Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    kafa grenajının etkisi cidden oluyor arkadaşlar ben bornovadan urlaya giderken yaklaşık 50 km yol grenajla gittim geldim grenajı çıkardıktan sonra fark hemen belli oldu,yeni grenajı alır almaz takıcam tekrar
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    hakpek: videoyu izledim küçük fln dedik ama baya iimiş
    önemli olan küçük olması değil işlevi önemli... hıı.. hıı. .
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

yamahayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BLACKHAWK:abi bir türk için dünyayı fethederim istersen beraber gidelim fethe
    BAŞLAMAK HATAYDI BAŞLAYAMAMAKSA IZDIRAP

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı yamahayasin adlı üyeden alıntı
    BLACKHAWK:abi bir türk için dünyayı fethederim istersen beraber gidelim fethe
    NEE!!?? Birisi fetih mi dedi!?? nereyi feth edioz? abi bende varım!! Arkadaşlar kafa grenajı gelmedi benm ybr nin henüz.Yaw görüntüyü hakkaten bozuo.Monte etme olayı nasıl acaba?kolaysa sadece uzun yola çıkarken taksak olmazmı??Bu arada arkadaşlar motorum 320 km ye geldi depo yu yedeğe aldım.35 milyonluk benzin almıştım.iice deponun sonuna gelio sanırm.Gerçi rodaj bitene kadar biraz fazla yakar diolar ama?buradan size bildiricem ne kadar gidebildiğimi..Bu arada motoru yıkarken nelere dikkat etmek lazım.?sıcakken yıkarsam zarar verirmiyim?biraz su geldi sıcakken cazır cuzur duman çıktı

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    NEE!!?? Birisi fetih mi dedi!?? nereyi feth edioz? abi bende varım!! Arkadaşlar kafa grenajı gelmedi benm ybr nin henüz.Yaw görüntüyü hakkaten bozuo.Monte etme olayı nasıl acaba?kolaysa sadece uzun yola çıkarken taksak olmazmı??Bu arada arkadaşlar motorum 320 km ye geldi depo yu yedeğe aldım.35 milyonluk benzin almıştım.iice deponun sonuna gelio sanırm.Gerçi rodaj bitene kadar biraz fazla yakar diolar ama?buradan size bildiricem ne kadar gidebildiğimi..Bu arada motoru yıkarken nelere dikkat etmek lazım.?sıcakken yıkarsam zarar verirmiyim?biraz su geldi sıcakken cazır cuzur duman çıktı
    Motoru, acelen olsa dahi sıcakken yıkama kesinlikle biraz olsun sogumasını bekle ..en azından 20-25 dk bekle derim..aksi halde:......

nikelaj kaplı alanlar (eksoz komplesi) nikelajının hemen olmasada bir kac denemeden sonra mutlaka dökülecektır. Hele hele birde motor bloguna su değdirirsen vay haline...Seninde bilgin vardır su sogutur...farklı sogumadan dolayı alüminyum alaşımlı olan bulok çatlama yapabilir..buda hiçte iii olmaz, canım motora yazık olur..Gel sen motorunu sogut ya akşam serinliğinde yada yarım saat erken kalk sabah yıka ..daha ii olur..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

yamahayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emo sağol kardeş
    sakın sıcakken yıkama motorun demir aksamdaki özellikleri yok olur
    bu arada tekrar hayırlı olsun
    BAŞLAMAK HATAYDI BAŞLAYAMAMAKSA IZDIRAP

Motosikleti
    Teşekkürler Abilerim bir anlık bir hatada buldundum malum acemiyiz düşünemedim o an.Umarım bişi olmaz bu bir anlık hatadan??egzoz a geldi biraz su.. bu arada acaba orjinal kafa grenajının dışında takabileceğimiz rüzgarı engelliycek ve motorun spor görünümünü bozmayacak cam gibi bişi kullananımız varmı?? yada böyle bişi gören??

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar yamahada ötv oranlarını yansıttı ybr fiyatı 3.199 olmuş bilgilerinize
    Ride your way

bugün siyah ybr için siparişi verdik.1 milyar peşinat+ 200 ytl *10 ay dan toplam:3 milyara mal oldu.plaka hariç.yani yoplam 3.150 ytl ye mal oldu.fiyat nasıl acaba?

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ii sayılır abi denizlide 2 gün oldu sordum 2900 e satılıyo.
    B rh +(pozitif)

Antalya merkezde plaka dahil 500 peşinat 268*12=3.715 ytl dediler

Arkadaşlar hepinizin eline sağlık, amma yazmışsınız öyle. Ancak baştan 30'a kadar gelebildim bir de son 2-3 sayfayı okuyabildim. Estetik ve ekonomik bir motor olarak göründü ybr bana. Belki aralarda sorularıma cevap niteliğinde mesajlar olmuştur kusura bakmayın.

Benim henüz bir motorum yok ama almak istiyorum ve kafamda 1-2 soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Hiç motora binmedim. Günde git gel yaklaşık 150 km yol yapıyorum. 80-90 km/s bassın yeterli. 105 kiloyum. E5 veya TEM'de motoru kullanıcam genelde (güvenli midir?). Rüzgar, büyük araçlar filan savurur mu? Yaz - kış kullanmak isterim (çok kötü havalar haricinde). Sizce ybr 125 bana uygun mudur?

Hepinize teşekkürler.

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    Alıntı aksungur adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar hepinizin eline sağlık, amma yazmışsınız öyle. Ancak baştan 30'a kadar gelebildim bir de son 2-3 sayfayı okuyabildim. Estetik ve ekonomik bir motor olarak göründü ybr bana. Belki aralarda sorularıma cevap niteliğinde mesajlar olmuştur kusura bakmayın.

Benim henüz bir motorum yok ama almak istiyorum ve kafamda 1-2 soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Hiç motora binmedim. Günde git gel yaklaşık 150 km yol yapıyorum. 80-90 km/s bassın yeterli. 105 kiloyum. E5 veya TEM'de motoru kullanıcam genelde (güvenli midir?). Rüzgar, büyük araçlar filan savurur mu? Yaz - kış kullanmak isterim (çok kötü havalar haricinde). Sizce ybr 125 bana uygun mudur?

Hepinize teşekkürler.
    ybr topiğini okuma fırsatım olmadı sen okumuşun ne mutlu sana
    walla hem benzin sarfiyatı hem trafik derdine son verir.ybr güzel bir motor.yamaha sonuçta naked bir motor ama güzel.Zevk meselesi birde.GElip götürsün diyorsan mondial 150zat lar var ama tabi bu motorla alakası yok Arkadaşlar yardımcı olcaklardır.Zealsun zs200gs düşünürsen gel bizim topic e birde onu incele ilk motorun olcaksa incele ve al derim
    benimde ilk motor olcak da Görüşmek üzere...Kazasız belasız tüm arkadaşlara ii topicler

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    NEE!!?? Bu arada arkadaşlar motorum 320 km ye geldi depo yu yedeğe aldım.35 milyonluk benzin almıştım.iice deponun sonuna gelio sanırm.Gerçi rodaj bitene kadar biraz fazla yakar diolar ama?buradan size bildiricem ne kadar gidebildiğimi..
    Emo yedek depo ile kaç km yol yaptığını yazarsan sevinirim benim depo daha bitmeyecek 200km yaptım daha
    Arkadaşalar birde şunu dicem motorun gücü hp konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı yok 12 hp yok 10 hp yada ruhsatta 7.6 hp yazıyo gibi bunu öğrendim sizlede paylaşayım
    Ruhsatta 7.6 yazanlar hp değil kw yani 7.6 kw =10 hp ediyor ikiside aynı bunlar uygunluk belgesinde yazıyor KW diye matamatik uzmanı gibi oldum kısaca kw ve hp karıştırmayalım güç iki şekilde belirtilirmiş kw ve hp 1 kw=1.35 hp denkgeliyor.

Motosikleti
    Alıntı KaRaHaNLI adlı üyeden alıntı
    Emo yedek depo ile kaç km yol yaptığını yazarsan sevinirim benim depo daha bitmeyecek 200km yaptım daha
    Arkadaşalar birde şunu dicem motorun gücü hp konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı yok 12 hp yok 10 hp yada ruhsatta 7.6 hp yazıyo gibi bunu öğrendim sizlede paylaşayım
    Ruhsatta 7.6 yazanlar hp değil kw yani 7.6 kw =10 hp ediyor ikiside aynı bunlar uygunluk belgesinde yazıyor KW diye matamatik uzmanı gibi oldum kısaca kw ve hp karıştırmayalım güç iki şekilde belirtilirmiş kw ve hp 1 kw=1.35 hp denkgeliyor.
    Dostum yedek depoda yaklaşık bi 45 km kadar gittim.Baktım ibre iice sona yaklaştı kestiremedim tam daha yeni motor çünkü tırstım yolda filan kalırım diye gittim aldım benzin ama biraz daha giderdi heralde full depoyla yaklaşık 400km yol yapıo diolar.tam 350-370 filan oldu benm.şehir içi dur kalk sürekli bide yeni öğreniom sonuçta diğer taraftan henüz rodajı fazla yakar biraz dediler.Bu arada benmde ruhsatta 7.6 yazıo hp ye araştırdım o kw miş yani seninde dediğin gibi 10hp ediyor.Eski arı kafalı ybr ler ise 12 hp.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı aksungur adlı üyeden alıntı

Hepinize teşekkürler.
    Ben okula her zaman olmasa da TEM yolunu kullanarak gidiyorum. 80-90km rahat gidersin ancak TEM'deki rüzgar bazen rahatsız edici olabiliyor onu belirtmekte yarar var. Bunun dışında zaten başka bir sorunu yok günde 100-150km çok rahat yaparsın ;)

hvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom K6

Ybr

Merhaba,

İstanbul'daki YBR'cilerle bir gezi düzenleyebiliriz. Ne dersiniz?

Zincir yağı için önerileriniz nedir?

Topcase de taşınması gereken yedek parçalar ve anahtarlar ne olmalıdır?

Selamlar.

Haydar Varol

YBR'06 Gri
    34 DY 7666

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Bizde çok isteriz aslında bir gezi..

Zincir yağı almadım alamadım..Benzin atınca param bitti aybaşına işallah

Arkadaşım yenisin önce bi tanışalım..
    Motorize Birlikler K.lığı......

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    öncelikle herkeze selamlar. yedek depo ile yaklaşık 100 km kadar gitmesi gerektiğini düşünüyorum ben 60 km gittim. çünki 12 lt ful depo doluyor 3 litresi yedek depo. 100 km de 2,5 lt yaktığına göre matematiksel ve mantık olarak 100 km yi rahat gitmesi gerekir.
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    hvarol, topcasede anahtar taşımana gerek yok zira gerekli tüm tornavida ve anahtarlar ybrnin avadanlığında akü üzerinde mevcut. Eğer illa birşeyler taşımak istiyorsan da buji, ön ve arka far ampulleri ve lastik patlağı gideren sıvı (slime) taşıyabilirsin....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler