Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cussto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf125r
    TASKART sigorta ne kadar tuttu varsa bilen yakınlarda yaptıran paylasirsa sevinirim benimde yaptırmam gerekiyor suan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Kardeşim 220 lira AK sigorta'ya yaptırdım ben Bursada.. Daha 360tan başlıyodu. en uygununu yaptırdım bende..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Beyler birde plakalık iptali yaptırdım.. Kendi plakalığını çıkarttım böyle daha şık plakalık varmı bildiğiniz ? sinyalli ve daha kısa ?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı TASKART adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 220 lira AK sigorta'ya yaptırdım ben Bursada.. Daha 360tan başlıyodu. en uygununu yaptırdım bende..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Beyler birde plakalık iptali yaptırdım.. Kendi plakalığını çıkarttım böyle daha şık plakalık varmı bildiğiniz ? sinyalli ve daha kısa ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-yzf-r125-sport-plakalik-5d7-f16e0-00-00-146320457/detay/

güzel ama çok pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de 13 bine dayanıyor eğer lastik taktırırsanız burada paylaşırsanız sevinirim pirelli diablo bende onu duşunuyorum bu arada redandblac motor rolantide iken böyle cıt cıt sesler geliyormu ben yaptırdım titreme ve gidiş değişti motorun
    tam üstüne bastın mesela motoru boşa alıyorum çalışır vaziyette çıt çıt çıt yapiyo. taskart ın motora bindim 0 titreşim. benim motor egzozdan dolayı biraz fazla titriyor.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    egzoz dan dolay titreme yapar serbest bir şekilde gaz çıkışı sağlanıyor ve seste titreşime yol açıyor bu arada ona bir spor filtre tak madem sürekli egzozla kullanıyorsun. bakım vakti geldiyse yamaha servisinde sübab ayarı yaptırmanı tavsiye ederim. titreme azalıyor

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    egzoz dan dolay titreme yapar serbest bir şekilde gaz çıkışı sağlanıyor ve seste titreşime yol açıyor bu arada ona bir spor filtre tak madem sürekli egzozla kullanıyorsun. bakım vakti geldiyse yamaha servisinde sübab ayarı yaptırmanı tavsiye ederim. titreme azalıyor
    bahsettiğin spor filtre açık hava fitresi mi? bakım yeni yapıldı. servise gitmiyorum. usta binmeyeceğin zaman getir bakalım dedi biraz uzun sürüyor bi ara getirirsin demişti.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    aynen açık hava filtresi zaten çok açık bir yerde değil toz toplamaz daha faydalı olur. ben yamaha servisinde yaptırdım ama öyle büyük bir yer değil saat 11-12 gibi gittim yanılmıyorsam saat 3 gibi çıkardı motoru komple grenajları söktü sabah götür motoru yanında dur yaparken bak neler yapıyor

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    aynen açık hava filtresi zaten çok açık bir yerde değil toz toplamaz daha faydalı olur. ben yamaha servisinde yaptırdım ama öyle büyük bir yer değil saat 11-12 gibi gittim yanılmıyorsam saat 3 gibi çıkardı motoru komple grenajları söktü sabah götür motoru yanında dur yaparken bak neler yapıyor
    nekadar fiyat yazdılar peki? birde motoru çalıştırınca bi 5 6 sn 2000 devirde gaz vermeyince stop ediyor sübap ayarlarıyla alakalı olabilir mi? çok canımı sıkmaya başladı

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    olabilir egzozda yapabilir neden dersen motosikletin nefesini kesiyor filtre orjinale göre tasarlanmış bende öyle bir sorun yok şu anda tabiki sübab ayarından yapabilir mümkünse yarın bir video yükleyebilirmisin büyük oranda motor bloğunun oradan çek eğer video çekersen

Motosikleti
    yzf r 125
    Hayırlı olsun dostum. Kazasız belasız kullan.

Tekerin düz bassın. Artık bi ara Bursa İstanbul buluşması yaparız kalabalık bi grupla
    TASKART bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun dostum. Kazasız belasız kullan.

Tekerin düz bassın. Artık bi ara Bursa İstanbul buluşması yaparız kalabalık bi grupla
    kocaelide buluşalım ortada :D
    TASKART bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    En düşük sigorta 520 tl. Tutuyor sizce normal mi varmı açıklaması olan..?
    TASKART bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kocaelide buluşalım ortada :D
    ben nereye geliyim bu arada egzozcu geldi egzoz elimde tiger egzoz var almak isteyen yok mu
    TASKART bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Allah Allah neden o kadar pahalı ki usta ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Selam arkadaşlar bir kaç hafta önce ben de aranıza katılmıştım hatırlarsanız, sigorta olayını ben de sormuştum yaş ve şehire göre değişiyor bana da 256tl halk sigorta teklifi geldi en uygun, buna en yakın teklifler ise 430tl den başlıyordu, halk sigortadan teklif almadıysanız deneyin derim.

2. olarak geçtiğimiz hafta bir kaza geçirdim(motorla değil) çatı çöktü falan dinleniyorum bir süredir. Motorun yanına dün gitme fırsatım oldu kontağı çevirdim normal boştayken 2000-2100 devirde çalışıyordu motor hatırladığım kadarıyla, şimdi 1800 lerde çalışıyor, ayrıca motoru alıp sürmedim ama otoparkın içinde sağa sola yattığında motorun hafif sesi değişiyor bunun yağ ile, motorun soğuk olması ile mi alakası vardır ne ile vardır bir bilginiz var mı motor 2 haftadır bekliyordu. Uzun vadede sorun çıkarttırmadan yağ su bir şey ekleniyorsa halledeyim(Motordan da pek anlamıyorum ilk motorum). Teşekkürler, yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun, fotoğraflarını bekliyoruz
    TASKART bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    Alıntı TASKART adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah neden o kadar pahalı ki usta ?
    arnex geçmiş olsun, aleyküm selam muhtemelen yattığı için sesi değişmiştir sonuçta herşey dibe çökmüş vaziyette benzindeki yağdaki katkılar çalışıp yürüdükçe düzelir havalarda soğuk zaten onunda etkisi var, diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır bu konuda sana...

sigorta işinide hallettim çok şükür bi arkadaşın vasıtasıyla 170tl ye yaptırdım zannediyorum en uygun sigorta benimkidir heralde istanbulda onca firmaya sordum sordurttum en düşüğü 510 dedi bende şaşırdım 170 deyince hemen yap dedim telefonda hallettim akşam gidip poliçeyi alıcam kısmetse... bu arada tanışıp görüşmek için face adresim :emotionalist@hotmail.com arama butonundan direk çıkar SERKAN KÖK
    ''Şüphesiz En Son Varış RABBİNE'dir.!" Necm/42. AYET

Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bir kaç hafta önce ben de aranıza katılmıştım hatırlarsanız, sigorta olayını ben de sormuştum yaş ve şehire göre değişiyor bana da 256tl halk sigorta teklifi geldi en uygun, buna en yakın teklifler ise 430tl den başlıyordu, halk sigortadan teklif almadıysanız deneyin derim.

2. olarak geçtiğimiz hafta bir kaza geçirdim(motorla değil) çatı çöktü falan dinleniyorum bir süredir. Motorun yanına dün gitme fırsatım oldu kontağı çevirdim normal boştayken 2000-2100 devirde çalışıyordu motor hatırladığım kadarıyla, şimdi 1800 lerde çalışıyor, ayrıca motoru alıp sürmedim ama otoparkın içinde sağa sola yattığında motorun hafif sesi değişiyor bunun yağ ile, motorun soğuk olması ile mi alakası vardır ne ile vardır bir bilginiz var mı motor 2 haftadır bekliyordu. Uzun vadede sorun çıkarttırmadan yağ su bir şey ekleniyorsa halledeyim(Motordan da pek anlamıyorum ilk motorum). Teşekkürler, yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun, fotoğraflarını bekliyoruz
    Eyvallah usta teşekkür ederim, sanada hayırlı olsun en kısa zamanda gelicek fotoğraflar
    arnex bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    olabilir egzozda yapabilir neden dersen motosikletin nefesini kesiyor filtre orjinale göre tasarlanmış bende öyle bir sorun yok şu anda tabiki sübab ayarından yapabilir mümkünse yarın bir video yükleyebilirmisin büyük oranda motor bloğunun oradan çek eğer video çekersen
    http://www.youtube.com/watch?v=OEBJx...ature=youtu.be

çektim video. bu baştaki stop etme sorunu ne olabilir? motor soğuk diye olduğunu düşünüyorum. birde bazen ışıkta beklerkende tık diye stop ediyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı cussto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arnex geçmiş olsun, aleyküm selam muhtemelen yattığı için sesi değişmiştir sonuçta herşey dibe çökmüş vaziyette benzindeki yağdaki katkılar çalışıp yürüdükçe düzelir havalarda soğuk zaten onunda etkisi var, diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır bu konuda sana...

sigorta işinide hallettim çok şükür bi arkadaşın vasıtasıyla 170tl ye yaptırdım zannediyorum en uygun sigorta benimkidir heralde istanbulda onca firmaya sordum sordurttum en düşüğü 510 dedi bende şaşırdım 170 deyince hemen yap dedim telefonda hallettim akşam gidip poliçeyi alıcam kısmetse... bu arada tanışıp görüşmek için face adresim :emotionalist@hotmail.com arama butonundan direk çıkar SERKAN KÖK
    Teşekkür ederim, düzeliyoruz yavaştan. Sigorta olayında poliçeni iyi kontrol etmeni öneririm kendi marka ve modelin seçili mi kontrol et.

@__redandblac ben motordan fazla anlamam ancak gazı kestiğinde motorun devri çok düşüyor, normalde stop etmeyip rölantide çalışırken kaç devirde bekliyor motor? Kendi motorumla kıyaslayınca benimki 2000 devirde rölantide çalışıyordu 2 hafta yerinden oynatmayıp dün çalıştırınca 1800 lere düşmüştü kontrol ettiğimde, ben de bunun hangi etkenlere bağlı olduğunu merak ediyorum açıkçası. Sonuç olarak motorda büyük bir sıkıntıdan ziyade ayar sorunu vardır, işi bilen bir usta ayar çekebilir diye düşünüyorum, bir de @hellboys un da dediği gibi sende orijinal olmayan eksoz mevcut onun da etkisi olabilir.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, düzeliyoruz yavaştan. Sigorta olayında poliçeni iyi kontrol etmeni öneririm kendi marka ve modelin seçili mi kontrol et.

@__redandblac ben motordan fazla anlamam ancak gazı kestiğinde motorun devri çok düşüyor, normalde stop etmeyip rölantide çalışırken kaç devirde bekliyor motor? Kendi motorumla kıyaslayınca benimki 2000 devirde rölantide çalışıyordu 2 hafta yerinden oynatmayıp dün çalıştırınca 1800 lere düşmüştü kontrol ettiğimde, ben de bunun hangi etkenlere bağlı olduğunu merak ediyorum açıkçası. Sonuç olarak motorda büyük bir sıkıntıdan ziyade ayar sorunu vardır, işi bilen bir usta ayar çekebilir diye düşünüyorum, bir de @hellboys un da dediği gibi sende orijinal olmayan eksoz mevcut onun da etkisi olabilir.
    marşa basıyorum 2000 devre çıkıyor hemen 1000 e düşüyor stop ediyor. marşa basınca 2000 devirde ben tutarsam 3 5 sn, gazı bırakınca stop edmeden çalışıyor 1000 devirde. servise götüreceğim bakalım ne diyecekler hem sübap ayarlarını yaptırtayım. ama canımı sıkıyor .

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bizim motosikletlerde karbüratörlüdeki gibi cigle yok o yüzden soğuksa normal stop etmesi ama seninkinin sibob ayarı kaçmış baya vuruyor çık çık onu yaptır motorun titremesi ve gidişi değişecek ama bi spor filtre takmanı öneririm canını sıkar benimde çok sıkıyordu kaç binde motor videoda göremiyorum ben 12k da sübab ayarı yapıldı arkadaşın biri zamanının geldiğini söylüyordu. Bide motor boştayken kesiciye soktuğumuzdan dolayı bozuyor ayarı motor boşta olduğu için normalden daha fazla zorlanıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)