Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    @ insane eskilerden hatırladığım kadarıyla ybr ye enduro modifiyesi için bir düşüncen vardı sanırım.Benimde böyle bir düşüncem var.Hiç araştırma yaptınmı bu konuda?
    Ön amortisörlerin yükseltilmesi,Gidonun daha genişletilmesi,arka amortisörlerin ve çatalın biraz daha uzun ve geniş tutulması gibi.Aynı zamanda öne 21" jant vs. gibi.Orjinal parçaların saklı tutulması halinde tekrar orjinal haline döndürülebilmesi de bir avantaj.Malum önümüz kış.Ben de hiç değilse kış aylarını değerlendirebilmek için böyle bir modifikasyon iyi olabilir diye düşündüydüm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir 10ytl olmamalı... Yani illa ki vardır 10 liraya zincir ama en kalitesizi her gün gerdime isteyeni vardır, normal yani orjinal YBR zinciri 100 YTL civarında diye biliyorum.
    Arka balata da aynen normalde orjinali daha pahalı...
    murat hatta zincir konusunda satıcıyla ne kadar ucuz,biz boşuna yağlıyoruz temizliyoruz her sene bir tane alalım muhabbetide yaptım.orjinal disk balatası 15 lira dediği yamahada aynı malı kullanıyor fakat bizimkinin üzerinde yamaha yazmıyor dedi yoksa aynı firmanın aynı malıymış
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    roadracer
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat hatta zincir konusunda satıcıyla ne kadar ucuz,biz boşuna yağlıyoruz temizliyoruz her sene bir tane alalım muhabbetide yaptım.orjinal disk balatası 15 lira dediği yamahada aynı malı kullanıyor fakat bizimkinin üzerinde yamaha yazmıyor dedi yoksa aynı firmanın aynı malıymış
    insane ye katılıyorum."o"ringli zincirlerin o kadar ucuz olacağını hiç tahmin etmiyorum bir yanlışlık olsa gerek.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi, sana inanıyorum ama böyle durumlarda adamdan paketli ürün isteyeceksin baklım üzerinde yamaha bandrolü barkodu falan var mı... Aynı zinciri bir de gidip yan taraftaki yıldız ticarete sorsaydın keşke...
    Aydın motor iyidir hoştur da bazen böyle gereksiz yan sanayi ürünü övme durumları oluyor... En basiti, dandik plastik sinyal 12 lirayken 10 liraya sürekli aşınan yorulan zincir gibi bir ürün olmamalı...

Hayati, benim YBR-enduro düşüncemde direk bir modifikasyon yok aslında, sadece çantalar, siperlik, sis farı, elcik koruma gibi aksesuarlar ile enduro tadını yakalamaya çalışıyorum Almak istediğim bir tek elcik koruma kaldı ama ona da düzgün birşey bulamadım hala..

Arka taraf için belki ufak bir ek parça ile amortisör ve dolayısı ile motor yükseltilebilir ama ön tarafta da işlem yapması lazım o zaman. Bu defa da öne alınacak yeni borular yeni fren, debriyaj vs hortumlarını gerektirir (mevcut olanlar kısa gelir). Geniş giden da benzer sorunları doğruracaktır. Ben geniş gidon alsam mı dedim bir ara ama vaz geçtim sonra...

Motosikleti
    Comet
    insane bana lazım değildi ama gitmişken bir kaç parçanın fiyatını sordum. eğer tekrar gidersem zincir olayını tekrar sorarım,

benim elimde duro hf 329 seri bir arka lastik var fakat üzerinde tubeless olduğu yazıyor,eski sahibi kışın iki ay kullanıp çıkardım dedi fakat jantta bir değişiklik yaptığından bahsetmedi yani şuan şambrelli ben bu duro yu içlastikle mi? takayım yoksa şambreli çıkarayımmı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    Km'ler ne kadar hızlı ilerliyor.1 aylık motorum birden 3000 km oldu:

Sizde de bu his varmı?

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı protez insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizde de bu his varmı?
    evet var bende alalı 3 ay olmak üzre şu an 3800 de ilk ay hemen 2000 olmuştu iş sorunları olmasa benim 5000 olmuştuda.

ilerlicek tabi allah nice 3000 ler nasip eylesin bizlere.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı protez insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizde de bu his varmı?
    bendeki 19 aylık, ve 2455 km'de
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendeki 19 aylık, ve 2455 km'de
    benim ybr 3 ay oldu yaklasık 5500 km de kız arkadasımın ybr'si 1 sene oldu 12.000 km de
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Benimki de 13.000 km de.Allah'a şükür motor kısmından sorun yaşamadım.

slm arkadaşlar bir ybr 125 almak istiyoum amacım ileride bir v-strom dl 650kullanıcısı olmak başlangıç olarak iyi bir tercih mi yoksa ybr 250 ile mi başlamalıyım cbf 150 de olabilir kararsızım sizlerin yardımlarıyla ybr 125 bayağı kafama yattı

Motosikleti
    Comet
    Alıntı aggasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bir ybr 125 almak istiyoum amacım ileride bir v-strom dl 650kullanıcısı olmak başlangıç olarak iyi bir tercih mi yoksa ybr 250 ile mi başlamalıyım cbf 150 de olabilir kararsızım sizlerin yardımlarıyla ybr 125 bayağı kafama yattı
    başlangıç için alınmamasına hiç bir neden yok.yakıtı az hızı fena değil parçası ucuz,ben çok memnunum

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı aggasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yönden tavsiye edilir bi motor bu dostum başlangıç için ilerde kafanda ne kullanırsan kullan ybr ile başla şiddetle tavsiye edilir.

Ybr 250 yi tavsiye etmem hem pahalı. 2. eli piyasasıda iyi deil.

Bence al pişman olmayacaksın garanti veririm.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar
    arkadaşlar; benzin tüketim değerlerini düşürmek için sürekli 5000-6000 devir aralığında kullanmak motora zarar verirmi? yetkili servisime sorduğumda net bir cevap alamadım. artıları ile eksileri ile konuyu tartışmanızı rica ediyorum..

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850

Tdr125r

Selam arkadaşlar...

TDR125R'ımı satıyorum. İşte makinam

Şimdi..sizce YBR mi ? TDR mi ?

Ne yazık ki artık böyle motorlar yapılmıyor

Motosikleti
    roadracer
    Alıntı osmanfeza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar; benzin tüketim değerlerini düşürmek için sürekli 5000-6000 devir aralığında kullanmak motora zarar verirmi? yetkili servisime sorduğumda net bir cevap alamadım. artıları ile eksileri ile konuyu tartışmanızı rica ediyorum..
    O devirlerde sürekli kullanmak motora herhangi bir zarar vermez.
    Ama deneyimlerimi iletmek gerekirse;Uzun yolda sürekli basmak kaydı ile (yani 8.000-10.000 devirler arası) Yaktığım yakıt 9 ykş/kilometre olmasına karşılık,şehir içi 4.000-6.000 devirlerde bu rakam pek değişmiyor.
    Yani yakıt tasarrufu için motoru çok kasmanın gerçekten fazlaca bir faydası yok.Arada (+,-) 1 ykş oynar.

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar ampulü h4 ile değiştirdim.ampulü tırnaklı olandan değilde yuvarlak dipli olan bir çeşidi daha varmış ondan alıp far içine herhangi bir müdahale yapmadan sadece ampulün saç olan kısmına iki tırnak açıp taktım.aydınlatma gayet iyi,aküyü en azından gündüz doldurması için minik ampül eskisi gibi sürekli yanacak şekilde far anahtarı taktım,artık farları açıp kapatabiliyorum.

olası akü,tesisat arızalarını ve far içinin kararıp kararmayacağını ileriki günlerde size bildiririm

Motosikleti
    roadracer
    sevgili babaçi;
    kafaya taktığın bişeyi mutlaka yapıyorsun.Bu bizim için de iyi oluyor sayende bizler de tüm bu uyguladıklarından nasibimizi alabiliyoruz.
    Olumlu olumsuz gelişmeleri bekliyoruz...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili babaçi;
    kafaya taktığın bişeyi mutlaka yapıyorsun.Bu bizim için de iyi oluyor sayende bizler de tüm bu uyguladıklarından nasibimizi alabiliyoruz.
    Olumlu olumsuz gelişmeleri bekliyoruz...
    hayati abi nedemek bende sizlerden çok şey öğrendim,birde koruma demirinin önüne füme plexi montaj ettim artık dizlerime hiç çamur sıçramıyor

tşk ybr tavsiyesi için bende öyle düşünüyorum bir arkadaşım dl 650 fanatiği olduğumu duyunca hiç durma başla dedi ama benim gözüm korktu makina harika bi şey olsun yavaş yavaş alışırsın diyor ee sizlerde ybr 125 le başla diyorsunuz galiba en akıllıcası ybr 125 en azından başlangıç olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler