Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    teks58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bakıma götürdüğünüzde nelerin değişmesini bakılmasını istediğinizi mutlaka söyleyin. bakıma getirdim diyip bırakırsanız sadece yag ve filtresi değişio. sebebi km. ye bakıyorlar onun üzerinden neyin değişmesi gerekiyorsa o değişiyor.sölerseniz acıp temizler hava filtersini bujiyi söylerseniz temizlerler tabi bunlar içinde bi ücret alıcaklardır.
    eywallah ama bizzat şahit olduğum bir olayı anlatayım: başka bi markanın servisine arkadaşın motorunu periyodik bakım için gittik, servisin içinde camekan bi yerde oturup motorları ve motorlara yapılanları net bir şekilde görüyorduk, adamlar vidalarına kadar her yerine bakıp dışarıda test sürüşü yapıp öyle veriyorla motoru ve herhangi bi sıkıntısı varsa hemen bilgilendiriyorlar yani sen demeden baştan aşağı kontrol ediyor ve güler yüzlüler valla. yamaha servisini kötülemek istemiyorum sonuçta bende yamaha kullanıcısıyım ama maalesef durum böyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce şarj edildi mi? eğer akü bir kaç kez aynı durumu yapıyor sa yenisiyle değiştirmek daha iyii
    Ilkez sarj ettirdim simdilik sorun yok tesekkurler
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250

arkadaşlar bir sorum olacak. Resimde ok işaretiyle gösterdiğim siyah conta titreşim olunca ses yapıyor önünde arkasında vida falan yok nasıl sıkacağız bunu? Cantanın önündeki teli mi contaya doğru bükeceğiz?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı DRagon38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imgim.com/7843incix3695599.jpg

arkadaşlar bir sorum olacak. Resimde ok işaretiyle gösterdiğim siyah conta titreşim olunca ses yapıyor önünde arkasında vida falan yok nasıl sıkacağız bunu? Cantanın önündeki teli mi contaya doğru bükeceğiz?
    aynen bugün motoru temizledim grenajları falan söküp iç-dış temizlik yaptım, bi ara motoru çalıştırdım ince bi çızırtı sesi farkettim ki pedallın oradaki klips den geliyor. minik bi bant parçası o işi halleder heralde. yarın bi ara yaparım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

bu arada arkadaşlar sizlere danışmak istediğim birşey var. Dün trafik sigortasını yaptırmak için bir acenteye gittim. Acentedeki adam alianz dan hesapladı 148 tl çıktı. daha ucuz olur mu diye sordum adamda olur muhtemelen dedi ve motorun tip kısmına çin malı başka bi 125 cc motor seçti. böyle olunca fiyat 105 tl ye düştü. şase no, plaka, motor no hepsi aynı bi tek marka değişik. adam bunu çok yaptığını ve hiç bir sıkıntı olmayacağını söyledi. adama güvenemedim bi düşüneyim dedim ve çıktım. bugün axa oyak a gittim 148 tl verip kendi hilesiz hurdasız yaptıracaktım oradaki kadında ras gele bi marka seçip 148 tl çıkardı. yzf r125 yerine başka bişey seçti, o yanlış dedim dedim onun bi önemi yok önemli olan aracın motor olduğunu belirtmek ve plaka dedi. çok şaşırdım vaz geçtim öyle olunca 105 tl ye yaptırmaya karar verdim. en azından kalan paraya sinyal alırım sinyalimin biri eksik bu arada eski sahibide sigorta poliçesinde xt 125 r olarak kayıt yaptırmış onuda yeni fark ettim. böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    bugün gittim ve kuru akü taktırttım motora. bi sıkıntısı kalmadı marşa dokunduğum anda kolayca çalışıyor. 5 dk ısındıktan sonrada ışıklarda artık durunca stop etmiyor şükürler olsun.
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gittim ve kuru akü taktırttım motora. bi sıkıntısı kalmadı marşa dokunduğum anda kolayca çalışıyor. 5 dk ısındıktan sonrada ışıklarda artık durunca stop etmiyor şükürler olsun.
    iyi bari hadi gözün aydın

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı teks58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bari hadi gözün aydın
    sağolasın :D tek kusur sağ grenaj deponun sağı ve kuyruğun sağ tarafındaki çizikler onlarıda hallettik mi tamamdır :D

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    beyaz karbon kapla boşuna alma ya da alana kadar kapla güzel durur.Teks58 daha önce başıma gelmedi böyle bir durum zararı olup olmayacağı allah korusun bir kaza anında belli olur

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz karbon kapla boşuna alma ya da alana kadar kapla güzel durur.Teks58 daha önce başıma gelmedi böyle bir durum zararı olup olmayacağı allah korusun bir kaza anında belli olur
    eywallah hocam. zaten bildiğim kadarıyla benim yaptıracağım sigorta nın bana hayrı olmayacak, haksız olduğum taktirde sadece karşı tarafın masrafını ödemiyor mu sigorta? yada hem benim hem onun masrafını mı ödüyor?

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    trafik sigortası sadece karsı tarafanın hasarı öder. haksız isen...... haklı sen isen karsı tarafın sigortası senin hasarını öder. kasko olursa haklı yada haksız senin hasarını öder
    ..

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    trafik sigortası sadece karsı tarafanın hasarı öder. haksız isen...... haklı sen isen karsı tarafın sigortası senin hasarını öder. kasko olursa haklı yada haksız senin hasarını öder
    ..
    aynen öyle her halukarda benim hasarımı benim sigortam ödemeyecek dolayısıyla poliçede yzf r125 yada başka birşey yazmasının bi önemi yok bu durumda. şase no ve plakanın doğru olması yetiyor gibi gözüküyor. ayrıca tanıdığım arkadaşların poliçelerinin hiç birinde yzf r125 yazmıyor hepsinde farklı farklı modeller yazıyor.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    buralar gene dutluğa dönmüş :D

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    he ya sorma bir ara iyice köye benzedi herkes yazıyor paylaşım yapıyor falan ama şu anda sanırım ilaç atmaya gittiler gelirler arkadaşlar biliyorum paylaşım yapamıyorum ama sizlerden bekliyorum en yakın zamanda yapıcam paylaşımlarımı sınav dönemindeyim

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    kısmetse mart ayında r6 almayı düşünüyorum 0 km. renk olarak düşüncelerinizi alabilirmiyim. hangi daha iyi olur. renk konusunda kararsızım. biraz bilgi paylaşımı yapsak renklerde + ve - leri öğrensem ona göre bi karar vericem.

bir yzf tutkusu aldı gidiyor beni xt125 im var takas düşünenlerle görüşebiliriz

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    kısmetse mart ayında r6 almayı düşünüyorum 0 km. renk olarak düşüncelerinizi alabilirmiyim. hangi daha iyi olur. renk konusunda kararsızım. biraz bilgi paylaşımı yapsak renklerde + ve - leri öğrensem ona göre bi karar vericem.
    bence gri olmalı. r1 deseydin mavi veya mat siyah derdim. ama gsxr larada bak bence bi :D

bu egzos ta su lekesi gibi acayip lekeler var bunlar nasıl çıkar? birde egzos u kaplatabilir miyiz?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    r6 iyidir vaz geçme sonra keşke deme sonuçta hart diye değiştiremezsin ama bence beyazı güzel ve grisi yeni renkleri gelecek onlara baktın mı fuara bak ondan sonra kesin kararını verirsin zaten ben mt 09 düşünüyorum fakat maddiyat kısmet olursa alıcaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gri olmalı. r1 deseydin mavi veya mat siyah derdim. ama gsxr larada bak bence bi :D

bu egzos ta su lekesi gibi acayip lekeler var bunlar nasıl çıkar? birde egzos u kaplatabilir miyiz?
    egzoz temizlemek için sele altında bulaşık teli gibi bir bez var onunla temizleniyor karbon kaplatan var ama ne derece sağlıklı bilemem

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    motosikletim satılıktır. ilanım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2013-diversion-f-5850-km-de-20000-tl-148212039/detay/

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    hayırdır abi yine büyücek mi yoksa ?

Motosikleti
    Xmax 250
    2013 1500 km de hatasiz beyaz yzf 125 ederi nedir bu aylarda.?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)