Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle sıfırını 7000 ytleye verseler hiç düşünmeden alırım.motor ekonomik kullanımda 3 lt yakıyor.denendi.motorun ekonomik kullanımı da 4000-5000 devir civarları bu da yaklaşık 70-80 km hıza tekabül ediyor.fiyatı biraz uçuk olduğu için bu kadar kötüleme yapılıyor bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru gördüm bu gün , kullanmadım ama üzerine bindim. Ağır değil . Gidon tutumu rahat. Oturuş güzel. Dengeli ve büyük bir motor. Uzunda ayrıca.

Fiyatı uçuk biraz. Benim baktığım kullanılmıştı. Ama 100'ü geçmiyor diyenlere inanmıyorum pek.
    Yahu kardeşim alalı 3 ay oldu 5.500 km yaptım tık demedi non stop 550 km yol aldım bir depo ile düşünün 2 kişi 120nin altına inmedim, tek kişi rahat 145leri gördüm, bastımmı gittim geldim, o bir yamaha kardeşim kötülemeyle olmaz bu işler, hondanın cbf 250 sini 6 ay aradım temizini fiyatlısını, mehmet mert bu siteden bilenler bilir fazer vardır kendisinde bana cbf aldırmadı, ybr buldu sağolsun gördüğüm an tamam dedim, Arkadaş kanuniyle kıyaslamış güldürmesin beni, yazıktır motoruna ben onu bi kaç sene sonra görürüm, benden önce beyazs nikli gökhan abi almıştır sorun bakalım sorunu varmı, şuanda rakamı 8.250, alacak arkadaşlara herzaman tavsiye ederim, kullanışlı yerine göre hızlı torklu uzun yol yapılabilir, bi kaç senelik motor değil, içiniz ferah olsun, oydu şuydu buydu lara gerek yok.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

yaw bırakın kardesım bunları 9000 ytl buborumu yanı 2 yasında ne makınalar var sahıbınden comda suzukı gs 500 mu ararsın honda 500 lukmu o hoysong gun 650 lıklerı dunya motor var virago 650 ler saymakla bıtmez bı kac kısı almasa bu motoru fıyatı 7000 lıraya cekerler cbf 250 hafıf meıllı yolda 140 km sabıt hız kımse bana 141 yapıyo demesın ınanmam gas kolun koparıcaktım nerdeyse adam yukarıda yazıyo 130 zu gecmıyo rampada 110 na dusuyo kafasına atarım o motoru yamahanın bazılarının kanunı deyıpte kucumsedıgı ve turkıyenın ılk 300cc lık tigerınle ben o yr yı toz ederım yolda net 160 hız varsa merak eden gelsın ızmıte..4000 ytl nerde 9000 ytl nerde kılosu cok hafıf 140 la gıtse savrulur blkıde o hep dalavere enjeksıyon ayakları felannedır yanı alt tarafı 250lık cbf 250 ıle kac para yakıt farkı var arada harbıdem yamyamlık yanı bu yamahanın yaptıgı

kanuni windys nın 250cc sını cıkaracak tahmını fıyat 4000 cıvarında olur bakalım kac tane satıcak ybr o zaman fıtatı zuke zuke cekecekler asagı ılk alanlarda yedıgı kazıkla kalacak kımse kusura bakmasın..

yukarıda bı kac sene sonra gorurum dıyen arkadas cok beklemene gerek yok 2005 model benım motorum 3 senelık resımlerını koysam sıfır sanarsın nı hayet bugun bı ybr 250 ıle kapısma fırsatım oldu eger o motor duzde 130 zu gecıyosa bende motordan anlamıyorum 140 ta yedım zaten onu 155 cıvarına cıktım baktım arkamda yok mıllet vuruyo yokus asagı motoru 145 yapıyo felan yemeyın bızı vurun duz yola bakalım varsa ızmıt cıvarında ybr sı gelsın 2005 model 300 cc kanunı tıger arkamda kaybederım onu mıllet alırsa 9000 lıraya 250cc motoru tabı adamlar dusurmez fıyatı ben japonda kullandım cınde kanunıde oyle agam sagam bı saglamlık farkı yok aralarında demem okı arkadaslar dısarıda yarı fıyatına satılan bu motorları ulkemızde fahıs fıyatlara satıyorlar resmen kandırılıyo mıllet bı servıse gırsen dunya para bende eskıden bı japon taraftarıydım ama su yamyamlıklarını servıslerde attıkları kazıklardan bıktım sattım sımdıkı kanunı tıgerımden cok memnunum agır oturaklı motor ybr den daha gosterıslı fıyatı makul parcaları makul

hoysoung un gv 650 motoruna bı bakın arkadaslar cok az kullanılmısı 9000 ytl felan zaten sıfırı 10 lıra ybr ıle yan yana koyun ıkısını ybr yanında kaybolur oyle heybetlı oyle gosterıslı bı motor bı ona bayıdebakın bıde ybr ye ybr nın yanından bıle gecmessınız onu gorunce mıletın parası bol alan almıs ama ortak gorus fıyat tam bı kazık

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Kartepeli, üstad kusura bakma ama senin tamamen %100 Türk mühendisliği diye reklamları olan çinlinin yamaha teknolojisi ile aynı kefeye konması imkansız, biz şahinler yolda hararet yapıp kaput açarken broadwaylerle yanlarından 5.viteslerle geçtik, senin tigerin adı tiger, ybr125 kadar olsun altındağ yağ akıtmasın, vidaları sağa sola düşmesin, titreşimden üzerinde dur, bir arada ybr250 ile kıyaslarız, derlerya hayatta herşey para değil, aynı zamanda hız değil. Slmlar
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

kusura bakmada senın gıbıler olmasa 9000 ytl ye cıkmazdı bu motorların fıyatları benım motorda tıtresım sıfır suzukı gn 250 motoru gıt suzukı servısıne sor suzukı servısınden parcalarını temın edebılıyosun unutma suzukıde bı japon butun parcalarında gn 250 yazar tigerın karburatorundede made ın japon 9000 ylt olupta yolda basıpta 130 zu gecmeyen bı motorun hıc bı savunması olamaz ızmıte yolun duserse gel vıdaları gevser tıresım var dıyonya gelde nal toplatayım sana gecen gun yolda duman ettıgım ybr nın sahıbıde kaskın camından melul melul bakıyodu vah 9000 lıram vah dıyodu burdan bu motora para verıceklere seslenıyorum aldanmayın anlatılanlara ben ıkıncı el aldım motorumu 2005 model 20000 km de suan bı tek arızası konjektor oldu 15 ytl fıyatı bıde akuyu degısrtım o kadar baska bısey yok pıyasada ybr ye altarnatıf bır suru motor var o kadar paranızı 250 lık bı makınaya vermeyın

arıza uyduruyosun hıc bı tiger yag kacırmaz su ana kadar ızmıt servısı cıktgından berı 1 tane tiger motoru actım oda yagsız bırakmıslar dıyor kullananlara bı sor bakalım elektırık arızasından baska motor kısmından arıza goren varmı ybr de kul yapısı hadı ben bozulsa servısten cuzı bır rakama cıkarım o bozuldumu ne yapıcan sen ybr 125 ın debrıyajını degıstırmeye aldılar 100 lıra para ıspıyon gıbı olmasın bayırda bıraz zorladı arkadas debrıyaj kestıde ybr 125 bende ezbere almadım bu tigeri arkadas oyle rampalara oyle yerlere vurdukı motoru bende tiger almaya karar verdım pısmanda degılım 2300 ytl ye mobılet fıyatın aldım pısman olacak bı yanı yok ama sen 9000 lıra verdın zamanla pısman olacak cok seyın olacak

fıyatı hızla dusuyo ybr nın sen 9000 kusure aldın plaka harıc suan ızmıtte 8000 ytl plaka dahıl 1000 ytl den fazla kafadan zararın var demekkı yamaha ılk alanlara guzel bı atlama cektı benım tigerı aldıgım zamanda tiger 4300 ytl ıdı sımıde aynı goz gore gore kazıklanmıssın hala bıze savunmasını yapıyosun sitede yazanlaa bı bak bakalım kac kısı olum lu bısey yazmıs bu motora..

Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO 535
    bende ybr 125 var... dağ taş gezmediğim yer kalmadı bir kere arıza yapmadı az yakıyor çok memnunum motorumdan sadece hız olarak 110 - 120 KM gidiyor bu nedenle ybr 250 düşünüyorum şeklide güzel

eğer sorunsuz motora binmek istiyorsan çalıştırıp istediğin yere girmek istiyorsan YAMAHA dan şaşmayın parçasıda boll
    Bu nedir kardeşim gelen vuri giden vuri :D yıkılmadık ayaktayız babaya selammmmm :D

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Kartepeli; "Kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş" Velhasıl demek ki Tiger modelde sorun yaşamayan sadece senmişsin, görüken o. Benim sokağa atacak param ve zamanım yok, İmkanım olsun gider birde XT 660 X alırım fiyatına rağmen (sana uymaz, senin tigerdan iyi değil ama) Ha bu arada kötülediğin modeli yapan bir türk firması varmı kardeşim? Varsa boşu boşuna ÖTV, Gümrük Vergisi ve KDV ödemeyelim, kendi memleketlimizden alalım. Ama %100 yerli sermaye mantığı ile çin malları ile kandırılmayalım.

Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO 535
    kardeşim bırak alsınlar çin mallarını yolda giderken motor dağılıyor ben şahitim

ayrıca motor tamircisinde parça bekleyen çokkk çin malı motor var fabrikada parça yokmuş...

bence çin malı motoru olanlar dua etsinler bi yeri bozulmasın diye yoksa direk çöpte

bu arada ybr 250 hayırlı olsun memnunmusun motorundan azami hız kaç
    Bu nedir kardeşim gelen vuri giden vuri :D yıkılmadık ayaktayız babaya selammmmm :D

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    MEGAN66, hazır seni yakalamışken bişey sormak istiyorum ; ben gecen hafta

Ybr125 ile yaklaşık 450 şer km den gidiş dönüş 900 km yol yaptım ve ekzantrik

zinciri ile titreşimin minimuma indirilmesine rağmen seyahat sonraları özellikle

sol elim ve ayaklarımda 2-3 gün hafif uyuşma hissettim , yani ybr152 teki az

olan titreşim bile 450 km lik bi seyahatten sonra etkisini 2-3 gün gösteriyor;

soruma gelirsek senin Ybr250 ile uzun yol tecrübene dayanarak motorunda

titreşim olduğunu söyleyebilir misin veya Ybr125 ile kıyas yapabilmen mümkün
    mü....

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı serdarcogen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr 125 var... dağ taş gezmediğim yer kalmadı bir kere arıza yapmadı az yakıyor çok memnunum motorumdan sadece hız olarak 110 - 120 KM gidiyor bu nedenle ybr 250 düşünüyorum şeklide güzel

eğer sorunsuz motora binmek istiyorsan çalıştırıp istediğin yere girmek istiyorsan YAMAHA dan şaşmayın parçasıda boll
    Babacan aldım 2 ayda 5.500 km yol yaptım sadece benzin koydum, sabah kalktığımda sadece bugün nereye gitsem diye düşündüm. Allah nasip ederse bayramda memleketime gideceğim en az 2.000 km yol yapacağım, ilk motorum ybr125 di, hiç korkma tavsiye ederim banada tavsiye edenler bu işin pirleri. Yine olsa bu motoru alırım başkasını düşünmem. Biraz imkanım olursada Süper moto Yamaha XT 660 X hayırlı günler.

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MEGAN66, hazır seni yakalamışken bişey sormak istiyorum ; ben gecen hafta

Ybr125 ile yaklaşık 450 şer km den gidiş dönüş 900 km yol yaptım ve ekzantrik

zinciri ile titreşimin minimuma indirilmesine rağmen seyahat sonraları özellikle

sol elim ve ayaklarımda 2-3 gün hafif uyuşma hissettim , yani ybr152 teki az

olan titreşim bile 450 km lik bi seyahatten sonra etkisini 2-3 gün gösteriyor;

soruma gelirsek senin Ybr250 ile uzun yol tecrübene dayanarak motorunda

titreşim olduğunu söyleyebilir misin veya Ybr125 ile kıyas yapabilmen mümkün
    mü....
    Çok hafif var ama o da normal tek silindir sonuçta ama rahatsız etmiyor ben ve artçım toplamda 170 kg ile 120 nin altına hiç düşmedik ve makinayı zorlamadık 550 km yol aldık bir günde, hiçde beden ve ruh rahatsızlığı hissetmedik, siteden de gökhan abi var, eşi ile çok gezer onada sorabilirsiniz. Motorda 150 km/h hızı gördüm, 2 kişi ile hiç sorun yaşamadık çok keyifli gezdim, trafikte kıvrak çok dengeli frenlemesi çok iyi, yakıtı da harika. İlk başlayacak yada alayım ömürlük olsun diyecek için bence biçilmiş kaftan.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    MEGAN66 ; teşekkür ederim ;ben dönüş yolunda rüzgara karşı geldim ve cok etkilendim tabiki her motor rüzgardan etkilenir ama Ybr250 nin bu durumdaki performansını nasıl buluyorsun...

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MEGAN66 ; teşekkür ederim ;ben dönüş yolunda rüzgara karşı geldim ve cok etkilendim tabiki her motor rüzgardan etkilenir ama Ybr250 nin bu durumdaki performansını nasıl buluyorsun...
    Babacan 4 silindirde ruzgardan etkilenir, hele bazen ucaktaki hava boslugundan ruzgara yakalandigin anda oluyor ve kotu etkileniyorsun, haricinde sen motora biraz yattinmi sorun kalmiyor, ruzgarda da limitleri zorlamaz isen sorun cikmiyor, hersey sinirlari dahilinde yani. Benim ybr125 den sonra 2. motorum ve gercekten memnunum, tavsiyede ediyorum. Rakam konusuna gelince evet 8.000 ytlm olsa xt 660 x aliyorum 2005 model ve 22.000 kmde. Ama ybr 250 alacagima onu alamazdim sebebi ise tecrube. Herkes bu motorun rakamina ucuyor, ama cbf le aralarinda ne kadar fark kaldi, kaldi ki 250 lik klasmaninda varmi baska orjinal alternatifler. Kimse alinmasin ama cinlilere verecek hakikaten benim param yok. Sabah kalktigimda nereye gitsemi dusunmeliyim acaba yolda kalirmiyimi degil.

Bide kardesim biz yamahinin ok isaretli logosunda actik gozlerimizi bizi buyuleyen o oldu ha marka fanatikligimi belki ama gercekten siralamada yamaha benim icin 1. sirada.
    lBANGBANGl bunu beğendi.

cok met ettıgın motor 8000 lıraya dusmus yedıgın kazıgı hala goremıyosun yamahada bılıyodu ılk cıkardıgımda hemen bı kac kısı balıklama dalar bu motora fıyatı yuksek tutuyım sonra dusururum mantıgı sende o mantıgın kurbanı olmussun neyıne uzanamıcam o ybr nın bende ıkı tane motor var otekıde suzukı Freewind XF650 cogunun motordan anlamadıgı bellı 5500 km yol yaptım dıyo tas gıbı dıyor 5500 km motor bozulursa zaten at cope onu pıyasadakılerden 2 katı fazla para vermısın bıde 5000 km de bozulsaydı resım eklıyemıyorum eklesem tigerle gırdıgım yerlere sen ybr ıle gıremesssın senın anlıcagın ben japonda kullanıyorum kanunıde suzukıyı cok uzak mesafede dagda tepede kullanıyorum tigerı yakın cıvarlarda 9000 lıra verdıgım ybr tigerı yolda yakalıyamıyosa atarım cope

ybr nın hızını merak eden arkadaslar maxsımum duz bı yolda 130 km fazlasını dıyene ınanmam baktım cunku gecerken yanndan benım ıbreye 130 zu gecmıyo cbf 250 140 devırıyo kulaktan dolma duyumlarla yok cınlı dagalıyo yok bılmem ne sen daha ybr ıle 22000 km re yapmadın ama ben tıgerle yaptım daha debrıyaj balatası bıle degısmedı davara bıner gıbı motora bınerlerse ybr bıle dagalır 22000 km rede bı aku degıstım bıde konjektor baska bısey yok suzukı evde yatıyor cok yakıyo dıye hep tigerle gezıyorum daha yolda kalmadım yolda kalma korkumda hıc yok

burdan kımse ybr yı kotu makına dedıgımı sanmasın ıyı makıne ama o parayı kesınlıkle etmez yamyamlık yapıyo yanı bu yamaha yurt dısında kaca satılıyoda burda 9000 lıra ıstıyo o motora 2 ane ybr yı bırlestırsek 250 lık yapsak daha ucuza gelır be yuh

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fiyatı 4000 olsa sende alacaksın yani?
    bunu sezdim yazılarında.çok istemişsin de paran yetmemiş alamamışsın gibi..ondan mı bu öfke, bu çekememezlik?
    viva de la penguena !

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Fiyat pahalı gerçekten. Markaya o kadar para verilmez düşüncesindeyim . Motora lafım yok taş gibi. Üzerine bindim. Çok konforlu adamlar yapmış gerçekten ama pahalı. Onu böyle bir 6 - 7 yapsalardı peynir ekmek gibi giderdi diye düşünüyorum. Klasmanında rakip falanda kalmazdı kawa suzuki hyo da acayip fiyat kırardı. Tabii 2. el fiyatlarıda bayağı bir dalgalanırdı
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    valla ne yalan söyliim 2000 ytl bulunması zor bi para değil 9.000 üstüne 2.000 daha koyar şöyle bişey alırım

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ben ybr250 ye 9 bin ytl vereceğime hyo falan alırım kalan parayla aksesuar alırım
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Fiyat miyat bahane arkadaşlar.Adamlar pazarda pay sahibi olmak için motor üretmemiş malum markalar gibi.Debriyaj balatası konjektör felan 25-50.000 km lerde komik şeyler bunlar.125 250 660+tenere sınıflarında aynı teknikle -teknoloji demiyorum dikkatinizi cekerim-emin oldukları güvendikleri piyasada imajlarını zedelemiyecek bir strateji ile yollarına devem ediyorlar.satış yapamazsak batarız korkuları yok zaten malları kendini sattırıyor.Ülkesinde zaten halk sınıfı bir marka daha ne olsun.ybr 250 ler biraz km yapsın herşey ortaya cıkacak buna eminim.Bir motora binerken bakımdan bakıma servise gitmek var bide devamlı haftada hatta gün aşırı servise ugramak var.evet para önemli zaten olay orada.bakımdan bakıma servise gittiginizde zaten daha az ödediginizi anlıyorsunuz.Birde benim gibiler var.Yamaha ybr 125 sayesinde servisin yolunu unuttum.Diğer markaları aldığımda servisle kanki olmak durumundaydım önce ilgi iyi sonra samimiyet artıyor ve ardından suistimaller artıyor.fanatigi oldugum degil sahibi oldugum motorun servisinin agzından ilk bakıma gittigimde şöyle bir laf kaçtı''bu ybr çok kötü motor.alıyorlar bakıma bile gelmiyorlar sorun cıkartmıyo buda ekmegimize kan doğruyor''Tekrar üstüne basarak fark ettirmek istiyorum:bir araç için üretilecek parça bakın komple araç demiyorum önce parca ......kullanılacagı yere göre uygun malzeme ile üretilmeli.Dünya bu standartları zaten oturtmuş.yani şu benzetmevar bazen bütün otomotiv kasaları ve parçaları zaten birbirine benziyor.dogru ama fark var neyle senin türk malı dedigin motorla çin malı motor aynı.yani bir opel ile renault un veya mercedes vito ile huyundai h1 münübüs ve vb ile birbirlerinin aynılığından çok farklı.Standartlara uygun olan aynılık ile standart dışı aynılık farklı kefelerde.Ses sistemleri ile ugraşanlar daha iyi bilir.Bir matre kablo altı üstü deriz ya.500 ykr a da var 5 ytl ye de var.Topu topu 1 metre kabloadi bakır-bakır-altınkarışım-altın.Altına türk halkı neden bu kadar para verir anlamam altını yalnızca takar boynuna koluna zulalar.yemeye ekmek bulamaz.Cep teline müzük setine de dünya parayı bayılır.Adeta tapar altına.Hlbuki o altınla neler imal edilebilir.Bir ton altın biraz işcilik-emek çok rahat üç katı kar getirebilir bu ülkeye.

güzel motor ama o paraya onu kimse almaz o para ya beldeyama böyle devam ederse piyasadaki yerini 10 yıl gibi kısa bi zamanda yerini çinlilere bırakıcak gibi geliyo tamam kalite marka ama o paraya cbf 500 alınır

çok uçmuş bunlar ya 9 ne demek ya ? 5.5 a twister alırım taş gibi....fazla atmışlar..bi artısı enjeksiyon...olsa ne olmasa ne ..sanki bugüne kadar enjeksiyonlu motor kullandık biz...sanki onsuz olmaz hayret bişi ya....hem şu son hız konusu ybr 250 160 ı çok rahat görmesi lazım ben cbr 125 kullanıorum 140 görüyorum o nasıl görmez hayret valla...selamlar

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)