Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    hem sadece daytona ile mi görüşüyorsun? kızıltoprak bayisinde vardır belki mat gri. oraya sordun mu? 3 hafta önce falan dükkanda vardı mat gri, görmüştüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yzf r 125
    Açıkçası sıfır düşünüyorum. Takıntılı bir yapım var bu konuda ama çok mecbur kalırsam eğer düşüneceğim artık. Bayiler ayın 20 sinden sonra mutlaka arayın, gelecek diyorlar ama ne derece doğru söylüyorlar emin değilim. Göreceğiz artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem sadece daytona ile mi görüşüyorsun? kızıltoprak bayisinde vardır belki mat gri. oraya sordun mu? 3 hafta önce falan dükkanda vardı mat gri, görmüştüm.
    Az önce konuştum, orda da yokmuş. Sadece mavi varmş. :(

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Yzf r125 Türkiyede ki kullanıcıları için açtığım ortak platform. Beklerim efendim.

https://www.facebook.com/Yzfr125.Turkey

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yzf r125 Türkiyede ki kullanıcıları için açtığım ortak platform. Beklerim efendim.

https://www.facebook.com/Yzfr125.Turkey
    ben sayfayı beğendim.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    selam gençler,

bir sorum olacak. lastiklerinizin havasını ne sıklıkta kontrol ediyorsunuz? yani aslında 2 günde bir kontrol etmek lazım tabi de benim şöyle bir sorunum var; lastiklerin havası her 2 günde bir düzenli olarak düşüyor. sibop iğnelerini yeni değiştirmeme rağmen. bu normal mi? 32psi yapıyorum mesela arka tekerleği, artık sıcaktan mıdır nedir 2 gün sonra 28-29 oluyor. haliyle bi benzinciye uğrayıp düzenli olarak olması gereken haline getiriyorum. merak ettiğim herkeste mi böyle?

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    kimse cevap vermiyor, kendi kendime konuşacağım herhalde.

hafta sonu benim yavruyu 10.000 km bakımına götürdüm. 7800 km'de satın almıştım, 9300 km'de erken bakıma soktum. Motor yağı, yağ filtresi, buji(her ne kadar gerek olmasa da) değişti. hava filtresini kontrol ettik, gayet temiz olduğu için değiştirmeye gerek duymadık. onun dışında debriyaj ayarı, lastiklerin havası, yıkama falan derken kapsamlı bir check up gibi oldu. bu arada 3 adet sinyal lambasının da sağlam bir kağıt bant ile tutturulduğunu hatırlatayım. nedense çok çabuk elimde kaldı 3'ü de. tanesine 60-70 tl fiyat biçtikleri için gözüm kesmedi. bant ile tutturduk şimdilik.

öyle işte, gökhan usta ve yanındaki elemanı sağ olsun ilgilendiler, güzel vakit geçirdim. motorumuzun konusu pek öksüz kalıyor diye anlatasım geldi.

Motosikleti
    yzf r 125

hafta sonu benim yavruyu 10.000 km bakımına götürdüm. 7800 km'de satın almıştım, 9300 km'de erken bakıma soktum. Motor yağı, yağ filtresi, buji(her ne kadar gerek olmasa da) değişti. hava filtresini kontrol ettik, gayet temiz olduğu için değiştirmeye gerek duymadık. onun dışında debriyaj ayarı, lastiklerin havası, yıkama falan derken kapsamlı bir check up gibi oldu. bu arada 3 adet sinyal lambasının da sağlam bir kağıt bant ile tutturulduğunu hatırlatayım. nedense çok çabuk elimde kaldı 3'ü de. tanesine 60-70 tl fiyat biçtikleri için gözüm kesmedi. bant ile tutturduk şimdilik.

öyle işte, gökhan usta ve yanındaki elemanı sağ olsun ilgilendiler, güzel vakit geçirdim. motorumuzun konusu pek öksüz kalıyor diye anlatasım geldi.
    Dostum ooo güzelce bakımını yapmışsın motorun. Kazasız belasız kullan Ne kadar tuttu bütün masrafın?
    emreng bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ooo güzelce bakımını yapmışsın motorun. Kazasız belasız kullan Ne kadar tuttu bütün masrafın?
    170 tl ödedim. bence gayet iyi fiyat, sizce?
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti

Kesinlikle pahalı arkadaşım. Para senin gerçi benim için sıkıntı yok.

Ama yağ ipone yağ 38 civarında. 30 lira buji olsa, 19 tl de yağ filtresi. geri kalanı işçilik işte.

Ben işçiliği kendim yaptığım için işçilik parası kadar kârdayım her bakımda. :=)

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

selam gençler,

bir sorum olacak. lastiklerinizin havasını ne sıklıkta kontrol ediyorsunuz? yani aslında 2 günde bir kontrol etmek lazım tabi de benim şöyle bir sorunum var; lastiklerin havası her 2 günde bir düzenli olarak düşüyor. sibop iğnelerini yeni değiştirmeme rağmen. bu normal mi? 32psi yapıyorum mesela arka tekerleği, artık sıcaktan mıdır nedir 2 gün sonra 28-29 oluyor. haliyle bi benzinciye uğrayıp düzenli olarak olması gereken haline getiriyorum. merak ettiğim herkeste mi böyle?
    Ben hiç kontrol etmiyorum 1 ay oldu motoru alalı. 2.500 km yaptım nerede ise hiçte bakmadım bu benim eşşekliğim tabi üstüne oturduğumda sürerken bir anormallik yoksa ki ilk 100 metre bir slalom yaparım bir gariplik varmı diye öylede kullanıyorum..!

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

Bu arada hafta sonu iki günlüğüne bir ağva yapıp geldik.

---------- Post added 20-08-2013 at 00:11 ---------- Previous post was 19-08-2013 at 23:35 ----------

ykocabay, hellboys ve emreng bunu beğendiler.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-monster-modifiye-sinyal-seti-2-127636578/detay/
    bu ilandaki sinyaller hoşuma gitti fakat yuvaya otururmu emin değilim sizce nasıl

Motosikleti
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-monster-modifiye-sinyal-seti-2-127636578/detay/
    bu ilandaki sinyaller hoşuma gitti fakat yuvaya otururmu emin değilim sizce nasıl
    Otururmu bilmiyorum ama r6 katlanabilir plakalık al. Ona kesin oturuyor.

Bu arada yzf için trafik sigortasını hangi acentaya ve nekadara yaptırdınız arkadaşlar.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Halk sigorta, 256 tl
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Halk sigorta, 256 tl
    İyimiş bende yarın arayayım bari. En düşük yer 320 dedi bana. 1 aydır sigortasız dolaşıyorum yusuf yusuf şeklinde gidip yarın yaptırayayım..! Teşekkürler.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben geçen sene 80 liraya falan yaptırdım bu sene günü gelince bakalım ne kadar çekicekler

Motosikleti
    yzf r 125
    Arkadaşlar Allah'ın izniyle yarın motor için parayı ödüyorum, artık ne zaman gelirse kısmet. 1 hafta falan dediler de bakalım artık Şu an ne kadar heyecanlı olduğumu çoğunuz anlarsınız. Benim ilk motorom olacak, almak da çok kolay olmadı. Sevincimi sizlerle paylaşayım dedim. İyi dilekleriniz için de şimdiden teşekkür ederim.
    emreng, barodi ve hellboys bunu beğendiler.

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Allah'ın izniyle yarın motor için parayı ödüyorum, artık ne zaman gelirse kısmet. 1 hafta falan dediler de bakalım artık Şu an ne kadar heyecanlı olduğumu çoğunuz anlarsınız. Benim ilk motorom olacak, almak da çok kolay olmadı. Sevincimi sizlerle paylaşayım dedim. İyi dilekleriniz için de şimdiden teşekkür ederim.
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız, bol keyifli sürüşler dilerim.

--------------------------------------

Bu arada arkadaşlar benim motordan ses gelmeye başladı sesi söyle tarif edeyim, kasktan nasıl duydum fark ettim sonra takılı kaldım sese :S

şimdi motor şöyle çalışıyor diyelim yani zincir falan karışık olarak duyduğumuz ses tır tır tır tır tır tır tır tır ....

tam 7-8 bin devirlerde gazı çok az kesince araya şöyle bir ses giriyor tır tır tır tır tır pıt tır tır pıt tır tır pıt tır tır tır tır

2-3 sefer geliyor bu ses. Sonra kenara çekip vitesi boşa aldım aynı 8 bin devirlere çıktıktan sonra inerken 1-2 kere araya pıt pıt gibi karışıyor. Ses yüksek gelse sanki egzoz patlaması gibi diyeceğim ama çok kısık yani ve motor tarafından geliyor, acaba supaplardan olabilir mi? Motorda bir tekleme yok gibi o yüzden bujiyi değildir gibi geliyor ama çok bilgim olmadığı için bir şey de demek istemiyorum. 1 haftadır binmiyordum trip mi atıyor yoksa bana Fikirlerinizi bekliyorum ona göre ustaya götürünce özellikle şuraya bakın diyeyim istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    daha önce karbüratörlü motor kullandınız mı abart egzozu bulunan genelde onlarda anahtarla veya kontaktan ac kapa yaparak patlatırlar enjeksiyonda bunu yapamazsın ama onun yerine motoru kompresyona sokarak gazı da tam boşluk ve kavrama noktasında tam ortasında bırakırsan o ses gelir yani egzoz patlatma yapar bence bu yüzden o ses geliyor ama ayarsızlık varsa sübabta onu bilemem benim fikrim bu yönde

Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    daha önce karbüratörlü motor kullandınız mı abart egzozu bulunan genelde onlarda anahtarla veya kontaktan ac kapa yaparak patlatırlar enjeksiyonda bunu yapamazsın ama onun yerine motoru kompresyona sokarak gazı da tam boşluk ve kavrama noktasında tam ortasında bırakırsan o ses gelir yani egzoz patlatma yapar bence bu yüzden o ses geliyor ama ayarsızlık varsa sübabta onu bilemem benim fikrim bu yönde
    Teşekkür ederim fikrin için. Ya önceden de oluyordu ilk defa duydum yada ayarsızlık var artık bilmiyorum bu aralar arkadaşın motoru bakıma götürecektik zaten araya benimkini de kaynatayım da içim rahat etsin

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    kac km de senin motor

Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    kac km de senin motor
    14500 e yaklaştı da tam rakamı hatırlamıyorum. Trip 1 de tutuyorum km sayacını hep.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)