Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    selamun aleyküm gençler bende bugun yeni aldım bu motordan acaba bunların yakıtı nasıl 100 km de ne kadar yakıyor kesin bir bilgi istiyorum şimdiden teşk ler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kurubeyin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm gençler bende bugun yeni aldım bu motordan acaba bunların yakıtı nasıl 100 km de ne kadar yakıyor kesin bir bilgi istiyorum şimdiden teşk ler
    şehir içi sakin kullanım 4 lt , devirli kullanım 5 lt uzun yol 2.8-3.2 lt

SÜBAP AYARINA ELLETME , KOLAY KOLAY FABRİKA AYARINI TUTMUYOR SONRA
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    motoR haRbi süper ya hasta oldum acayip derecede çekiş var ya benim motor 2200 km de hala sıfır motor gibi bastım mı gidiyor abi 110 115 gördüm en son hafif yokuş yukarı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kurubeyin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoR haRbi süper ya hasta oldum acayip derecede çekiş var ya benim motor 2200 km de hala sıfır motor gibi bastım mı gidiyor abi 110 115 gördüm en son hafif yokuş yukarı
    zamanla o çekiş düşüyor kompresyon azaldığı için ama 15000 den sonra :D. iyi motordur gezmeye cıkıyım bari

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanla o çekiş düşüyor kompresyon azaldığı için ama 15000 den sonra :D. iyi motordur gezmeye cıkıyım bari
    Eray o'zaman seninkinin rektefiye zamanı gelmiş

S.a arkadaşlar bende yeni aldım motoru.İleriki zamanlarda tecrübeli arkadaşlara sorularım olacak önce motoru tanıyalım.
    ŞöFöRüN HaTaSıNI ToPRak ÖrTeR...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eray o'zaman seninkinin rektefiye zamanı gelmiş
    askere gideceğim abi ne rektefesi , gelince kendim yaparım olmadı . 18200 :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 AM ----------

Alıntı ytuuzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar bende yeni aldım motoru.İleriki zamanlarda tecrübeli arkadaşlara sorularım olacak önce motoru tanıyalım.
    Bu sitede en eski caracalcı olarak , ağustos veya kasım 26 ya kadar istedıgın soruyu sor . Her seyını anlatırım sana

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam eray,benim gaz kolundan dolayı gaz telim sık sık kopar oldu... senin tavsiye edeceğin gaz kolu varmı !!!! Varsa nereden temin ederim,site adresi felan varsa buraya yazarsan sevinirim...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plakalıkdan gelenn cızıltıyı nasıl çözsek?
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam eray,benim gaz kolundan dolayı gaz telim sık sık kopar oldu... senin tavsiye edeceğin gaz kolu varmı !!!! Varsa nereden temin ederim,site adresi felan varsa buraya yazarsan sevinirim...
    aynı sorunu bende yaşadım arkadaşım servise git ( gaz teli başka motorcuda olmuyor . kanuni servisi veya kendi servisin olmak zorunda ) elciğin içinde beyaz bir plastik var gaz telinin takıldığı onu değiştirt

sağdan alyanla vidayı çıkar , çektiğin zaman altında ki beyaz şey çıkacak yenisini taktır bildiğin elcik telinin takılı olup çevirdiğin anda teli çekmeye yarayan parça

ANLAŞILMIYOR BAZEN DENİLENLER ONDAN DOLAYI DETAYLI ANLATTIM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 PM ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakalıkdan gelenn cızıltıyı nasıl çözsek?

cızırtı kaynağını bul arasına birşeyler sıkıştır . Beş para etmez park lambası plaka düzeneği var ben söktüm attım bir kenara

evet sökmüşsün ama daha güzel olmamış, ben şu sıkıştırma,sabitleme işini bi deniyimde olmadı sökerim, çok ses yapıyo. freninki bitti bu başladı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sökmüşsün ama daha güzel olmamış, ben şu sıkıştırma,sabitleme işini bi deniyimde olmadı sökerim, çok ses yapıyo. freninki bitti bu başladı
    sende birşey yapacaksın ve güzel olmayacak ( anladın sen )

Arkadaşlar sabit devirde giderken motordan aşırı ses geliyor.Egzoz sesini duyamıyorum bile. Ama gaz verince kesiliyor.Sanki motor yağsız çalışıyormuş gibi.Titreşim yapan bişey varmı diye her vidaya baktım, sanki motorun içinden geliyor gibi sizinkilerde böylemi normalmi bu ses.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 AM ----------

Motor yağını hergün kontrol ediyorum.Hiç eksilmede yok.
    ŞöFöRüN HaTaSıNI ToPRak ÖrTeR...

hangi devirde? nasıl ses?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ytuuzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabit devirde giderken motordan aşırı ses geliyor.Egzoz sesini duyamıyorum bile. Ama gaz verince kesiliyor.Sanki motor yağsız çalışıyormuş gibi.Titreşim yapan bişey varmı diye her vidaya baktım, sanki motorun içinden geliyor gibi sizinkilerde böylemi normalmi bu ses.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 AM ----------

Motor yağını hergün kontrol ediyorum.Hiç eksilmede yok.
    motoru yakından görmek lazım , seni servis paklar

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Eray lastiklere hava kaç basıyosun yazın? Ben enson bastımda motor yere basmıyodu 1-2 kayma tehlikesi geçirdim sanırım fazla bastım (genelde artçı kullanmıyorum) 27 basmıştım galiba.
    Ride to Live or Death 2 Ride
    http://i41.tinypic.com/208ies7.jpg

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eray lastiklere hava kaç basıyosun yazın? Ben enson bastımda motor yere basmıyodu 1-2 kayma tehlikesi geçirdim sanırım fazla bastım (genelde artçı kullanmıyorum) 27 basmıştım galiba.
    ben arkaya 32 bastım . ön tekeride patlak lastık şişirme ile şişirdim elimle kontrol ettim . Ben o ölçülere bakmıyorum hocam lastik taş gibimi tamamdır . Bir iki viraj yapıyorum baktım kaymıyor ooohh işte bu dıyorum

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Benim günlerdir düşündüğüm bantlarla ayakta duran bir çingen çadırını andıran sis farlarımı ve sinyalleri düzeltmek gerekiyor dedim . Dükkanda işler çok iyiydi ama sis farları ve sinyaller daha önemliydi bütün müşterilere yarın gelmeleri üzerine sıra numarası vererek işe başladım :D

önden çekilmiş hali sis farı ve sinyaller yeni yerlerine montajlanmış, sinyaller farın içinde olduğu için önde ki sosisi çıkarıp farı açmak gerekti

sis farlarımı yaktım

buda yandan daha ayarlanmadı sisler sadece montajlandı

suzuki intruider yan çantalarım

yıkayınca da iyi parlıyor valla

sis farı için akünün artı kutup başından çektiğim kablonun ortasına bir 25 amperlik sigorta koydum

sonra sağda ki kapağa delik açıp bir anahtar koydum açma kapama işlemi için , uçlarını lehimledim

anahtardan çıkan kabloyu deponun altından geçirdim

sonra o kablonun ucundan çatal yapıp akımı ikiye böldüm birini sağ sis farına öbürünü sol sis farına uzatıp bagladım

arkaya da bir lama yaparak arka çantayı daha da sağlama aldım bence güzel oldu

çantaları bağlayabilmek için 25 cm lik çelik çubukla sinyalleri geriye uzattım . Bu arada sinyal tesisatını komple değiştirdim . 1.5 luk kablo işimizi görüyor

ve jikle kablosunun çok önemli bir işlevi :D

Motosikleti
    Ybr
    Eray eline sağlık güzel olmuş .....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    caracalcılar ölmüüüüüş :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler