Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Selam millet ;

Arkadaşlar ben motoruma sis lambası taktırmıştım malumunuz fakat resimleri ancak yükleyebiliyorum.Nasıl taktırdığım hakkında bilgi almak isteyen akadaşlar vardı.Sis lambasını ufak bir demir çubuk kullanarak sabitledik.Bence çok hoş oldu ama size göndermem biraz geç oldu kusura bakmayın...

Uzaktan görünüşü de çok hoş...

Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşim sebebiyle biraç gün giremedim yeni arkadaşlar katılmış aramıza.
    Hoş geldiniz.
    Bundan birkaç sene önce motor almak için araştırırken Tiger'ı görüp beğenmiştim, almak için iyi maina dedim. Tabi aradan zaman geçti almaya karar verildi-maddi-manevi- araştırılmaya başlandı.
    Caracal görüldü, aşık olundu. Olay bitti :D
    Bu arada tigermı? o kim :D
    Dostum Tiger konusunda aynı flimi bende yaşamıştım...
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    gerçektende güzel olmuş sis lambalar ayrı bir hava vermiş caracal'a. acaba ne kadara MaaL oldu beni bilgilendirirsen sevinirim....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    İşim sebebiyle biraç gün giremedim yeni arkadaşlar katılmış aramıza.
    Hoş geldiniz.
    Bundan birkaç sene önce motor almak için araştırırken Tiger'ı görüp beğenmiştim, almak için iyi maina dedim. Tabi aradan zaman geçti almaya karar verildi-maddi-manevi- araştırılmaya başlandı.
    Caracal görüldü, aşık olundu. Olay bitti :D
    Bu arada tigermı? o kim :D

tanıyan varmı amca kızı caracalın heralde

domuzlukda olmadan ıyı ısık verıyormu bu yaaaa
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Caracal 200 '08
    üstad yaw bu muhteşem olmuş mamafi aklıma takılan bi kaç soru war şimdi bu sis faarları gündeme geldiğinde bazı arkadaşlar akünün zorlanacağını ve şarz olmakta sorun yaşayacağını söylemişlerdi acaba bu farları taktırdıktan sonra herhangi bir sorun yaşadınmı? şreklen müthiş olmuş eline emeğine sağlık birde nekadara mal oldu montaj dahil bilgillendirirsen sevinirim..

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıdaki resimlere bakın arkadaşlar.Bu benim motorum Zealsun.
    2 adet koruma demirinde 2 adet ana far yanında süs tipi ve 2 adet onların yanında toplam 6 adet ek far var.Tabiki bunlar için özel kablo ve soket tip ayrı sigorta sistemi kullandım.Bu farlara giden enerji Motosikletin kendi tesisatından geçmiyor.12 amper bakımsız tip akü var.
    İşin sırrı farın adedinde değil farın içine koyduğunuz halojenin kalitesinden geçer.Bu sis farları piyasada içinde çin malı ampullerle gelir H3 55 watt yazar üstünde ve deli gibi amper çeker.Benim farlarımın içindekiler ise Osram H3 Type 4 ampullerdir.A enerji sınıfıdır tanesi 55 watt lık ışık verir ancak 24 watt harcar.Siz de sislerinizin içinde bu amplleri kullanın farkı anlarsınız.Tanesinin fiyatı 4.5 YTL dir bilginize...

Yolunuz aydınlık olsun

Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    caracal 200/siyah

hayırlı bayramlar

dostlar...
    tüm motorsiklet kullanan arkadaşlarımızın ramazan bayramlarını kutluyor , daha nice bayramlara kazasız belasız , sağlıkla girmelerini cani gönülden diliyorum...
    bayramda yol yapacak arkadaşlara kolay,kazasız ve "kuru" yollar diliyorum, Allah'a emanet olsunlar.....

Yollarda dikkatli olun , tekeriniz düz ve sağlam bassın,arızalardan uzak ve tehlikelerden ırak olun inşallah..
    hepinize iyi bayramlar..................

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı scootech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar...
    tüm motorsiklet kullanan arkadaşlarımızın ramazan bayramlarını kutluyor , daha nice bayramlara kazasız belasız , sağlıkla girmelerini cani gönülden diliyorum...
    bayramda yol yapacak arkadaşlara kolay,kazasız ve "kuru" yollar diliyorum, Allah'a emanet olsunlar.....

Yollarda dikkatli olun , tekeriniz düz ve sağlam bassın,arızalardan uzak ve tehlikelerden ırak olun inşallah..
    hepinize iyi bayramlar..................
    aynen diyorum yoruldum yazamıyorum

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Havalar bozuldu, motorumu kullanamıyorum, boralim bozuk :(
    Arkadaşlar, sizdede oluyormu yoksa benimmi başıma geliyor acaba nedendir, öneriniz nedir?

Soruma gelince : yazın 7-10 gün motor yattığında (kullanılmadığında)çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyo akü bitmiştir falan diyorum, ayak marşı ile çalıştırıyorum, gidiyorum geliyorum v.s. sorunsuz. çalıştırıyorum çalışıyo.

3-4 gün sonra yine çalışıyo ama 7-10 gün sonra çalışmıyo :(

Şuan kışa girdik 2gün sonra tekrar çalıştırmayı denedim, çalışmıyo :(

akümü çok yetersiz motordamı 1 şey var sizdede oluyomu?
    ben çıldırıyorum buduruma...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Arkadaşlar, sizdede oluyormu yoksa benimmi başıma geliyor acaba nedendir, öneriniz nedir?

Soruma gelince : yazın 7-10 gün motor yattığında (kullanılmadığında)çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyo akü bitmiştir falan diyorum, ayak marşı ile çalıştırıyorum, gidiyorum geliyorum v.s. sorunsuz. çalıştırıyorum çalışıyo.

hersey normal bu motor milleti böyle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    [QUOTE=-CRiminAL-;1276177]Aşağıdaki resimlere bakın arkadaşlar.Bu benim motorum Zealsun.
    2 adet koruma demirinde 2 adet ana far yanında süs tipi ve 2 adet onların yanında toplam 6 adet ek far var.Tabiki bunlar için özel kablo ve soket tip ayrı sigorta sistemi kullandım.Bu farlara giden enerji Motosikletin kendi tesisatından geçmiyor.12 amper bakımsız tip akü var.
    İşin sırrı farın adedinde değil farın içine koyduğunuz halojenin kalitesinden geçer.Bu sis farları piyasada içinde çin malı ampullerle gelir H3 55 watt yazar üstünde ve deli gibi amper çeker.Benim farlarımın içindekiler ise Osram H3 Type 4 ampullerdir.A enerji sınıfıdır tanesi 55 watt lık ışık verir ancak 24 watt harcar.Siz de sislerinizin içinde bu amplleri kullanın farkı anlarsınız.Tanesinin fiyatı 4.5 YTL dir bilginize...

Yolunuz aydınlık olsun

Verdiğin faydalı bilgi için tşk..

motorun kaç km'de bilmiyorum ama ilk 1500'km'ye kadar zor çalışma olayı benimde başıma geldi hatta bir keresinde 15'dk uğraşıp yine çalıştıramamıştım en son ittirerek çalıştırdım...bütün sıfır caracallarda bu sorun oluyor galiba bujiyi ngk tak (uzun paso) farkı görürsün birde 1500'km'yi geçmen lazım bence motorun yeni olduğundan kaynaklanıyor.veya şöyle bir 100,150'km kadar uzun yol yap...
    bütün caracal'cı arkadaşlarımın ramazan ve şeker bayramını kutluyorum..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    [QUOTE=ferotr;1278318]
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yolunuz aydınlık olsun

Verdiğin faydalı bilgi için tşk..

motorun kaç km'de bilmiyorum ama ilk 1500'km'ye kadar zor çalışma olayı benimde başıma geldi hatta bir keresinde 15'dk uğraşıp yine çalıştıramamıştım en son ittirerek çalıştırdım...bütün sıfır caracallarda bu sorun oluyor galiba bujiyi ngk tak (uzun paso) farkı görürsün birde 1500'km'yi geçmen lazım bence motorun yeni olduğundan kaynaklanıyor.veya şöyle bir 100,150'km kadar uzun yol yap...
    bütün caracal'cı arkadaşlarımın ramazan ve şeker bayramını kutluyorum..
    sağol ferhat abi seninde şeker bayramı da neymiş yaw

Motosikleti
    Caracal 200 '08
    Herkezin bayramını kutlar yılın hergününün bayram sevinciyle geçmesini temenni ederim....

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    kısa bir bayram ziyaretinden sonra tekrar buralardayım :D herkese selamlar
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Öncelikle tüm dostlarımızın geçmiş Bayramını Kutlarım...

Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçektende güzel olmuş sis lambalar ayrı bir hava vermiş caracal'a. acaba ne kadara MaaL oldu beni bilgilendirirsen sevinirim....
    Arkadaşlar ben bu sis farlarını linkteki siteden aldım.Farlar 30 YTL ve 5 - 10 YTL verelek taktırdım.Çok hoş birde KAŞ aldımmı 3 adet daha güzel olur diye düşünüyorum...

Link ;

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44460

Alıntı HaZaRDoJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad yaw bu muhteşem olmuş mamafi aklıma takılan bi kaç soru war şimdi bu sis faarları gündeme geldiğinde bazı arkadaşlar akünün zorlanacağını ve şarz olmakta sorun yaşayacağını söylemişlerdi acaba bu farları taktırdıktan sonra herhangi bir sorun yaşadınmı? şreklen müthiş olmuş eline emeğine sağlık birde nekadara mal oldu montaj dahil bilgillendirirsen sevinirim..
    Dostum malum yaklaşık 40 YTL ye mal oluyor montaj dahil, ben birde artı olarak KAŞ takmak gerektiğini düşünüyorum.Akü olayında da taktırdığım usta bana sölediğiniz gibi akünün bitip sorunlar çıkracağını söledi bizde farları uzunlara bağladık.Farlar açıkken içerisinde 2 adet mavi LED var onlar yınıyor çok hoş görünüyor, uzunları yakınca LED'ler sönüp sis lanbları yanıyor ve çok aydınlık bir ortan oluşuoyr bir anda...

Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yolunuz aydınlık olsun

Dostum senin motordaki KAŞ'lar çok hoş görünüyor.Ampuller konusunda zaman bulunca sölediklerini uygulayıp farları aktif hale getirmek istiyorum.Bende yukarıda yazdığım gibi uzunları yakınca sisler içerisindeki farlar yanıyor.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    caracal 200/siyah

damlatıyor....damlatıyor....

dostlar.....
    bayram sonu havala r güneşli diye bizim vahşiyi yıkayayım dedim....
    birde ne göreyim : benzin şamandırasının altındaki zımbırtının contası çürümüş.. oradan şıp..şıp damlatıyor....fazla değil...ama var işte !...

depo benzin dolu , oradaki sorunun hallolması lazım , tecrübeli dostlar !....fikirlerinizi bekliyorum , yazı mı beklesem ? yoksa servise götürüp bir an önce yapılmasını mı sağlasam.. garanti kapsamına giriyormu bu ?cepten yaptırmaya kalksam kaça patlıyor ?kışın bile her hafta sonu (periyodik olarak) şöyle 2-3 dakika çalıştırıyorum,yağı dolaşsın diye..scooter ler gibi soğutması olmadığı için uzun çalıştıramıyorum ama olsun...yağı dönsün içinde diye benzin almıştım..(hay almaz olaydım)
    ha !..bu arada: orta ayağa almak ne kadar zormuş yahu !...belimkoptu resmen,az kaldı motoru düşürüyordum..bu işin bir kolayı yokmu arkadaşlar ?..bir taktiği falan ?..hatta orta ayağı iptal etmeyi bile düşündüm bir ara.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    dostlar.....
    birde ne göreyim : benzin şamandırasının altındaki zımbırtının contası çürümüş.. oradan şıp..şıp damlatıyor....fazla değil...ama var işte !...

depo benzin dolu , oradaki sorunun hallolması lazım , tecrübeli dostlar !....fikirlerinizi bekliyorum , yazı mı beklesem ? yoksa servise götürüp bir an önce yapılmasını mı sağlasam.. garanti kapsamına giriyormu bu ?cepten yaptırmaya kalksam kaça patlıyor ?kışın bile her hafta sonu (periyodik olarak) şöyle 2-3 dakika çalıştırıyorum,yağı dolaşsın diye..scooter ler gibi soğutması olmadığı için uzun çalıştıramıyorum ama olsun...yağı dönsün içinde diye benzin almıştım..(hay almaz olaydım)
    ha !..bu arada: orta ayağa almak ne kadar zormuş yahu !...belimkoptu resmen,az kaldı motoru düşürüyordum..bu işin bir kolayı yokmu arkadaşlar ?..bir taktiği falan ?..hatta orta ayağı iptal etmeyi bile düşündüm bir ara.
    Dostum benim conta ile ilgili pek bir fikrim yok benden daha tecrübeli arkadaşlar muhtemelen yardımcı olurlar.

Motoru orta ayağa almak gerçekten çok zor ben ilginç bir yöntem geliştirdim kendimce, motoru yan ayak üzerine alıyorum ve yapmış olduğum bir takoz benzeri takozdan biraz daha uzunca bir tahtadan yapılmış bir malzeme ile arka tekri motoru ileri alarak (üzerine alarak) havaya kaldırıyorum ve orta sehpa ayağına basarak çok kolay bir şekilde açıyorum, sonrada takoz benzeri malzemeyi altından alıyorum bu kadar.Arzu ederseniz resmini birara yüklerim.
    Saygılarımla...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    dostlar.....

Aynı olay benimde başıma geldi!!küçük bir lastik conta...garantiyi bekleme eğer garantiden gelmesini beklersen deponda benzin kalmaz en fazla 5'ytl'dir tahminim....bu ara uzun zaman oldu bir resim'de ben ekleyeyim bizim caracal'la..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ferhat abi yakıyorssssuuuunnnnn

o conta garantıden karsılanır bir an evvel yaptır . neden arızalı dursun kı motor

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Bilgilendirme için teşekkürler, bujiyi ngk ile değiştireceğim, bu arada 900km daha motor, şuan tek korkum, motoru kapalı garaja cektim, 2-3 ay dokunmayacağım, ilk bahara kadar dokunmayacağım yani çalıştırmaya çalıştığımda kesin çalışmıcak :( yine ayak marşı ile uğraşacağım....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bilgilendirme için teşekkürler, bujiyi ngk ile değiştireceğim, bu arada 900km daha motor, şuan tek korkum, motoru kapalı garaja cektim, 2-3 ay dokunmayacağım, ilk bahara kadar dokunmayacağım yani çalıştırmaya çalıştığımda kesin çalışmıcak :( yine ayak marşı ile uğraşacağım....
    Arkadaşlar artık motorları garaja kaldırıyormusunuz bende yeni bir kullanıcı olarak belki havalar biraz düzelirde gezerim diye düşündüm yoksa hatalımı düşünüyorum.Ben motoru kaldırırken benzini ve motor yağını boşaltmak istiyorum, bu sorun olurmuki
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler