Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji numarası : D8EA diye geçiyo,
    Ama NGK'dan genelde kimse memnun değil çünkü onunda Çin çakmaları hep piyasada diye.
    Champion falan oneriyolar ama ben daha değişmedim 1000deyim..
    en kısa zamanda değişcem bilmiyorum ne bulursam onu takcam açıkcası ve test etcem..
    aa evet champıon da güzeldır yanı marka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Arkadaşlar bende size soram, ilk defa lastiklere hava basıcam, kullanım klavuzunda 22,5 hem ön hem arka için belirtilmiş.
    Doğrumudur? siz kaç basıyosunuz??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Arkadaşlar bende size soram, ilk defa lastiklere hava basıcam, kullanım klavuzunda 22,5 hem ön hem arka için belirtilmiş.
    Doğrumudur? siz kaç basıyosunuz??
    ben genellikle 28 basıyorum diğer arkadaşlar ne basıyor bilemiyorum..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ama NGK'dan genelde kimse memnun değil çünkü onunda Çin çakmaları hep piyasada diye.
    en kısa zamanda değişcem bilmiyorum ne bulursam onu takcam açıkcası ve test etcem..
    yok babacan aldıgın yeri bil yeter ngk harika .

ben 30 -32 bastım en son motor manyak akıyor . :d
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    alooooo uyumayın heeeeeyy

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alooooo uyumayın heeeeeyy
    ara sıra oluyor eray uyuma işleri idare et! eee!tabi normal havalarda soğudu artık..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    sıcak olsa uyusunlar da mayışıp hava soğuyunca aaaa ayıp ama .

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhabalar;

Dostum tek kelime ile harikasın Buji modelini yazman çok iyi oldu.Umarım buralarda uygun buji vardır bende de 1800 Km oldu ama değiştireceğim artık, soğuk havalarda motor çalışmıyor ayak marşı ile 5-6 denemede çalıştırıyorum tabi 4 gün yatıp ısıtmak için çalıştırmaya çalıştığımda oluyor bu olay.Buji bu işi biraz daha rahatlatır diye düşünüyorum...

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok babacan aldıgın yeri bil yeter ngk harika .

ben 30 -32 bastım en son motor manyak akıyor . :d
    Demek NGK iyi diyorsunuz dostum tamamdır bende öle yapacağım teşekkürler...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Dostum tek kelime ile harikasın Buji modelini yazman çok iyi oldu.Umarım buralarda uygun buji vardır bende de 1800 Km oldu ama değiştireceğim artık, soğuk havalarda motor çalışmıyor ayak marşı ile 5-6 denemede çalıştırıyorum tabi 4 gün yatıp ısıtmak için çalıştırmaya çalıştığımda oluyor bu olay.Buji bu işi biraz daha rahatlatır diye düşünüyorum...

Demek NGK iyi diyorsunuz dostum tamamdır bende öle yapacağım teşekkürler...
    bak sana sabah çalıştırma tiyosu . motorun elektrik aksamını aç . böyle enerjı depola :d 5-6-8 kere gazı pompala ama teli koparmadan :D ayak marşı ile bir kaç kere bas sekmanların surtunmesı azcık ısıtır oraları . ayak marsı da 5-6-8 olsun ver el marsını .bnelik yaparsa. ayak marsına bas ayagı dogru yavasca boyle şiştigini hissdeceksın sert olur boyle sıkıca bas tamamdır . ben her turlu motoru calıstırabılıyorum artık

benim motor eskişehir gibi soğuğu meşhur bir yerde . tek marş ile çalışıyor maşallah diyelim

ngk iridyum var bende bir harika

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    beyler bir sorum olacak.

benim motor henuz 485 km'de. cok zorlasam anca 55 km yapiyor ve daha da zorlarsam cok bagiriyor. zorlamak istemiyorum.

485 km'de anca 55 basmasi normal midir? daha devirli kullanip acmam mi lazim rodaj boyunca? yoksa 40-50 arasi gidip kendisinin acilmasini mi beklemek dogru?

sizin alet kac basiyor maks? ve kac km'de?

Motosikleti
    Caracal 200
    Walla ben 500deyken 90a falan çıkıyodum o zaman barıyodu...
    bence 1az zorlaman lazım. Ama servisle görüş istersen daha doğru bilgi verirler.
    Kullanım kitabında ilk 500km de 55'i geçme yazıyo ama sanırım buna uyan ilk kişi sen oldun :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ya bu rodaj işinde hep 40 la gideceksin diye bir kaide yok yavaş yavaş mesela 40 gittin 30 dakika motor tam kıvamında ısındı düz bir yola . çık her viteste 6 -7 bin devir yap 5 . viteste vur 90 -100 kaç yaparsa motor sağır kalmasın ama bunu 1000 km den sonra yapın

efe okyat eğer ki 5 . viteste 50 yi geçmiyorsa mutlaka bir sorun var servisine görün derim . çünkü ben ilk aldığım gün arkadaşımın gazına gelip azcık basmıstım . vites kolumun vıdaları gevsektı ozamanlar ne yapacagımı bılmıyordum . vites buyutunce ondekı cubugu azcık asagı ıtmek gerekıyordu . 4. viteste basıyorum ben yetişecem diye bir anormal ses duyuyorum bu motor . boyle bagırmaması gerek cubugu bir kademe yukarı cektım ve 5. vitese gectım 70 gormustum ama hemen cektım daga 5 dakıka ya yakın rolantıde calıstırıp stop ettım biraz dinlendım . sonra dvm ettım beyler 1000 km den sonra yavas yavas yuklenmeye baslayın . ben bazen zorluyorum . 1. vites 50 gordum ama cok zorladım . bırden degıl ama sakın bır gaz verme ıle . 1. vites 40 2. vites 65 3. vites 80 4. vites 100 5. vites 115 dıyor artık . sunuda unutmayın düz yoldakı toplam hız km gectıkce 5000 den sonra dusmeye baslıyor . ben 120 goruyordum ilk zamanlar 5000 de 115 gordum . şimdi 110 larda kalıyor

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    ya ben hic e-5'e cikamiyorum ehliyet olmadigi icin. site icinde adim ba$i kasis var. onun gazabina ugradim sanirim birazcik.

55'te falan zorlayinca tak tak diye bir ses geliyor a$agidan. sanki silindir bir yerle carpiyor gibi. bilemiyorum zorlayamiyorum. :( servise gidecem 2 hafta sonra. alayim ehliyeti hele.

bir ehliyet almak bu kadar uzun mu surer karde$im ya. sinav ile direksiyon arasi 3 hafta. $aka gib.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    5'inci viteste 50'km'h yapması normal değil!!! bencede en yakın zamanda servise git..eray'ın söylediği gibi ...subap ayarını erken istiyor olabilir kanımca

Motosikleti
    Caracal 200
    mtereyas26 sitede yamaga dragstar 650 de falan gördüm seni, sende benim gibi ilerki motorunu araştırıyosun galiba :D
    Arkadaşlar size bir şey soracağım: şimdi bizim caracal 160kg ilk başta çok zorlansamda artık alıştım, bisiklet gibi kullanabiliyorum, dönüşler v.s. zorlamıyo, ama ben 650cc bir aleti düşünmek istemiyorum yaklaşık 250kg ya kadar çıkıyo, bunu kullanamam gibi geliyo, yani yavaş mahalle aralarında dönüşlerde v.s. siz ne düşünüyosunuz bu konuda, ben gelecek sene 1 japona terfi etmeyi düşünüyorum. dragstar 650 bana en yakını (en hafiflerden biri) sizin fikirleriniz neler.

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    arkadasım acaba vites degistiriyormusun merak ettim yoksa hep birinci viteste gidiyorsunda onun icin bagırıyor motor? vites degistirmeyi biliyorsun dimi benim 2. viteste o kadar yapıyor hemen hemen
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım acaba vites degistiriyormusun merak ettim yoksa hep birinci viteste gidiyorsunda onun icin bagırıyor motor? vites degistirmeyi biliyorsun dimi benim 2. viteste o kadar yapıyor hemen hemen
    caner ayip ediyorsun. 485 km'yi birinci viteste yapmadim tabii ki. 5 vitesi de atiyorum. ama anca 55 basiyor. daha 485 km'de diye zorlamadim. bir de dedigim gibi, uzun uzun basacak yol yok. site icinde her yer kasis. ehliyet olmadigi icin cikamadim hic e-5'e. ama zorlayabildigim kadariyla da en fazla 55 yani. ehliyeti alayim goturecem servise :(

mtereyas26 sitede yamaga dragstar 650 de falan gördüm seni, sende benim gibi ilerki motorunu araştırıyosun galiba :D
    Arkadaşlar size bir şey soracağım: şimdi bizim caracal 160kg ilk başta çok zorlansamda artık alıştım, bisiklet gibi kullanabiliyorum, dönüşler v.s. zorlamıyo, ama ben 650cc bir aleti düşünmek istemiyorum yaklaşık 250kg ya kadar çıkıyo, bunu kullanamam gibi geliyo, yani yavaş mahalle aralarında dönüşlerde v.s. siz ne düşünüyosunuz bu konuda, ben gelecek sene 1 japona terfi etmeyi düşünüyorum. dragstar 650 bana en yakını (en hafiflerden biri) sizin fikirleriniz neler.
    sadece fikrimi soylemek adina,

hayalimdeki cruiser suzuki intruder 800.

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    caracal severler selam olsun hepinize dün aldığım karacal ım için ekzıst susturucusu arıyorum nasıl temin edebilirm yardımcı olursnız sevinirim
    ist anadolu yakası pendik civarı bu işi yapabilen birileri varmı motorun sol egzost patlak tamir yada yeni egzost alıncak yardımcı olursanız sevinirim ;)

egzost acayip ses veriyor ama ben cok bağırmasını istemiyorum video yu ceker yakında koyarım ;) deli ses ama böyle kullanırsam siteden atılırım :D:D:

kendimi tanıtmayı unuttum pendikten tolga yaş 26 ;) herkeze kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    orjinal egsoz çifti 320 ytl . ben dragstar dan yakıtı dolayısı ile var geçtim vt 600 veya vt 750 alacagım . dragstar ıle vt 600 u kıyaslamıslar da cok fark var nette . birde bundan sonra honda dan şaşmam yaa . kanuninim bnm sadık dostum gücenmesin ama 15.000 km dilek olay

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    üzerindeki egzoza susturucu takılabiliyormu bilen varmı acaba ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler