Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CARACAL-TAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çinli makineler arasında en problemsizi caracal ve kee way s.s. 250 araştıtırdığım kadarı ile fiyat-görüntü-servis-performans açısından...bir de adana daöyle 2,3 tane usta var bu işe yıllarını veren ve kanuni yetki belgesini alan mutlaka sizlerin bulunduğu şehirlerde de vardır ustası onları bulup götürün motorunuzu bence burda da var kötü servisler...
    Zealsun'nın cruiser'ına da bir göz atın derim..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm motorda yapıyordu . nalet sonra sonra yapmamaya başladı 115 de kalıyor
    Ben şuna kanat getirdim ayrıca motora iyi bakarsan oda sana iyi davranıyor ve istediğini yapıyor...

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler problemler küçükte olsa anladığım kadarıyla oldukça problemli bir makine bu.. heveslenmiştim aslında almaya ama giderek uzaklaşıyorum..
    Dostum ben forumdaki hiç bir sorunu yaşamadım.Sadece devir göstergem arzalı geldiğinden beri oda çalışıyor ama 7000 devirden sonra sapıtıyor, servis getir değiştirelim dedi ama ben gidemedim malum havalar.Başka bir sorun yok bende sıfır aldım 1800 Km'deyim ve 125 - 130 rahat yapıyorum...

Alıntı CARACAL-TAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cvp bekliyorum sizinde ön teker ters mi takılmış düzelettiniz mi
    Ben bu olayı servise sordum . Onlar isterseniz düzeltelim birde öyle bakın dedi ama iki yönede oluklar aynı şekildeyimiş çevirmeye gerek bile kalmadı...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şuna kanat getirdim ayrıca motora iyi bakarsan oda sana iyi davranıyor ve istediğini yapıyor...

Dostum ben forumdaki hiç bir sorunu yaşamadım.Sadece devir göstergem arzalı geldiğinden beri oda çalışıyor ama 7000 devirden sonra sapıtıyor, servis getir değiştirelim dedi ama ben gidemedim malum havalar.Başka bir sorun yok bende sıfır aldım 1800 Km'deyim ve 125 - 130 rahat yapıyorum...

Ben bu olayı servise sordum . Onlar isterseniz düzeltelim birde öyle bakın dedi ama iki yönede oluklar aynı şekildeyimiş çevirmeye gerek bile almadı...
    motoru bastırmayı bilmezsen motor basmaz dün esk - bursa yolunda denedım 125 i geçti meğersem azcık doyurmak gerekıyormus şimdiki hedef 130

yani marantz . sen benim 15 aydır motora binerken ve binmeden önce görseydin . bunu yazmazdın . 1000 km de bir yağ değişimi . ve hemen hemen tozlandıgı hergun yıkama ve haftada bir cila ;)
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Arkadaşlar, akü sorunuyla ilgili biraz araştırma yaptım.

Akü'ü değiştirince sorun ortadan kalkıyormu acaba diye?
    Ancak söylenenler şunlar; "Sorun aküde değil.. Elektrik aksamında kaçak var ve hangi aküyü takarsan tak sorun devam ediyor. Kaçak yapıyor. 3-4 gün çalıştırılmazsa boşalıyor.." dediler..

Birde sizlere sormak istedim. Bu makineyi ciddi ciddi kafaya koydum. Aldığımda lastikleri ve balataları değiştireceğim hemen. Birde şu akü olayını halletmenin yolunu yordamını bulursak yeni bir caracalcı gelecek aranıza..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR

Ancak söylenenler şunlar; "Sorun aküde değil.. Elektrik aksamında kaçak var ve hangi aküyü takarsan tak sorun devam ediyor. Kaçak yapıyor. 3-4 gün çalıştırılmazsa boşalıyor.." dediler..

Birde sizlere sormak istedim. Bu makineyi ciddi ciddi kafaya koydum. Aldığımda lastikleri ve balataları değiştireceğim hemen. Birde şu akü olayını halletmenin yolunu yordamını bulursak yeni bir caracalcı gelecek aranıza..
    hangi akü sorunu ?? caracal'da bildiğim kadarıyla akü sorunu yok!!benimki öyle.. 1,5'sene oldu caracal'ı alalı aküyü şarz dahi etmedim diğer caracal kullanan arkadaş'larda akü sorunu oldumu orasını bilemem ..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

onu diyen elektrikçi . akü boşalınca hee bunda kaçak var deyip bir iki kabloyu yenisi ile değiştirip paranı alma peşinde ... tmm ilk aküm rezaletti tamamen . ama 2 akümden çok çok memnunum kendi hatam dolayısı ile az kalsın pert ediyordum . ( suyu bitmiş ) ama suyu koydum bir şarj ettirdim . süper oldu . esk de sabah ayazında bile çoğu sabah ciklesiz çalıştırıyorum...

servise ve bir iki servis abime sordum 15.000 km oldu bıraz zorlasam sorun cıkarmı dedım . olmaz ama iyi ısıt dedıler .15 km gezdım . baktım çok tatlı sıcaklıgı var düz yolda bir bastım 3.vites 100 ü gordum biraz da geçti . ondan sonra motorun çekişi artttı .

arkadasım bırak yaa değiştirsen ne olacak aldıgın balata çok mu sessız olacak . ben gecen hafta bastım ıcıne yanık yagı bulama. yaptım . ama bakın frenler ilk zamanlar cok az tutuyor sonra super tutuyor . fren sesı oa kadar azaldıkı bir iki kere daha basacagım . ve basınca lapadak kilitlemiyor.

Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi akü sorunu ?? caracal'da bildiğim kadarıyla akü sorunu yok!!benimki öyle.. 1,5'sene oldu caracal'ı alalı aküyü şarz dahi etmedim diğer caracal kullanan arkadaş'larda akü sorunu oldumu orasını bilemem ..
    Burada oldukça fazla bahsedilmiş. Geçmiş sayfalarda yazılı.
    Internette de genel olarak bundan şikayetçi Caracal kullanıcıları.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ilk farbikasyon akü 5 para etmez ... sayın yücel ses gelmiyor hayrola.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    inanın geçen kış caracalı garaja bıraktığımda akü'sünü bile sökmedim.. 4'ay sonra marşa bastığımda rahat bir şekilde çalıştırdı motoru .. ben şanslıyım demekki

onu diyen elektrikçi . akü boşalınca hee bunda kaçak var deyip bir iki kabloyu yenisi ile değiştirip paranı alma peşinde ... tmm ilk aküm rezaletti tamamen . ama 2 akümden çok çok memnunum kendi hatam dolayısı ile az kalsın pert ediyordum . ( suyu bitmiş ) ama suyu koydum bir şarj ettirdim . süper oldu . esk de sabah ayazında bile çoğu sabah ciklesiz çalıştırıyorum...

servise ve bir iki servis abime sordum 15.000 km oldu bıraz zorlasam sorun cıkarmı dedım . olmaz ama iyi ısıt dedıler .15 km gezdım . baktım çok tatlı sıcaklıgı var düz yolda bir bastım 3.vites 100 ü gordum biraz da geçti . ondan sonra motorun çekişi artttı .

arkadasım bırak yaa değiştirsen ne olacak aldıgın balata çok mu sessız olacak . ben gecen hafta bastım ıcıne yanık yagı bulama. yaptım . ama bakın frenler ilk zamanlar cok az tutuyor sonra super tutuyor . fren sesı oa kadar azaldıkı bir iki kere daha basacagım . ve basınca lapadak kilitlemiyor.
    Peki 2. aküyü taktıktan sonra 10 gün falan çalıştırmadığın oldumu makineyi?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    kaç on gün :D

eskişehir bir buz oldumu araba bile isteyerek çıkmaz

kaç on gün :D

eskişehir bir buz oldumu araba bile isteyerek çıkmaz
    eyvallah, sağolasın.. bunu duyduğum iyi oldu.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    adamım o kadar kafaya takma yaa . akü basmıyor mu adam buna ayak marşı koymuslar. bas ona çalıştır bu kadar :d ... ayak marsının boşlugunu alın sertlık gelecek sertçe basın bir kaç kere çalışır ... ayak marşınıda kırmayın bu arada :D okadar da degııl saka

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar benım motorum CARACAL değil ama motor aksamlarımız aynı,
    benım motorum RACER 200 R,

EĞER AKÜ SORUNUNUZ VAR İSE,
    VE DEĞİŞTİRSENIZ DAHI 4,5 AY SONRA YINE SORUN CIKARTIYOR İSE,
    AKLINIZDA OLSUN,
    startör'e baktırın,
    sorun orada olabılır.,
    ilk aldıgım zamanlarda benımkısınde o sorun vardı,
    2 sefer akü değişti,
    sonra startör değişti ve sorun kalktı,
    ortalama 1,5 yıl oldu,
    tık demedi hemen çalıştı...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım motorum CARACAL değil ama motor aksamlarımız aynı,
    benım motorum RACER 200 R,

EĞER AKÜ SORUNUNUZ VAR İSE,
    VE DEĞİŞTİRSENIZ DAHI 4,5 AY SONRA YINE SORUN CIKARTIYOR İSE,
    AKLINIZDA OLSUN,
    startör'e baktırın,
    sorun orada olabılır.,
    ilk aldıgım zamanlarda benımkısınde o sorun vardı,
    2 sefer akü değişti,
    sonra startör değişti ve sorun kalktı,
    ortalama 1,5 yıl oldu,
    tık demedi hemen çalıştı...

kanuni bu statör işini beceremiyor

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    eyvallah, sağolasın.. bunu duyduğum iyi oldu.
    v motorlara bak hocam anlasılan ıyı arastıramamıssın cunku keeway ın çok ciddi bi arka takoz sorunu var haberın olsun

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    adamım o kadar kafaya takma yaa . akü basmıyor mu adam buna ayak marşı koymuslar. bas ona çalıştır bu kadar :d ... ayak marsının boşlugunu alın sertlık gelecek sertçe basın bir kaç kere çalışır ... ayak marşınıda kırmayın bu arada :D okadar da degııl saka
    caracal akuden dolayi yolda birakmaz arkadaslar. ben tamamen bitirmistim cunku akuyu. kafaniz rahat olsun.

ayak marsi ile calistirma su sekilde oluyor:
    1) motoru vitese al.
    2) jikleyi acma!
    3) ayak marsinin boslugunu al, sertce bas.

olmazsa motoru 2'nci vitese al.

sorunsuz calisiyor. aniden cok gaz vermeyin, boguluyor. ben jikleyi acip yapmaya calistigim icin 10 dakika ugrastim. sonunda jikleyi kapatip bir bastim tik diye calisti.

Bugüne kadar özellikle ince eleyip sık dokuyarak seçtim tüm motorlarımı. Çok şükür çok uzun kilometreler boyunca sorunsuz bindim hepsine. Yani motor alamazsın demek biraz fazla iddialı olmuş..
    Novarix Caracal'a da uzun sureler binen insanlar var bu forumda. bu iste gizemli mistik bir seyler yok. bildigin makina. en cok cikan sorunlar da belli. ne kadar yapildiklari da belli. baktin maksimum olasi maliyet senin butceni geciyor veya tadini kaciriyor, almazsin olur biter. bir suru cin yapimi cruiser var. bulabiliyorsan ve butcen varsa sifir regal raptor al. ama onun da rutin sorunlari var. hepsinin var.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caracal akuden dolayi yolda birakmaz arkadaslar. ben tamamen bitirmistim cunku akuyu. kafaniz rahat olsun.

ayak marsi ile calistirma su sekilde oluyor:
    1) motoru vitese al.
    2) jikleyi acma!
    3) ayak marsinin boslugunu al, sertce bas.

olmazsa motoru 2'nci vitese al.

sorunsuz calisiyor. aniden cok gaz vermeyin, boguluyor. ben jikleyi acip yapmaya calistigim icin 10 dakika ugrastim. sonunda jikleyi kapatip bir bastim tik diye calisti.

Novarix Caracal'a da uzun sureler binen insanlar var bu forumda. bu iste gizemli mistik bir seyler yok. bildigin makina. en cok cikan sorunlar da belli. ne kadar yapildiklari da belli. baktin maksimum olasi maliyet senin butceni geciyor veya tadini kaciriyor, almazsin olur biter. bir suru cin yapimi cruiser var. bulabiliyorsan ve butcen varsa sifir regal raptor al. ama onun da rutin sorunlari var. hepsinin var.

vıtesı bosa al ıstedın heralde . viteste basarsan öte atar kendini .

regalraptor de aynı titreşim makinesi hepsi aynı sorunu bitmez

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Walla ben aküyü sorun etmiyorum, iyice alıştım, tek seferde çalıştırıyorum artık :D
    Ön lastik hepsinde ters diyolar ben hiç dikkat etmedim :D
    Burda okumustum, dışarı çıkınca bakim diyorum unutuyorum :D

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    motoru bastırmayı bilmezsen motor basmaz dün esk - bursa yolunda denedım 125 i geçti meğersem azcık doyurmak gerekıyormus şimdiki hedef 130

yani marantz . sen benim 15 aydır motora binerken ve binmeden önce görseydin . bunu yazmazdın . 1000 km de bir yağ değişimi . ve hemen hemen tozlandıgı hergun yıkama ve haftada bir cila ;)
    Dostum ben halen binsem veya binmesen bile cilalıyorum...

Benim akü ile ilgili bir sorunum yok fakat bu aralar çalıştırırken akü zorlanıyor ve çalışmıyor tabi bir hafta yattıktan sonra motoru bende ayak marşı ile devam ediyom.

Benim en son takmış olduğum sis lambaları sanırım aküyü çok bitiriyor.Forumdaki bir arkadaşımızın önerisi üzerine "Osram" sis lambalarından aldım ama sis farları yanarken farlar sönük yanıyor ve korna zırıldıyor çalımıyor. Söndürünce sorun yok acaba akümü bitiyordur hiç kontrol etmedim yada akü kalitesinde bir sorunmu var daha 1800 Km'lik akü.
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler