adamlar racing makinada redline gidiyor yaz kış bu yağ ile.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

[/COLOR]

meme büyütme motodan motoya değişir. bazı motolarda küçük meme ile üretim yapılmışsa onlarda meme yi biraz büyütürsen artış olur. ama ybr de tam ideal meme kullanılmışsa değişme olmaz.

bir iki tane büyük meme alıp hepsini denemek lazım ama tüketim artar. yağ da ise tüketim azalıyor moto rahat çalıştığı için
    saol abi verdiğin bilgiler için

saol abi verdiğin bilgiler için
    sen de sağol.

bu arada 0-40 ı mobil marka aldım 30 lira şu ipone yi almadım 55 liraya tekraryazayım okunmamışsa

Motosikleti
    yamaha ybr125
    slm arkadaşlar dün dediğim gibi ybr meme büyütcektim bugün yaptım..memeyi iğne ile az büyüttüm..buna bağlı olarak da filtreyi temizledim ve bujinin ateşleme yapan yerini biraz açtım..ve sonuç motor sabah erken ilk çalıştırmada bile gaz vermeden tek marşta alıyor ve gazı mükemmel yiyor..tavsiye ederim..

Motosikleti
    2000 ford
    slm arkadaşlar dün dediğim gibi ybr meme büyütcektim bugün yaptım..memeyi iğne ile az büyüttüm..buna bağlı olarak da filtreyi temizledim ve bujinin ateşleme yapan yerini biraz açtım..ve sonuç motor sabah erken ilk çalıştırmada bile gaz vermeden tek marşta alıyor ve gazı mükemmel yiyor..tavsiye ederim..
    yakıt ne kadar farketti acaba

Motosikleti
    yamaha ybr125
    yakıt ne kadar farketti acaba
    daha denemedim ama farkedeceini sanmam

Motosikleti
    2000 ford
    daha denemedim ama farkedeceini sanmam
    öyle olsaydı yamaha yapardı onu neden sabahlari geç çalişan bi motor yapipta tepki çeksin....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler