Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

normalde biizm dişli 14 lü ya 1 dişli farkı 6dişliye bedel bunu biliyormusnuz=

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Bugün biraz motorla bindim. Kırmızı ışıkta bekliyodum. Neyse yeşil yandı. 1' de kalktım 20 km hızda vitesi 2' ye attım debriyajı bırakırken motor pos diye istop etti. Kenara çektim. kontağı kapattım 10-15 saniye bekledim. Sonra kontağı açıp marşa bastım sapasağlam çalıştı. Sonra baya sürdüm bişey olmadı. motor niye böle giderken istop etti hiç anlamadım.Bir fikri olan var mı (supap ayarı falan mı gerekiyo, buji mi ateşlemedi anlamadım)

Birde motor ısındıktan sonra rölantide motorun sesini dinliyorum. Motorun normal yanma sesinin dışında ince tik tik tik diye bir metal sesi var. Bu sizde de oluyo mu ?

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar motor 14000 de ama 95i geçemiyorum 80 cok rahat oluyo ama 100 olmuyo işte hızlı gidicem die sölemiyorum sadece saglıklı tam verimli calışıp çalışmadıgı kurcalıyo kafamı. deişeni yok debriaj balatasına daha var die die tahmin ediyorum. aklıma gelen bi hava filitresi ile buji. birine sordum fazla bişi beklme bu motordan dedi bendede vardı 90 yapıodu bagıra bagıra 100 oluyodu dedi. ama burda bakıoyrum ortalama 110 . sizce nelere bakmam lazım ?
    he birde gazı hafif cekip bırakınca rolantide devir sati cok cabuk yükseliyo aslında yolda giderkende öle oluyo vites degişiminde daha motor tam bi hızını almadan hemen dewir sati fırlıyo motor bagırıyo. az önce denedim 4. vites duble gaz son dewir ibre 60 ı gösteriyodu valla dilim döndüğünce acıklamaya calıstım.

Motosikleti
    YBR 125 gri
    deep16, gazı açtığında devir saati ile hızlanman arasında orantısızlık varsa (yani devir saati eskisine göre daha çabuk yükseliyorsa) balatan bitmiş olabilir. Ayrıca düz yolda 4.vitesde tam gaz maksimum 60 görmen normal değil bi debriyaj balatana baktır.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deep16, gazı açtığında devir saati ile hızlanman arasında orantısızlık varsa (yani devir saati eskisine göre daha çabuk yükseliyorsa) balatan bitmiş olabilir. Ayrıca düz yolda 4.vitesde tam gaz maksimum 60 görmen normal değil bi debriyaj balatana baktır.
    ewt haklısın galiba balatadan kacırır belki ama motor 14000 km de balata bitmiş olabilirmi. yada debriaj ayarı yapmanın bi yararı olurmu ? ayarsızlıktan olma ihtimalide varmı ?

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar daha iyi performans için 2004 ybr egsozu alcam ama 2004 ile 2005 2006 ların egsozları dıştan görünümünden nası anlarım 2004 lerde katalıtıc converter yokmuş onun için onu takmak istiyorum benimki 2005 converter hızı düşürdüğünü duydum

Motosikleti
    YBR 125 gri
    deep16, balata kullanıma bağlıdır. 2000 kmde de biter 40 000 km de dayanır. 14 000 km yi genelde şehir içinde yaptıysan biter, normaldir. Veya ne bileyim acemi iken yarım debriyaj gidersin falan filan. Debriyaj ayarı ile bir alakası yok.

Lokmanhekim, katalitik konvetör egzozda değilki. silindir kapağının üzerindedir. yanmayan benzini tekrar karbüratöre gönderir. Ve bu yüzden motor 1-2 beygir daha az güç üretir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar motorumu Cuma teslim almam gerekiyordu ama Pazartesiye kaldı. Firmanın bana söylediği ise ruhsat aşamasında trafik şubesi sanıyorum "Uygunluk Belgesi" adında bir belge istiyormuş. Motorumun bu belgesi yokmuş onu bekliyorlarmış işlemlere başlamak için. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı? Gerçekten böyle bir belge var mı?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün biraz motorla bindim. Kırmızı ışıkta bekliyodum. Neyse yeşil yandı. 1' de kalktım 20 km hızda vitesi 2' ye attım debriyajı bırakırken motor pos diye istop etti. Kenara çektim. kontağı kapattım 10-15 saniye bekledim. Sonra kontağı açıp marşa bastım sapasağlam çalıştı. Sonra baya sürdüm bişey olmadı. motor niye böle giderken istop etti hiç anlamadım.Bir fikri olan var mı (supap ayarı falan mı gerekiyo anlamadım)

Birde motor ısındıktan sonra rölantide motorun sesini dinliyorum. Motorun normal yanma sesinin dışında ince tik tik tik diye bir metal sesi var. Bu sizde de oluyo mu ?
    aniden stop etmesi elektirk arızası. bende de aydınlatmalar çalıştığı halde marşla çalışmama şekli var.

ince tik sesi de subap sesidir. o sesin duyulması normalmiş aşırısını sen de farkedersin diyor servisim

Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor 14000 de ama 95i geçemiyorum 80 cok rahat oluyo ama 100 olmuyo işte hızlı gidicem die sölemiyorum sadece saglıklı tam verimli calışıp çalışmadıgı kurcalıyo kafamı. deişeni yok debriaj balatasına daha var die die tahmin ediyorum. aklıma gelen bi hava filitresi ile buji. birine sordum fazla bişi beklme bu motordan dedi bendede vardı 90 yapıodu bagıra bagıra 100 oluyodu dedi. ama burda bakıoyrum ortalama 110 . sizce nelere bakmam lazım ?
    he birde gazı hafif cekip bırakınca rolantide devir sati cok cabuk yükseliyo aslında yolda giderkende öle oluyo vites degişiminde daha motor tam bi hızını almadan hemen dewir sati fırlıyo motor bagırıyo. az önce denedim 4. vites duble gaz son dewir ibre 60 ı gösteriyodu valla dilim döndüğünce acıklamaya calıstım.
    ben rüzgara karşı 85 yapabiliyorum sadece ama rüzgar olmasın 95e çıkıyorum bende. benimki de 13,300lerde. ben hava filtresi, benzin filtresi ve debriyaj balaalarını değiştircem bakalım o zaman nolcak

bi arkadaşımıza alacağımız ybr'nin şuanki sahibi de 130 gördüğünü iddia etti. bahsettiği usta da eskişehir'in saygın motor ustalarındandır. aldıktan sonra denicez bakalım

devir saati çabuk yükseliyor ve sen tork'u hissetmiyorsan ya da az hissediyorsan debriyaj balataların incemiştir bu kesin

ybr bilgi:

Alıntı vikipedia adlı üyeden alıntı

Yamaha YBR 125, Japon Yamaha Motor Company Ltd. tarafından üretilen Yamaha YBR 125 hafif sınıf bir motosiklettir.

Popüler "Standart Naked" tarzına sahip YBR125; 123,7cc hacminde, tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutmalı, 2 sübaplı yandan egzantirik zincirli, elektrik marşlı ve CDI ateşlemeye sahiptir.

Motorun vibrasyonunu minimuma indiren, karşı krank-şaft dengeleyici mevcuttur. Motor gücü 8,000 devirde 12 beygir, torku ise 6,500 devirde 11.6 newton metredir ama avrupalı versiyonları (2005) 7600 devirde 10,3 beygir ve 6500 devirde 10 newton metre tork vermektedir. Bunun sebebi avrupalı versiyonlarında "Katalitik Konvertör" bulunmaktadır.

Düşük ses çıkına sahip, ekonomik ve dayanıklı bu motor Sherco motorcycle tarafından CityCorp 125 modelinde de kullanılmıştır.

Yamaha YBR125'in 2000 yılında Brezilya'da başlayan macerası, daha sonraları Ekvator, Peru, Venezuela, Arjantin, İtalya ve Türkiye gelmiştir.

2003 senesinde üretimi Çin'e taşınan YBR125 2003-2005 arasında 200.000 adet satılmıştır. 125cc kategorisinde en iyi balansa sahip motor olan YBR125 sağlamlığıyla da kendini ispatlamıştır.

Şasesi, MBK Sanayi tarafından Elmas-Tipi denilen Bükülmeyen-Çelik Borundan yapılan YBR125 uzun ön süspansiyonlara ve ayarlanabilir arka amortisörlere sahiptir.

Sıradışı bir tarz sahibi olan YBR125, uzun sayılabilecek bir seleye, güzel şekillendirilmiş metal benzin deposuna, şık kuyruk tasarımına, bu güzel çizgisini tamamlayan arka park,fren lambasına, sinyal ve aynalarına kadar yüksek kalitede üretilmiştir. Ayrıca Mikuni karbüratörlü yakıt sistemine ve ön disk frene sahiptir.

Kaynak:"http://tr.wikipedia.org/wiki/Yamaha_YBR_125"

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Teşekkür ederiz digi_boy26. Yalnız biri benim soruma cevap verirse çok sevinirim. Cevabını öğrenemedim çünkü..

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu Cuma teslim almam gerekiyordu ama Pazartesiye kaldı. Firmanın bana söylediği ise ruhsat aşamasında trafik şubesi sanıyorum "Uygunluk Belgesi" adında bir belge istiyormuş. Motorumun bu belgesi yokmuş onu bekliyorlarmış işlemlere başlamak için. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı? Gerçekten böyle bir belge var mı?
    Bu belge trafik işlemi için gereklidir, bunu satıcı üretici firmadan alır,
    ben de bu nedenle başta konuşulan teslim tarihinden iki gün sonra
    teslim almıştım.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu belge trafik işlemi için gereklidir, bunu satıcı üretici firmadan alır,
    ben de bu nedenle başta konuşulan teslim tarihinden iki gün sonra
    teslim almıştım.
    Bunu duydum içim rahatladı. Umarım pazartesi günü belgeyi alırlar o firmadanda akşam motoruma kavuşabilirim. (: Teşekkür ederim sizede bilginizi paylaştığınızdan ötürü. (:

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız sürüşler şimdiden.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Sevgili sürat düşkünü kardeşlerim, YBR'den çok şey beklemeyin.YBR'ye ne yaparsanız yapın o bir 125 CC motordur.Yapacağı tatlı sürat en fazla 80, bundan sonra sesini biraz yükselterek 90-100.Daha sonra yol ve yük şartları uygunsa 115-120, o da anırarak yapar.Artı bence bu tarz motorlarla 90'dan yukarı çıkıyorsanız bildiğiniz duaları da bol bol okuyun.Her an tehlikeli şeyler olabilir.Öyle 130 yapıyor, 140 yapıyor gibi bol keseden sallayanlara da inanmayın.250 CC YBR bile en fazla 140 yapıyor.O da bağıra bağıra.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Yeniçeri ;
    .250 CC YBR bile en fazla 140 yapıyor.O da bağıra bağıra.
    Dostum yanlışın olmasın ? Ybr 250 düzde 145'i fazla zorlanmadan görüyor..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniçeri ;

Dostum yanlışın olmasın ? Ybr 250 düzde 145'i fazla zorlanmadan görüyor..
    ybr 250 de bana göre 140 tan sonrasi boş dostum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Ben kendim kullanmadım.Kullanan arkadaşlar 100-120 arası çok rahat zorlanmadan gittiğini, daha sonra homurdanmaya başlayarak 140-145' e çıktığını ifade ediyorlar.Tabii bu sürat durumu yol, hava ve ağırlık durumuna göre oynayabilir.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

antalya >< alanya

bugün antalya dan alanya ya ufak bi tur attım artçı ile...

side

titreyen göl

aspendos

athena tapınağı

manavgat

damlataş mağarası

alanya kalesi

alanya kızıl kule

toplam 300 km lik bir gezi oldu..gidiş çok güzeldi...ama dönüşte ön çatalda sağ borunun üstündeki ince tabaka zedelenmiş nasıl oldu bilmiyorum..bu zedelenme sonucu sürekli yağ kaçırmaya başladı ve çıkan yağ ön disk frenin üstüne sızarak döküldü..ara ara temizlesemde ön frensiz geri döndüm diyebilirim...gidişte 90-100 ile giderken dönüşüm 60-70 km oldu..ön frensiz yavaşlamıyor meret..sizce bu zedelenme nasıl olur? ve nasıl tamir edilir?

Motosikleti
    YBR 125
    Geçmiş olsun, park halindeyken biri çarpmış, düşürmüş olabilir.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet

[/QUOTE]

çarpma ile hiç ilgisi yok ,aynısı ben motorumu aldığımda vardı,keçelerden yağ kaçırmasına sebeb oluyor.

kesinlikle fabrika üretim hatası servise gidin ve garantiden ön furşların değişmesini isteyin.

eğer emsal istiyorsanız ben değiştirttim geçen sene
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler