Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    maşallah yapılan işler, işçilikler harika görünüyor, ağız tadıyla kullanırsınız inşallah.
    bu devirde böyle dürüst ustalar istanbulda imkansız ötesi gerçekten.
    bir şey daha dikkatimi çekti, ilk mesajda linki verilen forumun halen çalışması, eski konularla dolu olması da mazide bir tur yaptı bize resmen.
    Bayramicli ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Bayramicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Mevcut tamircim, önceki iki tamirhane görünümlü soyguncuyla yaşadıklarım düşünüldüğünde çok dürüst çalışan, sözünün eri, işini de iyi bilen bir yer çıktı. Kendisinden, şimdiye kadarki çalışmaları için çok memnun olduğumu belirtmem gerekir. Beni hiç yanlış yönlendirmedi, söylediğini yaptı. Bir müşteri olarak kendimi kazıklanıyor gibi hissetmedim. Boyacıyı tamircim önerdi. TUAÇ MOTO BOYA olarak Sakaraya'da yerleşik bir boyahane. Boyacı çok detaycı, aşırı temiz iş yapan, takıntılı seviyesinde yaptığı işe özen gösteren bir usta çıktı. Benimle sürekli bilgi paylaştı, fotoğraf gönderdi, yorum istedi, yönlendirdi. Kullandığı boya kodlarını, boya markasını, alış faturasını, desenleri oluştururken kullandığı maskeleme bantlarının marka ve fiyatlarını bile bana söyledi. İşinde çok iyi bir usta, gerçek anlamda bir usta. Ödediğim her kuruş helal olsun. Hem tamirhane ustam hem de boyacım dört dörtlük çıktı. Öncesinde (burada paylaştığım bilgilerde de görebileceğiniz üzere) çok kazık yedim. Şu anda seleyi yeniden kaplattırıyorum. Konfor sele haline geliyor. Döşemenin ip kısımlarını motorun renklerinde kullanıyoruz. Bir BMW logosu nakışı ekleniyor. Biraz daha işimiz kaldı, sonrasında umarım güzel bir sonuca ulaşacağım.
    ben sakarya^dayım böyle bir yer hiç duymadım adresini paylaşırmısın bi zahmet benimde ön çamurlukta lokal boya işim var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Selam,

Düzeltiyprum, Bekirdere, Kocaeli'nde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Merhaba,

Zeytinburnu Demirciler Org. Sanayide konfor selemi hazırlattım. Artık ince işlere eğildiğimden dolayı döşeme dikişlerinde gri ve maviyi motosikletin boya renklerine uydurduk. Bir BMW işlemesi eklendi. 4000 TL'ye maloldu.

F54 bunu beğendi.

Merhaba,

Gidon yükseltme, yeni çakarlı sis farları, metal aksamlı elcik koruma, fren ve debriyaj manetleri, karter koruma, yüksek sesli korna ve son olarak 7" navigasyon carplay takıldı. Ustam, yarın teslim edileceğini söyledi. Uzun ve zorlu bir maratonun son metrelerindeyiz. Motorun muayenesini bayramdan sonra yaptırıp önce bir istanbul - çanakkale, ardından da istanbul - artvin seyahati planlıyorum. umarım başka beklenmedik bir sorun çıkmaz. son aşamada, detaylı bir yaptıklarım, ödediklerim mesajı veya videosu paylaşacağım.

F54 ve kaanklky bunu beğendiler.

Merhaba.

Motosikleti muayeneden dün geçirdik. İşlemleri bitti. Yarın garajıma gelecek. Test ve yol videosu çekip youtube'daki (@wingedTyres) isimli kanalımda paylaşacağım. Son fotoğraflarını burada da paylaşıp, gönlünden geçen olursa bir hayırlı olsun veya maşallah alırız. Bu videomda (özellikle ortasından sonuna kadar olan kısımda) konudan biraz bahsettim.

https://youtu.be/r0fCwoL4H7U?si=U5K8dbpDqG1dY3sM

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Selamlar,

Konfor Sele gerçekten konforlu mu yoksa orijinal seleden çok da bir farkı yok mu?
    4000 TL ve birkaç haftalık işi beklemeye değer mi değmez mi onun derdindeyim.

Şu işlemleri nerede yaptırdınız?
    "Gidon yükseltme, yeni çakarlı sis farları, metal aksamlı elcik koruma, fren ve debriyaj manetleri, karter koruma, yüksek sesli korna ve son olarak 7" navigasyon carplay"

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba.

Motosikleti muayeneden dün geçirdik. İşlemleri bitti. Yarın garajıma gelecek. Test ve yol videosu çekip youtube'daki (@wingedTyres) isimli kanalımda paylaşacağım. Son fotoğraflarını burada da paylaşıp, gönlünden geçen olursa bir hayırlı olsun veya maşallah alırız. Bu videomda (özellikle ortasından sonuna kadar olan kısımda) konudan biraz bahsettim.

https://youtu.be/r0fCwoL4H7U?si=U5K8dbpDqG1dY3sM
    Çok emek harcadınız uğraştınız ama gerçekten güzel oldu keyif ile kullanın, seleyi yaptırdığınız yerin bilgilerini paylaşabilirseniz guzel olur
    Bayramicli bunu beğendi.

Merhaba,

Çok teşekkür ederim. Seleyi Konfor Sele (Zeytinburnu Demirciler Org. Sanayi)'ye yaptırdım. Çok memnun kaldım. Telefonu: 05326979278.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba,

Çok teşekkür ederim. Seleyi Konfor Sele (Zeytinburnu Demirciler Org. Sanayi)'ye yaptırdım. Çok memnun kaldım. Telefonu: 05326979278.
    Teşekkürler bilgi için
    Bayramicli bunu beğendi.

Merhaba,

Eski seleye oranla %20 gibi daha konforlu, p*poyu daha rahat ettiren bir durum söz konusu. Diğer yandan, benim gibi sıfırdan bir tadilata girişildiğinde, yeni selenin görüntü anlamında da artıları oluyor. Ben renk değişikliğine gittim, bu sebeple benim için zaruri oldu ancak olmazsa olmaz bir durum da değil doğrusu.

Motorun hayatını kurtaran, - bence - ustaların ustası, gönülden beş yıldızi on puan verdiğim, güzel insan Hüseyin Usta oldu. Bilgileri http://www.yedimotoshop.com

Kendisine tüm emekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Gerçek bir motorcu dostu ve bilgili, dürüst, samimi, süper insan. Beni onunla tanıştıran da yine koruma demirleri konusunda marka olmuş Dureis firması oldu. Onlara da çok teşekkür ederim. Boyacım da muhteşem iş çıkardı. Son halinin resimlerini ekliyorum. Bundan sonraki adımlarda uzun yol videolarımı yaptıkça @WingedTyres isimli Youtube kanalıma ekleyeceğim. Bu arada boya bitti, muayeneden de geçtim, bugün notere gidip yeni ruhsat çıkarayım dedim ki ne göreyim, bizim iki teker keçiyi emniyet "4 Tekerlekli" diye işlemiş. Noter "BMW'ye git, bana yazı getir, ancak o zaman yeni ruhsat veririm." dedi. Haydaaaa!!! BMW'yi aradım. "Motor 10 yaşından büyük. Biz o yazıyı veremeyiz, Makine Mühendisleri Odası'na başvurman lazım." dediler. Tüm evrakları, şasi resimlerini, vb MMO'ya yolladım. Bir de bununla uğraşıyorum Bir maceranın daha sonuna geldik gibi. Burada baştan sona sizinle restorasyon sürecini, başıma gelenleri, zorluklarını, keyifli yanlarını paylaştım. Umarım benim gibi başka deliler bu tip süreçlere başlarken okurlar ve onların ekmeğine bu bilgiler katık olur. Ayağınıza taş değmesin. Kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Merhaba,

Noter, "Sizin motosiklet emniyet trafik şube tarafından 4 tekerlek olarak işlenmiş. Düzelttirin öyle gelin." dedikten sonra, Makine Mühendisleri Odası'na ulaştım. Evrakları whatsapp üzerinden kendilerine gönderdim. Benden motosikletin dört taraftan çekilmiş fotoğraflarını ve gerekli belgeleri istediler. Ancak onlar, bayii veya İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) iki tekerlekli olan bu motosikletin 4 tekerlekli olmadığını tasdik edebilirmiş ))) Elbette günümüz para dünyası, bu belge için Oda'ya tam 2000 TL para ödemek zorunda kaldım. İki tekerlekli motosikletimin muayeneden geçmiş olması da yeterli değil, motoru Noter'in önüne park etmiş olmam kabul değil...birine 2000 TL bayılacaksın ve onlar söyleyecek. İşin komik tarafı, ben Beylikdüzü'ndeyim; Mühendis Odası Dudullu'da. Adam motoru görmeden bana onay belgesi verdi. Türkiye komedi ülkesi.

ilker a., espresso, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Merhabalar,

Motosikletle ilk uzun yolculuğumu yaptım. İstanbul - Bayramiç - İstanbul toplam 800 km'lik bu yolculukla ilgili bir de video çekip youtube'a attım. Öncelikle, konfor sele kesinlikle ödediğim parayı son kuruşuna kadar hak etmiş. Ustanın eline sağlık. Benim kuralımdır, 100 km'de bir mola veririm. Diğer motorumda popom ağrır ama bu sefer çok rahat ettim. Molaları verdim ama ya benzin almak için ya da kahve içmek için. Malkara - Çanakkale otobanında sağlam rüzgar aldım. Muhtemelen ön camı yüksek bir özel yapım rüzgarlıkla değiştireceğim. Bir 10-15 cm daha yükseltmeyi planlıyorum. Bu motorlar karbüratörlü olduğundan sol tarafta bir yakıt mandalı vardır. Şimdilik yakıt tüketimi oldukça fazla. Birkaç sefer sonrasında ayar tutturup tüketimi düşüreceğimi düşünüyorum. Yüksek hızda kullanımda sorun yok. Yüksek hız derken, ben 'tın tın' tayfadanım, benim için 130-140 km yüksek hızdır Genelde 80-120 km aralığında sürüş çok keyifli. Motor yeni ancak İstanbul'a döndüğümde park ettikten sonra biraz yağ damlattı. Contalardan olabilir. Bir-iki ay sonra yine C7 Hüseyin Usta'ya bakıma götürüp eksik varsa gideririm. Kalın sağlıcakla dostlar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)