Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    güle güle kullan kazasız belasız aynısından bende daha yeni aldım 45 kmde yım su an ehlıyet olmadıgı ıcın trafige cıkamıyorum agustosa kadar rodajı nasıl bıtırcem dıyede dusunuyorum rodaj olayının hıc bır zevki yok...koruma demırlerımızde aynı yalnız dizliklerin depoyu ciziyor ona dikkat et...ilerde bende canta alcam kappaların 30 lt olanlar ideal sanırsam onun dısında trafikte egsoz duyulmuyor hiç..bakayım patlak sesi nasıl cıkıyor ona göre patlatmak lazım birde rüzgarlık sart cok ruzgar yıyorsun hem şıkta duruyor..

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdilik düşünmüyorum ama ilerde bakcaz
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba,
    Motosiklete çanta taktıracağım, Givi 52 litre, kappa 46 ve 35 litrelik modeller arasında gidip geliyorum. 52 litrelik çanta sürüş açısından bir sorun yaratır mı? Çanta ne kadar büyük o kadar iyi olur düşüncesindeyim, durduğum zamanda içine koyabileceğim kadar eşya koymak isteri(kask, mont, ıvır - zıvır). Bizim YBR için en ideal çanta hangisini tavsiye edersiniz?

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Motosiklete çanta taktıracağım, Givi 52 litre, kappa 46 ve 35 litrelik modeller arasında gidip geliyorum. 52 litrelik çanta sürüş açısından bir sorun yaratır mı? Çanta ne kadar büyük o kadar iyi olur düşüncesindeyim, durduğum zamanda içine koyabileceğim kadar eşya koymak isteri(kask, mont, ıvır - zıvır). Bizim YBR için en ideal çanta hangisini tavsiye edersiniz?
    ben 29 litre kullanıyorum. zira goruntu açısından büyük cantaların oranı bozdugunu düşünüyorum.

ama görüntü senin için bu kadar onemli degilse 52 litrelik de alabilirsin tabii ki. çevrendeki kuryelere bak, hepsi 46 - 52 litrelik canta kullanıyorlar. herhangi bir sorun olaydı bütün gün motor üzerinde olan bu adamlar taktırmazlardı.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Aslında size kalmış tabii ama Kappa35 iyidir. Boyut olarak motor ile gayet uyumlu, içine kask, dizlik, evdiven, bellik rahatça koyarsınız hatta bellik yerine yazlık mont bile koyabilirsiniz (ben koyuyorum). Daha üst modeller illa ki yükleme alanını arttıracaktır ancak arka taşıyıcının da bir sınırı olduğunu unutmayın.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ben motora koyup baktım 30 lt sırıtmıyor ancak daha buyukler sırıtabilir , size kalmış bir şey..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında size kalmış tabii ama Kappa35 iyidir. Boyut olarak motor ile gayet uyumlu, içine kask, dizlik, evdiven, bellik rahatça koyarsınız hatta bellik yerine yazlık mont bile koyabilirsiniz (ben koyuyorum). Daha üst modeller illa ki yükleme alanını arttıracaktır ancak arka taşıyıcının da bir sınırı olduğunu unutmayın.
    İnsane ekşicimişsin haberimiz yokmuş
    Cc :ybr 125
    4ay-6000km'dir benimle beraber yol alan canım motorum. düşük ccli olduğu için az yakar yaktığına göre fazla bile gider. 100km'de 2,5litre 95 oktan kurşunsuz benzin yakar (bir depo ile 450km) ve düz yolda 90-95, yokuş aşşağı allah ne vardiyse diye abanırsanız da 115-120km gibi bir hıza çıkabilir. ufak tefek ve hafif bir motor olduğundan başlangıç için idealdir, hatalarınızı affeder ve dar dönüşlerde sizi yere yapıştırmaya müsait değildir. cc'sinden beklendiği üzere inanılmaz seri, atak falan sayılmaz ama yine de ışıklarda arabalardan mutlaka daha önde kalkarsınız. eğer hızlı gitmek istiyorsanız 4. viteste biraz sıkıştırıp redlineı biraz geçtikten sonra 5'e atmanız gerekir. tek silindirli olmasına rağmen balancer sistemi ile neredeyse titreşimsizdir, titreşim 8bin devirden başlar ki o da ancak sağ elcikte ve pegde hissedilir, koltuğa bu titreşim yansımaz. üzerinde gelen sakura marka lastikleri oldukça dandiktir ve suyu gördü mü hemen kayma eğilimindedir ve tubeless değildir ne yazık ki. biraz yavaş olduğunu göze aldığınız sürece pek tabii şehirler arası yollara çıkabilirsiniz ancak bu yollardaki türbülans ve rüzgar faktörü yolda canınızı sıkabilicek boyutlara ulaşabilir. makinesi oldukça sorunsuzdur zaten kuryelerin tercih etmesinden anlaşılmaktadır. düştüğünüzde eğer usturuplu düştüyseniz sadece kırılan sinyalle kazayı atlatabilirsiniz zira motor ergonomisi yüzünden depo kısmından yere pek değme şansı yoktur. şehir içinde sıkışık trafikte kullanımı kolaydır şöyle ki direksiyonunun turu fazla olduğundan zrt diye şeritler arasında gidip gelebilirsiniz. uzun lafın kısası arada sırada kısa mesafede şehir dışına çıkar, sehir içinde deli gibi gezerim zaten motoru da yeni öğreniyorum diyorsanız sizin için biçilmiş kaftandır.
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yamaha+ybr+125

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma ya ne diretti öyle varya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:53 PM ----------

sök gönder abi fari komple 1 hafta binmeyi ver motora
    ne güzel demiş sedat..sök gönder farı bizde ayarlayalım burda... yada bir far bulana kadar ampül değiştirmeye önünü zor görmeye devam..........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti

ankara otobanı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 PM ----------

adapazarı toyotayı geçince

bolu tüneli...

burdada resim herseyi anlatıyor
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bebeğe binmeye devam satmaktan vazgeçtim. güzel bi yatırım yaptım moıtosiklet büyütmekten vazgeçtim. mezara kadar ybr :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bebeğe binmeye devam satmaktan vazgeçtim. güzel bi yatırım yaptım moıtosiklet büyütmekten vazgeçtim. mezara kadar ybr :D
    en akıllısını yapmıssın.... cebini düşünen tek motor ybr....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla öle 10 litre ile tıpaa gaaaz uzun yol şehir içi 320 km yapmışım
    benim gibi deli kullanan birisi için en süperi abi düşündüm. bi ev olayı var olursa insallah motor yenileme işini bırakıcam uzun bi süre
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtre ambalajı duruyor olması lazım. Bakarım.
    Malesef ambalajı atmışım.
    Ama mesele belli oldu sanırım.
    Fiyatlara bakarak, servis bile orjinal parça kullanmıyor diyebiliriz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi istdigin fiyata satamadin elinde kalidi makine mezara kadar tabi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Servise fren hidroliğini doldurmaya hem de parça sormaya gitmiştim bugün .
    Beldeyama sitesinde tüm ybr parçalarına yüzde 50 indirim oldugunu söyledim bunlara,Bunlarda yok oyle birşey diye diretmeye başladı.Ya olur mu dedim beldeyamanın ana sayfasında çıkmış ybr parçalarına indirim yapmışlar dedim sonra yok o hepsine değil bazı parçalarda indirim yaptılar diyor .Yahu nasıl olur sitede tüm parçalarına indirim yaptıklarını yazıyor dedim ve anasayfayı açtı sonrasında da sen bakma onlar öyle vurgulamak için yazmışlar diyor amcam

Sonra bunların beldeyama servis portalındaki indirimli fiyat listesine baktık misal 19 avro olan hava filitresi 12 avro civarına düşmüş yani 42'den 25 tl civarına düşmüş ama fiyatlar hala bana mı pahalı geliyor yoksa anlamadım

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise fren hidroliğini doldurmaya hem de parça sormaya gitmiştim bugün .
    Beldeyama sitesinde tüm ybr parçalarına yüzde 50 indirim oldugunu söyledim bunlara,Bunlarda yok oyle birşey diye diretmeye başladı.Ya olur mu dedim beldeyamanın ana sayfasında çıkmış ybr parçalarına indirim yapmışlar dedim sonra yok o hepsine değil bazı parçalarda indirim yaptılar diyor .Yahu nasıl olur sitede tüm parçalarına indirim yaptıklarını yazıyor dedim ve anasayfayı açtı sonrasında da sen bakma onlar öyle vurgulamak için yazmışlar diyor amcam

Sonra bunların beldeyama servis portalındaki indirimli fiyat listesine baktık misal 19 avro olan hava filitresi 12 avro civarına düşmüş yani 42'den 25 tl civarına düşmüş ama fiyatlar hala bana mı pahalı geliyor yoksa anlamadım
    hangi servis o pierzig? soyle de oraya gitmeyeyim, ben de filtre alacagım.

bu arada debriyaj balatası başlığın süper, yaz sonu gibi çok işime yarayacak.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Teşekkürler avare Torbalıdaki yamaha servisi çok mecbur kalmadıkça önermem
    Öyle fiyat veriyorlarda ki parçaları istten getirttim daha karlı oldu

Motosikleti
    2000 ford
    Teşekkürler avare Torbalıdaki yamaha servisi çok mecbur kalmadıkça önermem
    Öyle fiyat veriyorlarda ki parçaları istten getirttim daha karlı oldu
    hacı balata işi kaça patladi açiklasaydin biraz topigi açip gitmişsin:D

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı balata işi kaça patladi açiklasaydin biraz topigi saçip gitmişsin:D
    Bıyır göjüm

repsol 15-40 yağ : 15 tl
    debriyaj balataları :7.*4=28 tl
    debriyaj sacları : 3*3 = 9 tl
    debriyaj kapak cantası : 9 tl
    debriyaj teli : 20 tl

işçilik 30 tl Serviste buna 50 istediler aslında hiç vermeye gerek yoktu ama dediğim gibi takımlar tam olması lazım bir de elinizin ayarı olması lazım.Benim gibi sıkıcam derken cıvata başlarını koparmamak gerekir
    Yani anlıyacağın totalde 110a maaloldu ama gereksiz değişen parçalarda oldu mesala deb sacları debr. teli .Eski tel hala sapasağlamdı aslında ama değiştirmişken tam olsun dedim. Debriyaj yaylarını da değiştirecektim aslında ama neyse abartmayayım dedim

Motosikleti
    2000 ford
    Bıyır göjüm

Yani anlıyacağın totalde 110a maaloldu ama gereksiz değişen parçalarda oldu mesala deb sacları debr. teli .Eski tel hala sapasağlamdı aslında ama değiştirmişken tam olsun dedim. Debriyaj yaylarını da değiştirecektim aslında ama neyse abartmayayım dedim
    bende onu diyecektim saclarin degişmesine ne gerek varki sende senede bi bakim yaparsin yaptimida tam yapiyosun kaç bin km debriyaj devbriyaj diye bagirdi makina anca taktin şimdide takmışken tam olsun:D telmi istedi senden motor bi yag bi balata bi süpap kontrolü tamam bi 35 bin daha

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ne bi senesi 3 seneden beri mtor mangal sucuk mangal sucuk aman işte bakım bakım diye bağırıyordu :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler