Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    benim için cruiser motosikletlerde bazı görüntü kriterleri vardır. bunların da en başında ön çamurluk gelir. caracal'da ki çamurluklar bilhassa önçamurluklar phantom'dan daha gösterişli duruyor. ama benzin deposu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. ha bu arada keşke caracal'da da mavi-mor skalasında bir renk olsa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    A2 yaşını beklior..
    Aklıma takılan bi nokta var acaba bu tigerların sonradan takılma biraz daha uzunlamasına melek kanatlarına benzeyen koruma demirleri var onlar caracala uyarmı acaba...Bide ön çamurluktaki forforları ışıklı yapıp aynı şekilde arkayada bi çift takrsak güzel olmaz mı bn çok hoş bi görüntü olur..Sizce.?
    ' [B][U]2011[/U][/B]
    ..Loading.. ::157::

Motosikleti
    honda SH150
    arkadaşlar uzun süredir motoru araştırıyorum sanırım karar kıldım caracal da
    ama sesini daha duyamadığım için hala soru işaretleri var eğer daha önce kullananlar varsa skygo 250-4 modeliyle sesini karşılaştırsak nasıl bir ses söz konusu çünkü daha başlangıç için skygo nun sesi benim için güzel ama caracal ın sesi nasıldır bi yardım lütfen cevaplar için teşekkürler

Bir de izmir de bu motoru görebilieceğim bi yer var mı karşıyaka ve çamdibindeki servislerde yokmuş var mı bildiğiniz bi yer teşekkürler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Phantom=Kanuni Caracal

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 PM ----------

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Phantom
    bende bu motor neyin taklidi diyodum çinlilerin orijinal motoru yokdurda

boyu kiloyu dert etmeyin arkadaşlar, racer motorda diziniz kırılıyo baya sorun olmaz, bu motorda size küçük gelmez MOTORU KÜÇÜK GELEBİLİR.

sesi iyi (ben seviyorum, aslada egzoz açtırmam)

koruma demirini isterseniz şeytan orağı gibide yaparsınız siz paradan haber verin
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Gelişen kapitalizm yüzünden üretim mekanları doğu'ya kaymış durumda zira orada inanılmaz derecede ucuz işgücü var.

Zamanında bizdeki ucuz işgücü nedeniyle bizde üretilen Fiatlar, Toyotalar nasıl Türk malı olmuyorsa ucuz işgücü nedeniyle uzakdoğu'da üretilen Kanuniler de çin malı değildir.

Kanuni Kuralkan'a bağlı bir firmadır. parçalarını çin'de ürettirir, Türkiye'ye getirtir burada sadece montajını yapar.

Bu Honda için de böyledir, Yamaha için de. Firmalar kriterleri belirler, siparişi verir ve fabrikalara alın bunu üretin der. Keza keeway de öyledir. Macar firmasıdır ama Çin'de üretim yapar.

Umarım anlaşılmıştır. Caracal da bir kopyadır.

kanuni parçalarını çin de ürettirirden ziyade benim teorim, çinde bir KOPYA motor tasarlanır, kanuniden yetkili bikaç kişi gider, ahanda bu motoru sevdim der, çinçanlı okey der, üzeride kanuni damgasını vurur, kanuni üretimi diye satar. "benim yorumlamam bu gadar, hadi hayırlı işler" (son cümle alıntıdır)

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni parçalarını çin de ürettirirden ziyade benim teorim, çinde bir KOPYA motor tasarlanır, kanuniden yetkili bikaç kişi gider, ahanda bu motoru sevdim der, çinçanlı okey der, üzeride kanuni damgasını vurur, kanuni üretimi diye satar. "benim yorumlamam bu gadar, hadi hayırlı işler" (son cümle alıntıdır)
    senin görüşüne katılıyom.
    tabi yamaha suzuki hondalar da çinde üretiyor olabilir parçalarını ama üretimde üretime fark var
    inşallah ileride bu çin malları daha kaliteli olur
    ama yinede o paraya anca o kadar buna şükür
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ne kadar ekmek o kadar köfte.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Arkadaşlar belli başlı kalite kriterleri vardır. Burda da firmaya düşüyor iş. Bir ürünün patenti kimdeyse o ürün o ülkenin malıdır. Caracal patenti de Kanuni'de olduğuna göre üretim kriterlerini ve kalite standartizasyonunu Kanuni belirliyor, denetimini Kanuni yapıyor demektir.

Standartı koyduktan sonra ister Rusya'da üret ister Malezya'da kalite açısından fark olmaz zira standart bellidir. Standarta uyulmuyorsa da firma o ürünü ihraç etmez.

İşte burada önem kazanan Kanuni'nin kalite standartının ölçüsü. Ne derecede tolerasyona izin verdiğidir.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Caracalla ilgili tek bir video bile bulamadım,yardımcı olabilcek kimse varmı
    Bir gün mutlaka ...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video kameram olsa video çekerdim..
    sesi tek silindirli olmasına rağmen tok çıkıyor.
    eğer kestirrisen daha fazla da çıkabilir. am aben kestirmeyi düşünmüyom gayet hoş sesi var. malesef kameram yok
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

isteyene caracal ses mp3 dosyası, videodan çaldım, vidyolar çok büyük, aradan sesini kestim ve formatları upload edilir türden değil.

http://rapidshare.com/files/281900077/cdd.rar 674 kb

yeni aldığımda çektiğim vidyo, sizinde duyacağınız ses hemen hemen bu ama kullandıkça toklaşıyor

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    forumu ilk sayfadan itibaren okudum açıkçası motorun standart sorunları var onlar giderilince kullanıma bağlı olarak uzun süre gidecek bir motor gibi duruyor.Çok kararsız kaldım her hafta tarz değiştiriyorum ama caracal gerçekten içime sindi diğer çinlilere göre şekil itibari ile bayağı iyi.Bayii de sıfırını inceledim ama şöyle ne sesini duydum ne yolda süzülüşünü onuda bi görsem soru işaretleride kalkacak ama bakalım aramaya devam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:29 PM ----------

isteyene caracal ses mp3 dosyası, videodan çaldım, vidyolar çok büyük, aradan sesini kestim ve formatları upload edilir türden değil.

http://rapidshare.com/files/281900077/cdd.rar 674 kb

yeni aldığımda çektiğim vidyo, sizinde duyacağınız ses hemen hemen bu ama kullandıkça toklaşıyor
    Dostum cahilliğimi bağışla ama ben bunu açamadım
    Bir gün mutlaka ...

linke tıkla, free user e tıkla ordan bi süre geri sayım olacak sonra download file yazar ona bas indir

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    sağol dostum sesi biraz cılız ama sonuçta tek silindir ve 200cc fazlasını beklemek aptallık olur.Daha önce cbr 125 vardı askere gitmeden satmıştım şimdi alacağım motorda çok kararsız kaldım ama sanırım amcamın aldğı shadow 750 yi görünce biraz cruser a kaydı aklım.Birde şunu söylemek istiyorum kullanan arkadaşlar cevap verebilirler belki...Bu çinli motorlar ilk çıktıkları zamanlarda bir tanesini kullanmıştım markasını bile hatırlamıyorum açıkçası ama kasa olarak çelik le aynıydı sanırım motora bindim şöyle ikiyüz üçyüz metre gittim geldim.İndiğimde iyiki motor kullanmaya böyle bir makinayla başlamamışım çünkü motordan soğurdum dedim kendi kendime.Her yeri sallanıyor du sanki birazdan bütün parçaları yolda bir tarafa dağılacakmış gibiydi.Cbr 125 in yağ gibi akıp gidişine alışmışım bana sanki hurdaya ayrılmış motor gibi geldi.Acaba caracal normal 40-80 km arası seyrederken nasıl rahatmıdır?
    Bir gün mutlaka ...

bunu çok ısrar edildiye koydum yoksa mp3 dosyası bi referans değil, canlı duymaya benzemez

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Haklısın aslında canlı görmek lazım da daha bir tane yolda denk gelmedi yakında kampanya yapacağım zaten ''motorunu gelip inceleme fırsatı verene ücretsiz yıkama hizmeti'' nasıl işe yarar mı
    Bir gün mutlaka ...

adresini ver

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    adresini ver
    Başım gözüm üstüne İst. gel avcılara yaklaştınmı alo çek mekan senin
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    honda SH150
    ben hala motoru şöle bi göremedim ya izmirde 3 şubede motor yok karşıyaka bornova buca görmeden de bilmiyorum yani biraz kararsız kaldım arkadaşlar ne yapayım motoru görebilmek için???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler