Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr
    benim ybr'nin arka lastiğini 15.000 de bitirmişti.. ön lastikte'de çatlama vardı..yani orj lastikleri pekte kaliteli değil,city'lerinkini bilmiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar YBR'yi çalıştırmadan önce mi jikleyi açmak lazım yoksa çalıştırıp hemen ardından mı jikleyi açmak lazım. Jiklesiz çalıştırdığımda, birkaç saniye sonra stop ediyor. Jikle açık çalıştırmaya kalktığımda ise motor çalışmıyor. Çözüm olarak jiklesiz çalıştırıp, hemen ardından jikleyi açıp 1-2 dk motorun ısınmasını bekliyorum, bu yaptığım doğru mudur? Motoru en uygun çalıştırma yönetmi hangisidir?

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YBR'yi çalıştırmadan önce mi jikleyi açmak lazım yoksa çalıştırıp hemen ardından mı jikleyi açmak lazım. Jiklesiz çalıştırdığımda, birkaç saniye sonra stop ediyor. Jikle açık çalıştırmaya kalktığımda ise motor çalışmıyor. Çözüm olarak jiklesiz çalıştırıp, hemen ardından jikleyi açıp 1-2 dk motorun ısınmasını bekliyorum, bu yaptığım doğru mudur? Motoru en uygun çalıştırma yönetmi hangisidir?
    hava ayarlarına bir bakın ya da baktırın. sorununuz çözülür. hava ayarları mükemmler olursa çalışmada sorun yaşamazsınız.
    4

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikle çekili iken çeyrek gaz+ marş yaparak deneyin böyle daha rahat calişacaktir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikle çekili iken çeyrek gaz+ marş yaparak deneyin böyle daha rahat calişacaktir
    Cevaplar için çok teşekkürler. Dediğinizi deneyeceğim . Yanlız motosikleti alalı 10 - 15 gün oldu, sadece 150km'de, aldığım ilk gün yağmur yedi. Yeni motosikletin çalışırken böyle yapması normal midir? YBR'lerde çok karşılaşılan bir durum mudur bu?

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Benim ybr 2300km civarında ve hala jikle ile çalıştırıyorum. Bir çok yerde okuduğuma göre ybr lerin hepsi bu şekilde. Mantık yürüterek söylüyorum , sanırım bu durum iyi bir şey. Motorun iyi soğuduğuna delalettir , siz ne dersiniz.
    Kartallar yalnız uçar...

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Motor ısındıktan sonra rölantide silindirin üst tarafından "tik tik tik" şeklinde ses gelmekte. vites boştayken gazı açınca da şıkırtılı bir ses oluyor. ama motor soğukken bu ses yok gibi. olsada çok az. sizce bu ses neden oluyodur? sizin motorlarda da oluyo mu?

mehmet1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modofiyeli motorlar gerçektende güzel yapmışlar.

http://http://www.youtube.com/watch?v=s2WimYjSv6o&NR=1

buda manyak bişe adam yapmış yaaa

http://www.youtube.com/watch?v=1CLTZkR8uwY&NR=1

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Motor ısındıktan sonra rölantide silindirin üst tarafından "tik tik tik" şeklinde ses gelmekte. vites boştayken gazı açınca da şıkırtılı bir ses oluyor. ama motor soğukken bu ses yok gibi. olsada çok az. sizce bu ses neden oluyodur? sizin motorlarda da oluyo mu?
    motorun yaninda duymadan bişey söylemek yanliş olur ama süpaplar bi ayar istiyor sanki

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    bugün küçükyalı ve pendikteki yamaha servislerine gittim. İkiside bu ses normaldir dedi. birde iki yetkili serviste ybr125 supap ayarı istemez dedi. Aranızda hiç supap ayarı yaptıran var mı???

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün küçükyalı ve pendikteki yamaha servislerine gittim. İkiside bu ses normaldir dedi. birde iki yetkili serviste ybr125 supap ayarı istemez dedi. Aranızda hiç supap ayarı yaptıran var mı???
    aynı ses ve huzursuzluk bende de vardı. iki yamaha servisine (kardeşler, redline) gidip sordum ve ses normaldir dediler. subap ayarı için ise 35.ooo km den öncesi erken olur dediler.

uğraşmak istememiş olabilirler diye düşünmüyor değilim. öte yandan 2 servis bir kuryeden aynı şeyleri duyunca biraz içim rahatladı.

bu arada benim motor ilk zamanlar çeyrek gaz vermeden jikleyle çalışıyordu. şimdi motor sogukken hem jikleyi açıyor hem de çeyrek gaz veriyorum, yoksa çalışmıyor. marş motorunun dişlilerini sıyırmayalım böyle yaparken? bir arkadaş çözüm için hava ayarından bahsetmiş, neye göre yapacagız bu hava ayarını? ayrıca durup dururken neden oynasın bu hava ayar vidası?

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar; ön sinyal camım kırık; İstanbul civarından(Avrupa Yakası) nerede bulabilirim...

Motosikleti
    2000 ford
    motorcular kazan sen kepçe dolaşacaksin

Motosikleti
    motorcular kazan sen kepçe dolaşacaksin
    veya www.rialli.com dan üç otuz paraya siparis edip bir gun sonra eline ulaşınca alıp takacaksın.

Motosikleti
    2000 ford
    rialliden bence toplu alişveriş yapmali bi sinyal cami için cam parasida kargoya vermek abes olur almışken ne lazimsa veya bi kaç bin km sonunda ne lazim olacaksa onlarin hepsini sipariş edip alirsa daha karli olur

Motosikleti
    rialliden bence toplu alişveriş yapmali bi sinyal cami için cam parasida kargoya vermek abes olur almışken ne lazimsa veya bi kaç bin km sonunda ne lazim olacaksa onlarin hepsini sipariş edip alirsa daha karli olur
    iyi bana dirsekli aynanın vidasının plastik minik tıpası lazım. kaybolmuş benimkinin tıpası, varsa başka ihtiyacı olan ekleyelim sepete kargo bedavaya gelsin.

gözümün önünde tıpasız bir delik, "hazin geliyor".

Motosikleti
    2000 ford
    öyle incik boncuk şeyler pek bulunmuyor ama

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    hava ayarları ile durup dururken oynanmaz elbette ama yaz ve kış rölanti ayarları farklıdır ki bu da hava ayarları ile yapılıyor bildiğim kadarı ile. yani siz sağlam bir ustaya hava ayarlarınızı da tam yaptırın çalışma faktörüne olumlu etki yapar.

bu arada iki adet mercekli sis farı aldım bugün kütahya'dan, takınca fotolarını paylaşırım artık aydınlatma derdim kalmaz inş.
    4

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Aydınlatma derdi derken dün gece ön ampülü değiştirmeyi unuttuğumdan karanlık karanlık sürdüm
    Siz siz olun ampül değiştirmeye üşenmeyin
    alisemerci hocam bu arada sonunda ön cam alabildim kappa camım yarın hataydan geliyor,sabırlı olup beklemeseydim sizin camdan alacaktım

Motosikleti
    2000 ford
    arkadaslar ybrlerin karbratör hava ayarlari fabrikaa hassas bir şekilde elekronik cihzlar tarafindan yapliyor ben bizzat fabrikadaki çinlilerle konuştum durumu bana izah ettiler4 zamanli motorlarin krbratölerinin cok zor durumda olmadigi sürec sökğlmeyecegini ve hava ayarinin ellenmemesi gerektiginiz izah ettiler tabi özel duurmlar hariç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler