Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    ben biraz daha hız istediğimden değilde vites aralarını kısa olmasından rahatsızım.
    ama motosikletin orjinal ayaralarını oynamayıda sevmiyorum napceez bilmem valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgara karşı deniyorsundur..3le 4. viteste düzgün devirlendirmiyorsundur..ya da senin cüsse büyüktür rüzgar kesiyordur..ya da debriyajını tam ayarlayamamıslardir..viteslerin yumuşak geçer ama devir yükseltmez essek gibi gider motorun hele kı 5 viteste..
    hiçbir viteste devir saati sonuna kadar gitmiyor herhalde daha açılmadı önce 8500 de kesiliyordu şimdi 9500 görüyor ama felaket bağırıyor 1.78 boy 85 kg pek iri değilim ama kilo fazla
    şu resmi çekildikten sonra 15 kg aldım içtiğim ilaçlar yüzünden birkaç cm de uzadım çokta ufak değilim aslında
    [IMG][/IMG]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu ybr cilerin harbiden apache ruhlu arkadaşlar oluyor neden böyle olduğunu anlamıyorum..
    ben daha ön dişli kaç onu bile bilmiyorum 2.el aldım hiç bakmadım öyle kullanıyorum
    geçen gün ilanlara bakarken 123000 km de ybr vardı orj acaba o motorun dişli leri ile oynasalar kaç bin km de motor yapılırdı allah bilir
    sonuçta 125 cc şehir içi için tasarlanmış bi motosiklet
    hee ben yorulmam sıkılmam diyen olursa dünya turu attıracak sağlamlıkta olduğu da kimse tarafından inkar edilmeyecek bi gerçektir
    fazla kurcalamaya gerek yok bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ybr cilerin harbiden apache ruhlu arkadaşlar oluyor neden böyle olduğunu anlamıyorum..
    ben daha ön dişli kaç onu bile bilmiyorum 2.el aldım hiç bakmadım öyle kullanıyorum
    geçen gün ilanlara bakarken 123000 km de ybr vardı orj acaba o motorun dişli leri ile oynasalar kaç bin km de motor yapılırdı allah bilir
    sonuçta 125 cc şehir içi için tasarlanmış bi motosiklet
    hee ben yorulmam sıkılmam diyen olursa dünya turu attıracak sağlamlıkta olduğu da kimse tarafından inkar edilmeyecek bi gerçektir
    fazla kurcalamaya gerek yok bence
    apaçilikten değil bende kurcalanması taraftarı değilim fakat burdaki dürüm arkadaş ve sakallı amca dişli değiştirdim şöyle oldu böyle oldu diyor kafamız karışıyooor
    değilse bende burada öğrendim 14 dişli olduğunu.ben zaten kontak anahtarından başka anahtarda değdirmedim sadece öğrenmek istedim

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben mesela uzun kmler 15 dişli ile kullandım 14 le kullanamiyorum vites araları çok kısa geliyo motor sanki 6. vitesi istiyomuş gibi hissediyorum..çoğu kerede 6 ya çekmeye çalışmışımdır ama 15 başka tek kişi kullaniyorsanız benim gibi ben trafiktede pek oyalanmam genelde trafik olan yerlerde pek işim olmaz o yönden rahatım..Rampalara gelince 1 vites otomatik olarak düşüyorum yalan yok ama bana artısı daha fazla....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçilikten değil bende kurcalanması taraftarı değilim fakat burdaki dürüm arkadaş ve sakallı amca dişli değiştirdim şöyle oldu böyle oldu diyor kafamız karışıyooor
    değilse bende burada öğrendim 14 dişli olduğunu.ben zaten kontak anahtarından başka anahtarda değdirmedim sadece öğrenmek istedim
    yaw sen onlara bakma yakında motora nos taktık diye konu da açar onlar halbuki yaptıkları birşey yok
    bedavan işlerle uğraşmayı sever kendileri biri usta apache diğeri usta öğretici apache
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 tak sen pelùşe bakma keşke daha önce taksaymısım diyeceksin..

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    arkadaşlar yazdıklarınızız yarın okuyacağım çok yorgunum bandırmadan 17:30 gibi haraket ettim 23:15 evdeydim sağ salim döndüm bursaya girerken ve gölcük civarında çok kötü yağmur yedim sadece ayakkabı su oldu ikikere çorap değiştim ikiside su bu motoru iyiki almışım verdiğim para helal olsun paralı yoldan geldim ibre 120 sabit önde 16 dişli var ve kilometre 11 bin küsür gittikçe beni daha da çok şaşırtıyor bu motor daha detayları yarın yazarım ama çok trafik vardı ve tırlarla dans ettim yolda naapim onlar yavaş gidiyordu bende mecbur aralarından geçmek zorunda kaldım bol bol birara vites düşürdüm 4.e orada unutmuşum ulan dedim motora bişey oldu şaha kalktı meğer devir 10000 e vurmuş nasıl gidiyor ama 5. e atınca devir anca 8500 e kadar çıkıyor 120 de yani 16 dişli ile 4. viteste 10000 devirde 125 i zorluyo ve daha atak
    maxi97 bunu beğendi.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    Touring
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbir viteste devir saati sonuna kadar gitmiyor herhalde daha açılmadı önce 8500 de kesiliyordu şimdi 9500 görüyor ama felaket bağırıyor 1.78 boy 85 kg pek iri değilim ama kilo fazla
    şu resmi çekildikten sonra 15 kg aldım içtiğim ilaçlar yüzünden birkaç cm de uzadım çokta ufak değilim aslında
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...xk.jpg</a></a>
    heyy genç burası hatay ın kuzuculu köyünün üçkoz yaylası deelmi dörtyollu musun yoksa sen

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    hadi cümleten iyi geceler yarın görüşürüz çok zevkli geldim çok aralardan makas varya dadına doyum olmaz bu motor bide 150cc olsaydı varya asfaltı ağlatırdım heralde
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet size birşey soracağım dün gelirken test yaptım 120km/s hızla gelirken devir saati 8500 devir çeviriyor önde 16 dişli var deneyen varmı önde normal 14 dişli varken 8500 devirde sizinki kaç yapıyor..
    5. vites 6000 devirde 70, 6800 devirde 80, 7800 devirde 90 yapıyor. 9000 devirde 103 falan 9800 devirde 110 mu ne yapıyor.

benim motor arızalı arkadaş.

buna kesin karar verdim.

125 asla görmedim. motoru ilk aldığımda yokuş aşağı zorla 115+ gördüm. düzde 90ı geçemiyorum desem yeridir.

m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. vites 6000 devirde 70, 6800 devirde 80, 7800 devirde 90 yapıyor. 9000 devirde 103 falan 9800 devirde 110 mu ne yapıyor.

benim motor arızalı arkadaş.

buna kesin karar verdim.

125 asla görmedim. motoru ilk aldığımda yokuş aşağı zorla 115+ gördüm. düzde 90ı geçemiyorum desem yeridir.
    Benim motorumda birebir aynı. Şimdiye kadar en fazla dik ve uzun bir rampadan aşağı 120 gördüm. Onun haricinde düz yolda 105+ hiç ama hiç görmedim. Şuan ise 90ı zor görüyorum. 100e çıkmıyor bile
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Motosikleti
    Alıntı m3hm3tozc4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda birebir aynı. Şimdiye kadar en fazla dik ve uzun bir rampadan aşağı 120 gördüm. Onun haricinde düz yolda 105+ hiç ama hiç görmedim. Şuan ise 90ı zor görüyorum. 100e çıkmıyor bile
    valla sorun bujide gibi duruyor. ya da debriyaj kaçırıyor. fazla yakması yüzünden debriyaj kaçırması daha büyük ihtimal. bu kendi motorumla ilgili yorumumdur. sen bi bujiye baktır.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Sizin motorlarınızın rektefiyesi gelmiş normal ybr çok rahat 100 yapması lazım
    Şaka yapıyorum tabi içiniz rahatlayacaksa bende düzde en fazla 100'ün biraz üzerine çıkabiliyorum 110 falandır herhalde,rampada ne kadar dik olursa olsun 120 gidiyor.
    Bu biraz rodaj döneminin kötü geçtiğine işaret gibi sanki motorunuzun sorunlu olduğundan değil,çok takılmayan 3-5 km ye bu uğurdada masraf dökmeyin.
    Kafanızda canlansın diye videosunu da koyayım sanırım youtubedeki tek gerçek sürat testi ybr için benim motorda aynen böyle gidiyor.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sorun bujide gibi duruyor. ya da debriyaj kaçırıyor. fazla yakması yüzünden debriyaj kaçırması daha büyük ihtimal. bu kendi motorumla ilgili yorumumdur. sen bi bujiye baktır.
    Buji de debriyaj balatası da yeni değişti hocam. Var bir şey ama ne bilmiyorum. İlk aldığımda düzde 120yi geçiyordu ama şimdi yok öyle bir performans. Gerçi 120yi geçtiğini de arabayla karşılaştırınca anlamıştık çünkü 10 15 km kadar az gösteriyordu ne hikmetse motorun göstergesi aynı anda. Şimdi navigasyonla ölçüyorum 100e çıkmıyor. Zaten kiloluyum 120yi falan unuttum artık ama 110yap bari be mübarek.

Benim motor 4ay çalışıyor 9 ay yatıyor o mu etkiliyor bilmiyorum ki? İlk sene iyiydi işte 9 ay yattı ondan sonra söndü motor. Serviste bilmiyor ne olduğunu normal deyip geçiyor.
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Motosikleti
    Buji de debriyaj balatası da yeni değişti hocam. Var bir şey ama ne bilmiyorum. İlk aldığımda düzde 120yi geçiyordu ama şimdi yok öyle bir performans. Gerçi 120yi geçtiğini de arabayla karşılaştırınca anlamıştık çünkü 10 15 km kadar az gösteriyordu ne hikmetse motorun göstergesi aynı anda. Şimdi navigasyonla ölçüyorum 100e çıkmıyor. Zaten kiloluyum 120yi falan unuttum artık ama 110yap bari be mübarek.

Benim motor 4ay çalışıyor 9 ay yatıyor o mu etkiliyor bilmiyorum ki? İlk sene iyiydi işte 9 ay yattı ondan sonra söndü motor. Serviste bilmiyor ne olduğunu normal deyip geçiyor.
    aynen...

yatan ybr yavaşlıyor yani...

karbüratörünü temizlettir. bende farkettirdi. uzun yolda 4. vitese çektiğim yokuşlarda 5. vitesde aynı hızda devam edebildim. balata spreyi kullan.

bujini değiş.

ben bujimi iridyum yapacağım, önceki motorumda bayağı fark ettirmişti.

arkadaşlar bugün motorunuza ne aldınız :D

ben navigasyon tutucu, çakmaklık usb şarj aleti ve çalınan (!) sol kör nokta aynamın yerine yenisini aldım. bir de zinciri yağladım. yan çantamı da düzenledim. bidon kapağını açınca 17-18 yıldız anahtarımı motorun üstünden inmem dahil 4 saniyede alabiliyorum

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    İyi geceler arkadaşlar (yada sabahlar) yada günaydınmı desek bu gün kısa ! bi hafta sonu gezisi yaptık 274km resimlerin devamı ve gezi yazısı http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-274-km.html burada
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.vites tam 9bin devirde 100 görüyor daha da basmadım sabah sabah 5e atmaya fırsat olmadı ama gün içinde denerım hatta telefonu sabitleyebilsem video çekeceğim..

Motosikleti
    Z800
    Arkadaşlar bendede 2010 ybr var yatmadan 105-110 görüyor fakat motora yattığımda 120 den aşağıya düşmüyorum hiç uzun yolda , bide yatarak deneyin şu son hız meselesini. Rüzgarın son hıza etkisi olağanüstü 125 cc motorda. Hatta ve hatta ben gövdemi hızımı düşürmek için bi nevi fren vazifesi görmesi iiçin kullanıyorum.Kask almak için gittiğim Düzceden Zonguldak' a dönüşte neredeyse hiç fren kullanmadım desem yeridir.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın arkadaşlar iyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler