Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaslar su soğutma veya hava soğutma
    ama bu motoru yamaha Turkiyeye getirmez
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Merhaba arkadaşlar.
    Yeni aldığımda 5. viteste 4000 devirde 50 yapıyordum tabii ki orantılı olarak 8000 de 100 yapıyordum ama şimdi 9500 devirde anca 100'e geliyor. Debriyaj balatasının değişme zamanı geldi mi acaba?
    Bir de kış için hangi yağı önerirsiniz,tam mı yarı sentetik mi kullanıyorsunuz?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı canafar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Yeni aldığımda 5. viteste 4000 devirde 50 yapıyordum tabii ki orantılı olarak 8000 de 100 yapıyordum ama şimdi 9500 devirde anca 100'e geliyor. Debriyaj balatasının değişme zamanı geldi mi acaba?
    Bir de kış için hangi yağı önerirsiniz,tam mı yarı sentetik mi kullanıyorsunuz?
    geçen gün ölçtüm fikir verme açısından

6000 devir 5.vites 70 km
    7000 devir 5. vites 80 km
    8000 devir 5. vites 90 km
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Teşekkürler babaçi,sizin motor kaç km deydi?
    Bu arada saat 9 itibariyle ufak bi kaza yaşadım. Galiba Yeniçeri hocamdı musibeti olan ama nasıl olduysa aklımdan çıktı ,gizli buzlanma varmış motor sabun gibi kaydı. Keşke memlekete daha önce gelip taktırsaydım koruma demirini.
    Neyse nazar olur artık.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    gecmıs olsun canafar kardesım debrıyaj balatası hakkında bıse dıyemem ama 100kmden den fazlada bekleme ybrden

Motosikleti
    Comet
    Bu arada saat 9 itibariyle ufak bi kaza yaşadım. Galiba Yeniçeri hocamdı musibeti olan ama nasıl olduysa aklımdan çıktı ,gizli buzlanma varmış motor sabun gibi kaydı. Keşke memlekete daha önce gelip taktırsaydım koruma demirini.
    Neyse nazar olur artık.
    benim motor 13000 km de
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Neyse nazar olur artık.
    Geçmiş olsun kardeşim.Allah beterinden saklasın.İnşallah kötü bir şey yoktur.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Neyse nazar olur artık.
    Bununla gelmiş geçmiş olsun...

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Neyse nazar olur artık.
    geçmiş olsun. sende birşey yoktur umarım

kankalar onlar diilde bi ybr aldım daha 3 ay oldu rodajı mükkemmel tamamladım hiç zorlamadım motorum şuan 1430km'de yanlıs artık basıyorum acımıyorum ama 100'ü daha geçemedim motorum 2007 model sizce neden kayaklanıyor motor daha yeni die kendi kendimi avutuyorum sanırım..:S

o diilde 3 ay oldu dahada geçemdim ybr 125'te 100'ü ya :D

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    @canafar çok geçmiş olsun.Dediğin gibi nazarlık olur.Benim de 3 tane nazarlık var.
    @sonix motorun çok güzel.Helal olsun sana.Çok iyi bakıyosun motora.
    @spy_arts Kanka boşver ya bende 105 i geçemedim.İstiyorum geçmeyi ama Yeniçeri abininde dediği gibi gereksiz.Dengesiz oluyo motor bu hızlarda.80-90 la motorun sesi bile duyulmuyo.

Arkadaşlar motora ön cam yapmaya çalışıyorum.Babaçi abininki gibi ama renksiz camdan.Bi kaç güne fotoğraflarını koyarım herhalde.Doğru dürüst yapabilirsem.

evet haklısın motor 80'ni gördükten sonra sapıtıyor denge die bişey kalmıyor 2 kişi denemedim ama tekken kntrolde zorlaşıyor bazzı forumlarda okuyorum ama yok 130 gördüm 120 yaptım eski mootrum racer 200'dü 130'u geçemiyodum o 12 beygirdi bu 125cc ve 11 beygir o fazla yakıyodu bu az :d zaten yakıt yönünden aldım ybryi :D tavsiye edeerim dün yan ayaklık taktırdım çok güzel poz veriyor artık

bide arka tarafta çamta konulmak için yapılmış olan demiride çıkartsammı çıkartmasammı die bakınıyodum geçen acaba yakışırmı yafff kankiler yorum yapın biraz yardımcı olun bana :D

bide arkadaki 2 tane süspansiyon varya acaba onu en yüksek seviyeye kaldırırsam çokmu sert olur arkasını biraz kalkık istiyorum bende nasıl yapacam bilmiyorum

kanka photshop programı bul orda image size die bi yer var oradan fotoğraflarının boyuutunu istedigin gibi küçültebilirsin kardeşim

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Yan ayaklığı kaça taktırdın?Orjinali varmı sanayide mi yaptırdın?Bende düşünüyorum da.
    Süspansiyonu kaldırdığında çok sert oluyo konforu baya kötü oluyo.Ama kış günü delik deşik yollarda altının deymesinden iyidir.Bide ben baya kilolu olunca altı çok sürtüyor yere..Daha doğrusu orta sehpa sürtüyo.
    Süspansiyonu ikisinide aynı ayara getirdiğinden emin ol iyice. Bi kere acil bi yere gidecektim.Arkamada kuzeni aldım oda kilolu olunca sertleştirip de gidiyim dedim.Aceleyle birini biraz yumuşak yapmışım.Motor doğal olarak çok dengesiz oldu.Çok tehlikeli aslında.Allah'tan gideceğimiz yer kısa mesafeydi.

evet

Evet orjinal yan ayaklık buldum çokta şık oturdu bi bi ara fotoğraflarını koymayı düşünüyorum 20 ytlydi çokta uygundu bence fiyatı ama karışmıcam ya süspansiyonlara :D sen nerede taktırdın bulamassan yardımcı olabilirm sana kardeşim ya bide ben öne orjinal yamaha demir korumalık tatktrmıştım şekilli biraz içe dopru 3 ay geçti aradan paslanma başladı aldıgım yere gittim abi ne oldu dedim buna böle yağmur suu değince silmek gerekiyomuş bende bilemedim tabi...yaz gelsin parlak siyah boyaya boyamayı düşünüyorum

Motosikleti
    Comet
    Alıntı spy_arts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet orjinal yan ayaklık buldum çokta şık oturdu bi bi ara fotoğraflarını koymayı düşünüyorum 20 ytlydi çokta uygundu bence fiyatı ama karışmıcam ya süspansiyonlara :D sen nerede taktırdın bulamassan yardımcı olabilirm sana kardeşim ya bide ben öne orjinal yamaha demir korumalık tatktrmıştım şekilli biraz içe dopru 3 ay geçti aradan paslanma başladı aldıgım yere gittim abi ne oldu dedim buna böle yağmur suu değince silmek gerekiyomuş bende bilemedim tabi...yaz gelsin parlak siyah boyaya boyamayı düşünüyorum
    ben koruma demirini 7 aydır hiç kurulamadım ve paslanmadı. nasıl bir boya veya kaplama varmış üzerinde

kanka grenajı iyi atılmamış sanırım...açıkçası üzerinde yamaha yazısıda var baktımda..en iyisi boyamak bence dimi

Motosikleti
    Comet
    kanka grenajı iyi atılmamış sanırım...açıkçası üzerinde yamaha yazısıda var baktımda..en iyisi boyamak bence dimi
    koruma demirini sök üzerindeki mevcut boyayı yakarak veya tel fırça ile sök ve statik boya attır

öyle yapayım o zaman statik boya dediğin parlak boyamı oluyo babaçi :D

Motosikleti
    Comet
    öyle yapayım o zaman statik boya dediğin parlak boyamı oluyo babaçi :D
    parlak değilde metalin üzerine toz olarak püskürtülüyor,daha sonra bir fırının içine konup başka işlemlerde yapılıyor ama tam ifade edemiyorum,kolay kolay çıkmaz metalden

hmmmm yeni fotoları koyacam. page not found diyo yaw

[IMG]D:\fotoğraflar\bennnnNN\Yeni Klasör[/IMG]

foto nasıl ekleyecem yawxssssss

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler