Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    ikimizden baskasıda yok simdi
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...karadeniz.html

bakın regal raptorculer nasıl gezmiş bizde yapsak nasıl olur ki arkadaşlar kaç tane caracalcı var sayısını öğrenmek amacıyla yapıyorum

ben 1 diye başlıyorum her gelen kişi kendinden önceki sayıya bakıp bir üstünü versin

1
    aslında iyi olurdu be eray!! ama düzenlenleye bilirmiyiz böyle bir gezi şüpheliyim seneye kaldı bu iş...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında iyi olurdu be eray!! ama düzenlenleye bilirmiyiz böyle bir gezi şüpheliyim seneye kaldı bu iş...
    seneye tabıkı zaten para yok 1 mılyar ayırıp cıkacam seneye yola
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım o farları eklediginde bana da haber ver nasıl yaptıgını bende aynısından almayı düsünüyorum kolay gelsin smdiden hayırlı olsn
    Tabi dostum yöntemi sizede yazarım ama nasıl olucak bir bulmam lazım. Bana ön siznyal lambalarının ayaklıkları uyar gibi geliyor bir farlar gelsinde bakalım

ikimizden baskasıda yok simdi
    Bende katılmak isterim..

Arkadaşlar bu arada aklıma takılan üç soru var ;

*Benim motor 985 Km de 1000 Km olur olmaz artık tam gaz gideyimmi, yoksa yavaş yavaşmı arttırayım bu olayı.

*Birde 5. Viteste maksimum kaç devirde gitmeliyim, en yüksek hız o devirde ne olmalı gelecek hafta 130-140 Km otobanda yol yapmalıyımda malum hızlı gitmek zorunlu olucak ayrıca önerilerinizi bekliyorum yol ile ilgli daha ilk motorda bukadar yol yapıcamda

*Son olarakta siz bu motordaki benzin musluğunu nasıl kullanıyorsunuz akşamları kapatılırmı yoksa hiç dokunmamam mı gerekir ne dersiniz.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Marantzz ben muslugu hic kapatmiyorum. bence gerek yok.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marantzz ben muslugu hic kapatmiyorum. bence gerek yok.
    aaa Bende takıntı olmuş kapatmazsam rahat etmiyorum.Demek ki gerek yok diyorsunuz.
    Saygılarımla...

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi dostum yöntemi sizede yazarım ama nasıl olucak bir bulmam lazım. Bana ön siznyal lambalarının ayaklıkları uyar gibi geliyor bir farlar gelsinde bakalım

Bende katılmak isterim..

Arkadaşlar bu arada aklıma takılan üç soru var ;

*Benim motor 985 Km de 1000 Km olur olmaz artık tam gaz gideyimmi, yoksa yavaş yavaşmı arttırayım bu olayı.

*Birde 5. Viteste maksimum kaç devirde gitmeliyim, en yüksek hız o devirde ne olmalı gelecek hafta 130-140 Km otobanda yol yapmalıyımda malum hızlı gitmek zorunlu olucak ayrıca önerilerinizi bekliyorum yol ile ilgli daha ilk motorda bukadar yol yapıcamda

*Son olarakta siz bu motordaki benzin musluğunu nasıl kullanıyorsunuz akşamları kapatılırmı yoksa hiç dokunmamam mı gerekir ne dersiniz.
    Ben bildiklerimden anlatmaya çalışayım.
    *Öncelikle farları takamazsan merak etme o farların takıldığı demirler değiştirilebiliyo. Sanırım Feyizoğlunda vardı o demirlerden. Bulman kolay ve ucuzz bir parça.

*Bakımlarını yaptırdıysan 1000km de istediğin gibi bas. Tam randıman almak istiyorsan 1000de bir zinciri temizle yağla öle çık daha rahat basarsın.

*Benim servis motoru denemek için deviri sona vurduruyor bir zararı olmaz diyor. Fakat uzun süre yapılmamalı diyor. Açıkcası ben 100 bastım ama rüzgar yeterince rahatsız ediyor daha üstünü basmayı istemiyorum. 90da giderken bu kadar sorun olmuyodu. Sen tek başına rahat 110-120 gidersin gibime geliyor. Bende 2kişi binmiştik.

*Son olarak bende benzin musluğunu kapamıyorum.

Bu arada Caracalcılar benide yazın
    -------3-------

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bildiklerimden anlatmaya çalışayım.
    *Öncelikle farları takamazsan merak etme o farların takıldığı demirler değiştirilebiliyo. Sanırım Feyizoğlunda vardı o demirlerden. Bulman kolay ve ucuzz bir parça.

*Bakımlarını yaptırdıysan 1000km de istediğin gibi bas. Tam randıman almak istiyorsan 1000de bir zinciri temizle yağla öle çık daha rahat basarsın.

*Benim servis motoru denemek için deviri sona vurduruyor bir zararı olmaz diyor. Fakat uzun süre yapılmamalı diyor. Açıkcası ben 100 bastım ama rüzgar yeterince rahatsız ediyor daha üstünü basmayı istemiyorum. 90da giderken bu kadar sorun olmuyodu. Sen tek başına rahat 110-120 gidersin gibime geliyor. Bende 2kişi binmiştik.

*Son olarak bende benzin musluğunu kapamıyorum.

Bu arada Caracalcılar benide yazın
    -------3-------

Çok çok teşekkürler.Tek kelime ile harika açıklama için tekrar tekar teşekür...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    marantz 4 sun de abı sayımıza bakalım

Motosikleti
    Caracal 200
    Sayımız az umarım yaza güzel bir sayı yakalayıp şöle güzel bir gezi planı yaparız.

Rica ederimz Marantz yardımım olduysa ne mutlu bana.

Yolun açık olsun.

Motosikleti
    caracal 200/siyah

kaç kişiyiz biz yahu ?

dostum...
    bende benzin musluğunu hiç ellemiyorum,üstelik hiç gereği de yok diye düşünüyorum..bu güne kadar ışık yandığında bile ikinci depoyu kullanmak için bile çevirmedim o musluğu....hemen gittim aldım..

ben 110 u gördüm , ama rüzgar çok rahatsız ediyor ve seni arkaya doğru fena iteliyor,şu anda 1100 km deyim ve motor çok rahat 7000-8000 devirlere çıkıyor,fakat ben bu devirlerde gitmek istemiyorum.çünkü resmen vızıldıyor motor,gerek yok..ancak birini solalrken gerekli oluyor,o kadar...

bizim motorlarımız mobiletmi arkadaşlar?.. ....ki tam gaz cırrrrrrrrrr diye sürelim ?..karizmamız var,bir ağırlığımız var,bir oturuşumuz var....
    ben motorumu mobilet gibi "ebüveeee" diye bağırtmam.....

kazasız yolunuz olsun

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    huysuz resımdeyken motorun harıka duruyor

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhabalar;

Arkadaşlar öneri ve yardımlarınız içn öncelikle herkese teşekkür ederim.Dün akşam çok garip bir durum oldu bu konuda sizden özür dileyerek tekrar yardım rica ediceğim.

Olay şöyleki ; Hızlı bir yolda 5. viteste yaklaşık 60 Km/H hızla giderken bir yöne dönmek ve yavaşlamak için debriyaja ve frene basarak yavaşladım dönmeyi tamamladığımda vites trafik durumundan dolayı 5. viteste kaldı ve normal olarak vitesi 2'ye düşürmek için hamle yaptığında (tabi debriyaj başından beri basıydı) vites 4'e geçti tekrar 3, 2 yapmak için bastığımda sabit bir demire basıyormuşum gibi hiç hareket etmedi.Bu olay daha önce birkere daha oldu ama motoru STOP yaptım tekrar debriyaja basarak çalıştırdığımda vites küçüldü, bu sefer çalışırken debriyajı hafif bırakarak ne olacağını merek ettim ve yarım debriyajda hareket etme girişimindeyken vitesten takırtı ses gelerek 3. vitese düştü ve sorun yok oldu.Sizce sorun nedir ben vitese tam basmıyormuşum gibi birdurum mu vardır.İşin uzmanları olarak bana nedersiniz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Marantzz anlattigin hikaye bende de oldu birkac defa. hatta bugun oldu. yavaslarken vites kucultmeye calistigim, kucultemediigm icin alet yuksek viteste stop etti. stop haldeyken bosa alip tekrar calistirdim.

bunun disinda birkac defa da su oldu: aleti otoparka cekiyorum. debriyaji sıkıp bosa aliyorum. yesil N isigi yaniyor. debriyaji biraktigim gibi alet stop ediyor. meger viteste kalmis... bunlar sizde de oluyor mu?

tahminimce alet vites araliklarina daha alismadi.

Motosikleti
    arkadaslar eger yuksek viteste gidiyorsanız ve eliniz bir süre debriyajda kaldıysa vitesi degistirmeden önce bir gaz verin ondan sonra aynen rahat geciyor yada bosta gidiyorsunuz vitese atmak istediginizde gırççç die bi ses duyarsınız bunu da yasamamak icin önce biraz gaz verin sonra degistirin herkese iyi sürüşler

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    arkadaslar eger yuksek viteste gidiyorsanız ve eliniz bir süre debriyajda kaldıysa vitesi degistirmeden önce bir gaz verin ondan sonra aynen rahat geciyor yada bosta gidiyorsunuz vitese atmak istediginizde gırççç die bi ses duyarsınız bunu da yasamamak icin önce biraz gaz verin sonra degistirin herkese iyi sürüşler
    Çok iyi yaww bunu bugün kesin deniyeceğim.Elimin debriyajda kalma durumu yüksek bir ihtimal.Çok teşekkürler...

arkadasım o farları eklediginde bana da haber ver nasıl yaptıgını bende aynısından almayı düsünüyorum kolay gelsin smdiden hayırlı olsn
    Dostum buarada sis farları geldi resimde göründüğü gibi ufak deillermiş bu hafta sonu taktırabilirsem resimleri ile size bilgi vereceğim...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    caner aferin olm bunları faydalı bilgilere yazmalı ama o hareket benzin ile doğru orantılıdır

Motosikleti
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi yaww bunu bugün kesin deniyeceğim.Elimin debriyajda kalma durumu yüksek bir ihtimal.Çok teşekkürler...

Dostum buarada sis farları geldi resimde göründüğü gibi ufak deillermiş bu hafta sonu taktırabilirsem resimleri ile size bilgi vereceğim...
    simdiden hayırlısı olsun güle güle kullan beklemedeyim

Motosikleti
    Caracal 200
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huysuz resımdeyken motorun harıka duruyor
    Teşekkürler Mterayes fotoğrafı çeken arkadaş güzel çekmiş :D

Aynı durumlar benimde başıma geldi, motor N de görünüp aslında viteste kalması gibi.

Yada ışık yanmazken Boşta kalması gibi.

Dururken bunlar olabiliyo, bana bunu motoru öğreten arkadaş sölemişti olabileceğini motoru hafif hafif ileri-geri oynatmadıkça vites değişmiyo.

Ama hareket halindeyken başıma hiç gelmedi. Yorumsuzum açıkcası.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Mterayes fotoğrafı çeken arkadaş güzel çekmiş :D

Aynı durumlar benimde başıma geldi, motor N de görünüp aslında viteste kalması gibi.

Yada ışık yanmazken Boşta kalması gibi.

Dururken bunlar olabiliyo, bana bunu motoru öğreten arkadaş sölemişti olabileceğini motoru hafif hafif ileri-geri oynatmadıkça vites değişmiyo.

Ama hareket halindeyken başıma hiç gelmedi. Yorumsuzum açıkcası.
    Evet evet sorun o şekilde. Ben bilgi olması için ayrıca servise danıştım onlar bu tür şeylerin rotajdaki bir motor için normal olduğunu sölediler.Ayrıca "canercaracal" arkadaşımızın yazmış olduğu gaz verme olayı bence çok başarılı sorunsuz oluyor.
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler