Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ehliyeti alayım :)
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 kategorisinde alınabilecek bana göre en iyi ve kaliteli motordur.
    Peki bir 125likle neleri yapamazsınız yani tabiki kısıtlı illa ki ''ya arkadaş şimdi bunu değilde o paraya cbr250 alsaydım daha iyi viraja girerdim keşke 250 ile başlasaydım ya sanki onla daha iyi viraja dönerim vs. vs.''bu tip düşünceler kafanızda dolanıyor mu ? yani maddi durumunuz yüzünden mi 125 yoksa yeni başladım bu daha güvenli olur mantıklı davranmalıyım diyerek mi böyle bir tercih yaptınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    ya ben bu 125cc vs 250cc kapıştırmasını pek anlayamıyorum açıkçası. birisinin top speed'i 135-140 km/h, diğerinin 165 km/h. bütün yaygara 30 km/h hız farkı için mi? belki biraz daha atak diyelim 250cc'ler. ee yani?

çok takılıyorsunuz bu meseleye. öyle atla deve değil bana göre. hem yzf-r125'in 250cc motosikletler ile karşılaştırılması onun kendi klasının üzerinde bir araç olduğunu gösteriyor. gerçi bu yakıştırma genelde fiyatının 250cc'lere yakın olduğu için yapılıyor ama bence sınıfında çok net üst sıralarda bir araç.

bizim motosikletin tek kusuru ne biliyor musunuz? bu kadar iddialı bir tasarıma sahip olması. hal böyle olunca beklenti de yüksek oluyor ve böyle apık sapık karşılaştırmalara kurban gidiyor.
    Mustafa A. bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu 125cc vs 250cc kapıştırmasını pek anlayamıyorum açıkçası. birisinin top speed'i 135-140 km/h, diğerinin 165 km/h. bütün yaygara 30 km/h hız farkı için mi? belki biraz daha atak diyelim 250cc'ler. ee yani?

çok takılıyorsunuz bu meseleye. öyle atla deve değil bana göre. hem yzf-r125'in 250cc motosikletler ile karşılaştırılması onun kendi klasının üzerinde bir araç olduğunu gösteriyor. gerçi bu yakıştırma genelde fiyatının 250cc'lere yakın olduğu için yapılıyor ama bence sınıfında çok net üst sıralarda bir araç.

bizim motosikletin tek kusuru ne biliyor musunuz? bu kadar iddialı bir tasarıma sahip olması. hal böyle olunca beklenti de yüksek oluyor ve böyle apık sapık karşılaştırmalara kurban gidiyor.
    Çok doğru söylüyorsunuz verdiğiniz bilgiler için teşekkürler peki neden AltınElbiseliAdam da bu motor o kadar övülmedi sizce sadece görüntüsünü sevdi
    Benimde istediğim bir motor

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı zarem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru söylüyorsunuz verdiğiniz bilgiler için teşekkürler peki neden AltınElbiseliAdam da bu motor o kadar övülmedi sizce sadece görüntüsünü sevdi
    Benimde istediğim bir motor
    şurada yazdım. http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=34594958

beğeniyorsan al, ben beğendim ve aldım. başka hiçbir 125cc motor bana "beni al" diyemedi ancak yzf-r125 dedi. pişman mıyım? asla!
    Oz. bunu beğendi.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti

beğeniyorsan al, ben beğendim ve aldım. başka hiçbir 125cc motor bana "beni al" diyemedi ancak yzf-r125 dedi. pişman mıyım? asla!
    Hemen okuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

okudum helal olsun
    emreng bunu beğendi.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)

Bukadar cidden helal olsun..! Uzun zamandır benzer bir yazıyı yazmayı düşünüyordum. Artık gereği kalmadı..! Teşekkürler..!
    emreng bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Xmax 250
    İsteyen istediği kadar karşılaştırsın arkadaşlar siz keyfinize bakın..

hellboys ve tuense bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125

arkadaşlar bunları nasıl temizleyebilirim?

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2r0g.jpg

arkadaşlar bunları nasıl temizleyebilirim?
    Turtlewax pasta cilalar var youtube da uygulamaları falan var ondan al derim ama en temizi sağlam bir oto yıkamacıya git 20 tlye bütün detayları kapattırırsın. Biraz daha parama kıyarım diyosan iyi bir boyacıdada çok güzel bir şekilde hallederler benimde şahsen kuyruk kısmında küçük izler var biraz daha birikince boyacıda halletmeyi düşünüyorum.Egzozumdada su damlası şeklinde lekeler var asıl onları nasıl çıkarıza grenaj işi kolay

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    komple boyadan mı bahsediyorsun hocam?

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    komple boyadan mı bahsediyorsun hocam?
    yanı o grenajın komple boyanması gerek cunku derın cızıkler olusmus sadece o cızık yerlerı boyaması zor mat oldugu ıcın renk tutmuyo sıkıntılar olusuyo en temızı komple grenajı boyatmak

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı egekrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turtlewax pasta cilalar var youtube da uygulamaları falan var ondan al derim ama en temizi sağlam bir oto yıkamacıya git 20 tlye bütün detayları kapattırırsın. Biraz daha parama kıyarım diyosan iyi bir boyacıdada çok güzel bir şekilde hallederler benimde şahsen kuyruk kısmında küçük izler var biraz daha birikince boyacıda halletmeyi düşünüyorum.Egzozumdada su damlası şeklinde lekeler var asıl onları nasıl çıkarıza grenaj işi kolay
    por çöz diye bişi var onu deneyin egzoz kısmı için

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    kusurabakmayın pek anlamıyorum boyaymış bilmemneymiş :D komple boyatsak kalan kısımlarla renk farkı olur mu peki?

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    kusurabakmayın pek anlamıyorum boyaymış bilmemneymiş :D komple boyatsak kalan kısımlarla renk farkı olur mu peki?
    Hayır benim motor yan yattıgında sol grenaj berbat durumdaydı 350 tlye yenisini almak yerine 200 tl ye sıfır ürün gibi çıkardılar üstelik alt kısımları falanda boyatmıştım kesinlikle iyi bir boyacı enine boyuna herşeyi hallediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    por çöz diye bişi var onu deneyin egzoz kısmı için
    Hocam kimyasal bi madde lavabolarda kullanılıyo diye biliyorum rengini falan açmasın mantıklı geldide siz kullandınızmı ?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    iyide onlara falan gerek yok şimdi aklıma geldi bagajında bulaşık teli gibi bişi olması lazım onunla egzozu temizliyorsun porçöz denemedim bi abi var o demişti kendi motoru için ama bence o bulaşık teli gibi olan sungeri kullan zaten onun gibi lekeler için verilmiş bişi

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    baya sahipsiz buralar ya...

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    kimsesizler mezarlığına dönmüş buralar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

motoruna xenon takan var mı? benim motor stop ediyor biraz bekleyince ondan kaynaklandığını düşünüyorum fikri olan var mı?
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    rölanti kaçta ?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    orjinal nasılsa öyle oynanmamış daha 2 gündür tam olarak bende motor. ilk izlenimler hoştu güven veriyor kaliteyi hissedebiliyorum

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ön freni dozajlı kullanın ilk olarak alışana kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)