Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı HaZaRDoJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru diyorsun üstad hırsıza kilit dayanmaz adam kafaya koyarsa beni bile çalar ...amma maksat gönül rahatlığı işte ewham dan ibaret...saol bilgiler için o vikvik öten şeye bi bakıyım bulabilecekmiyim...

Dostlar Alanyada ikamet etmekte olan bir caracalcı daha varmı benden başka?...
    kontak anahtarini sola dogru dondururken en asaginin bir ustune getirdiginde direksiyon kilitleniyor zaten. 20-30 lira arasinda celik ustu plastik kaplamali kilitler var. on lastikten motor koruma demirine dogru takarak lastigi hareket edemez hale getirebilirsin. veya yakinda varsa on lastigi direge baglarsin. mutlaka branda al. feyizoglu.com'daki brandalar guzel. ben kullaniyorum. motorunu kedi kopekten, yagmur ve cocuklardan korur en azindan.

alisveris merkezi veya benzeri yerlere gittiginde motorlar icin yapilmis park alanlarini kullan. goz onunde olan yerlere park et. kiyida kosede kalmis sokaklara cekme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar bu caracal ın max hızı nedirrr???

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    benimki düz yolda cok sıkısıtırınca rüzgar cok etkileyici bi sekilde yokken 130 gördü bu da yeter canım sonuca hız motoru degil
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    ben en son 120'yi gördüm düz yolda ama!!! çok sıkıştırılırsa motor biraz daha yüksek hıza çıkabilir tabii motor'a zararı ne olur orası soru işareti ??(sonuçta 200'cc) mesafe fazla uzak olmasa'da uzun yol tecrübem oldu (300 km gidiş) toplam 600 km...300 km'yi sadece 1 kez kontak kapatarak gittim sıkıştırmadan!! 95 km sabit hızla sorunsuz yol yaptı ama !!! devamlı,durmadan,gaz kesmeden 120 ile gitseydim herhalde motoru elimize alırdık ..şunu söylemek istiyorum caracal hız motoru değil,fazla zorlamaya gelmez tam bir gezi motoru ona göre bilinçli kullanmak gerekir...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    100 ü geçmiyor yaw hız yapınca ne oluyor sakin sakin git güvenliğin artsın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    caracal 200/siyah

son hız

dostlar....
    motorsikletle sürat yapmaya hevesli olsaydık,neden cruiser tarzı ve üstelik tek siliindirli makina aldıkki ?..öyle değilmi dostum ?...

yavaş git , hem showun kaliteli hemde sağlığın yerinde olsun,jantların parlasın,güneşte susturucuların flaş gibi çaksın,tekerlerin düz bassın,rüzgarı yaracam diye öne doğru eğilip tarz dışınada çıkmamış olursun..hehe..

çünkü biraz hızlansan (...ki rahatça 110 a çıkabiliyor) motorun üzerinde dik oturduğun için rüzgar seni geriye doğru iteliyor ve yan rüzgarlardan çok etkileniyorsun..e ne oluyor o zaman? öne eğilmeye başlıyorsun,duruşun bozuluyor,farkına bakmadan motorun üzerinde "ıkınarak" gitmeye çalışan sürücü görüntüsü vermeye başladığının farkına bile varmıyorsun..

boşverin sürati dostum..hani bir laf vardır : korkanın anası ağlamaz !...

Motosikleti
    Caracal 200 '08
    Şimdi sözüm hız meraklısı arkadaşlara...bakınız dostlar hastalarım arasında hız merakı ve artistik puan toplama hevesi neticesinde kısmii yahutta tüm beden felç olmuş olan gencecik, daha hayatta hiçbirşey görememiş ve göremeyecek bir bünyeye sahip olmanın acısıyla 2 teker üzeriinde keyifle sürmek warken 4 tekerlekli bir sandalyede başkasının sürüşüne razı olmanın sahavetiyle ölümü bir başka canlıya mutac olarak bekleyen rüzgarı artık hiç hissedemeyecek olan onlarca genç fidan oldu ki bir düşünün bakalım soruyorum size...İSTEDİĞİNİZ ŞEY BUMU?...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şimdi sözüm hız meraklısı arkadaşlara...bakınız dostlar hastalarım arasında hız merakı ve artistik puan toplama hevesi neticesinde kısmii yahutta tüm beden felç olmuş olan gencecik, daha hayatta hiçbirşey görememiş ve göremeyecek bir bünyeye sahip olmanın acısıyla 2 teker üzeriinde keyifle sürmek warken 4 tekerlekli bir sandalyede başkasının sürüşüne razı olmanın sahavetiyle ölümü bir başka canlıya mutac olarak bekleyen rüzgarı artık hiç hissedemeyecek olan onlarca genç fidan oldu ki bir düşünün bakalım soruyorum size...İSTEDİĞİNİZ ŞEY BUMU?...
    100 üzerinden 1000 veriyorum

bu arada artık kurye değilim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    hız meraklısı olsaydık racing'e binerdik bizim tarzımız belli öyle değilmi arkadaşlar!!! eray bu konuda görüşlerinizi alalım...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    abi belkı cbf 600 ıle bıraz naked tadacam amaaaaa ben crusıercıyım abı . ilgi cekmek hosuma gıdıyor

harleydavidson un oldugu yerde racıng e kımse bakmaz

yWF acık renk kanuni tiger acayip ilgimiş çekmeye başladı
    çok heybetlı duruyor . bızım motoru okadar kalın gostermek ıcın ne yapmak gerek depoyu buyutelımmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    tiger yapı itibariyle yüksek bir motosiklet o yüzden biraz heybetli duruyor!!özellikle yeni tiger's modeli çok daha güzel eksozu'da çok yakışmış..ama caracalın yeri başka...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    evet abi caracal daha oturaklı . tiger da gıttıgını hıssetmıyorsun cok bındım ona

egsozları acsam mıkııııııı dıyorum bazen bırı acmıs ses cok hosuma gıttı

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Selam Arkadaşlar ;

Uzun bir tatil arasında yazayım dedim.Görüşmeyeli iyisinizdir umarım, Lastik kalitesi konusunda size katılıyorum, arka cantta zincir tarafında oluşan yağı temizlemek için ilk günlerde canım çıkıyordu ama yöntemi buldum bir CİF yardımı ile hiç sorunsuz temizleniyor.Bilginize...

Alıntı trncbulzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde şu devir saatiyle başım belada,2. devir saatinide kardağ ustanın yardımıyla taktık ama ,1 haftada o da bozuldu.
    bunlar sık sık bozulur diylar zaten.3500 km oldu yola devam
    Ben şuan 130 Km yol yaparak Adapazarına geldim ve yolda tabi bu ilk uzun yol deneyimim olduğundan korkarak yola çıktım fakat motor 1300 Km de olmasına rağmen beni hiç zorlamadı.Çok rahat 120 Km/h hıza ulaşıyor ve rüzgar rahatsız etmese sanırım 130-135 Km/h hızada sorunsuz ulaşır diye düşünüyorum.Ben zorunluluktan birazda yanlışlıkla Otoban yoluna girmemden kaynaklı yaklaşılk 110 Km yolu 100 ile 120 Km/h arası hızda kullanmak zorunda kaldım ve sadece bir mola verdim. Fakat dönüşte elimden gelidiğince 95 Km/h hızı geçmek istemiyorum titreşim 100 Km/h geçtiğimde çok uzun süre kullanırsanız rahasız ediyor. :D Devir saati konusunda 130 Km yolun yaklaşık 110 Km geçtikten sonra devir göstergesi ve Hız göstergesi sapıttı.Devir göstergesi 6500 devire gelince birden 8000 ile 4000 devir arası hızlı hızlı hareket ediyordu, Hız göstergesi ise motor 100 ile giderken 145 ile 90 Km/h hız arasında geziniyordu Varacağım yere vardıktan 2 gün sonra gezintiye çıktığımda sorun göremedim.Umarın dönüş yolunda da bu sorunu yaşamam ve göstergeleri değiştirmek için uğraşmam diyorum.

Alıntı scootech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar...
    motorunuz dışarıda duruyor ve siz güneşten ve daha çok yağmurdan etkilenmesin diye üzerine branda aldınız ve örttünüz..
    ama birde baktınızkir motorunuzun selesinde tırnak izleri var...araştırdınız araştırdınız,birde baktınızki,motorunuzu sizinle beraber kullanan yaratıklar var..
    KEDİLER !......
    motorun üzerin çıkıp brandanın altında yatıyorlar.....
    siz nasıl başa çıkıyorsunuz bu sevimli misafirlerle ?..
    nasıl biliyormusunuz ?......

selenin üzerine karabiber serpiyorsunuz, bu bir bezin üzerinede olabilir,sonra o bezi selenin üzerine koyacaksınız..

biliyorsunuz kedi ve köpekler devamlı yeri koklarlar,brandanın altına giren hayvan,önce yatacağı yeri koklayıp kontrol ediyor veeee malum tepki !...
    salya sümük hapşırık,sonrada olay yerinden kaçış..hehehehe..
    denenmiştir.....sizde kullanın diye söylüyorum.
    Çok iyi yöntem bu yawwww.... :D:D

Tüm motor severleri ve özellikle caracalcıları saygıyla selamlıyorum artık bende caracalın o cazibeli saflarında yer alıorum şunu sölemeliyim ki bu motoru almamı sağlayan tek unsur bu forum ve dahilindeki siz değerli dostlar oldunuz hepinize samimiyetiniz ve yol göstereiciliğiniz acısından teşekkürlerimi sunarım daha motoru almadan oluşabilicek sorunları sayenizde öğrendim şimdi hiç bir sorun (Allah korusun ) bana süpriz gelmicek tekrar saolun iyi akşamlar
    Aramıza hoşgeldin dostum...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    bu benim sahsi kanaatim, tiger'i hic guzel bulmuyorum. motoru aldigim dukkanda caracal ile tiger yan yana duruyordu. olculere falan baktiginizda tiger daha kucuk bir motosiklet. adindan baska hicbir heybeti yok. o da tek silindir. tek fark 250 cc olmasi. belki isciligi ve parcalari biraz daha kalitelidir. o kadar. ha yillarin tiger'i. kendini ispat etmis. ama estetik olarak caracal'in yanina yaklasabilecek pek fazla motor yok. bunu cok samimi soyluyorum. onlarca marka inceledim. yok. resmini veya kendisini gosterdigim her arkadasimin gotu dusuyor.. ben goruntuden son derece memnunum. ses biraz daha iyi olabilirdi. egzozlar garanti dolmadan acmak istemiyorum. ama sanirim tutamayacam kendimi.

Motosikleti
    Caracal 200 '08
    Yaw Tiger Miger Bbunların Alayı Fos Bence Tipsiz Bir Alet. Caracal Daha Yakışıklı Daha Karizmatik Ee Copperada Bu Yakışır Dimi şöle Biraz Dikkat çeekecek...

Merhaba arkadaşlar motordan şangır şungur sesler geliyor,sorunun zincirden kaynaklandığını düşünüyorum.Bu sorunu daha önce yaşamış olup da sorunu çözen arkadaşlar varsa yardımcı olmanızı istiycem

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    motoru sehbaya al sesin geldiği yeri test et vurdugu yere plastık yada kaucuk yapıstır ses kesılsın hee bırde zıncırı gerdır

Motosikleti
    caracal 200/siyah

caracal en iyisi

dostlar...
    bazı dostlarımız caracal ve tiger arasında kararsız kalmışlar..bence tiger büyük olmasına rağmen "kısa" kalmış..bence o motor daha uzun olmalıydı . Hem kısa ,hemde yüksek..görüntü olarak caracal'ın yanına biile yaklaşmıyor...daha "uzun" ve daha "alçak" olması gerekirdi benim fikrime göre..

carcal'ın makinası cift silindir olsa veya 250 cc olsa tiger kesinlikle varlık gösteremez (...hoş , zaten şu anda bile caracal'ın yanında pek alıcısı yok gibi)bence dizayn itibariyle caracal tam bir cruiser gibi duruyor,tiger ise cruiser ile touring-naked arası birşey (tabii bu benim fikrim,tiger sahipleri arkadaşlarımızı gücendirmek istemem)
    Neme lazım,caracal 200 yola güzel oturuyor,dengeli gidiyor,virajdan çıkarken "bunu nasıl düzeltecem,nasıl kaldıracam" diye düşünmüyorsun,sanki kendisi kalkıyor,hep dik durma eğiliminde gibi......İleride daha da iyi olacağına ben inanıyorum,bu modele dikkat edin !.. 3 , ama 5 sene sonra,onu bilemem,fakat bu model klasik olacak.ben inanıyorum.diğer çin motorları gibi değil bu..farklı bu.. kişiliği oluşuyor , farkında değilmisiniz ?...

saygılar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı scootech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar...
    bazı dostlarımız caracal ve tiger arasında kararsız kalmışlar..bence tiger büyük olmasına rağmen "kısa" kalmış..bence o motor daha uzun olmalıydı . Hem kısa ,hemde yüksek..görüntü olarak caracal'ın yanına biile yaklaşmıyor...daha "uzun" ve daha "alçak" olması gerekirdi benim fikrime göre..

carcal'ın makinası cift silindir olsa veya 250 cc olsa tiger kesinlikle varlık gösteremez (...hoş , zaten şu anda bile caracal'ın yanında pek alıcısı yok gibi)bence dizayn itibariyle caracal tam bir cruiser gibi duruyor,tiger ise cruiser ile touring-naked arası birşey (tabii bu benim fikrim,tiger sahipleri arkadaşlarımızı gücendirmek istemem)
    Neme lazım,caracal 200 yola güzel oturuyor,dengeli gidiyor,virajdan çıkarken "bunu nasıl düzeltecem,nasıl kaldıracam" diye düşünmüyorsun,sanki kendisi kalkıyor,hep dik durma eğiliminde gibi......İleride daha da iyi olacağına ben inanıyorum,bu modele dikkat edin !.. 3 , ama 5 sene sonra,onu bilemem,fakat bu model klasik olacak.ben inanıyorum.diğer çin motorları gibi değil bu..farklı bu.. kişiliği oluşuyor , farkında değilmisiniz ?...

saygılar

sonuna kadar

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    İşim sebebiyle biraç gün giremedim yeni arkadaşlar katılmış aramıza.
    Hoş geldiniz.
    Bundan birkaç sene önce motor almak için araştırırken Tiger'ı görüp beğenmiştim, almak için iyi maina dedim. Tabi aradan zaman geçti almaya karar verildi-maddi-manevi- araştırılmaya başlandı.
    Caracal görüldü, aşık olundu. Olay bitti :D
    Bu arada tigermı? o kim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler